Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

7 minutes ago, Shikamaru said:

Polako bre @Instinkt , nama ni sutra protiv Mornara ništa nije sigurno 

Joj kako bi voleo posle ovog sinoć da 9+ hiljada ljudi dođe, čisto da vidim šta bi predsednik radio

 

A moram malo, jače je od mene 😁

Realno dobar raspored u narednih 5, mora da se zalegne malo jače 😄

 

Platio bih da dođu svi sezonci. 

 

Ps. Mornar rešavaju Tristan, Jam, i Trifa 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Quote

Željko Obradović: Nisam zadovoljan!

 

Ko sam ja da protivrečim velikom Žocu? :default_coffee:

 

 

Bilo je dobrih momenata, ali i dalje neverovatna količina gluposti. Prva odbrana na tekmi - pa zamalo da ugasim utakmicu: Bentli dobija loptu na postu protiv Papapetrua, strašno težak zadatak za njega, Panter jednostavno odluči da ostavi svog igrača i ode da pomogne saigraču kojem ta pomoć nije potrebna, dva jednostavna pas i Nedović sam na trojci pogađa. 

 

To je stvar o kojoj mi pričao godinu i po dana ovde, a kamo li oni na treningu, i opet se dešavaju te gluposti. Žoc je, ako sam dobro video, ispizdeo čim je Panter krenuo dole.

Nikada to neću razumeti, do sada bi skontali neke komplikovane kretnje u nekoj specifičnoj zoni, a ne da jednostavno ne možeš usred napada da ostaviš svog igrača bez razloga.

 

Ali ok, ruku na srce, nije bilo baš previše toga do kraja.

 

Što se odbrane tiče, delovalo mi je kao da nismo ni pokušali da imamo neki specijalni plan za Vildozu i Nedovića, nego da pokušamo to direktnom odbranom, ali da barem ne bude puno lakih asistencija i da se razigra pola ekipe. To i jeste delimično uspelo, njih dvojica su nas nagrdili sa 50 poena uz preko 50% šuta, ali sa druge strane samo 3 asistencije zajedno i samo 29 poena za preostalih 10 igrača.

 

Takođe, mislim da smo premalo koristili Lesora u drugom poluvremenu. On može da tako jednostavno igra protiv njih, uopšte nema potrebe za traženjem ne znam kakvih mismečeva, nego klasična centarska 1 na 1 low post igra.  I uveren sam da bi i u drugom poluvremenu rešio bar 70% takvih situacija.

 

 

Od dobrih stvari svakako je prvi utisak prvo pojavljivanje Ledeja na derbijima. Naravno da ne očekujem uvek 20 poena, ali se nadam da će makar neke prosečne solidne partije postati minimum na tim tekmama, a ne da nestane skroz.

 

Egzuma ne moram hvaliti, toliko puta smo rekli sve o njemu, jednostavno uz Lesora naš najpouzdaniji i najkonstantniji igrač, na obe strane terena.

 

Timski, pod 1 kontrola izgubljenih + ukradene. Tu smo bili u ogromnoj prednosti i to je verovatno najviše uticalo da se pokrije recimo slab šut za 2, gde smo ne računajući na dvojicu centara, imali tipa 25% šuta.

 

Druga stvar skok. Jesmo bili u minusu, ali barem nije bilo katastrofalno sa ofanzivnim skokom protivnika. Ukupno 10, od toga 3 u jednom napadu, podnošljiv podatak.

 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

 

Od gluposti, ne zaboraviti konstantan problem sa prepoznavanjem situacija u kojima se prave mali faulovi, dok još nismo u bonusu. Faulovi u mis meču, najprostija stvar za ukapirati; našim igračima deluje kao kvantna fizika. Prva situacija, Anđušić ne seče faulom tranziciju Vildoze, pušta ga na polaganje. Druga, mis meč Anđušića na Bentilu gde pravi 2+1, gde je toliko logično bilo da seče faulom, još van bonusa. Treća, 4/4 gde mislim Exum ne pravi faul (i to iz TO ako se ne varam gde je Želimir pola istog objašnjavao da se ne dozvoli šut za 3), bukvalno ispred Obradovića koji urla na njega da seče (mislim da je cela hala čula šta mu govori), gde dobijamo trojku sekund kasnije. I ovo se konstantno ponavlja, Avramović je u prošloj imao 2 situacije gde dopušta 2+1 u nizu

Edited by Instinkt
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Instinkt said:

@realno *w

 

Od gluposti, ne zaboraviti konstantan problem sa prepoznavanjem situacija u kojima se prave mali faulovi, dok još nismo u bonusu. Faulovi u mis meču, najprostija stvar za ukapirati; našim igračima deluje kao kvantna fizika. Prva situacija, Anđušić ne seče faulom tranziciju Vildoze, pušta ga na polaganje. Druga, mis meč Anđušića na Bentilu gde pravi 2+1, gde je toliko logično bilo da seče faulom, još van bonusa. Treća, 4/4 gde mislim Exum ne pravi faul (i to iz TO ako se ne varam gde je Želimir pola istog objašnjavao da se ne dozvoli šut za 3), bukvalno ispred Obradovića koji urla na njega da seče (mislim da je cela hala čula šta mu govori), gde dobijamo trojku sekund kasnije. I ovo se konstantno ponavlja, Avramović je u prošloj imao 2 situacije gde dopušta 2+1 u nizu

 

Neke takve stvari mi postaje glupo da komentarišem, verujem da sam i druge smorio. To Danilovo nepravljenje faula je da ga izvedeš i kraj za tu tekmu, mislim na posed sa Bentlijem, gde je baš bilo vremena za normalan i nerizičan mali faul.

 

 

Ovo me podseti na nešto sasvim drugo: Smajli posle 2 minuta i 20 sekundi u igri traži Žocu izmenu, ne može da diše. Igrač od 22 godine, koji u EL prosečno igra 10 min po tekmi!?

Žoc gleda i ne veruje, poziva Lesora, ali pre nego što je uspeo da ga zameni, primamo trojku jer je Smajli kasnio. Ne znam šta bih rekao za njega.

 

----

 

U prošlom postu zaboravih Aleksu. Promašio 4-5 skroz otvorenih šuteva, ali plejmejkerski deo bio perfektan. Nisu to ne znam kakvi pasovi, ali pametna distribucija lopti i čitanje situacija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo me podseti na nešto sasvim drugo: Smajli posle 2 minuta i 20 sekundi u igri traži Žocu izmenu, ne može da diše. Igrač od 22 godine, koji u EL prosečno igra 10 min po tekmi!?

Žoc gleda i ne veruje, poziva Lesora, ali pre nego što je uspeo da ga zameni, primamo trojku jer je Smajli kasnio. Ne znam šta bih rekao za njega.

Jel misliš na situaciju sa početka 4/4, gde Dobrić daje trojku?

 

Edit: Pretpostavicu da na to misliš pa me ispravi ako grešim. 

Alen je ušao umesto Lesora na 5:22 do kraja 3/4 i nije izlazio do tog momenta, izmenu je tražio posle off skoka gde je poentirao, dakle okvirno 7 - 8 minuta igre u kontinuitetu. 

 

To je zapravo pomak od onoga kad se vratio iz povrede, on je ako se sećam pocepao butni mišić (možda grešim nek me neko ispravi ako sam pomešao nešto al suština će ostati ista) gde je on jedino mogao da miruje i tu je dosta izgubio na kondiciji. 

Nije tajna kakav život on generalno vodi i kondicija mu vrv ni za početak nije bila sjajna to ne opravdavam, ali je isto tako veoma teško i na taj nivo popeti se u sred sezone kad imaš vremena samo za utakmice i putovanja

Edited by Shikamaru
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

Ovo me podseti na nešto sasvim drugo: Smajli posle 2 minuta i 20 sekundi u igri traži Žocu izmenu, ne može da diše. Igrač od 22 godine, koji u EL prosečno igra 10 min po tekmi!?

Žoc gleda i ne veruje, poziva Lesora, ali pre nego što je uspeo da ga zameni, primamo trojku jer je Smajli kasnio. Ne znam šta bih rekao za njega.

 

 

Stoji da je Smajli baš užasno fizički pripremljen, nije mu prvi put da traži izmenu nakon svega par minuta, ali ako ništa bar je sam traži kad mu je duša u nosu. Ali u ovoj situaciji koju si naveo, ako mislimo na isto (početak 4/4) nije baš da je bio u igri samo 2 ipo minuta. Odigrao je oko 6 minuta (poslednjih 6 3/4) zbog treće lične Lesora, i nastavio dalje u 4/4, baš ta 2 ipo koja si naveo. Pritom, ozbiljno se krljao sa njima pod košem, imao je par ofanzivnih skokova, jak tempo, dosta kontakta, fizički ozbiljna tekma. Navikli smo na Matijasa da može da guli po 20 minuta bez izmene, ali on je životinja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Panter jednostavno odluči da ostavi svog igrača i ode da pomogne saigraču kojem ta pomoć nije potrebna

Ovo radi konstantno, potpuno bez ikakvog rezona, i po pravilu to bude kaznjeno trojkom.

 

Ono sto ne razumem je dal niko iz strucnog staba ne gleda snimke utakmica ili to savetuju igracima da rade, sto bi bio totalni WTF?

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Team realni, bukvalno sam u prvom minutu hteo da prestanem da gledam, odmah posle tog brainfarta dragog nam kapitena.

 

Što se tiče ovoga u vezi Smajlija o čemu Realni priča, Smajli traži izmenu, odmah zatim se klasično sivonjski zaleće da preseče pas ili napravi faul pa da izađe, naravno kasni, pomaganje, Dobrić sam, pljas trojka, Željko pizdi 😂😂

 

Mora da odluči da li se ozbiljno bavi košarkom ili ne. Ako misli da se ozbiljno bavi košarkom, mora da se fizički dovede ne u red, nego da bude besprekoran, vrlo prosto

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dzep said:

Team realni, bukvalno sam u prvom minutu hteo da prestanem da gledam, odmah posle tog brainfarta dragog nam kapitena.

 

Što se tiče ovoga u vezi Smajlija o čemu Realni priča, Smajli traži izmenu, odmah zatim se klasično sivonjski zaleće da preseče pas ili napravi faul pa da izađe, naravno kasni, pomaganje, Dobrić sam, pljas trojka, Željko pizdi 😂😂

 

Mora da odluči da li se ozbiljno bavi košarkom ili ne. Ako misli da se ozbiljno bavi košarkom, mora da se fizički dovede ne u red, nego da bude besprekoran, vrlo prosto

Da, i tu je bila situacija da se napravi bezbolni mali kako bi Alen izasao, ali smo totalno usrali tu odbranu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shikamaru said:

Jel misliš na situaciju sa početka 4/4, gde Dobrić daje trojku?

 

Edit: Pretpostavicu da na to misliš pa me ispravi ako grešim. 

Alen je ušao umesto Lesora na 5:22 do kraja 3/4 i nije izlazio do tog momenta, izmenu je tražio posle off skoka gde je poentirao, dakle okvirno 7 - 8 minuta igre u kontinuitetu. 

 

To je zapravo pomak od onoga kad se vratio iz povrede, on je ako se sećam pocepao butni mišić (možda grešim nek me neko ispravi ako sam pomešao nešto al suština će ostati ista) gde je on jedino mogao da miruje i tu je dosta izgubio na kondiciji. 

Nije tajna kakav život on generalno vodi i kondicija mu vrv ni za početak nije bila sjajna to ne opravdavam, ali je isto tako veoma teško i na taj nivo popeti se u sred sezone kad imaš vremena samo za utakmice i putovanja

 

 

Pa između treće i četvrte četvrtine imamo pauzu, zar ne?  

 

On je posle minut zadnje četvrtine bio gotov.

Napad pre toga je prvo ispao kod pika, onda pustio Petruševa da zauzme poziciju za skok, ali je pogođen prvobitni šut. Već tu se videlo da se jedva kreće.

Onda je dao to iz odbojke, a u sledećoj odbrani kreće da ukrade loptu Vildozi, ispada i opet primamo trojku.

 

Izmenu je tražio posle minut i 57 sekundi četvrte četvrtine.

 

On se od povrede oporavio sredinom novembra. Košarka je ti sport gde se kondicija može relativno brzo uhvatiti, već posle 2 ili 3 nedelje kvalitetnog treninga.

Ako neko 2 i po meseca ne može da uhvati formu, a nije 34godišnji veteran, onda su tu neki sasvm drugi problemi u pitanju, pre svega manjak želje, što je tužno.

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Pa između treće i četvrte četvrtine imamo pauzu, zar ne?  

Sad ga malo i cepidlačiš, ta pauza je na nivou sudijskog gledanja snimka pre bacanja 

4 minutes ago, realno *w said:

On se od povrede oporavio sredinom novembra. Košarka je ti sporta gde se kondicija može relativno brzo uhvatiti, već posle 2 ili 3 nedelje kvalitetnog treninga.

Da, 2-3 nedelje kvalitetnog treninga u teretani sa Baton Zimonjićem i trakom za trčanje. 

Plus je visoki kojima je i inače teže sve vezano za kondiciju. 

 

Nemam nameru da se raspravljam o tome kako je Alen veliki radnik, to bi izgubio, ali nije ni toliko jednostavno kako si ti to izložio. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shikamaru said:

Sad ga malo i cepidlačiš, ta pauza je na nivou sudijskog gledanja snimka pre bacanja 

Da, 2-3 nedelje kvalitetnog treninga u teretani sa Baton Zimonjićem i trakom za trčanje. 

Plus je visoki kojima je i inače teže sve vezano za kondiciju. 

 

Nemam nameru da se raspravljam o tome kako je Alen veliki radnik, to bi izgubio, ali nije ni toliko jednostavno kako si ti to izložio. 

 

2 minuta sedenja je sasvim ok odmor. Lesor i Ledej su retko u EL dobijali više od 2 minuta odmora po četvrtini.

 

I da, vrlo je jednostavno. Pogledaj neke druge igrače kako izgledaju posle povreda i pauza. Smajli nije u poziciji da smo mi odmah posle povrede počeli da ga cedimo po 25, 30 minuta, nego je u EL imao jednocifrenu minutažu, a čak je i u ABA imao nekoliko tekme sa tipa 2, 5 ili 10 min po tekmi.

 

Igrač koji u toku 7 dana provede samo 15-20 minuta na parketu, iz 2 puta, ima ogroman prostor za trening.

 

Ali je poenta da se ovde očigledno radi o lenštini kojoj košarka nije baš u prvom planu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...