Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ja sam, kad je postalo već izvjesno da ne mogu da nam zaprijete, više gledao Jamesa na klupi i generalno njegove reakcije nego samu utakmicu. Zaista se nadam, šta god da je tačno u pitanju, da će brzo biti prevaziđeno. Mnogo drugačije izgleda plafon ove ekipe sa njim i bez njega, posebno sada kada Ćaća doprinosi na obje strane terena i Trifa daje doprinos, sa Jamesom u formi se otvara bezbroj kombinacija na poziciji 2/3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Shonewizard said:

Ja sam, kad je postalo već izvjesno da ne mogu da nam zaprijete, više gledao Jamesa na klupi i generalno njegove reakcije nego samu utakmicu. Zaista se nadam, šta god da je tačno u pitanju, da će brzo biti prevaziđeno. Mnogo drugačije izgleda plafon ove ekipe sa njim i bez njega, posebno sada kada Ćaća doprinosi na obje strane terena i Trifa daje doprinos, sa Jamesom u formi se otvara bezbroj kombinacija na poziciji 2/3.

 

I kakve su ti imprešns? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

I kakve su ti imprešns? 

 

Da ne bude zabune, na TV-u sam gledao utakmicu 😄

 

Pa nisam baš bio presrećan viđenim, na kraju klupe, neka minimalna interakcija sa saigračima tokom prekida, sve to djeluje nekako letargično. Naravno, to su TV kadrovi, a vjerovatno sam i poprilično biased pa je sve ovo skroz besmisleno za analizirati i pratiti. Svakako, nadam se da ga već u ponedjeljak gledamo na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Naneli je odličan igrač kod koga se od prvog dana video surovi profesionalizam. U godinama je kada se više ne loži na navijače, familijarni odnos, trust the process itd..klasični “ovo mi je posao, došao sam da zaradim pare” pristup.

Njega nećemo videti da se baci po loptu, postavi za faul u napadu, “grize” u odbrani…ali ako mu se da 20 min u kontinuitetu sa loptom u rukama, isporučiće svoje.

E sad kad Panter igra svoje, Naneli je višak jer dobija minute na dva a Ćaća i Trifa su korisniji na tri s obzirom na Nanelijevo angažovanje u skoku i odbrani.

Panter i pored pljuvanja, ima konstantu u EL. Naneli je imao primat u par mečeva zbog Panterovih loših završnica ali kako smo promenili priču u zadnjih par mečeva gde Egzum zatvara mečeve a Panter puni tokom tekme, upitno je šta s Nanelijem.

Neće on da ćoškari i igra odbranu. Biće zanimljivo koja ce mu biti uloga u nastavku sezone.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Naneli je odličan igrač kod koga se od prvog dana video surovi profesionalizam. U godinama je kada se više ne loži na navijače, familijarni odnos, trust the process itd..klasični “ovo mi je posao, došao sam da zaradim pare” pristup.

Njega nećemo videti da se baci po loptu, postavi za faul u napadu, “grize” u odbrani…ali ako mu se da 20 min u kontinuitetu sa loptom u rukama, isporučiće svoje.

E sad kad Panter igra svoje, Naneli je višak jer dobija minute na dva a Ćaća i Trifa su korisniji na tri s obzirom na Nanelijevo angažovanje u skoku i odbrani.

Panter i pored pljuvanja, ima konstantu u EL. Naneli je imao primat u par mečeva zbog Panterovih loših završnica ali kako smo promenili priču u zadnjih par mečeva gde Egzum zatvara mečeve a Panter puni tokom tekme, upitno je šta s Nanelijem.

Neće on da ćoškari i igra odbranu. Biće zanimljivo koja ce mu biti uloga u nastavku sezone.

Na osnovu gore navedenog, imamo razlicite definicije surovog profesionalizma. Prihvati ulogu i odradi je maksimalno. Zoc se evidentno trudio da ga vadi iz kanala, ali se surovi profesionalac ponasao kao da mu je ispod casti da grize u ABA ligi za koju je takodje placen da igra...

Osim ako nije nesto drugo u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Problem je mentalitet,Lesor je ludak i jako sličan ima mentalitet kao što je na ovim prostorima(opet iz Evrope je i to znači),Zek je juznjak zna on da bude prgav što je dobro,Kevin je mentalno nestabilan što se tiče košarke,odnosno nije kao drugi elitni skoreri da udara dok ne udje,tako da njemu ređe se može desiti da divlja kao Mike James,ali i da posle lošeg prvog poluvremena iskida drugo,ali kada je u ritmu to je poezija.Naneli bas nema u zadnje vreme želju,kao da ga je sve ovo smorilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Patriota iz kauca said:

Njega nećemo videti da se baci po loptu, postavi za faul u napadu, “grize” u odbrani…ali ako mu se da 20 min u kontinuitetu sa loptom u rukama, isporučiće svoje.

 

Dato mu je 20 minuta protiv Cibone i to je bilo 20 minuta ničega. Pre toga i protiv Fenera i Bajerna, vrlo mršavo. Znači nije to u pitanju.

 

6 hours ago, Patriota iz kauca said:

E sad kad Panter igra svoje, Naneli je višak jer dobija minute na dva a Ćaća i Trifa su korisniji na tri s obzirom na Nanelijevo angažovanje u skoku i odbrani.

 

On angažovanje mora da pokaže nevezano za poziicju koju igra. Doveden je da bude nosilac od strane trenera koji ga je već trenirao. Svaka čast Trifi za sve što pokazuje, ali ako će takav igrač da mu pojede sve minute onda tu nešto debelo ne valja.

 

6 hours ago, Patriota iz kauca said:

Neće on da ćoškari i igra odbranu. Biće zanimljivo koja ce mu biti uloga u nastavku sezone.

 

Prvo, ne možemo da znamo da je ovo istina, niti da Željko baš to traži od njega niti da on to odbija to da igra. Meni je vrlo mala verovatnoća da Željko, sa sistemom igre koji forsira u napadu i profilom igrača kakve dovodi, očekuje od bilo koga a naročito od Nanelija samo da ćoškari.

 

Uglavnom, jasno je da problem postoji. Ja još uvek ne bih pravio preveliku dramu, jer pre mesec dana je odigrao odličnu partiju protiv Efesa, a pre dvadesetak protiv Igokee. 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Raduje trifina partija no jos je rano za neki veliki optimizam, mora on jos mnogo krv suze znoj da prospe da bi bio solidan el igrac nadam se da je svestan toga i da nece poleteti

 

Onaj post @Arsenije Pesic o odbrani udvajanju napadu od pre dve strane je bukvalno sve, napisao covek i srocio ki njegos nema se sta dodati i oduzeti

 

Makabi - jos jedna nasa losa partija sa pregrst gresaka... u igri smo bili samo zato sto ni domacin nije odigrao bog zna sta ustvari bas naprotiv ali i takvi su nas drzali na 10 - 15 razlike ceo mec

Sto se tice baskonije sve ste vec rekli, izuzetno bitna pobeda, ja sam se plasio pred mec jer su vec svi upisali pobedu

 

Sto se tice valensije i posle komsija

Nema opravdanja, moramo da se pokazemo

Ici na pobede po svaku cenu mada iskreno ni sam ne verujem da je to realno al realnost nije briga na koju itd itd

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro, Baskonia je bila utakmica koja je mogla da se izgubi samo onom starom dobrom EL "svako moze da pobedi svakoga" (u prevodu, jaci tim malo odspava na terenu pa ga autsajder nagrdi). Bez dva najbolja igraca to je EC ekipa sa par pristojnih EL opcija. Mislim, ko bi od njih bio nosilac u KKP, osim Thompsona? Kurucs? Raieste? Vanja mozda umesto nekog Trifunovica/Andjusica, ostali mozda kao neki igraci rotacije.

 

Sto se tice sledeca dva kola, slazem se da su radi o presudnim mecevima za plasman u TOP 8 - poraz u drugom derbiju znaci da cete najverovatnije gledati KKCZ u ledja, poraz od Valencie da treba dobiti na nekom tezem gostovanju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Kronose, pa sunce mu poljubim 

 

(Insert zbunjeni John Travolta u Pulp Fiction)

 

 

Btw, uzeo kartu i idem danas (da potkrepim svoju tezu da treba ici zbog Partizana, a ne protivnika 😁)

 

X47Ozc4.gif

 

 

Ne mora hvala... sve ok, tu smo da se pomazemo 😄 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Danas se nadam nekoj brzoj velikoj razlici i odmaranju igrača. Čak priželjkujem Lesora sve vreme na klupi, pa čak i Papapetru polako ulazi u krug onih koji bi mogli malo da iskuliraju.

 

 

 

Ja da Naneli igra 25+ minuta, ali nesto mi govori da nece videti terena... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...