Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Plej ov d gejm: klupiranje Puntera nakon onog pokušaja za 3 u trećoj sekundi napada. Možda Želimir i dolazi malo sebi.

 

Raduje partija Papapetrua, kao i Avramovića i Trifunovića.

Exum - Papapetru - Lessort bi mogla da bude kičma ekipe koja nije samo Globetrotters za sirotilju.

 

Inače o utakmici nema mnogo toga da se kaže, oni došli bez dva glavna igrača, mi šutirali 60% za 3, sve je jasno.

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Plej ov d gejm: klupiranje Puntera nakon onog pokušaja za 3 u trećij sekundi napada. Možda Želimir i dolazi malo sebi.

I onda period od 8 minuta gde ne možemo da damo koš 

Ni prvi ni poslednji put da Panter uzima taj konkretan šut (otvorena trojka iz natrčavanja u tranziciji)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Shikamaru said:

I onda period od 8 minuta gde ne možemo da damo koš 

Ni prvi ni poslednji put da Panter uzima taj konkretan šut (otvorena trojka iz natrčavanja u tranziciji)

Oportunitetni trošak koji se nije ni materijalizovao. Sasvim prihvatljiva cijena pokazivanja da se privatluk (nadam se) više ne toleriše.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Idemo jos jace. Velik je ulog... 😄 

 

@uvrnuto komso, par nas sa "druge" strane se skupilo i obezbedili smo ti court seat. Tvoje je samo da dodjes 🙂  

 

Ne može čovek, ne mučite ga, mora na Svetosavsku akademiju to veče, već spremio odelo i kravatu, gde da izneveri višegodišnju tradiciju na taj dan...

 

p.s. ako dosad i nije išao, ove godine mora :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

Malo great, malo terrible.

 

Trebalo bi napraviti kompilaciju naših kontri sinoć pa puštati u trenerskim školama i na seminarima i klinikama. Ja prosto ne verujem šta mi radimo, nijednu osim 1 na 0 ne umemo da realizujemo.

 

Odbrana je korektna ali uvek fali poneka "sitnica". Udvojimo igrača, udvajanje bude ok što se tiče tajminga ali nekako mlako, fali još malo intenziteta da se igraču onemogući ili oteža pas, kao da je udvajanje samo sebi cilj, kao eto prišao sam i podigao ruke, to je to od mene, a fali još samo malo napora da bi se protivnik naterao na grešku, što je inače cilj koji se izgleda zaboravlja. Ili ničije lopte, sve smo kao tu negde ali u velikoj većini slučajeva završe u protivničkim rukama. Za skok da ne pričam. Dakle to je taj ekstra napor koji donosi mnogo, a koji očekujem da vidim u situaciji kada imamo punu rotaciju i kada niko nije spržen igranjem 35+ minuta. To nam treba, a ne rizična bacanja u reklame kada je utakmica rešena.

 

Napad standardno od sjaja do očaja. Kada uspeš da spojiš 10 minuta potpunog rasula protiv ovakvog protivnika, treba da si svestan da takvih 10 minuta protiv većine drugih protivnika rešava utakmicu. Gledam i ne verujem da je to ista ekipa koja je odigrala prvih 15 minuta.

 

Nekako imam utisak da smo tačno tamo gde bi po prikazanom i trebali da budemo, oko 10. mesta. I da ćemo sa ovakvom igrom tu negde i da završimo, između 10. i 12. Da bismo uradili više moramo da podignemo nivo igre i da dobijamo neizvesne završnice. Aj' kao verujem da je to moguće.

 

 

Slažem se, s tim što ovo "great" u prvih 15 minuta nije bilo samo gret, nego je bio neki nivo više od toga. Dati 47 poena za 15 minuta je ozbiljan podvig za EL.

Ali ono ovo što uvek pričamo, nije da smo malo usporili, što bi bilo i očekivano, nego skoro 7 minuta nismo dali koš.

 

Ali interesantno je koliko su nam se podigli standardni kada je napad u pitanju. 83 poena nam je ono kao solidno, može to dosta bolje. A očigledno je bilo da Žoc kontroliše potrošnju i da se nije jurilo ništa drugo, osim sigurnog nadoknađivanja razlike iz Španije.

 

Meni je juče i skok bio dobar, osim kad je Smajli u igri. Ovako napamet bih rekao da se 7-8 od 11 skokova tipa 5-6 skokova u napadu desilo dok je on bio u igri. Loše gradi, nije skoncentrisan, vrlo često nema predstavu gde je lopta. Još jedna partija gde je bio osetno loš i kontraproduktivan za ekipu. 

Momenti kada je Lesor na klupi ostaju naš osnovni problem ove sezone i teško da će se tu nešto promeniti.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Skok je kod nas najvise stvar zelje, volje i motivacije (za nedostatak iste pri skoku bih ja njih slatko kaznjavao).

 

Nakon sto nam je Alba skinula sve sa glave, setite se kako su motiv/inat/obraz proradili pa smo vec od Baskonije (tamo) krenuli da skacemo i kidisemo za svaku loptu, cak i u napadu. I to je trajalo dobrih nekoliko meceva, sve do španskog potonuća (ima vrv veze i sa Lesorovom potrosnjom). Otprilike od tada smo opet na bas bednom nivou, sa kulminacijom u Tel Avivu, gde je nas "defanzivni skok" direktno uticao na rezultat, po mom skromnom misljenju. Sinoc se u 2/2 opet videla naznaka zelje i volje. 

 

Uz vise truda i fokusa na skoku (makar samo defanzivnom za pocetak), mi bismo bili daleko zajebanija ekipa. Lesor da bude sveziji i Ledej da ima volju da se zalece na skok kao sinoc (posle x vremena) i mi smo vec nivo iznad.

 

U bitnim parametrima smo jako blizu da se unapredimo i ti parametri su stvar volje, a ne tehnike, poput skoka o kome sam sad pisao, kao i samo jos malog dodatnog napora u odbrani koji je @Arsenije Pesic slikovito objasnio, koji pravi razliku izmedju pravimo se da se trudimo zaista se trudimo. Problem je sto ne deluje da ce to malo konacno postati nesto redovno, kao sto je kod vecine drugih timova.

Link to comment
Share on other sites

Nego Nanli bez sekunde, Žoc vidno nervozan na konferenciji. Ne znam šta da mislim, ali da ne ide na dobro po tom pitanju, sasvim je očigledno.

 

A mi usred najbitnijeg perioda, gde nam svaka tekma gori. Baš, zaebano.

 

1 minute ago, Alex_Serbia said:

Skok je kod nas najvise stvar zelje, volje i motivacije (za nedostatak iste pri skoku bih ja njih slatko kaznjavao).

 

Ovo je baš relativno. Evo ja ne mislim da Smajliju fali želje, a opet u proseku ima 0,7 skokova u odbrani po utakmici.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čovek iskoristi protivničkog igrača kao blok.

 

Egzum može da ima bolji i lošiji dan, ali je taj njegov lošiji dan nešto što dobar deo igrača ne može tako lakoda postigne.

 

 

Juče Papapetru doktorski, ajde ti šutevi će nekad ući nekad ne, ali sve ostalo tako zrelo i pametno, uživanje gledati ga. I to mi je tek dokaz koliko su ranije kritike bile opravdane, jasno je bilo da je to minimum onoga što može da nam pruži.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

ikNe znam sta je u pitanju, ali Naneli kao mahac peskirom je 1 gigantski luksuz koji nemamo i koji ce nas puno kostati, ako se pod hitno nesto ne promeni.

 

Pride je to covek koji vec 3x radi sa Zeljkom, a ne deluje uopste nezrelo.

 

Tako je. Ako možemo da istrpimo onakvog nesretnog Anđušića, možemo i njega. Ili ako imaju neke planove, da se to reši brzo.

 

 

Inače, drugar mi bio na KZŠ. Žoc nervozan, novinari mahom bez previše volje da pitaju bilo šta. U jednom trenutku par njih komentariše između sebe ko će da pita za Nanelija, ali niko nije bio dobrovoljac 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

 
Tako je. Ako možemo da istrpimo onakvog nesretnog Anđušića, možemo i njega. Ili ako imaju neke planove, da se to reši brzo.
 
 
Inače, drugar mi bio na KZŠ. Žoc nervozan, novinari mahom bez previše volje da pitaju bilo šta. U jednom trenutku par njih komentariše između sebe ko će da pita za Nanelija, ali niko nije bio dobrovoljac [emoji1] 
Ufff...firma sponzor, drugar na kzš...kad sedaš na klupu umesto španca?


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

giphy.gif?cid=790b7611a2c8d178272d4631f5

 

 

Ova odbrana - prvo Trifa koji preuzima centra da se smanji mismeč, pa Smajli koji pokriva Ledejovog igrača, a onda i svi ostali, pa opet udvajanje na Inoka... Sve kako treba. Obično počnemo dobro ova preuzimanja, ali nas onaj zadnji, extra extra pas, izbaci poptuno. Sada je bilo kompletno.

 

Publika burnije ispratila ovu odbranu, nego trojke kada su ulazile.

 

12 minutes ago, Luchifer89 said:

Ufff...firma sponzor, drugar na kzš...kad sedaš na klupu umesto španca?


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

 

Haha, to je počelo kao šema za ulazak na tekmu, onda se i na kzš ušunjao. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

giphy.gif?cid=790b7611a2c8d178272d4631f5

 

 

Ova odbrana - prvo Trifa koji preuzima centra da se smanji mismeč, pa Smajli koji pokriva Ledejovog igrača, a onda i svi ostali, pa opet udvajanje na Inoka... Sve kako treba. Obično počnemo dobro ova preuzimanja, ali nas onaj zadnji, extra extra pas, izbaci poptuno. Sada je bilo kompletno.

 

Publika burnije ispratila ovu odbranu, nego trojke kada su ulazile.

 

 

Haha, to je počelo kao šema za ulazak na tekmu, onda se i na kzš ušunjao. 

 

Ali optrčavanje reketa Ledeja... priceless  😄

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...