Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

47 minutes ago, Dzep said:

Najtiši minut ćutanja kome sam ikada prisustvovao. Bukvalno mi je krenula suza iz oka, a nisam bio neki preterani ljubitelj trenerskog Mihinog dela (kao igrač je bio zmaj, jeste znao da ukopa reprezentaciju tu i tamo, ali je stvarno bio legenda). Opet bravo braćo i sestre

Da parafraziram Ivu Andriča, malo je potrebno da budemo ljudi i upravo je to malo ono što nam fali.

 

Edited by Barkley#34
  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo ih dobili na jedini mogući način. Mrtvilo dve i po četvrtine i na terenu i na tribinama, oni lagano džogirali ka rutinskoj pobedi, onda kreće sprint naše relativno odmorne prve petorke (šestorke) uz pravo navijanje, oni nisu stigli da ubace u veću brzinu da nas stignu. 

Možemo da dobijemo Fener i da vratimo top8 nadu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Dante, Panter, Lidej bez postova na drustvenim mrežama. Naneli je čak i ugasio profil. To govori i o fokusu i da se treba ostati na zemlji.

Naravno, blentonje tipa Anđušić, Smajli..su verovatno već iz svlačionice krenuli da izbacuju objave.

Toliko o tome ko koliko ozbiljno shvata sve ovo i na koga se može racunati.

https://twitter.com/allornunn21/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alex_Serbia said:

Trebala je Naneliju jedna ovakva. Vec skoro mesec dana u kanalu, sada je i sunio onu trojku u facu, a posle i dao oba bacanja.

 

Iskreno, mislio sam da su nas ugasili nakon one trojke Micica iz podruma za +4. Drago mi je da nasi nisu pali.


Trojka u užasno bitnom trenutku na 4 minuta do kraja + bacanja i ova trojka na 16 sec do kraja. Do tada je bio 0/4 za 3...

Link to comment
Share on other sites

Egzum, Panter, Nuneli, Lidej/Pap, Lesor je petorka koja može da igra sa svima u EL.

Ali ne mogu 36-39 minuta po utakmici u istom ritmu.

Kad se pojavi jedan od ostalih tipa Smajlagic odmah je lakše i ovima gore i bolja je završnica.
Primer, 30-33 min nosioci veceras.

Kad se pojave dvojica, tipa Smajli i Đuša/Madar onda je još lakše i nosioci dođu na 26-30 i pobede su lakše jer su nosioci odmorni za završnice.

Problem nije ovih šest igrača, oni su legit EL igrači. Problem je sto nemamo dva igrača pored njih koji mogu da doprinesu konstantno nego sto mogu konstantno da useru.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je vec ozbiljan mec bio, Efes je sralo samo tako. Skoro pa perfektan mec na obe strane terena. Gledao sam samo drugo poluvreme. Isli ste all in ovde, ali treba vam pomoc. Andjusic vam je kancer za odbranu...a nista sem trojke i ne zna. Naneli vratio clutch igrom  za masenja bacanja. Realno ste trebali imati bolji skor, sve vam je sad do odbrane...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pobeda na nacin koji nam je bio potreban. Mislim da ovo moze okrenuti dosta percepciju samih igraca a i Zeljko je dosta pozitivan i oko povratka Avramovica. Ne pobedjuje se dvostruki prvak Evrope tek tako. Ipak dosta gluposti na kraju, poslednje 2 odbrane ista ona bezumna ekipa, ali su makar Naneli i Kevin bili clutch sto im moze dosta znaciti ubuduce.

 

Jako mi se dopalo kada sam video koliko Tristanu, Trifunovicu i Madaru znaci ovo iako su imali malo minuta. Neko pita Zeljka na konferenciji sto Yam nije igrao u drugom poluvremenu a on uspeo da za 8 min na terenu ima -9. Za razliku od njega Trifunovic dosta lepa partija, da je uboo makar jednu trojku bila bi odlicna. 

 

Jako lep osecaj sto je publika dosla u tom broju da podrzi ekipu u teskom periodu, deluje da je bila jako dobra atmosfera u hali. 

 

Odbrana, odbrana, Partizane odbrana!

Edited by Magia
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Uh.

Ne znam kako smo ovo dobili. Produžena rotacija i svežina prve petorke, sa transom u koji je upala komplet Arena u zadnjih 5 minuta utakmice...to bi trebalo da bude odgovor, ali ni u to nisam siguran. Nekako se i kod igrača i kod publike osetio taj neki stav, da ćemo se rokati do poslednjeg metka. Igrali smo u grču, puno promašenih otvorenih šuteva, ali i smanjen broj sranja koje nas krase ove sezone( osim u drugoj četvrtini kada smo kolektivno doživeli jednu novu dimenziju nemanja mozga).

Zadnjih 5 minuta...Arena se pretvorila u razulareno pleme Sijuksa u iščekivanju pobede kod Litl Big Horna. Priličan broj praznih mesta u s200, i polupraznou s400 iznad koševa, ali su ljudi koji su došli nadoknadili sve.

Pravljenje faulova... ne znam više šta da kažem.

 

 

Kocko spalio glasne žice, i vodi 2:0 u Areni. Malo li je.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

neko od zvezdaša (valjda madafaka, mođda wingwalker) je juče fino primetio da vam odgovara efes (iako su šampioni), jer igra puno 1na1 i defanzivno i ofanzivno.

to mi je solidno puta prošlo kroz glavu tokom tekme

 

ipak, mislim da je glavni razlog očigledan, zaustavljanje clyburna. ne sećam se kada sam gledao njegovu lošiju partiju, lik obično nađe način da bude makar dobar, bez obzira koliko mu ne ide.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

I da je bio poraz sinoć opet bi to bila dobra partija, pristup je bio dobar, energija odlična i dalje fali sigurnosti u toku same utakmice pogotovo kada treba dobra odbrana da se nagradi poenima (nešto što nas je protiv Zvezde ubilo) 

Ali naravno pobeda znači neopisivo više, mnogo je lepo sinoć bilo u Areni ajmo i u ponedeljak ovako! (Ok, prijala bi manje dramatična završnica)

Link to comment
Share on other sites

Dakle, posle drugog i po gledanja utakmice, evo par crtica:

 

1. Pohvala za Željka, proširena rotacija, i još važnije, skraćena tamo gde je trebalo da bude skraćena. I dalje mi nije jasno zašto je treću ista petorka igrala 9 min bez prestanka, ali ok. 

 

2. Papapetru je možda mogao i više da igra. U odbrani uopšte nije bio loš, a i u skoku je bio bolji od evidentno sprženog Zeka.

 

3. Kakvo drugo pol Lesora, svaka čast. Dečko je uvek tu, dodavanje, skok, deflections, ukradene, ma sve radi.

 

4. I dalje ima nejasnih brainfartova, a kao najnejasniji kandidujem Exumov, kad je pomagao sa Buboe, gospode Bože...

 

Efes osrednji, ne može večito samo na šut, pogotov kad je Clayburn nikakav (doduše dobro je bio i čuvan).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

neko od zvezdaša (valjda madafaka, mođda wingwalker) je juče fino primetio da vam odgovara efes (iako su šampioni), jer igra puno 1na1 i defanzivno i ofanzivno.

to mi je solidno puta prošlo kroz glavu tokom tekme

 

ipak, mislim da je glavni razlog očigledan, zaustavljanje clyburna. ne sećam se kada sam gledao njegovu lošiju partiju, lik obično nađe način da bude makar dobar, bez obzira koliko mu ne ide.

Sa ovime se u principu slažem, ali mnogo je to lakše reći nego sprovesti u delo, nestvaran individualni kvalitet imaju (duh..)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Dobro smo i Vasu smirili.

 

Ali, bogami, dao je kad im je baš trebalo, one njegove klasične ludačke trojke. 

 

Lesor ga je odlično čuvao, tj. opet je odlično čuvao igrače u mismeču.

 

15 minutes ago, Dzep said:

2. Papapetru je možda mogao i više da igra. U odbrani uopšte nije bio loš, a i u skoku je bio bolji od evidentno sprženog Zeka

 

Ovo sam i ja baš razmišljao. 

Ledeju su lopte skidali sa glave bukvalno. I onda posle par takvih situacija, u poslednjih par minuta tekme Panter zagrađuje njihovog igrača, onako kako bi treneri zahtevali na treningu - da padne lopta na parket. 

 

Ono što sam primetio je da smo dosta spuštali dole nakon pika sa Lesorom. I to je meni jako dobro izgledalo. 

Bilo je naravno i grešaka, kad je Lesor bacio dva identična pasa u bunar.

Iako je Željko ispizdeo na njega, meni je tu krivlji bek koji ne vrši korekciju i ne pomeri na 45. Mislim da je u obe situacije bio Panter. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ključni trenutak utakmice početak poslednje četvrtine. Odmah na startu greška u odbrani i Bobua pogađa trojku. Željko pizdi i traži odmah TO. Posle toga Žižić nevidljiv u napadu, svako udvajanje Pantera, Nanelija, bilo je sa lakoćom kažnjeno. Konačno su razumeli ono što im traži da rade na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...