Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

41 minutes ago, Alex_Serbia said:

Zvezda kod kuce i Asvel u gostima bi ovo anulirali. Ali sada vec ne verujem da cemo dobiti bilo sta od ovoga. Ako se stav hitno ne promeni do cetvrtka.

 

Kako ste pali u formi tako cete se i podici. Tako ti je to, forma nije konstantna, nekada odigras odlicno i izgubis od jos boljeg. Nekad pak odigras uzasno lose a opet pobedis jer je protivnik bio jos gori. Pocecete ponovo da pobedjujete. Ali jeste lose ovo sto je @Chaos Is Me napisao a @jedibojan se nadovezao. Ako si neki trener, onda znas da uvodis u taj profesionalni svet i mladje igrace, ne samo da se drzis ovih 30-ogodisnjaka kao pijan plota. Jedino ako Zeljko nije toliko pod stresom pritiska moranja da bas nema nikakvo poverenje u igrace osim u tih 6+ igraca. Pritom, u zadnje vreme osim Lesora i Exuma ostali ladno mogu vise da odmaraju jer ne isporucuju ni blizu ocekivanog.

 

Razumem ja kakvo vam je trenutno raspolozenje, meni je takvo bilo do pre 20 dana. Ali svakako necete gubiti cele sezone, i drugi timovi ce imati padove.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Alex_Serbia said:

Zvezda kod kuce i Asvel u gostima bi ovo anulirali. Ali sada vec ne verujem da cemo dobiti bilo sta od ovoga. Ako se stav hitno ne promeni do cetvrtka.

 

Ovo može da anulira Efes kod kuće, ovo tvoje je "pod moranje". 🙂

 

Gadan meč od prve sekunde, neka usiljena i negativna energija (makar preko TV-a) od prvog minuta. Previše grešaka, previše propuštenih šansi, slaba koncentracija, takav i rezultat.

 

Jedino teže od poraza mi padnu dobronamjerni gosti i mrzovoljni domaćini koji su saglasni u ocjeni da je jedino/najbolje/pravo rješenje dolazak novog trenera. 🤯 Jasno mi je da komšije apsolutno navijaju za krah Željkovog Partizana, kapiram da se neki od njih i pribojavaju tog istog, takođe potpuno razumijem da ima navijača KKP koji iz ovih ili onih razloga ne mogu da se poistovjete sa ovim timom, i to je sve legitimno. Ali zaista je ozbiljna dosada čitati nakon bilo kakvog kiksa kako se Željko bruka i kako je tim ovakav ili onakav, a onda sve to isto zaboraviti kad se poveže par dobrih rezultata. Bukvalno se nakon 10 dana sezone provlačilo da Željko treba da ide? Mislim da to ovaj topik ne pamti, a dosta nam se imena prošetalo na klupi u zadnjih 10ak godina.

 

Košarkaški može da se kritikuje do sjutra, neke stvari će se ispostaviti tačnim, neke baš i neće (tome i služi forum jelte) i mjeru svemu će dati kraj sezone, a odgovornost najveća će biti na treneru i od toga niko ne može pobjeći. Ali ako neko stvarno misli da je Željko kočnica ovom Partizanu, ili da tamo negdje sjedi tip koji će u ovim okolnostima da sastavi i vodi bolju i uspješniju ekipu, stvarno bi bilo lijepo napisati to da svi vidimo. Godinama se tavorilo sa Bezbradicama, Đumićima i sličnim, i pola foruma je padalo u očaj jer skupljamo KLS mrvice. Sad odjednom opšte nezadovoljstvo što se dovode EL igrači. Moramo se odlučiti. 🙂 Koliko god ta kola bila skupa ili jeftina, ne postoji VJ, Alimpijević  ili neko treći (uz dužno poštovanje svima) kome bih ih prije dao da ih vozi, nego što je to Obradović.

 

Naredna dva meča su nam mnogo bitna na oba fronta. Jeste rano, ali vrlo lako mogu da budu na duže staze presudni. Ukoliko se tu izađe sa 2/2 mogli bi tamo do Božića da imamo komfornu situaciju u ABA-i i da se vratimo na tih .500 u EL. Prije svega, samo da nas posluži zdravlje, nije ona ekipa do prije 10ak dana mogla tek tako da nestane i unazadi se. 🙂

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Shonewizard said:

Bukvalno se nakon 10 dana sezone provlačilo da Željko treba da ide? Mislim da to ovaj topik ne pamti, a dosta nam se imena prošetalo na klupi u zadnjih 10ak godina.

Što nakon 10 dana sezone?

Meni je to što je Punter potpisan kao prvo veliko pojačanje i time odabran za kamen temeljac ekipe već bio indikator da nešto nije kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Došao sam do srži problema putem Balkanifno metoda istraživanja, te ovim putem molim Tešanovića da me kontaktira ukoliko želi da mu gostujem na ovu temu.

Elem:

 

100 poena od Valensije

105 poena od Reala

103 od Baskonije

 

a nama: Josep Maria Izquierdo Ibáñez (born May 15, 1967) is a Spanish professional basketball coach who is currently an assistant coach for Partizan Belgrade of the Serbian KLS, the Adriatic League and the EuroLeague.

 

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, cilj je uvek bio vracanje u najjace evropsko takmicenje. Da nije dosao Obradovic sumnjam da bi se to desilo. Siguran sam da je on svojim imenom uticao na to da mi dobijemo tj dobijemo mogucnost da kupimo WC. Sada je cilj ostati u ovom takmicenju. A svi znamo da to uopste nije lako i da mnoge stvari uticu. Da li ce nas dobar rezultat u vidu top8 ostaviti i sledece godine u EL pitanje je. Da li ako se vrate rusi mi ispadamo?! I svi potenciraju kako je Aba bitna, a niko ne zna da li ce zaista sampion iste imati sledece godine mesto u EL. Tim jeste pravljen da svojim kvalitetom i iskustvom trenera ostvari dobar rezultat. Ali nekako sam misljenja i da su te plate koje se pominju po medijima malo i napumpane samo da bi se opravdao taj "EL budzet". Naravno da mi necemo nikada saznati prave cifre. U nekom trenutku ce se pojaviti vest sa nasim izvestajem ka EL o budzetu.
Cilj treba biti da se ostane u ovom takmicenju sto duze tj da znas da imas 3-4 godine sigurno mesto da bi u kontinuitetu mogao da pruzis mladjim domacim igracima sansu i tako ih razvijas. A i plus sto danasnji klinci nisu strpljivi i hoce odmah da igraju 20+ minuta. Ali i onda ako ih razvijes dolazis u situaciju da ces tesko da ih zadrzis. Cemu onda taj razvoj? Zasto ne uzeti gotov proizvod? Kad imas klub poput Mege koji garantuje klincima minute bez ikakvog opterecenja za uspehom onda moras i da preplatis igraca.
Sto se tice rostera neki treneri imaju viziju od 12 solidnih i manje-vise podjednako placenih igraca, a pak drugi vise vole da imaju 3-4 vrhunska i ostalo prosek. Mi ovde imamo igraca koji uopste ne igra - Glas i dvojicu koji malo igraju - Trifunovic i Vukcevic. A ne moze se reci da ova trojica mogu ravnopravno da konkurisu za tim. Uz to ako se doda da imamo i 3 povredjena, naravno da je logicno da igramo sa 8-9 igraca. Ovaj koncept gde se karte bacaju na napad je dobar samo ako racunas da ce u nekom trenutku da kliknu i da se povezu u odbrani. Ko zna, mozda je Avram bas ta spona. Ispadanja u odbrani su zaista na nivou kls, a verujem da je to segment koji generalno moze najvise da se popravi. Zato sam optimista.
A i moram da bacim hejt pojedinim forumasima. Prvo grobarima, koji ovde "prete" kako ce prestati da prate KKP. I to pisu tokom utakmice, sto me dovodi do zakljucka da nisu u hali, da nisu kupili sezonsku/dnevnu kartu, da nisu pomogli/podrzali svoj klub finansijski ili glasom. Kakva je onda korist od vas za klub? Sta to klub gubi sto ih vi necete pratiti? Drugo komsijama, koji se nekako uvek jave posle poraza pod izgovorom kako "nemaju za cilj da provociraju", ali eto da ipak to urade. Da se razumemo, ovo je slobodan forum i nikom nije zabranjeno da pise na pojedinim topicima bez obzira na navijacko opredeljenje. Ja recimo, nemam tu zelju da idem na komsijski topik zato sto me interesuje samo klub koji volim i za koji navijam vec 33 godine. Ovo je ujedno hejt i za moderatore koji bi morali, po mom misljenju, malo drasticnije da kaznjavaju.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam sinoć po prvi put u sezoni čuo zvižduke na kraju utakmice. Vrlo zasluženo, ne znam da li sam u pravu ali želeo bih da mislim da se jedan deo navijača ipak razume u basket i da zna da nagradi aplauzom ali i da negoduje kada je to na mestu.

 

O igri nemam šta da kažem - festival užasa, i to na obe strane. Vrlo nekvalitetan basket i pored mnogo poena, to sve govori. Dok se manje više ne kompletiramo ista će se pesma pevati, par pobeda pa par poraza i tako u krug, a igra ista.

 

Jako me interesuje meč sa Futurom, tu će biti svašta ne krene li na vreme kako treba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Alek The Great said:

Kao prvo, cilj je uvek bio vracanje u najjace evropsko takmicenje. Da nije dosao Obradovic sumnjam da bi se to desilo. Siguran sam da je on svojim imenom uticao na to da mi dobijemo tj dobijemo mogucnost da kupimo WC. Sada je cilj ostati u ovom takmicenju. A svi znamo da to uopste nije lako i da mnoge stvari uticu. Da li ce nas dobar rezultat u vidu top8 ostaviti i sledece godine u EL pitanje je. Da li ako se vrate rusi mi ispadamo?! I svi potenciraju kako je Aba bitna, a niko ne zna da li ce zaista sampion iste imati sledece godine mesto u EL. Tim jeste pravljen da svojim kvalitetom i iskustvom trenera ostvari dobar rezultat. Ali nekako sam misljenja i da su te plate koje se pominju po medijima malo i napumpane samo da bi se opravdao taj "EL budzet". Naravno da mi necemo nikada saznati prave cifre. U nekom trenutku ce se pojaviti vest sa nasim izvestajem ka EL o budzetu.
Cilj treba biti da se ostane u ovom takmicenju sto duze tj da znas da imas 3-4 godine sigurno mesto da bi u kontinuitetu mogao da pruzis mladjim domacim igracima sansu i tako ih razvijas. A i plus sto danasnji klinci nisu strpljivi i hoce odmah da igraju 20+ minuta. Ali i onda ako ih razvijes dolazis u situaciju da ces tesko da ih zadrzis. Cemu onda taj razvoj? Zasto ne uzeti gotov proizvod? Kad imas klub poput Mege koji garantuje klincima minute bez ikakvog opterecenja za uspehom onda moras i da preplatis igraca.
Sto se tice rostera neki treneri imaju viziju od 12 solidnih i manje-vise podjednako placenih igraca, a pak drugi vise vole da imaju 3-4 vrhunska i ostalo prosek. Mi ovde imamo igraca koji uopste ne igra - Glas i dvojicu koji malo igraju - Trifunovic i Vukcevic. A ne moze se reci da ova trojica mogu ravnopravno da konkurisu za tim. Uz to ako se doda da imamo i 3 povredjena, naravno da je logicno da igramo sa 8-9 igraca. Ovaj koncept gde se karte bacaju na napad je dobar samo ako racunas da ce u nekom trenutku da kliknu i da se povezu u odbrani. Ko zna, mozda je Avram bas ta spona. Ispadanja u odbrani su zaista na nivou kls, a verujem da je to segment koji generalno moze najvise da se popravi. Zato sam optimista.
A i moram da bacim hejt pojedinim forumasima. Prvo grobarima, koji ovde "prete" kako ce prestati da prate KKP. I to pisu tokom utakmice, sto me dovodi do zakljucka da nisu u hali, da nisu kupili sezonsku/dnevnu kartu, da nisu pomogli/podrzali svoj klub finansijski ili glasom. Kakva je onda korist od vas za klub? Sta to klub gubi sto ih vi necete pratiti? Drugo komsijama, koji se nekako uvek jave posle poraza pod izgovorom kako "nemaju za cilj da provociraju", ali eto da ipak to urade. Da se razumemo, ovo je slobodan forum i nikom nije zabranjeno da pise na pojedinim topicima bez obzira na navijacko opredeljenje. Ja recimo, nemam tu zelju da idem na komsijski topik zato sto me interesuje samo klub koji volim i za koji navijam vec 33 godine. Ovo je ujedno hejt i za moderatore koji bi morali, po mom misljenju, malo drasticnije da kaznjavaju.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Ako sam dobro razumeo post, hejt za kolege grobare, nas komsije i moderatore. Ne znam da li sam nekog preskocio 🙂

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Samo još fali i moj komentar, još jednog brižnog komšije. Zato ću post staviti u spoiler, pa ko ne želi da čita, ne mora. Posebno jer je gro posta kritika vašeg trenera.

 

Spoiler

Za mene je Željko Obradović od momenta dolaska u KKP do dana današnjeg veliko razočaranje. Navijačko opredeljenje na stranu, pišem o košarkaškim stvarima i onim manje košarkaškim, ali ipak vezanim za tu igru.

Celu prošlu sezonu čekam da vidim da li će napraviti neki sistem, ili bar nešto slično onome što je pravio po svim klubovima gde je bio trener. Ok, sada nema toliko novca na raspolaganju kao tada, ali pretpostavljam da je to bila ipak neka solidna suma sa kojom može da počne da se radi, pa da se posle nadograđuje. Da se postave temelji, možda i razvije par domaćhi igrači za reprezentaciju u bliskoj budućnosti. Od sistema nisam video ništa, a temelji su bili ozbiljno uzdrmani slabim rezultatima - poraz u KRK, eliminacija u ranoj fazi EC, sa kulminacijom u vidu poraza u finalnoj seriji ABA. Ekipa se pokazala potpuno nespremnom za takmičarske mečeve, mečeve za trofej ili do or die i sve što oni nose. Onda je sledio onaj jako čudan i meni lično neprihvatljiv potez da se ne igra domaća liga.

 

U pauzi između sezona su sačuvani nosioci, dovedena ozbiljna pojačanja. Izvršen neki mini reset u glavama i priprema za EL sezonu, mnogo zahtevniju od svega što je Partizan igrao u prošloj deceniji. Gledam roster, Exum i Madar plejevi. Povređeni Avramović, Punter i Anđušić kao neki sekundarni kreatori spolja. Unutra, osim donekle LeDaya, ni jedan igrač koji može da kreira za tim. Jako čudna selekcija, kao i sezonu pre toga, posebno na poziciji tzv. plejmejkera. Dovoljno je pogledati Željkove rostere i videti koliko je polagao na tog floor generala. Da li je bila projekcija da to može biti Exum? Ili da će Madar stasati u istog? Da li je od njih uopšte traženo da budu igrači koji kontrolišu ritam meča i lideri u asistiranim poenima, nisam siguran. Mogu da konstatujem na osnovu viđenog da ni jedan ni drugi nisu pass first plejevi. Naprotiv. Zašto je Željko odustao od jednog od najvažnijih svojih postulata? Verovatno nedovoljno novca da bi se dovela takva vrsta igrača. Ali, ako se već nema para za skupog kvalitetnog pleja, zašto nije doveden jeftiniji koji i dalje može da poveže redove, stane na loptu kada treba, pokaže visok BBIQ? To je najverovatnije bila svesna odluka struke, u skladu sa određenim stilom igre koju Partizan i prezentuje od početka sezone i sa posledicama te odluke, bile one dobre ili loše, Partizan mora da živi do kraja sezone. Ili do neke doselekcije.

 

Odavno obezbeđena Arena za sva takmičenja, prodat rekordan broj sezonskih. Navijači željni Evrolige pune halu, obaraju se i tu rekordi po poseti. Svi spoljni uslovi su bili zadovoljeni, ali je zaškripalo nešto iznutra. Da mi kao KKCZ nismo imali skorašnji trenerski reset i praktičnu demonstraciju šta znači kouč koji ima znanja plus autoritet, možda ne bih ni razmišljao u pravcu vašeg trenera kao problema broj jedan. Ovako, moram tu da gledam. Igrači ko igrači - neki kvalitetniji, neki manje kvalitetni, neki sa ozbiljnim iskustvom, neki manje iskusni... Ali oni čine tm koji ima veliki ofanzivni talenat, sigurno u prva 3 u Evropi. To nije mala stvar. Ono što je meni frapantno od početka EL, a trend se nastavlja i dalje, je Partizanova najslabija odbrana u takmičenju. To mi nikako ne ide uz Željka. ExYU škola praktikuje da se prvo zategne odbrana, a napad će da proradi kad-tad, makar iz tranzicione igre kao posledice dobre odbrane. Gledam kako Šaras pizdi zbog defanzivnih propusta Barse koji se ponavljaju u kontinuitetu. Itudis nas umlati sa Fenerom skoro 20 razlike, a čovek priča da je nedopustivo da prime toliki broj poena. Obojica znaju da je dobra odbrana preduslov za nešto veliko. Od koga su učili zanat dotična dvojica?

 

Vaš problem je istovremeno jako prost, ali i vrlo kompleksan. Treba dovesti odbranu na bar pristojan nivo (recimo sredina EL). To je onaj prost deo. Kompleksan je jer to i Željko zna, a nema napretka po tom pitanju, ili bar nekih vidljivih indikatora da će biti bolje. Valensija, koja bez tri bitna igrača spolja (Prepelič, Van Rossom i Hermannsson i njihovih 20-25 ppg) ubaci 100 poena na strani, svakako nije nagoveštaj napetka. Nisam siguran da je selekcija igrača toliko loša da se ne može igrati bar solidna timska odbrana. Individualno, npr. kvartet Madar, Nunnelly, Punter, Exum nije ništa defanzivno slabiji od Zvezdinog Nedović, Vildoza, Džoni, Pefi. O dominaciji Lessorta kao atletske petice, rim protectora i pouzdanog kod switcha u poređenju sa našim centrima valjda ne treba ni debatovati. I da ne nastavljam dalje, da se ne bi pogrešno shvatilo, igrače Zvezde uzimam samo jer ih najbolje poznajem, pa su mi zgodni za poređenje. Suština je valjda jasna.

 

Propusti koji se u odbrani Partizana ponavljaju iz meča u meč spadaju u red onih fundamentalnih, iz udžbenika. Ne pada Partizan na detaljima, već na osnovama kako se igra timska odbrana. Odluka struke o branjenju pika iskakanjem se pokazala kao klimava u praksi, jer posle dva pasa pada cela odbrana. Kod switcha generalno nastaju problemi, nizak-visok ne odgovora ni u kakvoj varijanti. Kao jedan od pokušaja dobijanja povoljnijeg mismatcha primetio sam protiv Valensije Papapetroua na primarnom ballhandleru. Slično je Željko pokušavao i prošle sezone sa Kurucs-om (Zagorcem, Dangubićem). Sa Rodionsom nije išlo najbolje, videćemo kako će se Grk snaći. Linija za 3 se jako loše brani, ćoškovi posebno. Da li je u pitanju baš tolika neobučenost igrača da igraju odbranu, neutreniranost ili je do voljnog momenta, neka proceni svako za sebe.

 

Ne verujem da je problem do lošeg skautinga. Ritam EL - ABA melje i nema mnogo vremena za pripremu, ali niti je Željko, niti njegov staf neka grupa početnika, pa da ne može da se snađe. Pa Željko je bar pola lige gledao uživo kao trener protivničkog tima i direktno protiv njih spremao taktiku.

 

Da li su očekivanja javnosti i navijača posle dolaska najtrofejnijeg trenera u Evropi bila nerealna?

Da li je sam trener sebi postavio nerealne ciljeve?

 

Da li pritisak, potpomognut problemima u vidu povređenih igrača i skraćenja ionako kratkog rostera, polako uzima danak? Čemu toliko forsiranje nosilaca po pitanju minutaže? Evroliga je maraton, gde je prioritet rasporediti resurse na ceo njen tok. Partizan pod Željkom ulazi u svaki meč kao da je poslednji, a tako i raspoređuje minutažu. Već na trećini lige se pokazuju problemi ovakvog razmišljanja. Koncentracija kvalieta na uštrb kvantiteta ima smisla samo ako se pravilno dozira minutaža nosiocima, a od "pomoćnog osoblja" vremenom prave igrači koji i sami u jednom momentu mogu da uzmu ulogu lidera. Zbog velike potrošnje neupitno kvalitetni igrači usled umora gube snagu, time pada i koncentracija, a to je uvod u grešku. Ili greške u nizu, što je češći slučaj, a sve to u ključnim momentima utakmica.

 

Sa strane deluje da je svaki poraz Partizana šok za Željka. I da se posle svakog novog sve teže vraća na površinu. Na KZM mi ne deluje da ima kontrolu nad situacijom. Ne znam gde je Smailagić, 4 dana ga nisam video... Jbt kakva je to izjava? Na stranu što je taj igrač već povređen, sa predviđenim periodom oporavka od 6 nedelja i što ne bi smeo uopšte da igra, bez obzira koiliko je to "na njegovo insistiranje i sopstvenu odgovornost". Lessorta boli lakat, nije mogao da igra puno protiv Zvezde... A par dana kasnije Lessort 39 minuta, 22 poena, indeks 37. I čupanje obruča iz konstrukcije posle par zakucavanja, posle kojih bi svaka povreda lakta bila drastično pogoršana. Posle meča od Željka saznajemo da nije (samo) lakat, već i rame. Meni je zasmetala ovo izjava posle Derbija, jer je uticala da umanjim značaj naše pobede i našeg trenutnog kvaliteta. Ali, pošto je demantovana javno i praktično posle par dana, sada je sve na mestu.

 

Kao neki zaključak i prerdikcija nastavka sezone, mislim da će Željko naći načina da prevaziđe trenutne probleme. Možda ne sve i možda ne odmah, ali neke neuralgične tačke će biti sanirane. Za koliko će to biti dovoljno u nastavku sezone, niko ne može da kaže. Možda Partizan uđe u Top8 EL i/ili osvoji ABA ligu - niko ne kaže, a prvi ja, da je to nemoguće. Ali je isto moguće da se kriza produbi. Mi smo naše čudo napravili, pitanje je samo koliko će da traje. Da li mesec dana ili nešto duže. Ili do kraja sezone. Na vas je red, jer mi se čini da su neke promene nužne (ne, ne mislim na promenu trenera), kao i hitna adaptacija, jer deluje da sezona nije najsrećnije isplanirana, tj. isplanirana je kao da će sve ići po optimalnom po Partizan toku. A svi znamo kako to obično biva u životu kada misliš da si pokrio sve opcije. Čovek planira, a Bog se smeje.

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shonewizard said:

 

Ovo može da anulira Efes kod kuće, ovo tvoje je "pod moranje". 🙂

 

Pod moranje je bilo ovo sinoc... mislim da smo u prilicnoj (psiholoskoj) krizi i da moramo korigovati ocekivanja pod moranje i anuliranje 😔

 

Svi smo konstatovali od Milana kako su preuzimanja smanjena i samim tim sve ide bolje. Sinoc je bila kulminacija svih gluposti ovog tima u odbrani. Svaki igrac je naprasno postao spor, a Lesor se opet zaglupeo izletanjima (iako on apsolutno zasluzuje prelaznu ocenu). On i Naneli su jedini pokazali neke znake zivota u defanzivi, a ne znam jel fizicki moguce da imamo ovakvo skakacko vece ikada vise.

 

Narocito me besnim cini sto nema nikog od nasih na off skoku. Sutnemo za 3 a dole nikog, Valensija moze da bira ko ce da upise def.skok. I ni u jednom momentu se nasi izgubljenici ne pitaju "ok, ovi ljudi sve vreme cekaju da nam pokupe loptu, zasto od nas neko ne udje u njihov reket, a znamo da nam je sut sa distance glavno oruzje, koje je dosta varljivo?"

 

Onako sramotno probijanje nase prve linije nije imalo nikakve veze sa Zeljkom, formom, platama niti povredama.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73, ja ne mogu da se složim sa delom koji je već opšta tema i teza ovde, zašto željko nije doveo pravog pravcatog pleja;

kao što je već napisano, ta igra koju partizan igra u napadu, može biti mnogima ružna i šta znam ali radi pos'o, jer se ubacuje sasvim dovoljno poena.

 

problem je naravno u defanzivi, kao i što napominješ negde po sredini i tu jedino mogu da se složim sa onim što je napisao @Beonegro, tj ne ide mi u glavu kako to da exum, leday, nunally i papapetrou, zajedno sa atletikom lessorta i wingspanom puntera, koji je u zveudi npr bio dobar 1na1 defanzivac - ne čine neku podnošljivu makar odbranu?

 

ima verovatno i da usagea većine pomenutih igrača ali mi je fakat misterija.

Link to comment
Share on other sites

Ja, eto, nemam nikakvo objašnjenje za ono sinoć. Nemam čak ni teoriju šta se tačno dešava. Kasne plate, Željko izlapeo, trava visoka...

 

I, valjda zbog toga što sve ovo što se dešava ne umem da objasnim, dolazim do nekog optimizma. Prosto, neobjašnjiva stvar nije stvarna, ne može da se ponavlja u kontinuitetu, što znači da mora da prestane da se dešava. I voila, problem rešen, ponovo možemo da budemo optimisti.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Shonewizard said:

Naredna dva meča su nam mnogo bitna na oba fronta. Jeste rano, ali vrlo lako mogu da budu na duže staze presudni. Ukoliko se tu izađe sa 2/2 mogli bi tamo do Božića da imamo komfornu situaciju u ABA-i i da se vratimo na tih .500 u EL. Prije svega, samo da nas posluži zdravlje, nije ona ekipa do prije 10ak dana mogla tek tako da nestane i unazadi se. 🙂

 

Ti mislis na:

 

4.12. Buducnost (kod kuce)

8.12. Crvena zvezda (kod kuce),

 

ali ima nakon toga jos meceva koji su takodje bitni:

 

11.12. Cedevita Olimpija (u gostima)

13.12. Asvel (u gostima)

16.12. Efes (kod kuce)

 

Pet meceva u 13 dana, a treba dobiti oba u ABA i 2/3 u EL samo da bi se odrzala nula, bez ikakvog brejka. E ovo se zove tezak raspored, a ne Real, Barca i Oly na strani - zapravo, Partizanu bi jedan takav raspored sad savrseno prijao da ispuca te planirane poraze i fokusira se na ABA. Ovako, mecevi ce se mozda i dobijati, ali samo ako protivnik odigra lose (u EL mecevima) ili prosecno (u ABA mecevima).

 

Sad, za Buducnost ne verujem da iz sebe mogu da izvuku jednu odlicnu partiju (previse bagova imaju), ali Crvena zvezda bi trebalo da izadje da se pobije za pobedu, Cedevita Olimpija i Golemac moraju pod hitno da uzmu neki veliki skalp, Asvel bezi sa dna, a Efes bi da se popne na vrh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

Ti mislis na:

 

4.12. Buducnost (kod kuce)

8.12. Crvena zvezda (kod kuce),

 

ali ima nakon toga jos meceva koji su takodje bitni:

 

11.12. Cedevita Olimpija (u gostima)

13.12. Asvel (u gostima)

16.12. Efes (kod kuce)

 

Pet meceva u 13 dana, a treba dobiti oba u ABA i 2/3 u EL samo da bi se odrzala nula, bez ikakvog brejka. E ovo se zove tezak raspored, a ne Real, Barca i Oly na strani - zapravo, Partizanu bi jedan takav raspored sad savrseno prijao da ispuca te planirane poraze i fokusira se na ABA. Ovako, mecevi ce se mozda i dobijati, ali samo ako protivnik odigra lose (u EL mecevima) ili prosecno (u ABA mecevima).

 

Sad, za Buducnost ne verujem da iz sebe mogu da izvuku jednu odlicnu partiju (previse bagova imaju), ali Crvena zvezda bi trebalo da izadje da se pobije za pobedu, Cedevita Olimpija i Golemac moraju pod hitno da uzmu neki veliki skalp, Asvel bezi sa dna, a Efes bi da se popne na vrh.

Ovde fali samo da je sa Buducnoscu u Podgorici pa da se kaze da je paklen raspored jer su tekme koje se moraju dobiti i mogu delimicno odrediti smer u kome ce sezona ici, a opet ekipa nije u nekom momentumu. Lako je sa najjacim ekipama u gostima, igras rastereceno, ako te napucaju- jao mnogo su jaki. Ako odigras dobro i pobijes se za pobedu, opet dali smo sve od sebe, ali oni su ti i ti .

Link to comment
Share on other sites

Gde mogu da se nadju zvanicne brojke za posetu u Areni kada igramo EL?

 

Vec protiv Valensije se izgleda malo biralo da li da se (ne) dodje. Znam da zvuci smesno sto ovo kazem, kada se ima u vidu da je bilo sigurno 12+ hiljada ljudi....ali to me je u startu razocaralo (eye test) i jako se mlako navijalo. Publika se budila samo na ocite sudijske greske. Sve je mirisalo na neuspeh.

 

A dosao sam u Arenu 75 min ranije jer nisam znao da je pomereno vreme pocetka 😑

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alex_Serbia said:

Gde mogu da se nadju zvanicne brojke za posetu u Areni kada igramo EL?

 

Vec protiv Valensije se izgleda malo biralo da li da se (ne) dodje. Znam da zvuci smesno sto ovo kazem, kada se ima u vidu da je bilo sigurno 12+ hiljada ljudi....ali to me je u startu razocaralo (eye test) i jako se mlako navijalo. Publika se budila samo na ocite sudijske greske. Sve je mirisalo na neuspeh.

 

A dosao sam u Arenu 75 min ranije jer nisam znao da je pomereno vreme pocetka 😑

14,8k je bilo

Link to comment
Share on other sites

Kakvu atmosferu da ocekujete, i ovo sto imamo je na racun stare slave

 

1. Mi navijacku tribinu nemamo, sta god neko mislio o "najvernijima" bez njih dobre atmosfere nema, oni su neophodni da pokrenu da vuku da pojacaju da odrzavaju... znaci to aut

 

2. Drugo potrebna je sinergija sa ostatkom hale, znaci ostatak hale treba da i prati i nadopunjuje... ta saradnja je neophodna, ostatak hale ove "grobare" ne moze da smisli i to s razlogom

 

3. Trece i taj ostatak hale nije sto je bio, dosta je to sarolik sastav, masa ljudi koja je stvarala mit pionira vise ne dolazi iz ovog ili onog razloga...

 

4. Cetvrto i ovo sto imamo od nazovi tribine gurnuto je u cosak (a samo je pitanje vremena kad ce ih ostoja staviti na nivo400 i to je kraj) a oni bi morali da budu sto blize terenu, znaci ono iza nase klupe jbg to je prodavano za 70 i 120 soma sad ocekivati od tih ljudi da davaju gas mislim oce to al malo sutra (da se razumemo, nikakav hejt prema tim ljudima, potrebni su klubu kao i ovi ostali)...

 

5. Peto cak i uz sve preduslove koje nemamo ali recimo da ih imamo, ipak je sve ovo jos novo, otisli smo u 3 puta vecu halu naravno da je potrebno vreme da stvari dodju na svoje... ni pakao pionira nije nastao preko noci

 

6. Na sve to dodaju cene koje su po meni nenormalne  i koje vrv nemaju takav uticaj koji sam ja mislio da imaju (jel me je prodaja sezonskih demantovala) ali opet odredjeni imaju, plus sto je ljudima van bgd-a svaka tekma gostovanje... mislim naravno da ce ljudi birati kad mogu da dodju, plus sto solidan deo publike cini i mladjarija srednjoskolci i studenti sa nikakvim ili minimalnim primanjima

 

7. Sedmo arena je sama po sebi drugacija, ogroman prostor, publika je daleko od terena, uticaj na igru (koliko god to nekom glupo zvucalo) slabi, a vec smo konstatovali da i ti sto su blize dosli su da sede da gledaju tekmu tu i tamo ustanu aplauz itd kakvo divljanje kakva atmosfera

 

8. Osmo, igra nam je go qrac, a tamo kad sam pisao o paklu pionira i povezanosti "najvernijih" i ostatka hale fali jos jedan cinilac a to je teren... kad taj trougao se poveze i dopunjuje jedne druge trece svojom energijom magija nastaje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve 5, ali nadam se da se vise nikada necemo vratiti u Pionir. Dosta mi je da mi se neko znoji, kaslje po potiljku, dok se zivotom borim za kiseonik. Koliko god da treba "adaptacije" na arenu, vredi cekati.

 

Ali mi smo protiv Milana, Makabija, Zalgirisa imali daleko vreliju atmosferu ove sezone.

Preksinoc je vecina usla u Arenu sa osecajem da ce ovi sami da se pobede. A i ovde je vladala ta energija kod vecine forumasa. Ovo je bila bukvalno nova "Bursa", srecom u daleko manje kriticnom momentu sezone.

 

A igraci moraju da veruju da mogu pobediti i u produzetku. Kada se otislo u OT, na facama im se videlo da su se usrali.

 

Lepo sam rekao da uopste nije izvesno, niti njihova losa serija daje neke garancije, kada smo mi u slobodnom padu. Sada mora da se rilja i izadje pod nenormalnim pritiskom na EL derbi, kao i da se sa istim tim pritiskom ode u Francusku. Ma koliko Asvel bio slab, mi smo dokazali da je to realnost na koju se ne obaziremo.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, Lesor je imao najvise off skokova u KKP preksinoc - cela 2.

 

Jebem mu sve, makar je skok (i Deff i Off) kategorija koja moze i mora po kratkom postupku da se koriguje, a bukvalno odredjuje liniju izmedju pobede i poraza kada su oba rivala raspolozena u napadu. Vec smo to jednom uradili/popravili (u razmaku od Albe do Baskonije) i potrajalo je sve do Spanije. Sada je poslednje vreme za novi boost.

 

Mozda ima i do povreda i loseg ritma treninga, ali ne u meri u kojoj nas je prosek od Valensije nadskakao.

Link to comment
Share on other sites




Mozda ima i do povreda i loseg ritma treninga, ali ne u meri u kojoj nas je prosek od Valensije nadskakao.


Visinski nisu prosek nikako, bar ne u odnosu na nas, a pogotovo u odnosu na nas sa ovim povredama. Pa onaj Webb sto im igra trojku izgleda za glavu veci od Nanelija. Claver dosta visi od Ledey-a. Dubljevic i Lesor su tu negde. Problem je postavka u odbrani, treba bolje graditi. Mada i ova odbrana gde svi preuzimaju sve ne ide u prilog tome.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ranzo sve super, ali ti živiš u neki prošlim vremenima.

 

Prvo, niko im ne brani da dođu, pa ih se i sad skupi šaka jada. A ne da zauzimaju neku tribinu uz teren. 

 

Drugo, njihov izbor pesama je skandalozan, samim tim i navijanje. Često se baš zbog toga desi da se povede pesma ili skandiranje sa druge tribine. 

 

To su teški nemači pojma. 

 

Da ne pričam o nekim prošlim vremenima i zašto su izgubili podršku ostatka navijača. 

 

Kada bi se u Pioniru znao neki red, ne bi bilo pušenja, bio ograničen broj navijača, ali stvarno, odradila neka ventilacija, pa i da pričamo. Ovako... 

 

————————

 

Problem u našem skoku je generalno problem u koncepciji naše odbrane jer imamo dosta preuzimanja pa se često desi da su nam visoki igrači izvučeni, da niži igrači grade njihove centre, itd. 

Edited by uvrnuto
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...