Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Prethodni derbi Ledej porobio, doduse prvi put u derbijima sa 20 poena. 

Svaki put kada smo prisli odbijao nam je nalet sa onim pogacicama sa jednom rukom. 

Pored njega Exum isto dao 20 poena, probijao je kako je hteo.

Derbi u Areni Lesor napravio nase centre da lice na petlice dok je imao snage. Covek ima prosecan index preko 20, u top3 igraca u EL po indexu.

Panter i Nuneli svojerucno doneli par pobeda.

Ispade da niko nikad nije pocinio takeover kao Facundo sa 2/11 sutem u polufinalu.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

IMO najveća manjakavost ove selekcije Partizana je nedostatak klasičnog plejmejkera i to će se videti na svakoj mnogo bitnoj utakmici,tipa kup ili bilo koja PO serija. Kada stane taj neki game flow, pogađanje svih šuteva kao u prvom poluvremenu u kupu, tada do izražaja dolazi plejmejker tj. igrač koji će da izmisli pas,akciju i tu će Zvezda uvek da pravi razliku u odnosu na ovaj Partizan.

 

Kampaco, Vildoza, Nedović, Ivanović i Pefi su daleko iznad po skilu u odnosu na Madara, Avramovića,Pantera i Exuma( Andjusica bolje da ne spominjem) što se tiče kreacije,a i šuta. Nisam siguran da će Partizan to moći da nadomesti u bilo kojoj PO seriji. Na jednu utakmicu Partizan može da pobedi na šutersko ludilo,ali u nekoj seriji baš baš teško.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da niko nije underdog, prilično su ravnopravne ekipe kad su svi na okupu i zdravi na obe strane, samo:

 

2 minutes ago, propolis said:

IMO najveća manjakavost ove selekcije Partizana je nedostatak klasičnog plejmejkera i to će se videti na svakoj mnogo bitnoj utakmici,tipa kup ili bilo koja PO serija. Kada stane taj neki game flow, pogađanje svih šuteva kao u prvom poluvremenu u kupu, tada do izražaja dolazi plejmejker tj. igrač koji će da izmisli pas,akciju i tu će Zvezda uvek da pravi razliku u odnosu na ovaj Partizan.

 

Ovo je suština. I zato je Campazzo bio ubedljivo najbolji igrač na terenu tih par minuta kad je izvadio Zvezdu iz kanala i promenio tok utakmice. Mogao je da šutira i 0/11, to i nije bila poenta.

8 minutes ago, Cavani said:

Prethodni derbi Ledej porobio, doduse prvi put u derbijima sa 20 poena. 

Svaki put kada smo prisli odbijao nam je nalet sa onim pogacicama sa jednom rukom. 

Pored njega Exum isto dao 20 poena, probijao je kako je hteo.

Derbi u Areni Lesor napravio nase centre da lice na petlice dok je imao snage. Covek ima prosecan index preko 20, u top3 igraca u EL po indexu.

Panter i Nuneli svojerucno doneli par pobeda.

Ispade da niko nikad nije pocinio takeover kao Facundo sa 2/11 sutem u polufinalu.

 

 

Statistika je kao bikini, koliko otkriva, toliko i sakriva. Kad bismo tako gledali svi igrači super i podjednako doprinose na maltene svakoj tekmi, ako isporuče očekivani broj poena.

Edited by DameTime
slovo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

 

Na koji način mogu Leday, Nunally, Lessor i Papapetru da naprave takeover kakav je Facundo napravio? To su sve odlični EL igrači ali postoji razlika između toga i biti neko ko menja ritam utakmice. Evo daj neki napadački set ili akciju na koji način mogu to da urade ili koja je to njihova osobina koja bi poslužila tome? 

Pa pitala si na koji nacin mogu pobrojani igraci da naprave takeover. Nabrojao sam ti par primera kad se to desilo, Uini isto. Moze jos preko desetak primera sa se nadje. Bezveze je reci da nemaju igraca koji pravi razliku, ako imaju igraca sa top3 indexom u Evropi i bar jos 3-4 podjednakog kvaliteta koji su dokazano dobijali utakmice na najvisem nivou. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cavani said:

Pa pitala si na koji nacin mogu pobrojani igraci da naprave takeover. Nabrojao sam ti par primera kad se to desilo, Uini isto. Moze jos preko desetak primera sa se nadje. Bezveze je reci da nemaju igraca koji pravi razliku, ako imaju igraca sa top3 indexom u Evropi i bar jos 3-4 podjednakog kvaliteta koji su dokazano dobijali utakmice na najvisem nivou. 

 

 

 

Ako je partija Ledaya iz prošlog derbija takeover u meri u kakvoj je bila Campazzova rola u poslednjem derbiju, neka bude da ja ništa ne znam o košarci. Povući ću se iz rasprave jer ne želim više da zagušujem temu ljudima, smatram da sam jasno izrazila ono što sam želela.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, DameTime said:

 

Na koji način mogu Leday, Nunally, Lessor i Papapetru da naprave takeover kakav je Facundo napravio? To su sve odlični EL igrači ali postoji razlika između toga i biti neko ko menja ritam utakmice. Evo daj neki napadački set ili akciju na koji način mogu to da urade ili koja je to njihova osobina koja bi poslužila tome? 

 

Kampaco je u drugom poluvremenu imao odličan impact (ne i u prvom), ali nije napravio nikakav takeover. Ako se za nekog igrača može reći da je napravio takeover onda je to Petrušev, pošto je postigao 12 poena (od čega 10 vezanih) kada je Zvezda sa 51-58 preokrenula na 69-60, naravno uz dve važne Nedovićeve trojke, to je defintivno bio ključni period utakmice.

 

A navedeni igrači mogu da naprave takeover kombinacijom napadačkog talenta i fizikalija - svako od njih ima 15+ poena u rukama kada se razmaše, čak i ove sezone indisponirani Papapetru ima sijaset takvih utakmica na EL nivou. Ne pravi se razlika samo plejmejkingom, nego i skoringom, fizičkom dominacijom, odbranom itd. Lesor i Exum npr. i u EL imaju ogromnu prednost u fizikalijama u odnosu na većinu igrača na njihovoj poziciji, Naneli je vrhunski šuter koji ima sajz i post igru (kojom je recimo prošle sezone ubio Nedovića u duelima Makabija i PAO-a), Ledej ima karijernih 44% za tri, a ume da odigra i na postu i da pogađa one pogačice jednom rukom iz raznih uglova itd. 

 

Mislim naravno da je Kampaco tu overall najbolji igrač, al' i ovi Partizanovi su itekako sposobni da rešavaju utakmice na ovom nivou, čak i Avramović koji je bekap plej je prošle sezone prvo odlučio onaj derbi u regularnom delu sezone kada je utrpao 33 poena, a onda je u finalu plejofa imao 16 ppg. Upravo ta napadačka širina i talenat je po mom mišljenju najveća Partizanova prednost, tu nema igrača poput Markovića, Lazića i Lazarevića koje možeš da ignorišeš (možda Trifunović) i uvek neko drugi može da iskoči, a da uz to niko individualno nije defanzivna rupa koju ćeš targetirati (sem Anđušića, koji igra 13-14 minuta po meču).

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

 

Kampaco je u drugom poluvremenu imao odličan impact (ne i u prvom), ali nije napravio nikakav takeover. Ako se za nekog igrača može reći da je napravio takeover onda je to Petrušev, pošto je postigao 12 poena (od čega 10 vezanih) kada je Zvezda sa 51-58 preokrenula na 69-60, naravno uz dve važne Nedovićeve trojke, to je defintivno bio ključni period utakmice.

 

A navedeni igrači mogu da naprave takeover kombinacijom napadačkog talenta i fizikalija - svako od njih ima 15+ poena u rukama kada se razmaše, čak i ove sezone indisponirani Papapetru ima sijaset takvih utakmica na EL nivou. Ne pravi se razlika samo plejmejkingom, nego i skoringom, fizičkom dominacijom, odbranom itd. Lesor i Exum npr. i u EL imaju ogromnu prednost u fizikalijama u odnosu na većinu igrača na njihovoj poziciji, Naneli je vrhunski šuter koji ima sajz i post igru (kojom je recimo prošle sezone ubio Nedovića u duelima Makabija i PAO-a), Ledej ima karijernih 44% za tri, a ume da odigra i na postu i da pogađa one pogačice jednom rukom iz raznih uglova itd. 

 

Mislim naravno da je Kampaco tu overall najbolji igrač, al' i ovi Partizanovi su itekako sposobni da rešavaju utakmice na ovom nivou, čak i Avramović koji je bekap plej je prošle sezone prvo odlučio onaj derbi u regularnom delu sezone kada je utrpao 33 poena, a onda je u finalu plejofa imao 16 ppg. Upravo ta napadačka širina i talenat je po mom mišljenju najveća Partizanova prednost, tu nema igrača poput Markovića, Lazića i Lazarevića koje možeš da ignorišeš (možda Trifunović) i uvek neko drugi može da iskoči, a da uz to niko individualno nije defanzivna rupa koju ćeš targetirati (sem Anđušića, koji igra 13-14 minuta po meču).

 

 

 

Hvala na obrazloženom odgovoru. Mogu se samo složiti da se ne slažemo (najružnija floskula, I know), jer ne smatram da takeover znači (isključivo) postići 10+ poena. To što je Petrušev tada odigrao je svakako značilo ali se ne bi dogodilo da Campazzo nije uzeo ključeve utakmice u svoje ruke, u to sam uverena. Imao je kontrolu nad svakim napadom KKCZ a Partizanova odbrana nije imala rešenje za to. Ne znam ko u Partizanovom timu može imati takav impact na ceo svoj tim, a da ne govorimo isključivo o poenterskom učinku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Biće teška tekma u četvrtak, izuzetno.

 

Fener 15 dana bez tekme, verujem da je pala ozbiljna priprema za nas i Virtus. Sa jedne strane nekad nije dobra pauza, sa druge strane nekad dobro dođe, naročito kada ekipa nije u dobrom ritmu, kao što oni (relativno) nisu bili pre te pauze. 

 

Posle ovakvog kupa, dosta loš momenat za nas. Mnogo bi bolje bilo da je prvo Alba, pa da se tu prvo povrati samopouzdanje, ali ok, makar se igra kući, pa sa publikom to sve lakše ide.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja brojim dane do četvrtka. Izuzetno me zanima reakcija tima, a dva igrača su imala produženi odmor, tako da bi mogli da donesu energiju i rasterete nosioce. 

 

Motley, Adetokumbo, Skoti, moj omiljeni Buker, Najdžel Hejs, Gudura, ekipa da se smrzneš, kompetni i odmorni... izvolte gospodo, sad se pokažite

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Mogu se samo složiti da se ne slažemo (najružnija floskula, I know), jer ne smatram da takeover znači (isključivo) postići 10+ poena. 

 

ti ovo a guru je prethodno rekao 

 

1 hour ago, Guru said:

Ne pravi se razlika samo plejmejkingom, nego i skoringom, fizičkom dominacijom, odbranom itd. Lesor i Exum npr. i u EL imaju ogromnu prednost u fizikalijama u odnosu na većinu igrača na njihovoj poziciji, Naneli je vrhunski šuter koji ima sajz i post igru (kojom je recimo prošle sezone ubio Nedovića u duelima Makabija i PAO-a), Ledej ima karijernih 44% za tri, a ume da odigra i na postu i da pogađa one pogačice jednom rukom iz raznih uglova itd. 

 

i onda kao slažemo se da se ne slažemo. huhuhu

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Timovi su egal, Facu nije MJ ali jeste taj igrač koji pravi (pozitivnu) razliku za svoj tim. Na osnovu dosadašnjih odmeravanja snaga Partizan nema takvog igrača, eventualno je to mogao biti Exum da nije bio u kontra ritmu celu tekmu u Nišu. 

Exum bio najbolji na parketu dok nije dobio trecu licnu.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DameTime said:

jer ne smatram da takeover znači (isključivo) postići 10+ poena.

 

Ne smatram ni ja da isključivo to znači, samo kažem da može i na taj način da se napravi, ako se serijom poena promeni tok utakmice, ili se ista prelomi.

 

50 minutes ago, DameTime said:

To što je Petrušev tada odigrao je svakako značilo ali se ne bi dogodilo da Campazzo nije uzeo ključeve utakmice u svoje ruke, u to sam uverena. Imao je kontrolu nad svakim napadom KKCZ a Partizanova odbrana nije imala rešenje za to.

 

Petrušev je mahom ubacio poene na individualni kvalitet - Smailagića je napao licem jer je brži od njega, Trifunovića leđima jer je viši i jači, ubacio je flouter (nakon što je zamalo izgubio loptu) jer ima odličan touch, pogodio je trojku kada je ostao potpuno sam nakon pika Vildoze i Mitrovića (Smailagić je recimo bacio air ball iz takve situacije, a nije toliko loš šuter)... Ja sam baš imao utisak da je u tim trenucima stavio ekipu na svoja leđa i povukao je ka pobedi, niti je njega Kampaco spajao sa obručem i servirao mu zicere, niti bi takvu seriju mogao da napravi igrač koji nema tako širok repertoar poteza u napadu.

 

Naravno, ne umanjujem ono što je Kampaco uradio u drugom poluvremenu pre svega u organizaciji igre, kontroli tempa i iznuđivanju faulova, al' stvarno to nisam doživeo kao neki takeover, gledao sam ga mnogo puta i u neuporedivo boljim izdanjima.

 

51 minutes ago, DameTime said:

Ne znam ko u Partizanovom timu može imati takav impact na ceo svoj tim, a da ne govorimo isključivo o poenterskom učinku. 

 

Konkretno takav plejmejkerski impact ne može da ima niko, al' kao što sam već napisao, bar 6 igrača u Partizanu mogu da naprave razliku na druge načine i bar trojica to rade prilično redovno na EL nivou. Oni eto nemaju Kampacov plejmejking, al' nema ni on Egzumove fizikalije, slashing i finishing, pa onda dodaš Pantera sa njegovim shot makingom i generalno skoringom, Nanelija sa vrhunskim šutem i sposobnošću da postuje niže bekove i šutira preko njih, Lesora sa fizičko-atletskom dominacijom u reketu i u ofanzivnom skoku itd.

 

Na svakoj narednoj utakmici prevagu može da donese nešto od navedenog, zato su meni ove dve ekipe generalno prilično izjednačene - Zvezda ima bolju odbranu, plejmejking i ekipno viši IQ, Partizan ima fizičku prednost i na spoljnim i na unutrašnjim pozicijama i neuporedivo više napadačkog kvaliteta.

 

 

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Ja brojim dane do četvrtka. Izuzetno me zanima reakcija tima, a dva igrača su imala produženi odmor, tako da bi mogli da donesu energiju i rasterete nosioce. 

 

Motley, Adetokumbo, Skoti, moj omiljeni Buker, Najdžel Hejs, Gudura, ekipa da se smrzneš, kompetni i odmorni... izvolte gospodo, sad se pokažite

 

Neigranje Motlija je bio toliki plus za nas u prvoj...  Nikako nam ne leže ti tako pokretni igrači, naročito na of skoku.

Sa druge strane, mislim d bi Lesor mogao da ga napadne na postu.

 

Adetokumbo se nije naigrao, ali raste mu minutaža, a on bi mogao baš da nam bude problem, naročito u skoku.

 

 

Nego, je l bila kakva informacija za Balšu, a da mi je promakla?  Sve manje živaca imam za gledanje Smajlija.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Ne smatram ni ja da isključivo to znači, samo kažem da može i na taj način da se napravi, ako se serijom poena promeni tok utakmice, ili se ista prelomi.

 

 

Petrušev je mahom ubacio poene na individualni kvalitet - Smailagića je napao licem jer je brži od njega, Trifunovića leđima jer je viši i jači, ubacio je flouter (nakon što je zamalo izgubio loptu) jer ima odličan touch, pogodio je trojku kada je ostao potpuno sam nakon pika Vildoze i Mitrovića (Smailagić je recimo bacio air ball iz takve situacije, a nije toliko loš šuter)... Ja sam baš imao utisak da je u tim trenucima stavio ekipu na svoja leđa i povukao je ka pobedi, niti je njega Kampaco spajao sa obručem i servirao mu zicere, niti bi takvu seriju mogao da napravi igrač koji nema tako širok repertoar poteza u napadu.

 

Naravno, ne umanjujem ono što je Kampaco uradio u drugom poluvremenu pre svega u organizaciji igre, kontroli tempa i iznuđivanju faulova, al' stvarno to nisam doživeo kao neki takeover, gledao sam ga mnogo puta i u neuporedivo boljim izdanjima.

 

 

Konkretno takav plejmejkerski impact ne može da ima niko, al' kao što sam već napisao, bar 6 igrača u Partizanu mogu da naprave razliku na druge načine i bar trojica to rade prilično redovno na EL nivou. Oni eto nemaju Kampacov plejmejking, al' nema ni on Egzumove fizikalije, slashing i finishing, pa onda dodaš Pantera sa njegovim shot makingom i generalno skoringom, Nanelija sa vrhunskim šutem i sposobnošću da postuje niže bekove i šutira preko njih, Lesora sa fizičko-atletskom dominacijom u reketu i u ofanzivnom skoku itd.

 

Na svakoj narednoj utakmici prevagu može da donese nešto od navedenog, zato su meni ove dve ekipe generalno prilično izjednačene - Zvezda ima bolju odbranu, plejmejking i ekipno viši IQ, Partizan ima fizičku prednost i na spoljnim i na unutrašnjim pozicijama i neuporedivo više napadačkog kvaliteta.

 

 

 

 

 

Slažem se manje-više sa većim delom ovog upisa; mislim da je to na šta ja ciljam najbolje opisao @propolis svojim komentarom o plejmejkingu. Napad Partizana je super kad sve šljaka po planu A i dok svi ubacuju svoje šuteve. Čim se to ne dešava, ne postoji plejmejker (ili organizator igre, da se ne vezujem za pozicije) koji će da preuzme stvar u svoje ruke, promeni tempo, odigra bilo šta izvan šablona. Imaju igrače koji imaju veliki impact i mogu da naprave razliku u tom sistemu, ali ovde pričam o igraču koji će tako nešto uraditi kad baš nikom u timu ne ide. Možda bih to rekla za Pantera jer on može da pogodi one lude šuteve preko ruke i sve što ide iz ISO pozicije, ali se ne bih uvek kladila na njega. 

 

Nije Facu spojio Filipa sa košem, ali kad je Facu kao što si i sam rekao, preuzeo organizaciju i promenio tempo (ovo je u stvari najbitnije), tada su svi oni bukvalno prodisali. To ne znači da igrači Partizana nemaju neke prednosti na svojoj strani, stoji sve što si napisao, samo jbg možda sam konzervativna ali daj mi floor đenerala kao što je Campazzo uvek i neću da brinem. Logično, nije svemoguć i logično imao je dosta bolje partije u karijeri, no sumnjam da u domaćoj košarci trenutno ima igrača koji može imati takav impact a da ne šutira savršeno, ne igra savršenu odbranu itd. Ove ekipe jesu prilično toe-to-toe i što se mene tiče obe simpatične za gledati, samo viši BBIQ + Campazzo kod mene trenutno prevaguju. Da li će Želimir uspeti da promeni nešto u ovoj ekipi Partizana i da ih bolje pripremi za potencijalne susrete u finalu ABA i tome slično, bumo vidili. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

Najtezi mec sezone na domacem terenu, cak i pre poraza u Kupu. Efes je mozda jaci tim, ali tada smo bili znatno rastereceniji.

 

Plus činjenica da smo ih dobili tamo i da je to sigurno dodatni motiv. 

 

Koliko smo mi na ivici što se borbe za top8 tiče, toliko su oni u istoj situaciji u borbi za top4. Posle ovoga im dolazi Virtus, svakako da računaju to kao dobru priliku za povratak na sami vrh.

Link to comment
Share on other sites

Turci će doći naloženi posle svega što se desilo, dugo su odmarali, ostali ste im dužni i najbitnije od svega igra Motli.

On je ubedljivo najbitniji igrač u tom timu i po mom skromnom mišljenju najbolji centar u EL , njihov pad forme se poklopio sa njegovom povredom, jednostavno nemaju zamenu za njega.

Čeka vas izuzetno težak zadatak, ali sad nisam rekao ništa novo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Neigranje Motlija je bio toliki plus za nas u prvoj...  Nikako nam ne leže ti tako pokretni igrači, naročito na of skoku.

Sa druge strane, mislim d bi Lesor mogao da ga napadne na postu.

 

Adetokumbo se nije naigrao, ali raste mu minutaža, a on bi mogao baš da nam bude problem, naročito u skoku.

 

 

Nego, je l bila kakva informacija za Balšu, a da mi je promakla?  Sve manje živaca imam za gledanje Smajlija.

 

Biće epska bitka, Lesor protiv trojice (Motli Ade i Buker), a već vidim da će crći do četvrte četvrtine pošto od Smajlija teško da ima pomoći. 

 

Što se Balše tiče, nigde ništa nisam pročitao sem u nekim komentarima da se cilja kraj marta za povratak... a little bit too late za nas, ali opet, možda bude na vreme za F4 😂😂

 

Moraće spoljni igrači da iznesu ovu utakmicu, unutra nemamo prevagu. Exum da napadne bilo koga, teško mogu da ga čuvaju, pa ako se to otvori na eventualno udvajanje da pomognu ostali šutevima...

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Magia said:

kada vama nisu igrali Faku i Martin koji je najbitniji igrac nakon udarnog trojca.

 

Znaci na Martina si mislio onaj dan kad sam te ljudski zamolio, tim recima, da mi kazes kojih 5 top evroligaskih igraca Zvezda ima posto si napisao toliko da ima. Ja sam ti napisao da imamo trojicu i cetvrtog u nastajanju i pitao te ko je peti i nisi odgovorio, mada sam podsvesno znao da ces napisati nesto netacno da ne idem dalje.

 

Niti je top evroligasko pojacanje jer niti je bio u top30 najkorisnijih centara prosle sezone kad je dolazio niti je ove, a to cak nije ni u prvoj polovini centara koliko igra ukupno. U top evroligaske igrace racunamo one koji su bili u top10 na svojoj poziciji kad su dolazili. Dakle iz sadasnje Zvezde su to Kampaco (koji jos nije ni zaigrao El) i Nedovic a iz Partizana Panter, Naneli, Papapetru i Ledej. S obzirom na forme igraca u top evroligaske igrace racunamo i one koji su trenutno u top10 na svojoj poziciji (a nisu dolazili kao top10 sa svoje pozicije) a to su Vildoza i Petrusev iz Zvezde i Lesor i Exum iz Partizana iako Exum dolazi sa bas velikom reputacijom i cak je bio vrlo dobar u Barsi ipak nije bio u top10 na svojoj poziciji jer nije odigrao ni pola sezone u Barsi plus igra drugu poziciju u Partizanu.

 

Sto se tice Martina da je najvazniji posle udarnog Zvezdinog bekovskog tria, nije. Najvazniji je Petrusev kao 4. zatim Dobric i Mitrovic kao 5. i 6. po impactu pa tek onda Bentil i Martin a pritom je i Lazarevic odigrao vise utakmica i daleko vise minuta i cuvao bolje protivnicke igrace od Martina iako nisu ista pozicija mislim cuvao bolje na svojoj poziciji (a obojica preuzimaju od 1 do 5) pa cak su dali i gotovo isti broj poena iako je Guru kacio da je Lazarevic u top4 najgora igraca u Evroligi po gledanju na kos sto ti govori o Martinovom doprinosu u napadu ove sezone a ni Martinova defanziva i eksplozivnost nakon 3 povrede i 2 operacije kolena nije vise tako dobar defanzivac kakav je bio pre 2-3 sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad dodje nekakav brat i prica nam bajke o Andjusicu..Nismo mi poceli juce da gledamo kosarku, pa da ne znamo kakav je Danilo igrac. Ili si bezobrazan, ili ne znas nista o kosarci. Sta me briga kakav je bio u Monaku. Ovo sto igra u Partizanu je ispod nule. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angola said:

Kad dodje nekakav brat i prica nam bajke o Andjusicu..Nismo mi poceli juce da gledamo kosarku, pa da ne znamo kakav je Danilo igrac. Ili si bezobrazan, ili ne znas nista o kosarci. Sta me briga kakav je bio u Monaku. Ovo sto igra u Partizanu je ispod nule. 

 

Nije nekakav nego od Luke-a.

 

Bezobrazluk je napisati 0 sto je napisao nervozni Laki a ispod 0 cak ne spada u granicu bezobrazluka vec u esktremno netacno jer Andjusic nije Raduljica da mu je doprinos 0.

 

Andjusic za 13 minuta na parketu postize 7.2 poena uz 54.2% za 2, 43.4% za 3 i 88.1% sa linije penala sto je vrlo dobro napadacki i spada u prvu trecinu napadaca u Evroligi ove sezone a Evroligu igra ove sezone oko 300 igraca. Gledajuci poena po posedu Andjusic spada u 30ak najboljih napadaca u Evroligi. Ovo su brojke a ne znanje ili neznanje o kosarci.

 

Veoma je prosto, najbolji napadaci u Evroligi daju najvise poena a najgori daju najmanje, plus se gledaju i procenti u svemu tome. Najbolji razagrivaci imaju najvise asistencija prosecno. Najbolji skakaci najvise skokova. Najkorisniji igraci ulaze u trku za Mvp-a kao Lesor itd. itd.

 

O Andjusicu sam pisao iskljucivo cinjenice bez svog licnog misljenja i subjektivnih stvari. Dakle brojke i o tome da je cinjenicno bio 3. bek po doprinosu u napadu odnosno minutazi i poenima u top8 Monaku iza Majk Dzejmsa i Pariz Lija. Sto naravno ne mora nista da znaci za ovu sezonu, samo sam napisao tacnu informaciju i nista vise od toga. Mada i ovde u Partizanu je 3. bek po ucinku iza Exuma i Pantera kao i u Monaku. Andjusic igra isto u Monaku kao i u Partizanu ima i skoro iste brojke i procente. Znaci ako vam se to ne dopada onda je to kritika za Zeljka sto je doveo takvog igraca.

 

Pogledajte veliku vecinu timova u Evroligi da li imaju korisnije 7. 8. 9. igraca u rotaciji odnosno da daju veci doprinos od Andjusica, Avramovica i Madara. Jednostavno nemaju kao i da ima jos drugih timova koji igraju sa 9 ili 10 igraca tokom ove sezone i zato ta kritika o kracoj rotaciji nije realna jer Partizan nema budzet kao Barselona i Real a vi bi ste na Exuma, Pantera, Papapatrua, Nanelija, Ledeja i Lesora jos bar 3-4 takva po vasim upisima jer su ovi ostali 0 i ne daju nikakav doprinos. Nit je realno na ovaj budzet imati jos takvih igraca niti da ostali 0 doprinose cak ni Smajlagic i Trifunovic a kamoli Andjusic.

 

Kada se ocenjuje neki igrac sabiraju se i napad i odbrana to sto je odbrambeno mozda 0 ne moze se reci da je Andjusic 0 sta igra u Partizanu overall a tek ispod 0 ne znam kako da nazovem. Od 1 do 10 moze jedino biti diskutatibilno dal je 3 od 10 ili 4 od 10 ili 5 od 10 s obzirom da je u napadu izrazito visoko ocenjen a u odbrani izrazito nisko. Cuj ispod 0...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pendulum said:

 

Slažem se generalno.

 

Samo da pojasnim o prekidu - uopšte nisam mislio na to o čemu pričaš nego na Ivanovićev šou za koji su i njegovi igrači rekli da je možda bio deo taktike. Da li su sudije mogle to da bolje hendluju - mogle su. Mogao je Nikolić da se odmakne i ne sluša više. Opet, Ivanović je svesno nastavio, znajući šta sledi. Prosto, hteo je da izazove još reakcija, bilo kakvih. Nakon tog događaja kreće ono o čemu sam pričao. Nešto slično je Ivanović pokušao i u drugom EL derbiju, samo u kasnijem delu utakmice, ali su sudije tad iskulirale, nisu reagovale na njegovu galamu i dosudile su svaki faul kojim se pokušalo da se utakmica preokrene. To je razlika između EL sudija koje tačno zabole za naše podneblje i ne možeš da ih ucenjuješ i pretiš bilo čime / bilo kime i ovih regionalnih koje često ulaze u taj problem kompenzacija, pa nekad i pdsvesno jer im je negde u malom mozgu - ček ove smo možda oštetili (izbacivanjem trenera, publike itd), aj sad ću ovde da im vratim da mi ne bi skakali po glavi do kraja života i treneri su toga svesni jer u situacijama gde gubiš 15-20 razlike i ekipa ti klizi u ambis to je nekad jedini način da preokreneš situaciju na terenu.

 

Poenta moje priče da mi (navijači KKP) uvek ovde većinski (pričam o ovom forumu) nešto analiziramo naše greške, tražimo uzroke pada u igri, Željku, igračima ali realno je da utiču i ovi drugi faktori i da se to ponavlja. Pripisivati dešavanja u drugom poluvremenu samo nekakvom "pobedničkom karakteru" druge ekipe  i "ničim izazvanom raspadu" nas u utakmici gde Branko Lazić za 26 minuta završi sa 0 (NULA) ličnih grešaka je previše pojednostavljeno iako ja jesam uvek za "gledanje u svoje dvorište". No svakako od mene nisi mogao nikad da vidiš (znam da se nisi meni obraćao) bilo kakve gnusne uvrede na račun sudija, niti sam ih uopšte nešto posebno pominjao svih ovih godina ali ti se smuči kad od komšija, pobedili ili izgubili, slušaš 20 godina iste tirade o planskoj krađi protiv njih, pa eto dao sam sebi oduška da i ja nekad bacim komentar o suđenju iako svakako to nije jedini razlog našeg posrnuća.

 

Kad si već spomenuo tog trećeg sudiju, eto imaš i ovog mučenog Nikolića čija golgota je krenula onog trenutka kada ga je Dule Vujošević pomenuo kao perspektivnog i talentovanog. Od tada on ima valjda potrebu neku da se dokazuje da nije "naš" (pomenuti nije dosudio očigledan Beronov trokorak) i ulazi verovatno konfrontaciju sa svima jer mogu misliti kakvim pritiscima je izložen u ovom regionu, a on psihički možda nije dovoljno jak da to istrpi.

 

Slažem se da svi treba da spuste loptu i puste ljude da rade svoj posao i greše jer ne verujem da bilo koji vrhunski sudija ide sa namerom da nekoga pokrade i verovatno bi i oni sudili mnogo bolje kada ne bi trpeli takve pritiske ali to je i do države i do saveza i do klubova da reše i da se primenjuju stroge sankcije.

 

 

 

Bold 1: Komentar Lazica sa KZŠ gde se nasalio na racun Ivanovica i mogucnosti da je namerno trazio diskvalifikaciju ne bih uzimao previse ozbiljno. Mislim da Ivanovic nije svesno isao da ga ovaj iskljuci. Mozda da dobije tehnicku, ali sigurno ne da ga iskljuci. I to je bilo kad ste bili ne na 15-20 razlike, nego na 6 i to u 3. minutu 2/4. To nijedan trener ne radi svesno. Mozda pred kraju utakmice, ali ovako rano i u fazi gde ama bas nista nije odluceno, gotovo sigurno ne.

 

Iskljucenje Ivanovica je, bez obzira da li je s razlogom protestvovao ili ne (a jeste), sa strane sudijske tehnike skandal za ovaj nivo takmicenja s obzirom da se radi o EL sudiji. Osim ako mu je Ivanovic ispsovao sve zivo i mrtvo u roku 5 sekundi nakon 1. tehnicke, za iskljucujucu nije bilo opravdanja. Opomenes ga, das tehnicku ako vec moras u nastavku i onda DEFINITIVNO odlazis od trenera i spustas tenziju. Ako nastavi da priserava neka ga iskljuci kolega, a ne isti sudija koji mu za otprilike 25 sekundi daje opomenu, tehnicku i iskljucujucu.

 

Bold 2: Nije samo on, bio je tu jos bolje postavljeni Obrknezevic.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...