Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, Barkley#34 said:

Da, on dobro rukovodi klubom i nebitno je iz koje je stranke. Dakle, mogao bi biti iz neke opozicione i isto tako dobro bi rukovodio klubom. Čemu sumnja u to.

 

Dve komponente vidim ovde.
 

Prva, "dobro rukovodi klubom" - pa... ok moze se diskutovati. Ali ovo "da je nebitno iz koje je strane" i da bi (pazi ovo) "mogao biti iz neke opozicione" i (pazi sad tek ovo) "ISTO tako DOBRO da rukovodi klubom" je bas overstatement. Ili se zajebavas a ja te ozbiljno shvatio 😄  


Realno, nemoguce je. Isto kao sto i Covic ne bi mogao. 

Link to comment
Share on other sites

 

Inace, slusao sam malo dok sam raduckao, nisam bas sve pohvatao jer, kao sto je neko rekao, Ostoja ima taj politicki (ne bih cak rekao da je to SNSovski, vec univerzalno politicki) manir da puno prica a malo kaze. 

 

Ono sto sam verujem dobro cuo, jeste da se ovaj poslednji bat resava, dakle nije resen. Nesto je rekao "cekamo potpis" verovatno na dogovor o odlaganju dugovanja. Kako ono bese, BAT je bitan za ABA, KLS ali nema nikakve implikacije na EL (osim ako na osnovu toga i sama EL ne kaze - cekajte, stanice, vi dugujete igracu)? Ako je tako mogli ste da dovedete nekoga za EL za pocetak, pa da kad se skine BAT da zaigra i ABA kad je najpotrebnije. 

 

Drugo, mislim da je malo nasvirao cifre za karte. 2.5mil eur prihoda od sezonskih znaci da je prosecna cena sezonske bila 220eur, sto nema sanse da je tako. Pa cak i da je racunao PDV (cuj mene porez) u tu sumu (dakle cisto 2.5mil eur / 11.500 karata). Ako je racunao bez PDVa (ako misli da ga plati) onda ispada da je prosecna cena karte 260eur. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Inace, slusao sam malo dok sam raduckao, nisam bas sve pohvatao jer, kao sto je neko rekao, Ostoja ima taj politicki (ne bih cak rekao da je to SNSovski, vec univerzalno politicki) manir da puno prica a malo kaze. 

 

Ono sto sam verujem dobro cuo, jeste da se ovaj poslednji bat resava, dakle nije resen. Nesto je rekao "cekamo potpis" verovatno na dogovor o odlaganju dugovanja. Kako ono bese, BAT je bitan za ABA, KLS ali nema nikakve implikacije na EL (osim ako na osnovu toga i sama EL ne kaze - cekajte, stanice, vi dugujete igracu)? Ako je tako mogli ste da dovedete nekoga za EL za pocetak, pa da kad se skine BAT da zaigra i ABA kad je najpotrebnije. 

 

Drugo, mislim da je malo nasvirao cifre za karte. 2.5mil eur prihoda od sezonskih znaci da je prosecna cena sezonske bila 220eur, sto nema sanse da je tako. Pa cak i da je racunao PDV (cuj mene porez) u tu sumu (dakle cisto 2.5mil eur / 11.500 karata). Ako je racunao bez PDVa (ako misli da ga plati) onda ispada da je prosecna cena karte 260eur. 

Na nivo 200 gde su sve sezonske i gde se karte ne mogu naći u prodaji,  sezonske su 124k, 76k, 42k i mislim  34k za standard 2.

Tako da prosečna sezonska sigurno da jeste preko 200e, kad se ove cene sa nivoa 200 nivelisu sa cenama za nivo 400.

 

Takodje najjeftnija karta do sada bila je 1300 din, dok od sada je 1500, dosta vise od partera B kod Zvezde.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Dve komponente vidim ovde.
 

Prva, "dobro rukovodi klubom" - pa... ok moze se diskutovati. Ali ovo "da je nebitno iz koje je strane" i da bi (pazi ovo) "mogao biti iz neke opozicione" i (pazi sad tek ovo) "ISTO tako DOBRO da rukovodi klubom" je bas overstatement. Ili se zajebavas a ja te ozbiljno shvatio 😄  


Realno, nemoguce je. Isto kao sto i Covic ne bi mogao. 

Iznenađuješ me. :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dobar u piku said:

Na nivo 200 gde su sve sezonske i gde se karte ne mogu naći u prodaji,  sezonske su 124k, 76k, 42k i mislim  34k za standard 2.

Netacno. Na nivou 200, najskuplje su 98k (priblizno sektor i po svega) a najjeftinije su 14k dinara (imam prijatelje grobare koji su uzimali ovako grupno pa dobijali popust na drugu, trecu i cetvrtu kartu koja je onda bila svega 14k dinara). 

 

Zatim imas Grobari Jug tribinu iza kosa, a to nije ni bilo u prodaji (besplatne?). Ostoja kaze nema besplatnih, na netu se prodavale sezonske na kojima se jasno vidi cena 0din. Sad da li su to navijacke, razdeljene sipki, ili sponzorske, sve jedno, svakako su 0din. Naplacene kroz sponzorstvo ako nista drugo ali to ona nije prihod od karata. 

 

Just now, Dobar u piku said:

Tako da prosečna sezonska sigurno da jeste preko 200e, kad se ove cene sa nivoa 200 nivelisu sa cenama za nivo 400.

Nivo 400 je 13k i 16k dinara. Dakle 110-140eur, i sigurno je prodato barem pola nivoa 400 pre svega jer nisu svi imali para da se guraju u sektore 200 (a iskreno ja bih radije gledao kosarku sa nivoa 400 centar nego sa standard 2 koji je bocno iza kosa i duplo skuplji). A i prosto logicki ako ste prodali 11.500, pa cak i da je sve sa 200 prodato (a nije bas sve), veliki deo nivoa 400 je otislo na sezonske. Sto snizava prosecnu cenu. 

 

Just now, Dobar u piku said:

 

Takodje najjeftnija karta do sada bila je 1300 din, dok od sada je 1500, dosta vise od partera B kod Zvezde.

 

Pojedinacne karte su posebna prica, rekao je 1.5mil od toga za sada ako sam dobro zapamtio. Mrzi me sada da izvodim matematiku i za to. Ali opet si "napravio gresku", najjeftinija karta je bila 900din. Uz to, racunaj da su te karte velikom vecinom upravo te najjeftinije. 

 

 

  

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Iznenađuješ me. :lol_2:

 

Jbg, ne znas vise ko je ozbiljan a ko se sprda. Zato sam i rekao:

59 minutes ago, Kooineeperk said:

Ili se zajebavas a ja te ozbiljno shvatio 😄  

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Zatim imas Grobari Jug tribinu iza kosa, a to nije ni bilo u prodaji (besplatne?). 

 

Znam ljude koji su u grupama i koji su placali za te karte. Pitanje je da li su svi platili (verovatno ne), ali mislim da velika vecina jeste platila. 

 

Nevezano za to, od kupa se jedino nadam da se niko ne povredi i da se nista ne poremeti u ekipi. Iako smo u vrhunskoj formi, mislim da komsije sa Kampacom ipak imaju znatno vise kvaliteta, i to je sasvim u redu- jako smo blizu top 8 i Evroliga je apsolutni fokus u ovom trenutku. Mislim da je to i Zeljko pokazao time sto je Papapetrua odstranio jer je rovit, verujem da ne bi tako birao da je u pitanju utakmica Evrolige, on je nama od krucijalnog znacaja jer nemamo takav tip igraca u ekipi + moze pokrivati dve pozicije (na 4orci je bukvalno on jedina zamena, jer Tristan nije ozbiljan). 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

Netacno. Na nivou 200, najskuplje su 98k (priblizno sektor i po svega) a najjeftinije su 14k dinara (imam prijatelje grobare koji su uzimali ovako grupno pa dobijali popust na drugu, trecu i cetvrtu kartu koja je onda bila svega 14k dinara). 

 

Zatim imas Grobari Jug tribinu iza kosa, a to nije ni bilo u prodaji (besplatne?). Ostoja kaze nema besplatnih, na netu se prodavale sezonske na kojima se jasno vidi cena 0din. Sad da li su to navijacke, razdeljene sipki, ili sponzorske, sve jedno, svakako su 0din. Naplacene kroz sponzorstvo ako nista drugo ali to ona nije prihod od karata. 

 

Nivo 400 je 13k i 16k dinara. Dakle 110-140eur, i sigurno je prodato barem pola nivoa 400 pre svega jer nisu svi imali para da se guraju u sektore 200 (a iskreno ja bih radije gledao kosarku sa nivoa 400 centar nego sa standard 2 koji je bocno iza kosa i duplo skuplji). A i prosto logicki ako ste prodali 11.500, pa cak i da je sve sa 200 prodato (a nije bas sve), veliki deo nivoa 400 je otislo na sezonske. Sto snizava prosecnu cenu. 

 

 

 

Da moja greška to su FF karte za deo porodice, ali 124k jesu najskuplje a ne 98k.

 

Nivo 400 centar je rasprodat,dok deo nivoa 400 bočne je takodje lepo rasprodat, ali preko 200e prosecna sezonska.jeste.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Magia said:

Znam ljude koji su u grupama i koji su placali za te karte. Pitanje je da li su svi platili (verovatno ne), ali mislim da velika vecina jeste platila. 

 

Video sam samo da nisu bile na ticketline-u. Ako i imaju cenu sigurno nisu kostale kao Family & Friends recimo, iza drugog kosa.

 

7 minutes ago, Dobar u piku said:

Da moja greška to su FF karte za deo porodice, ali 124k jesu najskuplje a ne 98k.

 

Nivo 400 centar je rasprodat,dok deo nivoa 400 bočne je takodje lepo rasprodat, ali preko 200e prosecna sezonska.jeste.

Ja vidim na ticketline-u da je najskuplja nivo 200 bila Premium Gold 98k. 

https://ticketline.rs/article/?aid=11381

 

Jos jedna stvar - stari sezonci su imali 10% popusta. Mislim da je Ostoja rekao (ne zna tacno) da ih je prosle godine bilo 4000 (nisam ni ja zapamtio sta je rekao, bilo bi to previse pamcenja brojki jednog SNSovca, pa jos sa pogresne strane brda). Dakle racunaj i to da su gotovo svi oni uzeli i ove sezone svoju sezonsku. I jos su sa popustom mogli da uzmu ukupno 4 sezonske! 

 

 

Ukratko - ne verujem politicaru kad se frlja sa brojkama. Uostalom, ne mogu ni Covicu u potpunosti da verujem iz istog razloga, iako ima Excel 🙂 Eno, i predsednik je morao da intervenise na njegove lazne brojke 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Video sam samo da nisu bile na ticketline-u. Ako i imaju cenu sigurno nisu kostale kao Family & Friends recimo, iza drugog kosa.

 

Ne znam koliko je iza drugog kosa, ali mi je u glavi ostalo da su davali oko 12k, tako nesto. 
 

1 minute ago, uini said:

 

znatno vise kvaliteta? zaista?

 

Mislim da je Kampaco ogroman tas na vagi, drasticno bolji igrac od svih ostalih na terenu, a (subjektivno) napadacki Vildoza i Nedovic (kada je u ovakvoj formi) su mi 2 i 3. Kada se uzme da igrate bolju timsku odbranu, ne vidim sta je cudno sto smatram da ste favorit. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ranzo said:

spacer.png

 

Ps "najverniji" su placali 10 soma sezonsku, naravno pitanje je dal svi i dal je bas sav novac otisao klubu

 

Bio je Premium Gold bez zvezdice (bez hospitality), a ovde na slici je navedena cena sa Hospitality-em. Verovatno su posle shvatili da ne mogu bas da uradte posluzenje i za njih pa smanjili. 

 

Kako god to je samo jedan mali deo ulaznica, ni pun sektor. Pa jos kad se uzme ovih 10k za Grobari Jug, pa neka je i sve placeno - ma nema sanse da je 2.5mil bez PDVa. 

 

1 minute ago, Magia said:

Ne znam koliko je iza drugog kosa, ali mi je u glavi ostalo da su davali oko 12k, tako nesto. 

 

Evo @ranzo rece 10k, i upitno da li su sve placene. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Magia said:

 

Ne znam koliko je iza drugog kosa, ali mi je u glavi ostalo da su davali oko 12k, tako nesto. 
 

 

Mislim da je Kampaco ogroman tas na vagi, drasticno bolji igrac od svih ostalih na terenu, a (subjektivno) napadacki Vildoza i Nedovic (kada je u ovakvoj formi) su mi 2 i 3. Kada se uzme da igrate bolju timsku odbranu, ne vidim sta je cudno sto smatram da ste favorit. 

 

"znatno vise kvaliteta" od partizana ima mozda tri ili cetiri ekipe u evropi, zvezda definitivno nije jedna od njih.

 

nije cudno, nego je ono bas neka realnos nije briga izjava.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

"znatno vise kvaliteta" od partizana ima mozda tri ili cetiri ekipe u evropi, zvezda definitivno nije jedna od njih.

 

nije cudno, nego je ono bas neka realnos nije briga izjava.

 

Onda nam poimanje pojma "znatno vise kvaliteta" nije isto. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

da ne ulazim u poimanje pojma, imas u sastavu 6 ozbiljnih evroligaskih igraca.

 

nebitno


Pa ekipe imaju vise od 6 ozbiljnih evroligaskih igraca. Ili imaju 5 (kao komsije) a jedan od tih 5 je mozda i top 5 igraca Evrope + bolji ostatak tima. 

Bukvalno sam pisao najbenigniji post a ispada neko patkometrisanje na kraju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ma kakvo patkometrisanje, standardno jinxujes k'o baba 🙃

 

Vinipu da te obavestim da ne igra Ćaćapetru. To ko njima da ne igra Vildoza + Nedović :v 

Plus Ledej ima temperaturu, 2 juniora će morati digraju. A ni nba prospekt jamadar ne može. Hendikep do hendikepa

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

 

Vinipu da te obavestim da ne igra Ćaćapetru. To ko njima da ne igra Vildoza + Nedović :v 

Plus Ledej ima temperaturu, 2 juniora će morati digraju. A ni nba prospekt jamadar ne može. Hendikep do hendikepa

 

 

Ma cuti, samo da je Lesor zalecio ruku, a Smajlagic ce i pored saveta doktora da ne igra sa slomljenim prstom ipak igrati. 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Vinipu da te obavestim da ne igra Ćaćapetru. To ko njima da ne igra Vildoza + Nedović :v 

 

E jebiga u ovo ni sam ne verujes.

 

Vildoza i Nedovic su 2. i 3. igraci po vaznosti u Zvezdi, zapravo 1. i 2. u dosadasnjem delu Evrolige.

 

Da ne igra Exum ili Lesor onda bih to mogao reci. Papapetru je 5. igrac po vaznosti u Partizanu a ispred njega su Lesor, Exum, Panter i Ledej.

 

Sve stoji defanziva Papapetrua al prosto da Zeljko mora da bira Papapetrua ili bilo kog od navedene cetvorice poprilicno sam siguran da bi izabrao nekog od ove cetvorice. Kapiram i svi navijaci Partizana sa foruma, osim tebe izgleda, mada ako si se salio, onda izvini.

 

S tim da i nije neki hendikep na toj poziciji jer je Naneli u formi a Trifunovic je takodje dobar u defanzivi i postao je vazan igrac rotacije. Eventualno bi ga koristio i na 4 al sam poprilicno ubedjen da ce Ledej odigrati svojih 30-35min a ostatak pokriti Smajlagic eventualno Vukcevic. Nismo ni mi neka sila na 4 ako Petrusevu nije dan jer si video da Bentil cesce donese vise losih stvari od dobrih.

 

Sto se tice Madara i da ga moze ubaciti cisto sumnjam da bi igrao jedan vazan mec koji je kljucan u borbi za trofeje a nije rendom kolo Evrolige protiv Zvezde. Exum i Avramovic ce podeliti minutazu na 1 s tim da ocekujem Exuma 30ak minuta.

 

1 hour ago, Instinkt said:

Plus Ledej ima temperaturu, 2 juniora će morati digraju. A ni nba prospekt jamadar ne može. Hendikep do hendikepa

 

Nece igrati ta dva juniora protiv Zvezde. Igrace u rotaciji 8-9 igraca seniora kao i na vecini meceva u Evroligi ove sezone. Nista novo. Kapiram i da Ivanovic nece koristiti vise od 10 igraca taj mec.

 

1 hour ago, Magia said:

Pa ekipe imaju vise od 6 ozbiljnih evroligaskih igraca. Ili imaju 5 (kao komsije) a jedan od tih 5 je mozda i top 5 igraca Evrope + bolji ostatak tima. 

 

Kojih 5 imaju komsije? Imamo 3 ozbiljna evroligaska igraca i jednog mladjeg u nastajanju u prvoj pravoj sansi u El ove sezone. Neka bude i 4 al ko je 5.?

 

Sto se tice Kampaca on u poslednjoj evroligaskoj sezoni koju je igrao nije bio ni u top5 najkorisnijih plejmejkera u ligi (cini mi se da je bio 6. ili 7. provericu ako treba) (a pritom je imao najjaci tim u ligi) ali recimo da je tada bio u top5 jer je osvojio takmicenje i to je bilo pre par sezona. On ove sezone nece ni imati vremena da dokaze dal je u top5 igraca u ligi (eventualno ako bude najzasluzniji ako Zvezda ode u plej of pa i tu izvuce koje utakmice vise odnosno da ima bar 12 meceva pa da na osnovu toga zakljucujemo al to je opet skoro tri puta manje od ostalih al dobro realno moze se izvuci neki zakljucak u 12 meceva) a po mesecnim primanjima nije ni u 20 najplacenijih igraca u ligi. Ne znam na osnovu cega je u top5 igraca u Evroligi. Upitno dal je bio i te sezone a kamoli sada kada 3 godine ni ne igra Evroligu i nije se izborio za nov ugovor u Nba.

 

Nece (tacnije kapiram da nece al voleo bi naravno da hoce) on u tih 9 meceva ove sezone imati nista znacajno bolju statistiku (ako uopste bude imao bolji indeks korisnosti od bar polovine) od Slukasa, Micica, Majk Dzejmsa, Henrija, Darius Tompsona, Lorenca Brauna, Teodosica, Vokapa, Kalatesa, Laprovitole, Satoranskog, Vildoze, Kris Dzounsa, Kinan Evansa, Boldvina, De Koloa, Exuma... Izmedju svih tih igraca bukvalno nijanse odlucuju i igracki a i po platama tek Micic tu odudara. Neko je bolji asistent, neko bolji skorer, neko bolji defanzivac, nego ima bolje procente suta... Na primer deo od ovih pobrojanih je iz kategorije 5+ asistencije sto je i Kampaco (nadam se i ove sezone u El), ali vecina su i bolji skoreri nego sto je on bio u Evroligi, bar polovina imaju i bolje procente suta nego sto je on imao ikada u Evroligi, a neki su i bolji defanzivci poput Lorenca ili Vokapa na primer jer osim sto su dobri na lopti kao i on nisu toliki mismecevi i bolji su u preuzimanju da ne idem detaljnije.

 

Dakle, da, ja mislim da je Kampaco u top5 plejeva Evrolige po reputaciji ali vecina ovih plejmejkera su odlicni poslednjih par sezona  u Evroligi od kad on ne igra (neki su i ove eksplodirali poput Evansa, Exuma, Vildoze i Darius Tompsona) i vecina njih izuzev Slukasa, Majka, Kalatesa, De Koloa i Tea pre 3-4 sezone su bili igraci u nastajanju da se tako izrazim odnosno nisu bili top plejmejkeri a sada jesu, Micic je na primer i osvojio 2 Evrolige u medjuvremenu.

 

Kampaco tek treba da dokaze da li je opet u top5 plejmejkera a kamoli top5 igraca Evrolige. Za Lesora se moze reci da je mozda top5 igraca Evrolige ove sezone jer igra nestvarno, uzgred je drugi najkorisniji igrac lige trenutno iza Vezenkova. Nakon njega su Micic, Klajburn, Majk Dzejms, Lorenco Braun, Kinan Evans, Kris Dzouns, Tavares, Slukas, Motli... Osim sto su i golim okom najbolji igrace lige i kljucni igraci svojih timova koji su svi do jednog trenutno u top8 ili granicno, to su 12 najkorisnijih igraca u ligi po indexu korisnosti, dakle to je ozbiljan argument jel neko top ili nije.

 

edit: @Magia Okej smesan upis, nista novo od tebe. Sada bih te zamolio ljudski ako moze bar odgovor na ovo ako nista drugo, kojih 5 top evroligaskih igraca imaju komsije odnosno ozbiljnih evroligaskih igraca kako si napisao?

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ma cuti, samo da je Lesor zalecio ruku, a Smajlagic ce i pored saveta doktora da ne igra sa slomljenim prstom ipak igrati. 😄 

 

 

Samo kažem da bi sve osim vaše statement pobede u ovakvoj situaciji i konstalaciji snaga gde smo ozbiljno izraubovani i još je došao na naplatu veliki broj stranaca; bilo ozbiljno brukanje. Pogotovo ste nakon evroligaškog derbija kad smo vas gurnuli u crnu rupu i beznađe top 14, željni osvete. Još ste lažnog pitbula zamenili pravim. Čestitam unapred pobedu i trofej kupa, ako uopšte i dođemo do vas. Mi nekako da se skupimo i da probamo ući u neku egal završnicu sa Fenerom, pa na neko ludilo da im ukrademo pobedu 

 

😑🙂

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Instinkt said:

 

Samo kažem da bi sve osim vaše statement pobede u ovakvoj situaciji i konstalaciji snaga gde smo ozbiljno izraubovani i još je došao na naplatu veliki broj stranaca; bilo ozbiljno brukanje.

 

😑🙂

 

znaci, samo egal tekmu da odigrate, vec je to borderline herojski poduhvat.

 

pobeda je za rekreiranje centra skoplja po broju statua.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...