Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Jbt prošlo je metar dana od poslednje pobede u EL. Mislim ok je i jednom mesečno u mojim godinama, ali izdržaće ovo srce junačko i ako bude malo češće. Još ako bi mogao i neki bod u gostima ponekad, eto Deda Mraze to je to od mojih želja, za toliko sam bio dobar majkemi.

 

Ja ne znam koja je ono ekipa bila sinoć i gde je bila do sada. U poslednjim minutima bio sam u fazonu, ok, naći ćemo već način da izgubimo i ovo, ali makar nije isto, koliko god da je kretanje rezultata delovalo isto. Bio sam ono baš hepi tokom utakmice zbog toga, svi nas proglasiše za domaćinsku ekipu a mi smo većinu tih domaćih utakmica odigrali mlako i beskrvno. Sinoć konačno fajt, odbrana, vraćanje posle vođstva protivnika iako ne ide šut, publika u pravom raspoloženju, e to je bila prava domaćinska i to me je radovalo i pre konačnog ishoda.

 

Odbrana i dalje daleko od dobre, ali još dalja od one sramote koju smo gledali do sada. Mnogo manje ispadanja i zujanja bez mozga, plus neki specijali koji su dobro pripremljeni i dobro sprovedeni. Bilo je nekoliko udvajanja na Klajburnu gde je svaki igrač u odbrani znao tačno šta treba da radi. Rotacija kod prvog udvajanja je bila savršena, ja nisam mogao da verujem svojim očima da je to KKP. Sledeće dve-tri rotacije kod udvajanja ne tako savršene, bilo je malo kašnjenja, ali makar vidiš jasnu ideju i plan u odbrani. Na kraju Klajburn 7 poena i indeks -6 za 36 minuta, verovatno bi trebalo ozbiljno kopati po statistici da se nađe nešto slično. Naneli je odradio odličan posao kao primarni defanzivac na njemu, ali je i timski odlično branjen.

 

Kad sam već kod Nanelija, by far njegova najbolja utakmica od kada je došao. Statistika na stranu, sve što je radio na terenu je bilo na nivou onoga što sam se nadao da će isporučivati kod nas.

 

Željko je konačno uslišio forumske želje, 10 igrača u rotaciji, niko preko 33 i niko ispod 7 minuta.

 

I na kraju, za način kako se KKP oprostio od Mihe, konačno sam, posle mnogo vremena, ponosan na kompletan klub. Da se pridružim i ja, jedan moj bivši komšija je jednom rekao: Blago onom ko dovijeka živi, imao se rašta i roditi. A ti hoćeš živeti dovijeka, majstore.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Neke stvari su bile bolje nego ranije:

- rotacija i minuti za Alena i Tristana;

- konačno nismo šutirali 30 trojki, nego smo gurali unutra, gdje je realizacija bila fantastična, 70% ekipno. Inače kad se pogleda odnos skokova (11 ili 12 više za Efes), procenta za 2 (mi mnogo bolji) i broja šuteva za 3 (mi ispalili znatno manje) i odnos izgubljenih i osvojenih za obje ekipe, statistika jako liči na onu iz EL derbija, samo što smo mi sinoć bili u ulozi Zvezde. Nadam se da nije slučajnost i da ćemo se ovih pouka držati od sad pa nadalje.

 

Ovo je lijepa pobjeda, ali sama po sebi ne znači ništa, i Džilova Budućnost od prije 3-4 sezone je ovako na inspiraciju dobila nekoliko najjačih ekipa u EL, a bila poslednja. Ne treba da se bojimo Fenera, oni su u ozbiljnoj krizi, sinoć sam ih pogledao prije naše tekme, uglavnom su izgledali srčani kao naša fuzbalska reprezentacija, idealna su meta da se napadnu naredne sedmice.

 

Što se Efesa tiče, osim Žižića i Beauboisa oni ništa nisu odigrali, Clyburn je valjda imao onaj dan, a Micić je definitivno seoski igrač koji igra na potez, pravi sin jugoslovenske fudbalske škole.

 

Još jedna stvar, u završnici smo ozbiljno oštećeni kod skoka u napadu i koša (jedinog na utakmici) Dunstona, lik je gurnuo Nunnallyja rukama u leđa, čist faul u napadu nije sviran, tako da nije moralo da bude ovoliko uzbudljivo, mada je naravno ovako ljepše, dijelom i zbog Otomana, koji je na kzš djelovao baš sjebano.

17 minutes ago, Arsenije Pesic said:

jedan moj bivši komšija je jednom rekao

Znam da si živio u Danilovgradu, ali ovo da si živio na Njegušima mi je novost 😁

Edited by Beonegro
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Kod LeDaya je sad vec prilicno jasna situacija. Imamo vec solidan uzorak. On je prosto onaj tip igraca koji ima vrlo redovne amplitude sa fokusom i motivacijom. U pitanju je jako kvalitetan igrac kada je locked in (sto bi rekli preko bare), medjutim to je kod njega tek periodicno i u tom smislu je prilican hazard za jurenje trofeja i imperativ rezultata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

medjutim to je kod njega tek periodicno

 

Ali baš ovo - periodično. Uglavnom to bude čitav jedan period od nekoliko utakmica, kao što je bio početak sezone. 

A sad kanal. 

 

Nije da jednu razvali, pa drugu da ga nema, nego je on prilično konstantan u tome. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

a Micić je definitivno seoski igrač koji igra na potez

 

Družebrate, ovde si ozbiljno u krivu... seoski igrači (kao Kampaco i Vildoza) imaju neki vic u igri.Vasa je tihi ubica, hladan kao losos iz Enkoridza. Malo je reći da me je oduševio sinoć. Pored njega bi Lesor trpao po 20+ svaku utakmicu. Otuda toliko plačem za plejom.

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ni da zamislim koliko vam je bilo tesko proteklih nedelja sa svim onim porazima na jednu loptu.

 

Ali kao sto sam rekla vec Barkliju, nas defektolog je ladno teska grobarka.

 

Kako su se porazi redjali, sve vise i vise je pricala o Partizanu 😄

Ne kraju sam u prepiskama sa njom uhvatila sebe kako joj salje crno i belo srce 😄

 

Sad ne mogu ni da zamislim kako ce cas izgledati u ponedeljak, ali mu se svakako radujemo ♥️

  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, KockoOblo said:

 

Družebrate, ovde si ozbiljno u krivu... seoski igrači (kao Kampaco i Vildoza) imaju neki vic u igri.Vasa je tihi ubica, hladan kao losos iz Enkoridza. Malo je reći da me je oduševio sinoć. Pored njega bi Lesor trpao po 20+ svaku utakmicu. Otuda toliko plačem za plejom.

Campazzo bi, da ima 10cm više, bio top-100 ili top-50 igrač u NBA. Osim visine (i raspona ruku i odraza), on ima sve, asistenciju, kontrolu tempa, odbranu, čvrstinu, psihološku stabilnost, pobjednički mentalitet, pa i pristojan šut. On je i ovako neuporedivo ozbiljniji igrač od Micića, da ima njegov gabarit bilo bi nepristojno stavljati ih u istu rečenicu.

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

Campazzo bi, da ima 10cm više, bio top-100 ili top-50 igrač u NBA. Osim visine (i raspona ruku i odraza), on ima sve, asistenciju, kontrolu tempa, odbranu, čvrstinu, psihološku stabilnost, pobjednički mentalitet, pa i pristojan šut. On je i ovako neuporedivo ozbiljniji igrač od Micića, da ima njegov gabarit bilo bi ih nepristojno stavljati u istu rečenicu.

Znaci bio bi top da ima samo 10cm vise i neupordivo je bolji od Micica koji ima b2b titulu, najbolji strelac i MVP EL...

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Beonegro said:

Campazzo bi, da ima 10cm više, bio top-100 ili top-50 igrač u NBA. Osim visine (i raspona ruku i odraza), on ima sve, asistenciju, kontrolu tempa, odbranu, čvrstinu, psihološku stabilnost, pobjednički mentalitet, pa i pristojan šut. On je i ovako neuporedivo ozbiljniji igrač od Micića, da ima njegov gabarit bilo bi nepristojno stavljati ih u istu rečenicu.

 

 

Ne slažem se, ali ok.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KockoOblo said:

 

Družebrate, ovde si ozbiljno u krivu... seoski igrači (kao Kampaco i Vildoza) imaju neki vic u igri.Vasa je tihi ubica, hladan kao losos iz Enkoridza. Malo je reći da me je oduševio sinoć. Pored njega bi Lesor trpao po 20+ svaku utakmicu. Otuda toliko plačem za plejom.

 

koliko ti nemaš pojma a ložiš se da si connoisseur basketa.

Edited by uini
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Još jedna stvar, u završnici smo ozbiljno oštećeni kod skoka u napadu i koša (jedinog na utakmici) Dunstona, lik je gurnuo Nunnallyja rukama u leđa, čist faul u napadu nije sviran, tako da nije moralo da bude ovoliko uzbudljivo, mada je naravno ovako ljepše, dijelom i zbog Otomana, koji je na kzš djelovao baš sjebano.

Ja sam flipnuo kad je lik 5-6 sekundi pivotirao u reketu jer nije imao kome da doda, sudije ne sude nista, on se konacno oslobadja lopte i mi primamo ni manje ni vise nego trojku (a kako drugacije).

Tad sam bio ubedjen da to lomi utakmicu

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uvrnuto said:

 

Ostatak rečenice nisi boldovao što mislim da je u stvari ključni deo. Ne verujem da je Kocko hteo da omalovaži Vildozu i Kampaza. 

 

ja verujem, pošto je nedelju-dve pre tekme partizan-zvezda u el, tvrdio da je vildoza cirkuzant, ja ga od tadzovem el cirkuzante.

lik ima neko shvatanje basketa, koje osim starinskih viđenja, forsira nipodaštavanje igrača, samo zato što su u zvezdi, jednom rečju, grobarski treš romantizam, sa tendencijom da baca reach, pa ako uspe, onda je heroj.

 

vildoza će mu još dovoljno puta objasniti tajne cirkuzanstva.

 

edit

još nisam stigao do vase micića, hladnijeg od leda, to je tek piš živi al' nema veze.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što mene raduje je evidentan napredak u odbrani prilikom udvajanja, do skoro je to izgledalo tragikomično gde iz jednog ili dva pasa protivnik ima otvoren zicer ili trojku (pogledati pod ABA derbi) 

E sad bilo bi lepo kad bismo sa druge strane mi u napadu znali da rešimo udvajanje (ovde je naročito kritičan Ledej koji nikako ne ume da prepozna situaciju ili je previše kasno prepozna i protivnik napravi rotaciju) no korak po korak (bolu). 

 

O da, setih se, i dalje imamo umobolna pomaganja sa prvog pasa u kojima prednjači Panter, sinoć se lomi on pomaže sa Vase na prvom pasu no imali smo sreće pa je izašla iz obruča (da kažeš da nam se vratilo za onu ludačku trojku posle pivotiranja MBaj-a

Link to comment
Share on other sites



Campazzo bi, da ima 10cm više, bio top-100 ili top-50 igrač u NBA. Osim visine (i raspona ruku i odraza), on ima sve, asistenciju, kontrolu tempa, odbranu, čvrstinu, psihološku stabilnost, pobjednički mentalitet, pa i pristojan šut. On je i ovako neuporedivo ozbiljniji igrač od Micića, da ima njegov gabarit bilo bi nepristojno stavljati ih u istu rečenicu.


U odbrani i čvrstini mu pomažu neverovatnih 88,5kg na tu nizinu od 178cm. Šut mu jeste bio pristojan za PG u EL...ali procenti za tri preko bare su mu 27 posto na jako malom uzorku. Takodje ta čvrstina mu nije mogla pomoći da mu šutaju preko glave vazda.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...