Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Tako bre, jbm mu sve više, da i mi dobijemo jednu ovakvu, pravu prvenstvenu, utakmicu. 

 

Utakmica je realno odlučena njihovim procentima sl bacanja - promašili su 10 od 21, ako se dobro sećam. Plus nisu imali ritam, retko su postizali poene u serijama, a i kada jesu, stizao je tajm out na vreme. 

 

Rotacije odlične (sem što je Anđušić bio predugo na terenu u jednom momentu), dobro riljanje i sjajna pobeda. Publika vrlo dobar 4, baš prija Arena, dosta je više bilo gušenja u dimu i znoju Pionira.

 

Sledeći!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jel se videlo u prenosu koliko je poludeo Zalgirisov trener kad je dobio tehnicku? 😂

 

Na kraju ga poseli na klupu, maltene mu otkopcavaju kosulju, polivaju ga vodom. Kao kap da ce da ga strefi.

 

edit: Mada mora se priznati, imali smo lepo sudjenje stvarno

Edited by nemanjaol
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde sad da dočekamo utakmicu sa Makabijem sa skorom 3-4 pa da se pobijemo muški.

Što se tiče utakmice, sve ste rekli. Samo mi nije jasno zašto su češće u petorci zajedno Naneli i Papapetru, odnosno Panter i Anđušić. Nekako mi je logičnija tu rokada. Bem li ga, verovatno Želimir zna bolje od mene zašto to radi.

Link to comment
Share on other sites

Odlična tekma, trebalo nam je ovakvo nešto. Naravno,uvek priželjkujem neku rutinsku pobedu, ali ovakve pobede više dižu ekupu.

 

Kao što smo i najavljivali, došla nam je vojnička ekipa koja je u startu bila spremna za veliki broj akcija. Recimo one akcije koje kreću sa Nanlijevim niskim postom, koje su raznele Virtus, su bile isečene potpuno, strašan pritisak da ovaj ne može da rpimi loptu. I onda potrošimo na prenos lopte (uz njihov jak pritisak naravno) 6-7 sekundi, pa još toliko sa pokušajem da spustimo Nanliju, već polako ulazimo u problem.

 

Ali tu na scenu stupa onaj najveći kvalitet ove ekipe, sposobnost improvizacije, naročito ludog Pantera. Posle Bara, bukvalno sva grobarština je bila u fazonu - Žaligirs će platiti za ovo, tako i bi. Čovek pogodi 10 šuteva iz igre, 8 preko ruke.

Ne mogu da prežalim njegovu brzu 4. ličnu, bio je spreman da im da 30+ i da mi mnogo ranije rešimo tekmu.

 

Kako god, mogu ti šutevi da ulaze ili ne, njegov stav na utakmicama je jednostavno fenomenalan.

 

 

27 minutes ago, Dzep said:

Publika vrlo dobar 4, baš prija Arena, dosta je više bilo gušenja u dimu i znoju Pionira.

 

 

Po meni baš baš odlična atmosfera, konstantan pritiska, sve. 

 

43 minutes ago, Shonewizard said:

 

Oduševio me Lesor ovim potezom. Odlično čitanje odbrane, osjećaj koliko je vremena ostalo, a prije svega što bi dvije godine mlađi Lesor ovdje zaglavinjao na koš i bio poništen 🙂

 

Sve ovo što si napisao. Prvo osetio prostor, onda izbegao faul u napadu, pa dobra i sigurna lopta za Pantera. Na kraju imao 3 asistencije, bez izgubljene lopte, jako zrela partija, iako su ga par puta zaustavili na obruču u situacijama koje inače rešava.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ChrisJudd said:

Ajde sad da dočekamo utakmicu sa Makabijem sa skorom 3-4 pa da se pobijemo muški.

Što se tiče utakmice, sve ste rekli. Samo mi nije jasno zašto su češće u petorci zajedno Naneli i Papapetru, odnosno Panter i Anđušić. Nekako mi je logičnija tu rokada. Bem li ga, verovatno Želimir zna bolje od mene zašto to radi.

 

Ovo je i meni zapalo za oko, i jedino sto mi pada na pamet je da je razlog trenutna "suterska forma" Papapetrua, u smislu da Danilo moze mnogo bolje da siri odbranu i ostavlja vise prostora Panteru za igru 1 na 1, da li za prodor, ili onaj poluprodor pa dizanje sa poludistance. A poslednjih par utakmica bas retko uparuje Nanelija i Pantera...kapiram da mu je ideja da uvek ima jednog od njih dvojice na parketu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Važna pobeda koja nije trebalo da dodje u pitanje gledajući statistiku (timski na 51/45/89, indeks 99), ali Žalgiris je tvrda i nezgodna ekipa i moralo je da se rilja. Panter prva zvezda, Lesor i Ledej opet vrhunske partije, Egzum (iako nije i nikad neće biti plej) mnogo važan na kraju sa penalima. Naneli i Madar opet dobri na startu i donose razliku. Od stranaca, jedino ostaje ogroman upitnik iznad Papapetrua, ovo što pruža od starta sezone, pogotovo šuterski, je kriminalno loše. 3,4 poena, bez pogodjene trojke posle 5 mečeva, prosečan indeks 1,8. Jezive brojke.

 

Domaći igrači, sinoć je bilo bome veselo. Djusa isporučio svoje šuterski, ali kakve su ono izgubljene lopte, previše opušten na momente. Balšina minijatura za prepričavanje, kako je uspeo da sam sebe izbaci iz utakmice. To je ono što Željko govori, nije zamerio Tristanu airball iz kornera, bila je otvorena trojka, problem su drugi elementi, manjak koncentracije i kada se ide dalje od opanaka. Trifunovićevi minuti iznudjeni, u redu pogodjen šut, ali isto neverovatna nesigurnost kod dodavanja. Biće to bolje kako bude odmicala sezona, ali isto tako, Aleksa i Smailagić su neophodni, da malo odmore nosioce.

 

Pristojan raspored na startu, skor od bar 3-2 bi zvučao mnogo bolje, ali ide se dalje. Mnogo je ujednačena liga i biće puno iznenadjujućih rezultata. Eto, prošlog četvrtka se pričalo kako je Virtus maltene Eurokup ekipa, a onda odrade Real u Madridu. Utakmica po utakmica, ova ekipa ima kvalitet da se sa svima pošiba i da bude u borbi za 8 do kraja. Intimno očekujem i više, ali neće se uvek Partizan za sve pitati. 

 

Sledeće kolo u Atini je mnogo važno, malo će biti lakših gostovanja do kraja lige. Panata ima tanak roster, publike nema (mada dolazi Obradović, možda ih to malo probudi), ali winnable game kako god okreneš. Nema imperativa, ali trebalo bi dobiti to. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

O tom euroligaskom cetvrtku sa pisao ja, jedino možda je bolja cigara posle ....od petka posle. 

Pa sam pisao da Litvanci ne mase bacanja.

Bolje da se klonem predviđanja.

Zna li se nešto za Smajlija pošto Aleksa ima i dalje gips il slično. Preci nam je povratak Smajlija, možda se on  i snađe ove godine, očekivanja su manja a I treba Lesora odmoriti.

Inache simpa mi je trener njihov, em mu ekipa liči na pravu, em mu tehničke lice na pokušaj ubistva sudija sa samoubistvenim gestikulacijama, em je debel, em ga drže da ne zadavi sudiju, da mu DV nije uzor kojim slučajem. E da na srpskom pozdravio i otpozdravio na pressu.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, odupri se ludilu said:

 

Zna li se nešto za Smajlija pošto Aleksa ima i dalje gips il slično. Preci nam je povratak Smajlija, možda se on  i snađe ove godine, očekivanja su manja a I treba Lesora odmoriti.

Inache simpa mi je trener njihov, em mu ekipa liči na pravu, em mu tehničke lice na pokušaj ubistva sudija sa samoubistvenim gestikulacijama, em je debel, em ga drže da ne zadavi sudiju, da mu DV nije uzor kojim slučajem. E da na srpskom pozdravio i otpozdravio na pressu.

Pa ako kupite centra Alenu ce verovatno biti isto,povredjen ili zdrav.

Prica se da ga trazite vec duze vreme a i prema izjavama rekao bih da je tacno,cim Zelimir prodaje ove price  za narod da mu je Balsa dete i slicno.Identicno je bilo i prosle godine "kakav novi centar,da ja oduzimam minute ovom mladom momku,odakle mi pravo,on zna da udari rampu i svasta nesto..."-dodje Lesor sledece nedelje.

Mada,ako je to tacno,koga bi cekali nemam pojma nba cut bese prosao ili su jos na stanju neki 10day ugovori i ti fazoni?

Sad jedino ako Alen nece smanjiti jos Tristanove minute na 4,ako je to uopste moguce.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa ako kupite centra Alenu ce verovatno biti isto,povredjen ili zdrav.

Prica se da ga trazite vec duze vreme a i prema izjavama rekao bih da je tacno,cim Zelimir prodaje ove price  za narod da mu je Balsa dete i slicno.Identicno je bilo i prosle godine "kakav novi centar,da ja oduzimam minute ovom mladom momku,odakle mi pravo,on zna da udari rampu i svasta nesto..."-dodje Lesor sledece nedelje.

Mada,ako je to tacno,koga bi cekali nemam pojma nba cut bese prosao ili su jos na stanju neki 10day ugovori i ti fazoni?

Sad jedino ako Alen nece smanjiti jos Tristanove minute na 4,ako je to uopste moguce.

Dobro eto nećemo kupovati centra, vidim da si se zabrinuo za Smajlija.

Salu na stranu ali njega vrijedi čekati jer je dečko, imam osjećaj, malo više basketas a manje 5 na 5 igrač.  Prošle godine njegov dobar start, kratka kvalitetom rotacija su ga ogolila u manama. Ima on vrlina i odličan je momenat da se uvede istrpi i doskoluje, on je ovdje realno 8 il 9 igrač u rotacije i to može samo da mu koristi.

Cjenim da je zamisao Tristan izmedju 3 i 4 a Smajli izmedju 4 i 5.

Ako se on brzo vraća ne treba nam centar.

Ne vezano za ovo gore, nervira me ta priča komentatora na Sportklubu kao igra Punter kapitenski..... sta kao Pero nije igrao kapitenski ili Žo. Panter trpa i to mu je uloga, a traka mu je data ko zna zašto. Mozda u nedostatku boljih rjesenja.

 

Edited by odupri se ludilu
Link to comment
Share on other sites

Lepo je što su neki od vas pomenuli domaćinsko suđenje, koje je bilo očito (Lessortove blokade na silaznoj putanji, različit kriterijum pri dosuđivanju faula u napadu i odbrani i slično). Međutim, sinoć ste bili bolja i smirenija ekipa, Žalgiris je promašio ogroman broj slobodnih bacanja i nekako su loše reagovali kad su već ušli u egal, prerano su potezali i pravili loše lične greške u bonusu. Punter je prelomio individualnim kvalitetom, ovoga puta je njegova iso igra došla do izražaja i bio je vruć, Žalgiris nema takvog igrača. Međutim, istinski junaci cele ove vaše EL kampanje do sad su Lessort i Leday, vrlo zajeban tandem fizički i atletski, a bome i voljno. I pored poslovično borbenih Litvanaca, bili su još borbeniji i svaka lopta je bila njihova. Lessort je imao 5 ofanzivnih skokova a delovalo je da ih ima i više, non stop je tu pravio pritisak na njih. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Za pobede kući protiv Olimpijakosa, Fenera, Efesa i Armanija nam treba još jedan kvalitetan igrač na 4/5.

Za pobede kući nad Barsom, Realom, Makabijem i Monakom, trebaju nam Aleksa i Smajli u rotaciji.

Za pobede na strani protiv donjeg doma nam treba sve ovo navedeno gore.

Treba biti realan, bez kvalitetnog igrača na 4/5 i Smajlija i Alekse sigurne su nam samo pobede kući protiv timova koji su ispod TOP8.

Ali da me neko pita da li sam nezadovoljan igrom na početku EL, rekao bih da je samo prvo poluvreme protiv Albe bilo loše.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Za pobede kući protiv Olimpijakosa, Fenera, Efesa i Armanija nam treba još jedan kvalitetan igrač na 4/5.

Za pobede kući nad Barsom, Realom, Makabijem i Monakom, trebaju nam Aleksa i Smajli u rotaciji.

Za pobede na strani protiv donjeg doma nam treba sve ovo navedeno 

 

 

i jos da se nazovete cska i cepaj

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Lepo je što su neki od vas pomenuli domaćinsko suđenje, koje je bilo očito (Lessortove blokade na silaznoj putanji, različit kriterijum pri dosuđivanju faula u napadu i odbrani i slično). Međutim, sinoć ste bili bolja i smirenija ekipa, Žalgiris je promašio ogroman broj slobodnih bacanja i nekako su loše reagovali kad su već ušli u egal, prerano su potezali i pravili loše lične greške u bonusu. Punter je prelomio individualnim kvalitetom, ovoga puta je njegova iso igra došla do izražaja i bio je vruć, Žalgiris nema takvog igrača. Međutim, istinski junaci cele ove vaše EL kampanje do sad su Lessort i Leday, vrlo zajeban tandem fizički i atletski, a bome i voljno. I pored poslovično borbenih Litvanaca, bili su još borbeniji i svaka lopta je bila njihova. Lessort je imao 5 ofanzivnih skokova a delovalo je da ih ima i više, non stop je tu pravio pritisak na njih. 

 

U trećoj četvrtini su nas ubile sudije, posle počele da sviraju sve što nam je odgovaralo.

 

U toj trećoj četvrtini smo izašli iz bonusa posle 2 minuta, a Žalgiris, uz najagresivniju moguću odbranu, prvi faul napravio na 4 min do kraja. Od pojedinčanih situacija, ostala mi u sećanju ona kada su Lideju svirali faul u odbrani, a uveren sam da se postavio na vreme. Ovaj se baš zakucao i njega. Takođe, Panterovu 4. ličnu, koja je značajno zakomplikovala utakmicu, uopšte nisam skontao.

 

Moram naći snimak ove Lesorove blokade, meni je delovala kao da je u onoj najvišoj tačci, ali ok, uživo je to teže proceniti.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uf

Pred mec sam bio u fazonu samo da dobijemo pa bilo kako

Ovakve ekipe kao zalgiris najzajebanije, nema tu nekih tkz zvezdi ne spada u najzvucnija imena (mislim klub za svaki respekt svakako) ali uigrani cvrsti posibaju se za svaki poen a javnost vec upisala pobedu kao ma ajde dobijamo to

 

Energija u prvom poluvremenu bude odlicna, i na terenu i na tribinama, jedni druge dizemo... onda to poluvreme i ta 3/4 u kojoj budemo ocajni, obavezno imamo neke ne zute nego crne minute, generalno ta 3/4 nam je najslabija...

Pravimo previse gresaka za bilo sta ozbiljnije, i u napadu i u odbrani bas umemo da zabagujemo, moramo to svesti na minimum ali  bas minimum ako zelimo necemu da se nadamo

Atmosfera ok, poseta kao protiv virtusa, ima 16 soma sigurno, ljudi uglavnom stoje sto je ok

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...