Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Previse je ovo bedna odbrana. Ne moze ekipa izgledati na jedan nacin cele pripreme, a onda odjednom krenuti da igra drugacije kada startuje sezona, retko kad to ide tako.

 

I ja se nadam da nije povreda Ledeja, tek preko minut je proveo u igri. Nece ga sigurno klupirati na pripremama ako nije u formi, tome bukvalno pripreme i sluze.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Izvini, realni, ali nisi ti Mek da citas tekmu sa boxscorea

 

Elem, sinoć na TV Partizan puste drugo poluvreme:

 

Sad, sreća moja što sam pogledao deo tekme koji smo kvalitetnije odigrali, pa je solidan utisak ostao. Svidelo mi se što je ovo bila prava takmičarska utakmica, pune tribine, navijanje domaćih, ozbiljan pristup sve vreme.

 

Odbrana je užas, ali mora biti jasno koliko Žoc eksperimentiše sa petorkama u ovom periodu. I to ono pravo eksperimentisanje, iz krajnosti u krajnost, od toga da igramo sa Vukčevićem na krilu, do toga da igramo sa postavom Petrović, Anđa, Egzum, Trifa i Nanli. Tako da bih za to još sačekao konačnu ocenu, mada je jasno da nema potencijala za ne znam koji visok nivo odbrane.

 

U napadu je moglo svašta zanimljivo da se vidi. Nanli radio ono što i očekujemo, čas je spotup šuter, čas napadne na niskom postu, zove pik, tu imamo mali milion kombinacija. Mislim da sam dva puta video da ostane sa bekom, napadne ga leđima, očisti se strana i Panter mu spušta loptu, i čeka bukvalno na 8 metara od koša. Nanli tu ima ogroman prostor za igru, a Panter jedva čeka da opali nakon povratne lopte ako malo njegov igrač pomisli da se spusti i pomogne.

 

Lesor bio odličan u napadu, a imao je nasrpam sebe recimo Džastina Hamiltona koji je ste ok petica. Ispromašivao bacanja i to mora malo da upristoji, jer EL ne prašta.

 

Ali ono što me jako je brine je skok. Prošle godine se mučili u EC, a onda ostavili iste visoke igrače. Juče Manresa 6 skokova više, 13 ofanzivnih i pored ogromnog broja poena. Ne vidim šta novo tu Žoc može da smisli, pa da poporavi situaciju.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

 

 

Nije, opalio je nekog njihovog, Žoc popizdeo, izveo i nije ga vraćao.


Stvarno je kretenski opalio coveka sa ledja, u pripremnoj utakmici. 
Za ono i treba da ga izvede i ostavi na klupi, bar u ovim pripremnim, nema potrebe za takvim potezima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klipan said:


Stvarno je kretenski opalio coveka sa ledja, u pripremnoj utakmici. 
Za ono i treba da ga izvede i ostavi na klupi, bar u ovim pripremnim, nema potrebe za takvim potezima.

 

 

Sad videh, pomračenje mozga.

Bravo za Žocovu reakciju.

 

Opet mi se jako svedelo sve što sam video od Tristana, na napadačkoj polovini.  Dobro se kreće, taj šut deluje tako težak za branjenje.

 

Izvojio bih pik sa njime. Počinju ga jako visoko, bukvalno na 8-9 metara od koša, tako ostaje pop kao primarno rešenje ako odbrana prejako krene na beka, a ako ne, ide Tristanov short roll. Iz tog rola ide otprilike na liniju bacanja, pa ili odatle šut, ili ako preuzmu, pas u ćošak za šut za tri. Ispod koša se tu dešava blok dvojka/centar i tu odbrana uglavnom primarno brani prostor ispod koša, ali će često to doneti otvoren šut iz ćoška.

 

Baš polažem velike nade u njega.  I da, imao je jednu, njemu karakterističnu, bandžu sa strane pomoći, zakucao loptu i otvorio kontru.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, realno *w said:

 

 

Sad videh, pomračenje mozga.

Bravo za Žocovu reakciju.

 

Opet mi se jako svedelo sve što sam video od Tristana, na napadačkoj polovini.  Dobro se kreće, taj šut deluje tako težak za branjenje.

 

Izvojio bih pik sa njime. Počinju ga jako visoko, bukvalno na 8-9 metara od koša, tako ostaje pop kao primarno rešenje ako odbrana prejako krene na beka, a ako ne, ide Tristanov short roll. Iz tog rola ide otprilike na liniju bacanja, pa ili odatle šut, ili ako preuzmu, pas u ćošak za šut za tri. Ispod koša se tu dešava blok dvojka/centar i tu odbrana uglavnom primarno brani prostor ispod koša, ali će često to doneti otvoren šut iz ćoška.

 

Baš polažem velike nade u njega.  I da, imao je jednu, njemu karakterističnu, bandžu sa strane pomoći, zakucao loptu i otvorio kontru.

 

 


Ovo je jedna od retkih smislenih akcija koje je SLO juce prodavala poljacima. Visoki pik sa Cancarom/Tobijem i pas u cosak gde je najcesce bio Jaka Blazic. Potpuno ista akcija, gde odbrana bira od cega ce da pogine - lagano polaganje ili sut za tri.

Edited by Klipan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klipan said:


Ovo je jedna od retkih smislenih akcija koje je SLO juce prodavala poljacima. Visoki pik sa Cancarom/Tobijem i pas u cosak gde je najcesce bio Jaka Blazic. Potpuno ista akcija, gde odbrana bira od cega ce da pogine - lagano polaganje ili sut za tri.

 

Nije to neka umetnost, samo treba imati igrače za to. Kao prvo ballhandler-a koji je opasnost i sa velike udaljenosti i koga moraju da čuvaju agresivno. Drugo i verovatno još bitnije taj igrač koji se otvara. Mora imati šut, mogućnost a povede loptu par puta i u tih par koraka pročita odbranu i odluči se između šuta, pasa pod koš ili na krilo. 

 

Tristan juče to 2 ili 3 puta odlično odradio. Prvo je bio pas na krilo, mislim da je Trifa pogodio, onda smo imali jedan promašaj iz otvorenog šuta, treći put se odbrana više povukla, on naskočio na bacanje i lagano pogodio. 

 

Da napadneš tako sa Lesorom, on do koša bira da li će da promaši poludistancu, napravi korake, faul u napadu, ili jednostavno da im da loptu u ruke.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, nego kada si opisao akciju, odmah sam se setio da je ta akcija bila jedna od retkih smislenih akcija koji su SLO juce igrali, i sa kojom su se dobrim delom i vratili iz minusa.

Kod nas će ova akcija posebno imati smisla kada u tom ćošku bude Andjušić, idealna akcija za njega. Nadam se da ove sezone Trifa odatle neće bacati kamenje u bitnim utakmicama.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

Nije to neka umetnost, samo treba imati igrače za to. Kao prvo ballhandler-a koji je opasnost i sa velike udaljenosti i koga moraju da čuvaju agresivno. Drugo i verovatno još bitnije taj igrač koji se otvara. Mora imati šut, mogućnost a povede loptu par puta i u tih par koraka pročita odbranu i odluči se između šuta, pasa pod koš ili na krilo. 

 

hmmm


 

Spoiler

37031-3-60dcd9a46bef1.jpg

 

Nikola-Jokic-PNG-Pic.png

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

hmmm


 

  Hide contents

37031-3-60dcd9a46bef1.jpg

 

Nikola-Jokic-PNG-Pic.png

 

 

Pa da, san snova, al treba imati trenera. Super sve ovo zvuči kad mi ovako napišemo, al prodaš to nekoj ekipi jednom, dva puta, tri puta max. Onda dodje do prilagodjavanja odbrane, poprave se rotacije, pokriju se recimo prve dve napadačke varijante, a dok ti izvedeš treću, višak više ne postoji. Ili jednostavno protivnički trener izabere "manje zlo", tj igrača i poziciju koju će da trpe, ali da zaustave primarnu ideju.

 

I onda tu na scenu nastupa trener koji ima odgovor za to, neku drugu, treću, petu varijantu napada, prilagođava se situaciji na terenu. Tačno ono što mi nismo imali u Berlinu. Al ok, to nije za ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Da ubijem(o) vreme malo i zabavimo se, evo ga moj take na *predstojecu sezonu u EL:

 

C. Zvezda 1-1
Efes 0-2
Fenerbahce 1-1
PAO 2-0
Olympiacos 1-1
Armani 0-2
Virtus 1-1
Real Madrid 0-2
Barcelona 0-2
Baskonia 1-1
Valencia 1-1
Alba 1-1
Bayern 1-1
Monaco 0-2
Asvel 2-0
Zalgiris 1-1
Maccabi 1-1

 

 

 

 

 

*naravno, ako igru sa priprema zaista prenesemo na sezonu, ceo tejk pada u kanalizaciju.

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2022 at 3:22 PM, Cooper said:

Mi smo dobijemo dvocifren broj utakmica u EL posle 8 godina, ja ću peške doći na proslavu ABA titule.

 

Ne znam da li je ovakva izjava svesno spuštanje očekivanja pred EL sezonu ili neka iskrena projekcija, ali čini mi se da je ona istinitija za nas nego za vas. Na punu Arenu i energiju sa tribina, plus Željka dobićete bar 7-8 kod kuće, nevezano za kvalitet tima, posebno prve petorke, koji je skroz OK za EL level. Još 3-4 na strani i eto dvocifrenog broja. Mislim, nije to neki milestone koji bi navijači Partizana prihvatili kao potpuno zadovoljavajući, ali eto, kad se već povela priča oko toga da dodam i neko svoje mišljenje.

Stoji da ste novajlije u EL u ovakvom sistemu takmičenja i da ćete tek osetiti šta znači igrati 4 tekme u 9-10 dana sa potencijalno iscrplujućim putovanjima, ali ostaje pitanje od malo pre - šta su vaše ambicije u Evropi? Ne samo za ovu sezonu, već i za one koje slede, ako uspete da uhvatite kontinuitet igara u eliti, na ovaj ili onaj način, nebitno. Trener, sportski direktor, vertikala sa političkim vrhom, Arena, navijači, novac - sve ste to pokrili. Ostaje ona "sitnica" u igrakom kadru, u mogućnosti da se u skorije vreme napravi roster od 12-15 igrača sa EL ili bar fringe EL kvalitetom. Posebna tema su domaći, a još posebnije mladi domači igrači, što je rak rana naše košarke u poslednjih 15 i više godina na sistemskom nivou. I koliko god Željko pričao da njemu nacionalnost u timu nije bitna, ipak ostaje činjenica da je Partizan srpski klub i predstavnik Srbije u EL, plus jedan od najvećin klubova sa ovih prostora u određenom vremenskom periodu, pa pretpostavljam da bi navijači takvog jednog kluba voleli da imaju i nešto malo Srba, a da to ne budu puki "mahači peškirom" i garbage time igrači.

Nama je vreme pokazalo da nismo sposobni da uradima ništa ozbiljnije u eliti evropske klupske košarke, jer da smo bili bili sposobni, to bi i uradili, pa makar to bio one-hit-wonder, jednom i nikad više. Sada vas očekuje isto putovanje kroz konstantno preplitanje emocija kao što su euforija - indiferentnost, nada - razočaranje, sreća - bes...

Pa srećno vam bilo na tom putu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73, sve se slazem, osim oko dela sa neophodnoscu bitnih uloga domacih igraca;

 

nista ne uspeva kao uspeh i ako bi partizan (ili zvezda) usli u el plejof, pa tamo odigrali u pet tekmi ili kojim slucajem dobili, navijaci bi zaboravili na taj njima sada vazan segment identifikacije i iskljucivo razmisljali kako se penje na sledeci stepenik.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Ovo što ja brojim u navijače Partizana nikada nije obraćalo pažnju na nacionalnost igrača, zna se kako su postajali "naši".

 

S druge strane, ne može se reći da Željko nije od povratka pokušavao da dovede što više domaćih igrača, stvar je malo i do samih igrača koji iz različitih razloga neće u Partizan. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

S druge strane, ne može se reći da Željko nije od povratka pokušavao da dovede što više domaćih igrača, stvar je malo i do samih igrača koji iz različitih razloga neće u Partizan. 

Da se nadovežem, poprilično mi je interesantno istovremeno kukanje na ovom forumu zbog pozivanja bivših KKCZ igrača, smejujenje kad/ako nas odbiju, isticanje da Miško ne da lako svoju ergelu i prebacivanje što nemamo više domaćih igrača. Baš je za onaj gif sa formulama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...