Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Malo ti to romantizuješ - koliko misliš da je realno da svake sezone nalaziš odlične strance koji izlaze iz povrede ili neke druge karijerne prepreke koje ćeš da potpišeš i koji će iz te krizne situacije da se vrate nikad bolji? To se ne dešava baš tako često (naprotiv), ne možeš na tome da baziraš biznis plan.

 

Što se prospekata tiče, čak i kad je imao pristup svemu DV i tadašnji Partizan su jedva sastavljali kraj sa krajem finansijski, a i rezultatski je to bilo sa dosta uspona i padova.

 

Treba biti realan - ako ćemo da taktiku zasnivamo na klincima i starijima kojima oživljavamo karijere, onda moramo da se pomirimo da će tu biti mnogo više padova nego uspona.

 

Po meni idealan scenario je da imamo kinte, dobre strance i po nekoliko talentovanih klinaca koji će imati od koga da uče i da stiču pobednički mentalitet. Želim da verujem da i Željko ima sličnu ideju. To svakako ne može da se sprovede za jednu sezonu, zato sam i pisao ovde da ćemo tek na kraju sledeće sezone moći da ocenjujemo uspešnost upravo završene sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mfmilan said:

Malo ti to romantizuješ - koliko misliš da je realno da svake sezone nalaziš odlične strance koji izlaze iz povrede ili neke druge karijerne prepreke koje ćeš da potpišeš i koji će iz te krizne situacije da se vrate nikad bolji? To se ne dešava baš tako često (naprotiv), ne možeš na tome da baziraš biznis plan.

 

Što se prospekata tiče, čak i kad je imao pristup svemu DV i tadašnji Partizan su jedva sastavljali kraj sa krajem finansijski, a i rezultatski je to bilo sa dosta uspona i padova.

 

Treba biti realan - ako ćemo da taktiku zasnivamo na klincima i starijima kojima oživljavamo karijere, onda moramo da se pomirimo da će tu biti mnogo više padova nego uspona.

 

Po meni idealan scenario je da imamo kinte, dobre strance i po nekoliko talentovanih klinaca koji će imati od koga da uče i da stiču pobednički mentalitet. Želim da verujem da i Željko ima sličnu ideju. To svakako ne može da se sprovede za jednu sezonu, zato sam i pisao ovde da ćemo tek na kraju sledeće sezone moći da ocenjujemo uspešnost upravo završene sezone.

 

Bez ikakve ironije i podjebavanja, jebalo mater što sad imate uspone. Oni su za sad samo iz budžetske kategorije, ne i rezultatske.

 

Da bi se stekao pobednički mentalitet, prvo treba nešto i da osvojite.

 

Bold je baš jaka konstrukcija, ne bi je se posramio ni dr Čović ili tako neki profesionalni zamenjivač teza. Na kraju sledeće sezone ćete moći da ocenjujete uspešnost predstojeće sezone, a ova prethodna ne može ni u diznilendu da se oceni kao uspešna kad je osvojeno nula trofeja, začinjeno prilično bednom bežanijom iz KLS paštetarke, a sve to na istorijski velik budžet. Zaista je tužno da jako mali broj forumaša i ovde i u našem dvorištu govno naziva govnetom i veliki respekt za te ljude.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cooper said:

Rano je i nakon ove sledeće.

Ipak je u pitanju trogodišnji ciklus.


Dobro je, sad se lakše diše, što ne rekoste da ni ove sezone ne moramo ništa duzmemo.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najvažnije je da se nastavi uzlaznom putanjom. Pa ako ne bude ništa, Bože moj, neko drugi je radio bolje.

 

A ako se ipak nešto osvoji, to onda otvara novi trogodišnji ciklus gde je cilj ova opklada sa prethodne strane.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zorex said:

Najtrofejniji trener Evrolige je došao da osvoji titulu sa svojim klubom, zatvori krug i ode u penziju. Ja planiram da uživam u svakoj sekundi dok je tu, sigurno nisam očekivao da igra EL sa 7 golobradih dečaka. Malo mi ide na živce ovo lamentiranje nad prošlim vremenima, jebi ga, prošla su. Ja sam siguran da Obradović i Savić ne rade na štetu Partizana, a da posle njih i  usledi neko novo puštanje niz vodu, imaćemo bar 2 titule prvaka Evrope na kontu. Bolje zvuči nego jedna.  

Ono "realnost nije briga na koju se obaziremo" u sadašnjoj verziji zvuči prilično bahato. 

 

Ja sam uglavnom tim Bole i Beo (bez jahanja :classic_biggrin:). Niko ne očekuje kopiranje Duletovih sistema, "stipendija" i sezona, ali ne vidim naznaku pravljenja sistemske osnove za budućnost niti ovo može da se okarakteriše kao "all in" napad na tu titulu (kao da je u našim uslovima moguć taj all in).

 

A novo puštanje niz vodu nakon ovoga vodi pravo u wc šolju, bojim se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chaos Is Me said:

Na kraju sledeće sezone ćete moći da ocenjujete uspešnost predstojeće sezone, a ova prethodna ne može ni u diznilendu da se oceni kao uspešna kad je osvojeno nula trofeja, začinjeno prilično bednom bežanijom iz KLS paštetarke, a sve to na istorijski velik budžet. Zaista je tužno da jako mali broj forumaša i ovde i u našem dvorištu govno naziva govnetom i veliki respekt za te ljude.

 

Prethodna sezona je bila rezultatski neuspesna, mislim da to niko ziv ne spori. Mislim da se ta teza odnosila na igracki kadar i neku osnovu za naredne sezone u zamisljenom trogodisnjem procesu. Pa u tom smislu ako si u prvoj sezoni doveo tipa 10 igraca a narednog leta zamenis 3, to uopste nije lose. E sad da li ce i to dati rezultat i kakav, videcemo ove sezone.

Ali svakako je ta izjava vrlo pojednostavljena, tu se slazem.

 

Sto se tice Dantea, u pitanju je energetska bombetina kakvu skoro nismo imali. Daje ovom rosteru dve vrlo bitne stavke: lockdown odbranu spolja kao i prodor jako i do samog kraja. Sto opet otvara prostor suterima, tu ce saradnja sa Danilom da bude bas interesanta.

 

Inace mi se vise cini da (na razocarenje mnogih grobara) Zeljko ni ne zeli klasicnog pleja vec ce u svakoj postavi da budu bar 2 ballhandlera ali bez primarnog kreatora. Videcemo vrlo uskoro da li je tako.

Sto se mene tice ovom timu svakako fali kreacije, a mozemo je dobiti i sa trojke (da Krunoslave u tebe gledam).

Link to comment
Share on other sites

Tim @Beonegro . Mislim da bi i mi i vi trebalo da radimo više na skautingu i na tome da pokupimo one naše igrače koji nisu NBA nivo prospekata , zvezda još jaše na tom talasu ( Bobi, Kalina, Jović, Gudura) . Osim domaćih treba pokušati sa stranim graničnim NBA kandidatima , dobar primer lepog pokušaja je Lesor u CZ ili Madar, Rodonios kod vas. U tome treba istrajati.

Baskoniji je primer koji bi večiti trebali da slede, igranje pijanih milionera sa još pijanijim i bogatijim nije igra u kojoj mi pobeđujemo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Bez ikakve ironije i podjebavanja, jebalo mater što sad imate uspone. Oni su za sad samo iz budžetske kategorije, ne i rezultatske.

 

Da bi se stekao pobednički mentalitet, prvo treba nešto i da osvojite.

 

Bold je baš jaka konstrukcija, ne bi je se posramio ni dr Čović ili tako neki profesionalni zamenjivač teza. Na kraju sledeće sezone ćete moći da ocenjujete uspešnost predstojeće sezone, a ova prethodna ne može ni u diznilendu da se oceni kao uspešna kad je osvojeno nula trofeja, začinjeno prilično bednom bežanijom iz KLS paštetarke, a sve to na istorijski velik budžet. Zaista je tužno da jako mali broj forumaša i ovde i u našem dvorištu govno naziva govnetom i veliki respekt za te ljude.

 

Zašto usponi u množini a samo jednu sezonu smo u novom režimu? Možda vi očekujete instant rezultate, izjednačujete budžet sa uspehom. A da li je to tako, pitajte gazdu Armanija. Ili Barsu. Ili vas onda kad ste se vozdigli.

 

Ja nemam problem sa time što smo ove sezone imali jak budžet i ništa nismo osvojili. Imaću problem ako i sledeće sezone budemo izgledali kao ove sezone. Ako počne da se uspostavlja neki sistem, ideja, to će meni biti ispunjen cilj. Rezultati će onda doći sami po sebi pre ili kasnije, dobar sistem ne može da omane. Ja se, recimo, nadam i da će Željko na izlasku iz Partizana ostaviti iza sebe i nekog naslednika, kao što je njega ostavio njegov prethodnik.

 

E sad, koliko je sve to realno u današnjim okolnostima, to je pitanje. Šta će se desiti ako država zavrne slavine, da li taj sistem može da opstane u današnjoj evropskoj košarci bez bacanja para u bunar, to je drugo pitanje.

 

Kao što vidiš, ni sam nisam načisto sa sobom, ali isto tako nisam instant navijač koji očekuje instant rezutate i koji nestane ili pljuje svoje legende čim nešto nije po volji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Za prošlu sezonu se preko tarabe stalno traži neko dodatno priznanje neuspeha, kao da je to nešto neočigledno.

Suštinski, ponavlja se klasično mešanje pojmova i pravi se jednakost izmedju uspeha, očekivanja i razočaranja.

 

Da, sezona je bila neuspešna, tu nema diskusije. 

 

Sa druge strane, očekivanja i nivo razočaranja su jako subjektivna stvar, i to je ono sa čim komšije najviše imaju problema, pa onda neki neretko upadaju u demagogije i nepotrebne dublje analize.

 

Pored rezultatskog neuspeha, koji je, ponavljam, očigledan, ipak postoji solidna doza optimizma za ono što sleduje. Reakcija na neuspeh izgleda bode oči, a ona je posledica već oguglalih mozgova na isti, ali isto tako i ogromnog poverenja u Željka i ekipu. 

 

Tu, em nema ništa loše, em nema ništa vredno diskusije, da bi se malo-malo terao narativ koji se svodi na - PRIZNAJTE!

 

Edited by fillam
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne smeta meni "nedovoljno priznavanje neuspeha" nego demagogija, a živimo u carstvu demagogije na svim nivoima.

 

"Nema ništa preko noći" je floskula koju su mnogi uspešni instant projekti opovrgli npr Chelsea pod Abramovičem, Man City, PSG, nemaju oni šta da se pravdaju "trogodišnjim ciklusima" kad su napravljeni za momentalni rezultat, baš kao i Željkov KKP (ne poredim tradiciju KKP sa ovim klubovima, već momenat u kome je očigledno došlo do nagle promene finansijske situacije, samim tim rezultat postaje imperativ). Amerikanci imaju jednu lepu izreku: "don't piss on my neck and tell me it's raining." Ne dovodiš startere iz EL F4 ekipe za milionske iznose ako ti je cilj postepeni napredak a rezultat sekundaran. Odnosno, možda je cilj zaista osvajanje EL (mada mi je stvarno teško da zamislim tako megalomanski projekat), pa je ovo korak ka tom cilju. Ako je to cilj, onda je tim pre sezona neuspešna jer nije osvojen čak ni neki utešni trofej poput KRK. 

 

Stvarno mi je teško da zamislim da se iko za ozbiljno primi na taj narativ, kao i npr da je Nikola Kalinić igrao u KKCZ za bilo kakve pare koje su daleko manje od njegove tržišne vrednosti ili "jaoj šta nam rade" na KKCZ temi, a dovode se milionski igrači.

 

Ja zaista nisam od onih koji smatra da bilo koji klub, pa ni onaj za koji ja navijam, treba da ima tapiju na trofeje, niti sam se nešto radovao pobedama nad ekipama koje su predvodili Džamar Vilson i Edin Vrabac. Smeta mi samo kad se debakl naziva umerenim neuspehom ili kako već. Nije neko umeće dovesti kvalitetne i skupe igrače na višegodišnje ugovore i kao - prošli su selekciju za narednu sezonu trogodišnjeg ciklusa, osnova je napravljena, to je uspeh. 😄 

 

Evroliga uglavnom bude jasan pokazatelj kako i šta, pa da vidimo. Na lokalu vam je Čović odigrao žešće u korist i srušio sve ono u čemu smo imali komparativnu prednost. A tu smo vam mi jedini dostojan rival.

 

Ne pada mi na pamet da ospravam Željkovo znanje i rezime, ali da bude drugi u ABA ligi, ispadne u prvoj rundi nokaut faze evrokupa sa ovim timom i zadrži Puntera, Ledaya i Avramovića koji imaju višegodišnje ugovore mogao je bukvalno i Žika Obretković. 

 

Dakle, Željko Obradović (kao ni bilo koji drugi trener) nije garant nikakvog rezultata, on je samo garant velikog budžeta jer sa malima odavno ne radi.

 

I ne bih dalje na ovu temu, izvinjavam se ako je i do sada ova priča dosadila.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne pada mi na pamet da ospravam Željkovo znanje i rezime, ali da bude drugi u ABA ligi, ispadne u prvoj rundi nokaut faze evrokupa sa ovim timom i zadrži Puntera, Ledaya i Avramovića koji imaju višegodišnje ugovore mogao je bukvalno i Žika Obretković. 

 

i onda upravo dolazimo do toga kako svi sa nestrpljenjem ocekujemo narednu sezonu koja ce dati odgovore na mnoga pitanja 🙂

 

inace, mislim da je daleko vise kratkorocnih projekata koji su propali nego onih koji su dali neki uspeh. Sto neko rekao gore, vidi Armani, Efes i sl. pa i Fener. Trebalo je bas dosta vremena da sve legne uprkos ogromnoj lovi.

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da je klub poželeo sve najbolje Muru i Dangi, a stavio na zvaničnom sajtu Zagorca i Lesora u tim za sezonu 22/23.

 

Pitanje, da li biste bili zadovoljni sa ostankom Lesora?

 

Pretpostavljam da su klub i Lesor dali jedno drugom slobodno par nedelja da ispitaju tržište, ali me ne bi iznenadilo da do kraja meseca sa njim produžimo ugovor.

 

Sa druge strane mislim da je Zagorac done deal.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...