Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Mozda bi ovaj Queta mogao biti umesto Balse. Produzili smo ugovor s njim, verujemo u njegov talenat, ali trenutno nije na nivou ni Aba lige. Mora negde na pozajmicu gde ce imati bar 20-ak minuta. Mada to se ne poklapa sa ovim "tri pojacanja", ali ko zna - mozda se kriju karte.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako bi to trebalo da izgleda?

 

1. Prvi plej, Avramovic

1/2. Jaramaz

2. Punter, Andjusic, (Jovanovic), (Drezgic)

3. Nunnally, Ponitka, Trifunovic

4. LeDay, Backup krilni centar

4/5. Smailagic

5. Prvi centar, Koprivica, (Mikic)

 

A Vukcevic odlazi...? 

 

Ne racunajuci Tristana to je 13 seniora + 3 mladja igraca (Jovanovic, Drezgic, Mikic). 

 

To je u skladu sa onim sto je Savic rekao. Trazi se zamena Lesora (prvi centar), za Egzuma (prvi plej), za Madara (sekundarni plej - dosao Jaramaz), za Papapetrua (krilo - moze se reci da je to Ponitka dosao na to mesto mada je Papa mogao i na 4), a s obzirom da odlazi i Vukcevic trazi se pojacanje da bude backup na poziciji krilnog centra. Mozda taj krilni centar bude i neki kombo 4/5.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kooineeperk said:

Kako bi to trebalo da izgleda?

 

1. Prvi plej, Avramovic

1/2. Jaramaz

2. Punter, Andjusic, (Jovanovic), (Drezgic)

3. Nunnally, Ponitka, Trifunovic

4. LeDay, Backup krilni centar

4/5. Smailagic

5. Prvi centar, Koprivica, (Mikic)

 

A Vukcevic odlazi...? 

 

Ne racunajuci Tristana to je 13 seniora + 3 mladja igraca (Jovanovic, Drezgic, Mikic). 

 

To je u skladu sa onim sto je Savic rekao. Trazi se zamena Lesora (prvi centar), za Egzuma (prvi plej), za Madara (sekundarni plej - dosao Jaramaz), za Papapetrua (krilo - moze se reci da je to Ponitka dosao na to mesto mada je Papa mogao i na 4), a s obzirom da odlazi i Vukcevic trazi se pojacanje da bude backup na poziciji krilnog centra. Mozda taj krilni centar bude i neki kombo 4/5.

 

 

 

Vukčević odlazi. 

Jovanović nije više član KKP

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je sa malim Mihajlom Petrovicem? Momak ima zadivljujuc talenat, bukvalno domaci Madar potencijal (ako radi dobro). A opet, svi dobijaju priliku u prvom timu osim njega.

 

Ne znam po cemu je Drezgic vredniji truda (ali znam da i u kosarci vladaju menadzerske igre i guranja preko reda, sto ne znaci da je to ovde slucaj, naravno).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kooineeperk said:

Kako bi to trebalo da izgleda?

 

1. Prvi plej, Avramovic

1/2. Jaramaz

2. Punter, Andjusic, (Jovanovic), (Drezgic)

3. Nunnally, Ponitka, Trifunovic

4. LeDay, Backup krilni centar

4/5. Smailagic

5. Prvi centar, Koprivica, (Mikic)

 

A Vukcevic odlazi...? 

 

Ne racunajuci Tristana to je 13 seniora + 3 mladja igraca (Jovanovic, Drezgic, Mikic). 

 

To je u skladu sa onim sto je Savic rekao. Trazi se zamena Lesora (prvi centar), za Egzuma (prvi plej), za Madara (sekundarni plej - dosao Jaramaz), za Papapetrua (krilo - moze se reci da je to Ponitka dosao na to mesto mada je Papa mogao i na 4), a s obzirom da odlazi i Vukcevic trazi se pojacanje da bude backup na poziciji krilnog centra. Mozda taj krilni centar bude i neki kombo 4/5.

 

 

 

Savo Drezgić ima 16 godina, stvarno ćemo da pričamo o njemu kao igraču rotacije? Mikić godinu dana stariji i 10 godina dalji od korisna 2 minuta protiv ABA fenjeraša.

 

Stvarno smešno pričati o tome.

 

Naročito ovo na kraju nema smisla. Nije jedini cilj da se zamene igrači koji su otišli, nego da ne dođemo opet u situaciju da nosioci igraju 35 minuta i da smo u situaciji da nas jedna povreda potpunog kraha rotacije.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, realno *w said:

Savo Drezgić ima 16 godina, stvarno ćemo da pričamo o njemu kao igraču rotacije? Mikić godinu dana stariji i 10 godina dalji od korisna 2 minuta protiv ABA fenjeraša.

 

Stvarno smešno pričati o tome.

 

To je pitanje za klub, jer po onome sto se pisalo jeste da mu klub nije dao da ucestvuje na U18 EP kako bi se odmorio i spremio za sezonu. Ja onda zakljucujem, s obzirom da je zaista ogroman potencijal, da se na njega racuna da bude neki 15. igrac u prvom timu.

 

Slicna je prica za Mikica, samo je on manji talenat ali stariji/iskusniji. 

 

Nisam ja nigde pominjao pojam "igrac rotacije" niti tvrdio da ce njih dvojica igrati ili da treba da dobiju neke minute. Ali treba imati roster koji pored 12-14 seniora ima i njih dvojicu. A po onom sto je Savic rekao, cini se da ce biti barem 13 seniora. 

 

 

37 minutes ago, realno *w said:

Naročito ovo na kraju nema smisla. Nije jedini cilj da se zamene igrači koji su otišli, nego da ne dođemo opet u situaciju da nosioci igraju 35 minuta i da smo u situaciji da nas jedna povreda potpunog kraha rotacije.

 

Pa ako imas tim gde ti nedostaje nekoliko igraca koji su otisli, a ne pola tima, meni je itekako logicno da ces dovesti igrace koji ce igrati na tim pozicijama (i biti zamena za one koji su otisli). Sigurno neces dovoditi nesto sto ti je pokriveno i gomilati igrace na nekoj drugoj poziciji. 

 

 

 

I ne moras tako, djonom, da ides na moje upise. A nije prvi put. Niti patkometrisem niti sam ovde iz bilo kakve lose namere ili sa nekom agendom. Sportski pozdrav!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

 

To je pitanje za klub, jer po onome sto se pisalo jeste da mu klub nije dao da ucestvuje na U18 EP kako bi se odmorio i spremio za sezonu. Ja onda zakljucujem, s obzirom da je zaista ogroman potencijal, da se na njega racuna da bude neki 15. igrac u prvom timu.

 

Slicna je prica za Mikica, samo je on manji talenat ali stariji/iskusniji. 

 

Nisam ja nigde pominjao pojam "igrac rotacije" niti tvrdio da ce njih dvojica igrati ili da treba da dobiju neke minute. Ali treba imati roster koji pored 12-14 seniora ima i njih dvojicu. A po onom sto je Savic rekao, cini se da ce biti barem 13 seniora. 

 

 

 

Pa ako imas tim gde ti nedostaje nekoliko igraca koji su otisli, a ne pola tima, meni je itekako logicno da ces dovesti igrace koji ce igrati na tim pozicijama (i biti zamena za one koji su otisli). Sigurno neces dovoditi nesto sto ti je pokriveno i gomilati igrace na nekoj drugoj poziciji. 

 

 

 

I ne moras tako, djonom, da ides na moje upise. A nije prvi put. Niti patkometrisem niti sam ovde iz bilo kakve lose namere ili sa nekom agendom. Sportski pozdrav!

 

 

Nije đonom, samo mi je smešno da pričamo o rotaciji i nabrajamo igrača koji je po godinama kadet. Ne kažem ni da treba dovesti MVPa nemačke lige da bude treći plej, ili imati 7 seniora na 4/5 i još razmišljati o jednom dodatnom, ali valjda postoji neka sredina.

 

Uglavnom, 100 puta ponovljeno, mi smo prošle godine često bili u situaciji da imamo 9 ili 10 igrača koji mogu da igraju ozbiljnu košarku, a i to je pitanje, maltene kad god je bila ta situacija, padao je ritam, loši rezultati, sve. Tako da želim makar 2 neka osrednja igrača tu, ali ne da budu baš kadeti, juniori. Prevelik rizik koji se može sprečiti sa relativno malo para, naspram ukupnih ulaganja.

  • Like 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Alek The Great said:

Neki izraelski medij objavio plate Makabija. Smejurija. Ispada da je njihov budzet taman onoliki da igraju EL. Kazem ovo jer sam prizeljkivao Rivera kao bekap na 4. Po njima Rivero ima 600k godisnje. Nebo recimo ima 800k.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Excel tabele?

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Sta je sa malim Mihajlom Petrovicem? Momak ima zadivljujuc talenat, bukvalno domaci Madar potencijal (ako radi dobro). A opet, svi dobijaju priliku u prvom timu osim njega.

 

Ne znam po cemu je Drezgic vredniji truda (ali znam da i u kosarci vladaju menadzerske igre i guranja preko reda, sto ne znaci da je to ovde slucaj, naravno).

Mihailo je daleeeeko od Madara. Odigrao 7 ABA utakmica za Borac sa prosecnim indexom 1.4. Raskinuli su saradnju.

 

Kad palamudimo o mladima, mozda je vreme da Nikola Radovanovic upise minute u ABA

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...