Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

16 hours ago, Shonewizard said:

Ne znam sa kojim smo budžetom ušli u sezonu, ali je "završavamo" sa makar 3 puta većim. 🙂

 

Za ozbiljne pare procvjetaše ruže 😁

 

Nerealan napredak za bukvalno sve igrace, pa i za te koji su vec dosli sa ozbiljnom reputacijom. Iako je tuzno to sto idu, vrhunska je ovo "reklama" za Zeljka (a samim tim i KKP), da igraci koji dodju maltene mogu znati da ce nakon sezonu ili dve, ukoliko rade i budu posveceni, zabosti najbolje ugovore u karijerama i bice trazeni od cele Evrope.

 

Samim tim, dok god ostaje Zeljko, necu se brinuti previse oko odlazaka.

 

Ono sto ostaje pitanje je naravno kohezija, i upravo taj hype koji je bio nenormalan ove sezone, i iskreno ne verujem da se moze ponoviti. Imali smo istorijsku sansu da napravimo nesto posebno, a nisam optimista da cemo to moci da ponovimo i u narednim sezonama. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mile1 said:

Zainteresovani ste za Papajanisa

 

Ne sviđa mi se uopšte. Mekica od igrača kojeg svako može da izgura, skine mu loptu sa glave ili mu otme iz ruke. Centar od 2.20 koji iznudi jedan faul i jedno bacanje po meču. Ok, ume da pogodi trojku, super, ali trebalo bi prvo da svoj osnovni posao radi kako treba. Ne znam naprednu statistiku, ali bih se ozbiljno iznenadio da ima neki dobar defanzivni rejting. Spor je, ne baš dobar u odbrani pika koliko se sećam, nije neki posebno dobar zaštitnik obruča, a s obzirom na to koliko mi preuzimamo u odbrani ne verujem da je uklopiv u takav sistem.

 

Kapiram da je nestašica centara u Evropi i situacija daj šta daš, ali za Papajanisa bih jedino mogao da se nadam nekom ozbiljnom napretku kod Željka da bi postao zaista upotrebljiv. Rekoh pre par dana da Lesor nije lako zamenljiv, baš iz straha da će biti ovakva zamena. Pre bih ostavio Koprivicu kao klasičnog centra i pojurio nekog skočka.

 

Da, da @uini, stavi tamo na spisak da nama besnima ni Papajanis ne valja, ali jbg tako je, baš ga mnogo ne volem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ne sviđa mi se uopšte. Mekica od igrača kojeg svako može da izgura, skine mu loptu sa glave ili mu otme iz ruke. Centar od 2.20 koji iznudi jedan faul i jedno bacanje po meču. Ok, ume da pogodi trojku, super, ali trebalo bi prvo da svoj osnovni posao radi kako treba. Ne znam naprednu statistiku, ali bih se ozbiljno iznenadio da ima neki dobar defanzivni rejting. Spor je, ne baš dobar u odbrani pika koliko se sećam, nije neki posebno dobar zaštitnik obruča, a s obzirom na to koliko mi preuzimamo u odbrani ne verujem da je uklopiv u takav sistem.

 

...

 

Gledao sam veliku večinu utakmicu Panathinaikosa prošle sezone, sve do otkaza Radonjiću. I mogu reči da si ga dosta precizno opisao. Mekonja od 2.20, kojeg bi uvek želeo da vidim kao centra največeg rivala.

 

Ja mislim da on može boljeg od onoga što je igrao lani. Sudeči po tome da je Lessort kod Željka odigrao najbolju sezonu, možda može da se kaže i da je jako verovatno da on odigra bolje. Ali mentalitet igrača i kako reaguje u teškim/crunch time situacijama je teško promeniti. A Papajanis je čovek od 2.20 koji se plaši svoje sjene i beži od kontakta sa znojavim tjelima u reketu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

 

Da, da @uini, stavi tamo na spisak da nama besnima ni Papajanis ne valja, ali jbg tako je, baš ga mnogo ne volem.

 

nisam ni ja impresioniran tatom od janisa, s'tim što je kod mene uzorak za većinu ne-partizan/zvezda igrača za sud mizeran.

 

međutim, imajući u vidu željkove bazične tendencije u načinu igre (pa s'tim direktno u vezi i izborom igrača), koje nisu počele juče u partizanu, već ima kontinuitet solidno godina, gde su mu centri bili vrlo pokretni lessort i smailagić (koprivica je tu kao klasičnija opcija) - a pre toga je imao veselyja i ekpe udoha, koji su opet vrlo pokretljivi i u tom nekom banalnom smislu opet sličniji ovoj logici - a čak je i pre 12-15 godina imao solidne periode utakmice, gde mu centra igra mike batiste od 2metra i kusur, (uh, kolika rečenica, wait for it..)

-> iskreno bih se začudio da mu on bude izbor za prvog centra 😐

 

mislim, smailagić i papa je puno drugačiji koncept od svega što je željko radio u cca 10 godina; prosto mi se ne uklapa sa onim što fura.

da je papajanis neki lud igrač, to bih razumeo. ovako, zovem smokescreen na temu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bas je Zeljko uspeo da iskontrolise dosta Matijasovih gluposti. Videcemo kako ce Ataman da ga koristi. Nije lako kontrolisati jednu takvu glavu. Sakriti sve mane, koje ima Lesor. S druge strane prijalo mu je, sto je bio jedini pravi centar kod nas, sa ogromnom minutazom,kroz veci deo sezone. Izneo je sve minute vrhunski, cesto i jedva disao, ali se borio i preko granica svojih mogucnosti. Hvala mu za ove dve sezone, usao nam je svima u srce, zeljom, borbom, konekcijom sa navijacima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2022 at 3:01 PM, odupri se ludilu said:

Ali najozbiljnije ja bih Pantera mijenjao za Gagija Milosavljevica. Treba nam u ekipi muško alfa mužjak, da luchi vonj. Čak bi se I neko nametnuo mozda da Željko nije dao kapitensku traku Panteru. Ovako niko ne zapinje. Jedino Lesor ali to nije njegova uloga i Papa jer je navikao i tako je naučen.

 

sledeci je gospodin koji se odupire ludilu :classic_biggrin:

 

mislim da je vreme da pustis :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 18
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 9:54 AM, Volter said:

Realno, ako se dobije Asvel i u petak Efes, niko više od vas neće ni pamtiti ovaj loš period.

 

E, moji grobari, da ste na vreme slusali gospodina Voltera, spasili bi sebe zesce sekiracije decembra meseca...

 

Odlucio sam da ne citiram pljuvanja, neka ovo bude veseo zavrsetak sezone i bez patkometrije.

 

Jos jedan naklon komsiji :smiley53:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 10:50 PM, nemanjaol said:

 

 

A nekako mi je najgori osećaj od svega što znam da ovakvu ekipu nikad ne bih simpatisao da nose dresove neke druge boje. Baš nekako bezveze, plus se kruni identitet i brend tima.

 

 

Da li ovo znaci da gospodin Nemanja sledece sezone nece navijati za Pao? :classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Terry said:

Ali stići i ostati su dve različite stvari.

 

Mi smo i stigli i na putu smo da ostanemo. Rec je o koraku dalje, onom ultimativnom. A tu smo se slozili. Trebalo je 2 sezone rada i fine tuninga, pa da Panter i Ledej kao nase 2 vodece opcije dodju do nivoa na kome su bili ovog proleca (Panter koji je ubica kada racionalizuje i Ledej koji se poceo redovno pojavljivati u key mecevima).

 

Zeljko daje nadu da ce tim biti makar slicne jacine naredne sezone, ali velike su sanse da opet padne guranje kamena uzbrdo i trazenje uloga, hemije, uklapanja u sistem (ponavljam, top EL igracima je za to trebalo 2 sezone).

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2022 at 2:41 AM, Laki21 said:

Riba uvek smrdi od glave i to je jednostavno tako.

Svi ovi loši rezultati posledica su lošeg rada Obradovića.

Ljudi ga zbog gomile davno osvojenih trofeja gledaju kao božanstvo, međutim on u ovom trenutku nije ni u 10 evropskih trenera.

On je NEKADA bio najbolji, sada daleko od toga.

Od stare slave se ne živi to je valjda jasno svakome ko radi bilo kakav posao.

Jedan Zvezdan Mitrović bi sa istim timom imao 9/4 a ne 4/9 na primer.

Ja iz sve snage navijam da Željko ostane neograničeno u Partizanu, iz čisto sebičnih navijačkih interesa.

 

i ja, i ja...

 

Nadam se da se gospodin Laki21cm takodje nece ljutiti sto sam ovo izvukao, ali...

nek se ljuti, bas me briga, ovo ide u licnu arhivu :classic_biggrin:

 

Sad se zakuvava... :classic_biggrin:

  • Like 3
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cooper said:

i ja, i ja...

 

Nadam se da se gospodin Laki21cm takodje nece ljutiti sto sam ovo izvukao, ali...

nek se ljuti, bas me briga, ovo ide u licnu arhivu :classic_biggrin:

 

Sad se zakuvava... :classic_biggrin:

 

Uh, bilo je zanimljivo ponovo baciti pogled na ovu i naredne 2-3 strane topica, gde je standardna tema bila kakav je Želimir čovek. Sa standardnim učesnicima. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Uh, bilo je zanimljivo ponovo baciti pogled na ovu i naredne 2-3 strane topica, gde je standardna tema bila kakav je Želimir čovek. Sa standardnim učesnicima. 

Mucno za preci i ne bih da otvaram tu groznu temu u ovim lepim letnjim vremenima...

Ta gospoda su dobila prodju i idemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2022 at 9:55 AM, Dzep said:

Moj ćale je optimista u nikad težoj situaciji, e sad sam sve video. Čovek je rođeni mračnjak, ne sećam se kad je oko bilo čega u životu bio optimista (što i nije naročito teško ako si živeo u Srbiji u poslednjih 65 godina).

 

Pobeda, nema druge!!

Samo da pozdravim gospodina Dzepa juniora i gospodina seniora :smiley53:

 

Jedni od retkih koji su verovali tog 16. decembra...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Cooper said:

Da li ovo znaci da gospodin Nemanja sledece sezone nece navijati za Pao? :classic_biggrin:

 

E a jel znaš da se ovih dana baš lomim da li da kvarim zabavu i pišem kako mi i pored svog uspeha ova ekipa nekako nije legla i nema puno likova u timu koje baš gotivim. Malo smo bili šabanski tim, odnosno nikad nisam voleo ekipe koje se toliko klibere i krevelje kad stvari idu dobro i kad se vodi.

 

A bilo je i dosta momenata kad nije išlo pa onda je bilo teško pronaći igrača koji je u stanju da povuče ručnu.

 

Razumem ja da su oni unutar tima napravili takvu dinamiku i da je njima šljakala, odnosno da je hemija bila dobra i to je ono što je najvažnije, al jbg meni to samo nije leglo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...