Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Barkley#34 said:

Stoji u nekoj meri posebno kad bi Smajli uletso u probleme pa se ionako kratka rotacija skraćivala. Međutim, kako to da su nam se periodi dobre igre poklapali sa periodima kad je Aleksa bio zdrav?

 

Drugo, nama je najveći pad često bio u 3/4, koja dolazi posle vremena za odmor. Zatim, dešavalo se da se vratimo u 4/4 kad bi efekat rotacije trebalo da dođe do izražaja. Dakle, ima tu još nečega.

 

Meščini da smo u ovoj sezoni bili tim ritma. Ne obavezno trči i pucaj ritma nego onog koji se uspostavi tokom meča. Problemi su nastajali kada se ritam promeni, nagla usporenja ili ubrzanja. Trebalo nam je vremena da se prilagodimo, a to nije uvek išlo lako. Tada se i glava pogubi, pamtimo to još od nesrećne Burse. Da ne pričam o tome da smo povremeno igrali tako da čuvamo loptu dok vreme prođe a košarka nije fudbal pa da to prođe.

 

Dalje, psihološki ulazak u neke utakmice je bio tragičan, to je isto bio problem.

 

Srećom, bilo je više dobrih stvari pa je i konačni utisak pozitivan, uz to da smo u značajnom delu sezone igrali strašan basket.

 

B1: Aleksa mi je beskrajno drag kao igrač, i takva energija je dobrodošla u svakom timu, ali se mora priznati da se i njegov povratak poklopio sa nekom opštom stabilizacijom tima i periodom kad smo mogli da računamo na manje ili više 8 ravnopravnih igrača u rotaciji (Alen je dobijao sve više prilika, a ostali su bili zdravi). Takođe, stojim pri tome da je na visokim pozicijama glavni deficit, ali je i na spoljnim bilo dosta problematično (Trifa je igrač za vrlo ograničenu ulogu na EL nivou, a Danilo je prečesto ustajao na dvije lijeve noge), pa je u tom smislu svaki dodatak bio i više nego dobrodošao.

 

B2: Najsvježija je ova 5. utakmica, i ne bih rekao da smo se nešto pretjerano vratili u 4/4 samo se i protivnik izuzetno potroši (i fizički i psihički) da nadoknadi deficit, pa smo onda energetski tu negdje na kraju, a tada najčešće prelomi neki individualni kvalitet napadača, a toga makar imamo :classic_laugh:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sector said:

Hoćete da vam otvorim temu za prelazni rok? 

 

Satra nas kronos, moramo mu naći neku zanimaciju. :lol_2:

Cekan zeljno vasu live temu da vidim kako komentarisete:

 

Ulazak Mirotica na teren ...

 

55heweP.gif

 

neku gresku Mirotica....

 

LpclaHr.gif

 

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Marvin said:

Ja bih Dimitrijevića rado video u našem dresu, ali ne znam na kojoj poziciji. Za prvog pleja nema kvalitet, a da menja Aleksu ili Madara opet nema smisla.

Nego, oćel Laso da otpušta tog Lučića ili ne?

 

Ja bi nekako Dantea i Madara na pleju, Aleksu kao opciju 😄 

 

Ok, ponavljam to ne znam koji put, ali stvarno mislim da to vredi platiti i biti miran.

 

Što se Dimitirjevića tiče, ne znam šta da mislim. Prošle godine smo igrali sa njima na pripremama, rasšrafio je Madara na delove. Ali kako god, mislim da plej mora da bude baš apsolutni ubica u bar nekim elementima, pa da igra EL bez šuta za tri. Videli smo ove godine strašno provociranje Danteovog šuta, a u pitanju je igrač koji ipak ima oko 40% za tri, samo uz sporiji šut.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

[mention=488]realno *w[/mention]
Pa to i kažem, ako ostanu Dante, Jam i Aleksa nema mesta za još plejeva. Mislim ima, nego uprkos lovi koju imamo i dalje nismo Real ili Barsa da imamo 15 igrača u rosteru

Ima ih koji imaju i po 17. [emoji16]

Šalu naStranu, mislim da ćemo ove godine imati baš 15, da nam se ne bi više događale treće četvrtine, povrede, raspadi i ostali Studentski Centri.

Sezona je duga, utakmica ima dovoljno za sve.

12 ima smisla jedino ako su svi zvjeri kao u Realu ili Barsi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Luče, jedino da bude tipa treće krilo i osigurač. U napadu i dalje može za klasu bolje od Janisa ali je pitanje može li više od 20-30 tekmi da odigra. Da, ima ugovor ali pitanje je da li ga novi trener vidi u ekipi.

A od Dantea teško možemo boljeg igrača da dovedemo. Recimo možda Slukasov leš + Dimitrijevića kao osigurač 🙂

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

nego uprkos lovi koju imamo i dalje nismo Real ili Barsa da imamo 15 igrača u rosteru

 

Naravno da je to moguce. Od 1 miliosnkog igraca mozes da dovedes 3 po 300k al Zeljko se kockao sa kracim rosterom stavio sve na crno, imao srece da mu se niko od 6 kljucnih igraca ne povredi (Exum, Naneli, Panter, Papapetru, Ledej, Lesor) i izasao je kao pobednik. 

 

Alba ima najmanji budzet za plate u ligi pa su imali 19 igraca u rosteru od cega su 16 ili 17 seniori, a oni su trosili duplo manje novca od vas i nas.

 

Nema sirina rostera veze sa lovom. Mislim da cete sledece sezone imati nesto siri roster jer ovakva kocka tesko da ce proci 2 puta i kapiram da je Zeljko toga svestan. Saznacemo odgovor u naredne 2 nedelje. Eventualno da nove nosioce igre ukoliko vam neki od ovih idu Zeljko izabere iskljucivo one koji su odigrali bar 32 od 34 utakmice regularne sezone sa 20+ minuta ili i vise utakmica ako su ti igraci igrali plej of, pa da opet stavi sve na crno, u sta sumnjam i tipujem da cete imati minimum 14 seniora od starta do kraja.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

ako ne valjaju exum (, lucic) i nunnally, vreme je da se okrenete toj nekoj srednjoj klasi nba igraca.

 

eventualno shields iz evrope, ostalo je boranija

 

Meni ne valja nijedan igrač koji ima velike šanse da odigra ne više od 30-40% tekmi. Uopšte nije pitanje kvaliteta, mislio sam da je to očigledno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Marvin said:

Što se tiče Luče, jedino da bude tipa treće krilo i osigurač.

 

are-you-kidding-me-are-you-serious.gif

 

On the more serious side... Lucic je jako koristan igrac, malo slabiji igrac od Kalinica, jednako koristan na tri a moze da igra i cetvorku. Gde on da bude treca opcija na trojci, sanse nema. Atleta sa odlicnom odbranom i jako pouzdan na catch and shoot trojkama.

 

Malo je domacih igraca koji su dostupni nama i vama, a da su evroliga klasa. Lucic je jedan od njih.

 

Sto se tice Dimitrijevica, neko gore napisa tacnu stvar. Za prvog pleja nije a imate Avramovica kao rezervu. Tako da ni ja mu ne vidim neku ulogu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

On the more serious side... Lucic je jako koristan igrac, malo slabiji igrac od Kalinica, jednako koristan na tri a moze da igra i cetvorku. Gde on da bude treca opcija na trojci, sanse nema. Atleta sa odlicnom odbranom i jako pouzdan na catch and shoot trojkama.

 

Malo je domacih igraca koji su dostupni nama i vama, a da su evroliga klasa. Lucic je jedan od njih.

 

Sto se tice Dimitrijevica, neko gore napisa tacnu stvar. Za prvog pleja nije a imate Avramovica kao rezervu. Tako da ni ja mu ne vidim neku ulogu.

 

Ma niko ne spori njegove kvalitete kada je zdrav, ali on je prošle godine odigrao 27 od nekih 75 tekmi Bajerna. 

Pri tome, 35. godina, treba da očekujem da će biti bolja situacija ove godine?

 

Uostalom, mislim da će on ostati u Bajernu i da je sve ovo svakako suvišna priča.

6 minutes ago, Cooper said:

Malo se pisalo o ove 3 Zekove vezane trojke...

 

Evo ja prvi nisam skontao da su to bila naša 3 pogotka iz igre za redom. Bilo između promašaja i pauza izmedju četvrtina, pa nije delovalo tako.

Inače, prva dva šuta slobododna bacanja maltene, koji prostor i vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam gledao Partizan ove godine, a gledao sam podosta, meni je baš Exum taj neki specifični sastojak koji dodaje nešto što mislim da bi teško koji drugi igač dodavao - visok, jaka igra na postu, jako dobar šut za tri, mogućnost ulaza snagom i rolingom pod koš, brza tranzicija... Kapiram da može da bude samo bolji & uigraniji kako vreme prolazi. 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freethrow said:

Koliko sam gledao Partizan ove godine, a gledao sam podosta, meni je baš Exum taj neki specifični sastojak koji dodaje nešto što mislim da bi teško koji drugi igač dodavao - visok, jaka igra na postu, jako dobar šut za tri, mogućnost ulaza snagom i rolingom pod koš, brza tranzicija... Kapiram da može da bude samo bolji & uigraniji kako vreme prolazi. 

 

Za mene potpuno nezamenjiv lik. 

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...