Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ocekujem da ostanu sigurno: Avramovic, Madar, Smailagic, Koprivica, Nunnally i mozda Trifunovic. 

 

Treba da odu jer nisu nista odigrali: Andjusic, Vukcevic, Papapetrou

 

Ako zadrzimo 2 od 4 od core-a koji cine Punter, LeDay, Exum i Lessort, na konju smo. Ako treba da biram, voleo bih da to budu Punter i LeDay, a realnije je da to budu Exum i LeDay. 

 

Mislim da Zeljko nece dozvoliti da mora da dovodi 8 igraca. Svi znamo da je njemu kontinuitet ekipe kljucan. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, da napišem i ja nešto.

Pre svega hvala momcima na pobjedi, inače je pitanje da li bih ikad više vidio more u vrijeme trajanja sezone. Čitav vibe serije sa Realom me je pratio otkad sam sjeo u prošli petak za volan pa do sinoć.

Posle G4 sam riješio da potpuno iskuliram sve vezano za basket, forum, mreže i da život svedem isključivo na meditaciju i izučavanje mladih, jedrih, ruskih guzica po plažama Crne Gore. Moj organizam mi je dao kudos for that.

Juče riješim da neću gledati utakmicu uopšte iako sam znao da mi đavo neće dati mira, pa do kad izdržim. Vratim se juče sa plaže da se istuširam, kad ono penis, vrisnula pumpa, nema vode ni Kosovka Đevojka da napoji. Onako nervozan i znojan pokupim majicu i siđem na šetalište dva sata pred tekmu i krenem da špartam gore-dole na potezu Luka Bar - Šušanj i nazad. Jutros kad sam pogledao pedometar imam šta i vidjeti.

9b84011366d507a1aac86542a80f88de.jpg

Počne i utakmica a ja pičim svoje, kafane pune, u svakoj prenos, masa Grobara, cijeli Bar voli Partizan! Navija se opasno. U prolazu stanem minut-dva da upratim razvoj i nastavim dalje. Zagužvalo se opasno, osjećam po tome što je šetalište naglo utihnulo. Pogledam niz sebe, mokar k’o čep, više vode nego u cijevima u stanu.

A onda katarza, prolama se šetalište (kasnije saznam kucanje Dantea), još par minuta a onda kreće karneval na ulicama, bakljada, vatromet, ljudi obučeni skaču u more… Nisam ovo nikad doživio.

d952888a5b79f2d4e7a0731f01bef0b8.jpg
083e7b845586a65a13ca27093a6a9bb0.jpg

Krenem kući, ljudi slave oko mene, kompletno ludilo. Na ulazu u ulicu, ispred neke kladionice cirka se pivo, krenem sa “volim ga”, ljudi prihvataju, iskačemo se tu k’o nenormalni, ori se cijeli kvart.

Dođem kući, voda došla prirodni pad, taman toliko da se hladnom istuširam i utonem u san pravednika.

Jutros opuštena kafica, prelistavanje svega i svačega, danas na plaži gledanje snimka a ruske guzice nek odmore jedan dan.

P.S. Pričaćemo o sezoni u danima koji slijede, ovdje ću samo ostaviti jednu sliku koja mi je baš draga, ako moram da izdvojim samo jednu uspomenu iz ove sezone - to je ova!

b9a08659b8026c28e02e784e8a991be5.jpg

“A da li ti imaš u kraju kao našeg Pantera spretnog?
Pljas-pljas u glavu letvom, posle te zakrpe u urgentnom…”

  • Like 18
  • Love 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, greenenvy said:

Ocekujem da ostanu sigurno: Avramovic, Madar, Smailagic, Koprivica, Nunnally i mozda Trifunovic. 

 

Treba da odu jer nisu nista odigrali: Andjusic, Vukcevic, Papapetrou

 

Ako zadrzimo 2 od 4 od core-a koji cine Punter, LeDay, Exum i Lessort, na konju smo. Ako treba da biram, voleo bih da to budu Punter i LeDay, a realnije je da to budu Exum i LeDay. 

 

Mislim da Zeljko nece dozvoliti da mora da dovodi 8 igraca. Svi znamo da je njemu kontinuitet ekipe kljucan. 

 

Vidite kako je sladak prelazni rok, posebno posle osvojenog trofeja, sad nas razumete :s_d:

 

Čestitke grobarske pičke, bili ste bolji sinoć kada je to bilo potrebno. Moguće i jedini način da sigurno dobijete utakmicu je bila onakva Q1. Ako to zna rendom internet lik, pitanje je kako naš stručni štab nije imao drugačiju pripremu. No, da ne umanjujem uspeh jer mi to nije cilj, dobili ste fair and square, imali ste ekipu koja je više ličila na tim nego što smo mi imali. Čestitke. 

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

nisam hteo da mracim sinoc, ali nazalost sinoc mi je jaci osecaj bilo olaksanje sto nismo prosuli ovo, nego radost sto smo konacno sampioni 😄 sto zbog toga sto smatram da bi zaista bio neuspeh da ne budemo sampioni ove sezone (bez ikakvog potcenjivanja Zvezde) i sto iskreno mislim da smo morali da otkinemo jednu u gostima, sto zbog toga sto ne znam kako bih preziveo jos jedno prosipanje 2:0

 

danas je taj malo osecaj splasnuo, i zaista je lepo probuditi se znajuci da smo sampioni

 

na kraju cu ipak malo da izmracim, sanse nema da zaboravim koliko smo blizu bili duple krune 😞 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U finalnoj seriji smo 3/4 izgubili zbirno -23 a 4/4 -9. Onako napamet, imam utisak da je u jednom trenutku svaka utakmica počinjala da liči na prethodnu - ako smo vodili onda bi počeli da nas stižu a ako smo bili egal, oni bi se odlepili.

 

Ajd' što je tim imao amplitude tokom sezone, to je normalno, ovakve uspone i padove tokom meča je bilo teško preživeti.

 

Hvala igračima, Željku i njegovom stafu na tituli. I dalje mi nije jasno kako su mogli da budu onako odsutni u Pioniru ali, srećom, to nije bilo presudno.

1 minute ago, djole said:

sinoc mi je jaci osecaj bilo olaksanje sto nismo prosuli ovo, nego radost sto smo konacno sampioni😄

Ovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce se vracam sa rodjendana, drzim jednu cerku u rukama, drugu za ruku i uspem da se izgubim na banjici, rade neku ulicu sta ti ja znam.

 

I krenemo mi uz neko brdo, i naletim na nekog klinca, on sav u crno belim obelezjima, vidi se da ide da se nadje sa grupom. 

 

Rekoh aj mi pomozi da izadjem na Bulevar Oslobodjenja nekako. I on mi objasnjava, ali ja samo onu majicu vidim covece 😄

 

I na kraju nisam izdrzala, pitam ga jer ide na tekmu, on onako euforicno da da, mislis li da dobijamo?

 

Rekoh, mi smo sa druge strane brate moj.

 

A on me pita: " pa kako" 😄

 

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Juce se vracam sa rodjendana, drzim jednu cerku u rukama, drugu za ruku i uspem da se izgubim na banjici, rade neku ulicu sta ti ja znam.
 
I krenemo mi uz neko brdo, i naletim na nekog klinca, on sav u crno belim obelezjima, vidi se da ide da se nadje sa grupom. 
 
Rekoh aj mi pomozi da izadjem na Bulevar Oslobodjenja nekako. I on mi objasnjava, ali ja samo onu majicu vidim covece [emoji1]
 
I na kraju nisam izdrzala, pitam ga jer ide na tekmu, on onako euforicno da da, mislis li da dobijamo?
 
Rekoh, mi smo sa druge strane brate moj.
 
A on me pita: " pa kako" [emoji1]
 
A mi te ovde pitamo - pa dokle? ;)
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BojanaCZV said:

Juce se vracam sa rodjendana, drzim jednu cerku u rukama, drugu za ruku i uspem da se izgubim na banjici, rade neku ulicu sta ti ja znam.

 

I krenemo mi uz neko brdo, i naletim na nekog klinca, on sav u crno belim obelezjima, vidi se da ide da se nadje sa grupom. 

 

Rekoh aj mi pomozi da izadjem na Bulevar Oslobodjenja nekako. I on mi objasnjava, ali ja samo onu majicu vidim covece 😄

 

I na kraju nisam izdrzala, pitam ga jer ide na tekmu, on onako euforicno da da, mislis li da dobijamo?

 

Rekoh, mi smo sa druge strane brate moj.

 

A on me pita: " pa kako" 😄

 

Pa kako si se izgubila na Banjici?

Samo krenes uzbrdo ka istoku i eto ga Bulevar JNA.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Udari tamo još jednu recku pored ovih što su sinoć prvo osetili olakšanje, a danas im se endorfin polako pojavljuje nošen vijugavim ulicama grobarskih mozgova.

 

Prvo pozdrav svim redovnim i povremenim stanovnicima ove grupne terapije od teme, pošto smo do savršenstva doveli nošenje sa porazima i poniženjima, aj' da vidimo šta ćemo sad s ovim.

 

Drago mi je i zbog igrača, ali pre svega Kevina Pantera, dugo sam čekao ovakvu njegovu partiju, stalno je bilo tu negde, pa ili bude problem sa faulovima ili se ugasi u nekom delu utakmice ili nešto treće. Sinoć je konačno sve leglo i ova njegova partija će ostati zauvek upamćena. Mogu samo da zamislim koliko njemu znači.

 

Drago mi je i zbog navijača koji su iz utakmice u utakmicu punili Arenu i druge arene i davali podršku i ljubav koja je možda bila i nesrazmerna rezultatima.

 

Naravno, drago mi je i zbog Željka, mnogo toga on ovde nosi na svojim leđima, neosvajanje ove titule bi možda postao i pretežak teret.

 

Zvezdašima hvala na čestitkama, šta da vam kažem, redefinisali ste izraz turbulentna sezona, bar vam nijednog trenutka nije bilo dosadno. Igračima KKCZ kapa dole na ponašanju.

 

E da, poseban pozdrav ekipi koja je unosila optimizam na ovu temu, jednom i vi da budete u pravu :classic_biggrin: Ne ozbiljno, svaka čast za penduluma i kompaniju što su redovno donosili pozitivnu energiju ovde.

  • Like 15
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...