Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Zona ne Zamfirova nego Realova.

Da li je zona enigma za igrace ili trenera to je ključno pitanje. Mislim da je u našem slučaju psiha igrača na prvom mjestu.Zaista su nas poremetili, prvo naceli u 3/4 druge utakmice pa nas osokoli onih 3+1 Nanalija. Tako smo ih odbili i na kraju dotukli. Posle onako skraćeni i u nervoza modu nismo reagovali dobro u 3 utakmici. Ili nismo mogli bolje. 4 je za zaborav zbog svih okolnosti.

Sada poprilično kompletni oni naceti ima se čemu nadati.

Samo riješiti Zone Realsko, ne Zamfirsko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

zasto je partizanu problem zona, kada sutira fantasticne procente za tri? knicksima je problem zona, nesto ste pomesali.

33 minutes ago, odupri se ludilu said:

Zona ne Zamfirova nego Realova.

Da li je zona enigma za igrace ili trenera to je ključno pitanje.

 

sigurno je za zeljka problem zona, iskljuci se iz asocijacije izvrsnih basketaskih fanova [IBF], promptno.

Link to comment
Share on other sites

Zona nije (veliki) problem ako na tekmi šutiraju u prosečnim % za ovu sezonu (40%), ali postane problem kad šutiraju na nivou of 26%. Pri čemu su bili bez KP koji ih je izvadio iz problema sa zonom i u prvoj ili drugoj tekmi, ne sećam se tačno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jedibojan said:

Nisam siguran ni koliko ce pokusavati zonu s obzirom na povratak Puntera koji zna i da asistira i da izmisli sut. Ako pokusaju, verujem da cemo imati dobro pripremljen odgovor

 

Verujem da ce probati, makar na dva, tri poseda, cisto da provere da li je i koliko Panter ispao iz ritma. Nadajmo se da ce ici u smeru da moraju brzo da odustanu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je bio kratak period kada nas je uhvatila nervoza. Ne sumnjam da bismo se izvukli i da nije bilo tog 3+1 jer smo jednostavno bili bolji od njih tog dana i sa odgovorom na svaki njihov dotadašnji potez.

 

Isto tako, nije nije nam samo zona bila problem u g4 niti samo loš šut za tri. Ne bojim se njihove postavke u odbrani sutra, pa makar igrali 3-5-2. Takođe, ne mislim ni da ima ne znam ni ja kakvog prostora za prilagođavanja ili nove ideje. Što se tiče napada, sutra je najvažnija koncentracija, da se realizuju laki poeni, da se prepozna kome je dan, zatim se ne gube fokus i smirenost ni nakon nekoliko promašaja, kao i da se veruje u svoj šut. Važan je Panter ali će meni biti mnogo važnije da vidim da saigrači ne gledaju u njega kao u boga nego da igrajju svoju igru kao i do sada, nezavisno od njegovog učinka.

 

Serhijeva partija iz prošle utakmice je pokazala značaj duže klupe u seriji i toga da neki njihov matoran ipak može da izvuče neka rešenja kad zaškripi. Sad su se valjda svi sa sitnim povredama na obe strane oporavili, odmorili i osim u slučaju problema sa penalima ne verujem da će duga klupa imati toliki uticaj. Generalno, značiće nam prednost na višim pozicijama, a sa tim smo verovatno ukupno fizički jači. Igrači i timovi se poznaju, prošli su kroz razne situacije u seriji - bilo je egala, povrataka iz minusa, smenjivanja u vođstvu... ma svega. Zato, mislim da će presuditi samo to ko ima više igrača kojima je dan.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
Verujem da ce probati, makar na dva, tri poseda, cisto da provere da li je i koliko Panter ispao iz ritma. Nadajmo se da ce ici u smeru da moraju brzo da odustanu.
Probaće zasigurno...posebno ako Gos uspe da markira KP bez lopte kao u drugom p-vremenu G2.
Verovatno su zato i razigravali Ljulja na pleju u ACB da bi rasteretili Gosa koji je Pantera ispustio tek u zadnjem napadu jer je već bio istrošen.
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene. Bio sam na utakmici, ali zbog svih dešavanja (i javno, i privatno) nije bilo mnogo volje za pisanjem na temi.

 

Definitivno smo ušli u meč nedovoljno koncentrisani, i zaista nije zamjeriti nikome na tome. Vidjelo se to odmah i po prisutnosti u defanzivi, slobodnim bacanjima i generalno govoru tijela igrača. Konstatno je bilo neke miskomunikacije, i traženja rješenja od Željka, a svu tu dekoncentraciju odlično opisuje i onaj momenat kada smo se našli sa 6 igrača na terenu. Naravno, ovaj tim je dovoljno puta pokazao da je sposoban da se podigne tokom meča i da nikad neće odustati. Tako je bilo i u četvrtak, došli smo i do prednosti (zaista sam mislio da ukoliko uspijemo jednom da povedemo u meču, da ćemo ih prelomiti), ali očigledno nije bilo dovoljno raspoloženih igrača, za razliku od protivnika kojem je stalno neko od pojedinaca iskakao uz standardnog Tavaresa.

 

Veliki žal ostaje i za onom završnicom poluvremena. Prvo zbog onog faula nad Ljuljom, a onda i Danilovog šuta. Inače, u jednom trenutku sam se samo koncentrisao na to da Danilo ubode naredni šut. Vidjelo se koliko mu je stalo, i koliko su Željko, a i Dante, razgovarali sa njim. Jednostavno, čovjek je mnogo opasniji košarkaš nego što je sposoban da to pokaže u dresu Partizana.

 

Naneli nam je svima, a i sebi, ostao mnogo dužan. Zek je odigrao potpuno nerealno, bukvalno je izmišljao poene. Nadam se da će i Dante biti na 100%.

 

Kada je u pitanju njihova zona, i napad na istu, meni djeluje da smo mi tu poprilično probili taj neki prvi štit, i da je sada sve u samopouzdanju igrača. Vidjelo se odlično onu noć koliko brže dolazimo u situaciju da primimo loptu na visini reketa, bilo je i par situacija kada je Zek dobijao loptu u skraćenom korneru i odmah završavao, a bilo je i otvorenih šuteva (što promašenih, što preskočenih). Naravno, Kapiten bi tu zaista mogao da bude nenormalno bitan. Za njega sam siguran da neće imati problem da uzima te šuteve, a ako je zadržao onu formu, ni da ih pogađa.

 

Nema razloga da se ne vjeruje u ovaj tim, protiv bilo koga i bilo gdje. Očekujem da daju sve od sebe i da će to biti dovoljno za dobar rezultat. Ukoliko ne bude, ostaće veliki žal naravno, ali ne i neki bijes/ljutnja.

 

Idemooooooo! ❤️

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Zona nije (veliki) problem ako na tekmi šutiraju u prosečnim % za ovu sezonu (40%), ali postane problem kad šutiraju na nivou of 26%. Pri čemu su bili bez KP koji ih je izvadio iz problema sa zonom i u prvoj ili drugoj tekmi, ne sećam se tačno. 

 

koji je uzorak tog suta od 26%?

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

koji je uzorak tog suta od 26%?

 

Pa G4, na nju sam i referirala kad pričam o tome da im je zona Reala bila problem. Da su u toj tekmi bili na nivou cele sezone, (verovatno) da ne bi izgubili, no Dante se propisno ispromašivao etc.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

Moze, ako nas ta jedna vrati u Madrid, gde psycho prednost ima Real. A znamo i da je šut mentalna koliko i fizicka kategorija.

 

vas je u madrid vratila punterova pretnja pesnicom, feat bodycheck llulla.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

ne moze jedna tekma da bude referentna.

 

Može, baš zato što je Real od početka serije potezao za zonskom odbranom kad god bi ušao u problem. Razlika je u tome da je KKP u prve dve tekme šutirao 43% tj. 50% za 3 pts, dok su u druge dve bili na 35% tj. 26% za 3 pts.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema razloga da unapred lamentirate nad izborom sudija, tesko da su mogli da sastave kvalitetniju, iskusniju i zbirno manje kompromitovanu trojku od ove koja vam je dodeljena.

Zato su ostala dva para dobila gomilu ABA velikasa, sranje u najavi

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTime said:

 

Može, baš zato što je Real od početka serije potezao za zonskom odbranom kad god bi ušao u problem. Razlika je u tome da je KKP u prve dve tekme šutirao 43% tj. 50% za 3 pts, dok su u druge dve bili na 35% tj. 26% za 3 pts.

 

koliko sutira trice na nivou sezone, uzorak od 30ak tekmi? blizu 40% je odgovor. nije prvi put da neko proba zonu protiv partizana.

btw, 35% je solidno, daklem, jednu tekmu su omanuli od 4.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...