Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nego, ne znam koliko ću stići da pišem naredne nedelje, samo da izrazim smatranje da mi je Monakova dvorana jedna od ogavnijih. Depresivna boja parketa, drvene stolice i celokupni utisak k'o da si ušao u polumračnu gajbu komplet ušuškanu u lamperiju još od '82. godine, samo fali miljence preko zapisničkog stola i goblen umesto semafora za potpun ugođaj. Nije ni čudo što niko ne može da opepeli tamo.

 

Ipak, mogao bi recimo Majk Džejms dispoštuje što nikad ružnu reč nisam rekao za njega i odigra jednu za nas, kako to samo on ume, bio bih mu zahvalan dovijeka za izbegavanje situacije da se sve rešava u poslednjem kolu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesic što bi rekao moj drug Belgijanac - kao fiskulturna sala iz devedesetih 😂 

 

On ih baš nikako ne voli (tradicionalna netrpeljivost između njih i Francuza) ali je i prognozirao da gubimo. 

 

Što se toga tiče, ajde prvo sutra da rešimo FMP bez ikakvih povreda ako može, a za petak bi sve već moglo da se reši i pre naše utakmice, mislim da igramo poslednju u kolu. Pa ako se reši da dođemo na PAO ko u svatove 😂😂

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Nego, ne znam koliko ću stići da pišem naredne nedelje, samo da izrazim smatranje da mi je Monakova dvorana jedna od ogavnijih. Depresivna boja parketa, drvene stolice i celokupni utisak k'o da si ušao u polumračnu gajbu komplet ušuškanu u lamperiju još od '82. godine, samo fali miljence preko zapisničkog stola i goblen umesto semafora za potpun ugođaj. Nije ni čudo što niko ne može da opepeli tamo.

 

Ipak, mogao bi recimo Majk Džejms dispoštuje što nikad ružnu reč nisam rekao za njega i odigra jednu za nas, kako to samo on ume, bio bih mu zahvalan dovijeka za izbegavanje situacije da se sve rešava u poslednjem kolu.

 

 

Dan pre nas igraju Žalgiris - Makabi, ako žuti to dobiju, mi smo već u tom trenutku obezbedili top8.

Onda baš mislim da bismo mogli da odigramo dobar meč, bez pritiska.

 

Kako god, ranije sam već rekao - bude li sa Paom za prolaz, biće haos i nervoza. Budemo li prošli kolo pre, razbićemo ih.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

 

Dan pre nas igraju Žalgiris - Makabi, ako žuti to dobiju, mi smo već u tom trenutku obezbedili top8.

Onda baš mislim da bismo mogli da odigramo dobar meč, bez pritiska.

 

Kako god, ranije sam već rekao - bude li sa Paom za prolaz, biće haos i nervoza. Budemo li prošli kolo pre, razbićemo ih.

 

Izgleda da sam jedini koji će navijati za Žalgiris. Dva su razloga; prvi, verujem u Željka i igrače, verujem u pobedu u Kneževini; drugi, i dalje se nadam 5om mestu i pobedi Reala u Izraelu 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ipak, mogao bi recimo Majk Džejms dispoštuje što nikad ružnu reč nisam rekao za njega i odigra jednu za nas, kako to samo on ume, bio bih mu zahvalan dovijeka za izbegavanje situacije da se sve rešava u poslednjem kolu.

 

2 hours ago, Dzep said:

za petak bi sve već moglo da se reši i pre naše utakmice, mislim da igramo poslednju u kolu. Pa ako se reši da dođemo na PAO ko u svatove 😂😂

To nije grobarski način i vi to vrlo dobro znate, zato spremite bensendine i radžu za PAO 😁

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Instinkt said:

 

Izgleda da sam jedini koji će navijati za Žalgiris. Dva su razloga; prvi, verujem u Željka i igrače, verujem u pobedu u Kneževini; drugi, i dalje se nadam 5om mestu i pobedi Reala u Izraelu 😎

Baš tako, bolje je da mi igramo za to 5 mesto, pada Pao sigurno i bićemo 6 ili 7 gotovo izvesno, ali to 5 mesto ako se dosegne će biti nerealan uspeh.

 

A i vreme je da ih neko dobije u Tel Avivu, dok za Fener mislim da ne mogu obe dobiti, pokazale su komšije da su patriotski nastrojeni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo da obezbjeđujemo prolaz prije Monaka (ili Grka), može li to nekako da se sakrije od igrača? Čim osjetimo meko ili ne toliko važno, odmah kreće ležerniji pristup 😁

 

Idemo jako u EL, na 2/2, a ostali nek se dogovore. Ali sad je svakako prioritet ABA, može sjutra vrlo lako biti ozbiljnog grickanja noktiju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu svega prikazanog i vidjenog u poslednjih mesec dva, a imajuci u vidu i sasvim korektno vreme za oporavak igraca i kvalitetnu pripremu meca, ja zaista ne vidim ni jedan razlog zasto mi ne bismo ostvarili 2:0 u poslednja dva kola. Pa za koje god to mesto bilo dovoljno. 
Mislim da Zeljko ima sasvim dovoljno ideja da pripremi taktiku na Jamesu, na nacin da ovaj bude vise u stetocina modu nego koristan. Nisu naivna ekipa, ali nisu mi bolji od Olija ili Reala. 
 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ipak, mogao bi recimo Majk Džejms dispoštuje što nikad ružnu reč nisam rekao za njega i odigra jednu za nas, kako to samo on ume, bio bih mu zahvalan dovijeka za izbegavanje situacije da se sve rešava u poslednjem kolu.

 

Jbg, partiju karijere za Partizan je odigrao u Areni. Nece grom bas 2x u isto mesto.

1 hour ago, ranzo said:

Lakse cemo sa monakom nego sutra sa fmp-om

 

Naravno, igraci fmp imaju tek par puta godisnje priliku da primene vidite me cika Neso kako sad grizem ono sto mrzite pristup kosarkaskom mecu. Nikada nije, niti ce biti lako.

36 minutes ago, Kronostime said:

qmWd8Q2.gif

 

Svidja mi se iskrena reakcija Tavaresa 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

 

To nije grobarski način i vi to vrlo dobro znate, zato spremite bensendine i radžu za PAO 😁

 

Kao onomad Pao - Marusi, 40 minuta kidanja živaca.

 

4 hours ago, Instinkt said:

 

Izgleda da sam jedini koji će navijati za Žalgiris. Dva su razloga; prvi, verujem u Željka i igrače, verujem u pobedu u Kneževini; drugi, i dalje se nadam 5om mestu i pobedi Reala u Izraelu 😎

 

Daleko od toga, jako puno ljudi priželjkuje taj scenario.

 

 

Ipak, meni to nema logike. Treba da navijam za scenario u kojem Žalgiris dobija i dovodi nas u situaciju da posle svega urađenog igramo do or die tekmu sa Panatinaikosom.

A pri tome nemamo nikakvu garanaciju, jer em Makabi može da dobije Reala u zadnjem kolu, em Fener može da dobije obe do kraja i svakako da nemamo nikakvu računicu bez pobede nad Monakom u gostima.

 

Da sumiram, ako uporedim psihološku, finansijsku, dugoročnu štetu koju bi napravio neprolazak u top8, naspram biranja malo lakšeg protivnika u eventualnom 1/4 finalu, ja nemam dilemu. 

 

Duboko sam uveren da nam plasman u top8 garantuje EL za narednu sezonu, a upravo to je osnovica svih naših dugoročnih planova.

Edited by realno *w
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2023 at 10:08 AM, Shonewizard said:
On 3/1/2023 at 8:05 AM, Cooper said:

Poceo je najlepsi mesec u godini.

Gledajte samo koliko lepih utakmica naseg Partizana...

 

02.03. Alba
04.03. @Split
07.03. @Virtus
09.03. @Olimpia
13.03. Crvena zvezda
16.03. @Efes
19.03. @Budućnost
24.03. Olimpijakos
26.03. Cedevita Olimpija
28.03. Barselona
31.03. Real Madrid

 

Realnih 9-2.

 

Srušio mi Đukanović savršenu prognozu sa izborima, ali biće večeras on srušen, pa mu se "oprašta"... 

 

Daj april @Cooper, da odmah uklonimo sve dileme 😁

 

Edited by Shonewizard
  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...