Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

23 minutes ago, MilošVB said:

Sarenac ima talenta, ali malo radi na sebi.

 

Pre bi se reklo da se zapustio jer su sve prenose pouzimali Arena i SK tokom veceg dela sezone.

3 minutes ago, uini said:

 

 

ne kapiram gde sam napravio lapsus :i

 

Preterujes , nije prenos trenerska klinika pa da mora svaku akciju da zna i da objasnjava. To se radi na trenerskim klinikama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Preterujes , nije prenos trenerska klinika pa da mora svaku akciju da zna i da objasnjava. To se radi na trenerskim klinikama.


potpuno se slažem sa ovime, prenos, pogotovo prenos na RTSu, je razbibriga za široke narodne mase, mislim da je od većeg značaja samo pokazati elementarno razumevanje za stvari na parketu, ne mešati/brkati igrače i imena i imati prijatan glas i pristojnu dikciju. šareni što se mene tiče zadovoljava te kriterijume, pritom njegov glas je vezan uz najveće post-SFRJ uspehe srpske košarke i samim time izaziva i emociju.

e sad, to što je on sveden na 5-6 prenosa godišnje je neka treća priča. to on i sam priznaje u krajnjoj liniji.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairosu said:


 pritom njegov glas je vezan uz najveće post-SFRJ uspehe srpske košarke i samim time izaziva i emociju.

 

meni i denda izaziva slicnu emociju, i shit you not. 

a ne slazem se da razbibriga za narodne mase treba da znaci i nula ambicija da napredujes u freakin cetvrt veka

 

eto tvoj kolega i verovatno drugar, edin, takodje fura razbibrigu za narod ali je neuporediv njegov komentatorski skill, poznavanje kosarke i humor na kraju krajeva.

 

 

edit

moja poenta je bila da ti likovi vise od ruki sezona do penzije na osiguranom poslu a da usput nikoga tu ne interesuje da u 25+ godina napravi neki napredak, nit televiziju, nit njih

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sarenac je inteligentan i prilicno vispren lik,sto ga u startu odvaja od bar polovine nase sportsko-komentatorske prosekane,koja je na intelektualnom novou prilicno zadrigla. Sad,to sto je njegova karijera otisla u nekom drugom pravcu..hebem li ga..verovatno je tamo lova veca..

Ja cak nisam siguran da, osim ovih ad-hoc akcija (tipa EP/P/OI), uopste i spada u sportsku redakciju RTS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geronimo said:

@Mairosu

Razmisli o potkastu sa serbianhoops-om, prastalo bi na sve strane, ili bi vas zabranili ili bi pljustali sherovi (a imalo bi da se cuje o-ho-ho) @MikiMilane

 

🤣

 

Ko bi verovao priču da sam otvorio tviter nalog @KSSrbije i poslao mejl Andriji Kleutu sa lozinkom jer me nerviralo što smo tada bili skoro jedini savez bez tvitera naloga.

 

ili priču da sam 20 Juna 2013 u 22:05 poslao poruku Šasi Dončić da ga pitam "Zašto Luka ne igra za Srbiju ?"

 

Onda bismo brojali krvne zrnce hrvatskih reprezentativaca (Šarić, Gnjidić) i objasnili kako je povreda sprečila Jusufa Nurkić da postane kadetski reprezentativac Slovenije.

 

Realno nije sve za javnost.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

^ islo bi click, share, bez taga (VIDEO) (SISE) (DUPE)

Salu na stranu, iako sam uveren da ne biste nasli dobru meru sta je za javnost 😄 , siguran sam da bi neki pregled stanja u dijaspori, zatim zenske kadetske reprezentacije i stanja u Triglav KLS bio dovoljno zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Sarenac je inteligentan i prilicno vispren lik,sto ga u startu odvaja od bar polovine nase sportsko-komentatorske prosekane,koja je na intelektualnom novou prilicno zadrigla. Sad,to sto je njegova karijera otisla u nekom drugom pravcu..hebem li ga..verovatno je tamo lova veca..

Ja cak nisam siguran da, osim ovih ad-hoc akcija (tipa EP/P/OI), uopste i spada u sportsku redakciju RTS.

 

kada ga poredis sa rts kadrom, sarenac je goat. isto tako tece 2022. godina a rts eto i dalje ima kao najboljeg lika od pre 27 godina.

 

veceras je shareni probao sam sebi da objasni, pa posredno i nama, kako on valjda misli da je moguce da su litvanci, shvativsi nakon prvog poraza da ne mogu biti prvi u grupi (!), mozda namerno izgubili jos koju, da bi se nasli na povoljnijoj strani kostura (!). ipak, kada je dosao do 0-3 fakta, kao da je odustao od toga.

 

na stranu sto je oko poluvremena izjavio "verovatno svi znate sabonisovog oca.. (duga pauza) ..domantasa"

 

okej, svima se desi da upadno u mindfuck ali je onda do kraja samouvereno pomenuo jos jednom "sabonisov otac, domantas"

 

edit bio je i mesina na klupi spanaca vrlo kratko i slucno al ajde to je sve bezveze

 

u svakom slucaju, mislim da ne trazim mnogo kada zelim da cujem nesto vise od prijatne boje glasa koja prepoznaje rogove, pri cemu ne ocekujem da mi desifruje napade, vec da smanji lupetanje na minimum.

 

uglavnom, sigurno ima daleko boljih kada bi rts to zanimalo uopste a shareni sedne na presto sportskog urednika ili slicno.

Edited by uini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Na utakmici protiv Finske,imamo posed..lopta kod Jokica..Kuridza utracava u reket i pre nego se ista dogodilo,Sarenac krene da "se buni": Ne,ne u reket..ne treba sad to..ne treba puniti reket igracima..
I Jokic pokusava da baci asist Kuretu i Finci preseku loptu..

Eto primera da moze itekako da procita i vise od "rogova"..i to mnogo pre nego se desi.

Na kraju krajeva,nismo svi mr/dr kosarke medju plebsom..meni i nije potrebno da ide u sitna crevca sa objasnjenjima..volim njegov stil,ima neku harizmu,a ima i neko znanje. Tacno je da ume da izgubi kontrolu s vremena na vreme i da nije godinama radio na sebi kao komentator,ali jasno je zasto.

Uglavnom,po meni nije odron kakvim se cesto predstavlja ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

na stranu sto je oko poluvremena izjavio "verovatno svi znate sabonisovog oca.. (duga pauza) ..domantasa"

 

okej, svima se desi da upadno u mindfuck ali je onda do kraja samouvereno pomenuo jos jednom "sabonisov otac, domantas"

 

edit bio je i mesina na klupi spanaca vrlo kratko i slucno al ajde to je sve bezveze

 

Hahhahaa pa nisam ja lud ili sam lud zajedno s Vinijem. Dva puta je rekao da je Sabonis senior Domantas.... Cuveni NBA igrac...I za Mesinu na klupi kako siri ruke kod namernog litvanaca...

 

 

 

 

.... Oba puta je potpisnik ovih redova pomislio da je zrtva Mendela efekta ali je gugl razresio dilemu da je u pitanju samo Sareni efekat.... 😕

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da svi ovde ocekujemo da Sareni manje lupa tj izmislja toplu vodu...Nekako kako vreme odmice vidi se sve vise i vise to neusavrsavanje kao komentatora.Jbg.

Ocekivao bi covek da napreduje tokom godina a ne da regresuje.Da mi svake sledece godine bude sve teze i teze slusati ga.

 

Msm da je u tome neka srz problema sa Sarenim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S tim da ne treba zaboraviti ni da je npr. danas Šareni pričao 7-8 sati o basketu. Ne znam koliko bi komentatora zadržalo koncentraciju i izbeglo lapsuse. Šteta je za njega što se nije dodatno usavršio ali meni je i dalje prihvatljiv.

 

Jbt, lik koji prenosi FKP na Areni opušteno posle 15 minuta prenosa pogreši iz koje je zemlje naredni protivnik i onda nastavi da insistira na toj gluposti. Šarenog bi verovatno streljali na forumu za to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

S tim da ne treba zaboraviti ni da je npr. danas Šareni pričao 7-8 sati o basketu. 

 

eto i to je fakat [ja sam gledao dve od cetiri pa nisam ni pomislio na tu mogucnost] ali to opet govori o "ambicijama" rtsa; 

 

i shodno tim ambicijama je shareni takav kakav je, bolji od dende i ostalih shokova sa te televizije, time i dovoljno dobar.

 

on bi u nekim ne-srpskim okolnostima, nakon 3 decenije staza, trebalo da bude neki head of sportskog sektora na rtsu i da nadje nekog sarenca iz 2020ih a ne iz 1995e.

 

nisu svi mike breen [i dalje najbolji u svom poslu] ili clyde fraizer [flamboyant deo knicks istorije, gde je igracka legenda samo manje bitno parce u danasnjem komentatorskom kontekstu]. 

 

na kraju krajeva, yebesh sarenca, neka je on nezamenljiv ali umesto dende vec 15ak godina imas u rotaciji xy likova od kojih su se dvoje ili dvojica profilisali tako da danas sarenac prenosi dve tekme i ta druga osoba jos dve.

 

nista nije deal breaker za nekoga ko je od malena slusao dobrosava gajica, milojka pantica, rista kuburu, pomenutog dendu ili zvonka mihailovskog; samo mi je fascinantan taj no fucks given pristup rtsa, pod plastom tradicije i trajanja.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Prenosio je tri utakmice (delom sa kolegom), ali sa produžecima i praznim minutima okolo (kao i uključenjima u dnevnik i sportske emisije) izađe to na višesatnu zabavu.

 

Jbg, on očigledno jaše na onoj staroj da su u svetu slepih jednooki kraljevi. RTS je takav-kakav je, on je izgradio poziciju i zna da ga niko ne može da sruši iz iste, to se poklopilo i sa manje košarke na toj TV i njegovim odlaskom u druge vode, pa dobiješ to što dobiješ. Mislim da mu dosta fali Sedlaček (opet erteesovo pametno poslovanje) jer onda nije morao previše da pametuje nego samo da prenosi meč i govori neke zanimljivosti, a pored sebe je imao nekog ko zna košarku, ume da prenese znanje i ima glas za to.

 

S tim da mislim da ima tu još nečeg - svi imamo 20-25 godina više košarke pred očima i u ušima u odnosu na njegove početke, bolje je poznajemo nego tada, bombardovani smo sa milion strana istom pa vidimo da može i bolje, a i u ljudskoj prirodi je da mu neko/nešto dosadi nakon sto godina, kakav god bio.

 

Jbg, meni je ok da ga slušam kad su rep'stativna takmičenja, prija mi je njegova boja glasa, njegov nivo poznavanja košarke za taj posao i atmosfera koju pravi za igre naše ekipe, pa mu ni ne lovim greške ili ih lakše praštam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

S tim da mislim da ima tu još nečeg - svi imamo 20-25 godina više košarke pred očima i u ušima u odnosu na njegove početke, bolje je poznajemo nego tada, bombardovani smo sa milion strana istom pa vidimo da može i bolje, a i u ljudskoj prirodi je da mu neko/nešto dosadi nakon sto godina, kakav god bio.

 

to je današnja realnost, da ne kažem kontekst; 

ono što je bilo super pre 25 godina, često nije zadovoljavajuće danas. ne znam da li da potegnem auto industriju, način na koji se igra košarka ili da se držimo prosto teme, komentarisanja utakmice, usput dostupnosti znanja a ne samo informacija.

 

da još jednom ponovim, nisam ja rezigniran sa šarenim-komentarisanjem, koliko sa totalnim nedostatkom ambicija da se prati vreme i podiže nivo u okviru tv kompanije koju svi plaćamo i koja u ovom slučaju prenosi repku.

 

i na kraju, ja sam ironično potegao tu boju glasa a vidim da si tek jedan od nekolicine koja to ozbiljno iznosi kao argument. to je valjda nešto što je preduslov za posao ali ako to ističemo kao kvalitet, onda potcenjujemo sebe kao gledaoce.

 

još 60ih 20og veka je david ogilvy u nekom drugom poslu rekao "consumer is not a moron, she is your wife"

..pa shodno tome, iako svi želimo zabavu i razbibrigu od komentarisanja utakmice, zašto ne težiti da ta razbibriga bude najbolja moguća?

 

nije to najvažnija stvar na svetu, kao ni 95% ostalih nevažnih stvari ali eto.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Radonja said:

Mislim da svi ovde ocekujemo da Sareni manje lupa tj izmislja toplu vodu...Nekako kako vreme odmice vidi se sve vise i vise to neusavrsavanje kao komentatora.Jbg.

Ocekivao bi covek da napreduje tokom godina a ne da regresuje.Da mi svake sledece godine bude sve teze i teze slusati ga.

 

Msm da je u tome neka srz problema sa Sarenim.

Zaista preporuka za sve da odslušaju podkast kod Kuzme i Luke sa njim, zaista 5 i po sati dobre i zanimljive priče, i dosta stvari će biti jasnije. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Zaista preporuka za sve da odslušaju podkast kod Kuzme i Luke sa njim, zaista 5 i po sati dobre i zanimljive priče, i dosta stvari će biti jasnije. 

 

 

 

Kad je rekao da je Gordon Petric bio novi Drazen:classic_biggrin: I onda predje na fudbal , tamo je  veca lova. Sarenac se skanjao kad je ovaj presao na fudbal.

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sad, ne znam koliko je realna ta priča o glasu kao preduslovu jer mi neki glasovi smetaju na drugim, modernijim televizijama od erteesa. Nekom drugom verovatno prijaju i šta je tu rešenje? Znam da bi trebalo da bude preduslov ali i ta ocena je u uhu posmatrača.

 

Drugo, meni prija atmosfera koju pravi kad je neko EP ili slično, a posebno kad igra naš tim. Podiže je ali ne na onaj ekstremno navijački način.

 

12 minutes ago, uini said:

još 60ih 20og veka je david ogilvy u nekom drugom poslu rekao "consumer is not a moron, she is your wife"

..pa shodno tome, iako svi želimo zabavu i razbibrigu od komentarisanja utakmice, zašto ne težiti da ta razbibriga bude najbolja moguća?

Nemam ništa protiv i sve pet, s tim da malo precenjuješ prosečnog potrošača ove vrste utakmica - oni ne prate podkaste i utakmice na dnevnoj bazi.

 

Šta hoću da kažem - RTS je priča za sebe i oni i mi možemo da se udaramo nogama u dupe što imaju ovakvog Šarenca jer da je on digao sidro bio bi horor na prvenstvima. Nedostatak nadgradnje Šarenog bi se osetio da on prenosi klupsku košarku na dnevnoj bazi, gde je probirljivija publika (osim kad igraju blizanci). Međutim, mislim da mu fali samo malo više treninga i Sedlaček da bi u ovoj ulozi, na ovim takmičenjima bio baš ono što treba. Da napravim paralelu - nastup muzičara na festivalima mora da se razlikuje od onog kad svira pred manjom grupom vernih fanova, akustik i slično. Oni pravi moraju da znaju da iznesu oba nastupa na pravi način i obe priče su važne na svoj način. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...