Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Kari baš priča gluposti u poslednje vreme.

Istini za volju,Kari je dodao da im je selekcija dobra,da im je Pop velika prednost na klupi i da misli kako ce dominirati odbranom. U stampanom izdanju Zurnala je dat opsirniji intervju. Ovo je vise odlomak.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Odustanak Beglija je pojačanje za USA tim.

 

 

ovo se pisalo posle svakog otkaza 😄

 

na kraju će ostati Kemba sam, i to će biti najjači sastav -- jer su otkazi svih drugih samo plus 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

ovo se pisalo posle svakog otkaza 😄

 

na kraju će ostati Kemba sam, i to će biti najjači sastav -- jer su otkazi svih drugih samo plus 😄

 

Ne bih rekao, pre mi se čini da je svaki otkaz dodatno dizao euforiju da mogu da se pobede. Bagley je prezelen za ovaj nivo, još nije ni svestan kakvu košarku treba da igra. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Azazelkg said:

Uz to je pokazao dozu sujete oteravši Radmanovića ☺️...

 

Iz trenutne vizure, prava odluka. Banana svakako nije bila uzrok, nego povod.

 

Kačio je neko intervju Ćosića sa Željkom -- u jednom trenutku Željko govori o (čini mi se) Radmanoviću i kaže kako dečko na treningu ne može da se seti nijedne jedine kretnje, niti da ispoštuje akciju.

 

Šta radiš sa takvim? Ništa, kažeš mu da se pokupi i gleda sa strane kako se osvaja zlato.

 

S obzirom da mu ni to nije bio nauk, pomoći u nastavku karijere nije bilo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

 

S obzirom da mu ni to nije bio nauk, pomoći u nastavku karijere nije bilo...

Sta je falilo njegovo karijeri? Igrao je 10g u NBA a da nije razumeo  akciju, kretnju? Ovako onako, ali napisati da je imao losu karijeru i da nije znao kretnje mi je onako bezveze. 10+ godina u NBA je mnogo za takvog igraca.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pavaroti said:

Sta je falilo njegovo karijeri? Igrao je 10g u NBA a da nije razumeo  akciju, kretnju? Ovako onako, ali napisati da je imao losu karijeru i da nije znao kretnje mi je onako bezveze. 10+ godina u NBA je mnogo za takvog igraca.

 

Nisam to ja napisao iz svoje glave, već je to rekao Željko Obradović. Samo govori u prilog tome kolika je prsotina dečko i koliko ga nije zanimalo da se posveti reprezentaciji i sopstvenom razvoju.

 

Što se tiče NBA karijere, s obzirom na talenat i predispozicije, bistvovanje u ligi i nije toliki vau uspeh/dostignuće. On je svoj vrhunac u NBA ligi dostigao sa 23-24 godine, nakon čega je usladio pad / nazadovanje, sa sve onom shaqtin a fool epiodom / darvinovom nagradom u Lejkersima.

 

Sve je to njegovo pravo, ali Pešiću kapa dole kako je inskontrolisao taj tim i osvojio šta je nameravao.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pavaroti said:

Sta je falilo njegovo karijeri? Igrao je 10g u NBA a da nije razumeo  akciju, kretnju? Ovako onako, ali napisati da je imao losu karijeru i da nije znao kretnje mi je onako bezveze. 10+ godina u NBA je mnogo za takvog igraca.

 

pa ništa, tu je negde, malo bolji od darkelje. not great not terrible. 

 

uvek se setim neke random tekme lakersa, pjax ga uvodi sa klupe, radman dva puta iz dotrcavanja cepa neke trice u 7sec.phil mu nešto govori sa klupe u prolazu, radman u sledećem napadu opet uzima brzu tricu, phil ga vraća na klupu i više ga ne uvodi do kraja a počela tipa treća četvrtina. 

 

 

budala 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Kari baš priča gluposti u poslednje vreme.

 

Ovo ne spada toliko u to da prica gluposti, (kako ko vec uzme), ali definitivno je daleko vise odvalio ono sto je rekao, mislim pre nekoliko meseci, za evropu i nba

 

24 minutes ago, medobrundo said:

Dozvolite da se Pešiću može, jer je jedan od retkih trenera koji je sa prvenstva eliminisao tim sastavljen od NBA igrača (ne mnogo slabiji od ovog tima) -- i to na američkom tlu.

 

Moze mu se svakako, ali u odnosu na ovo danas, vreme u kojem je on uradio sta je uradio je prapotopsko vreme, jedino sto je uporedivo sa 2002 je to da ameri ne dolaze ni priblizno u najjacem sastavu, sve ostalo je nidje veze. Zaboravljaju ljudi koliko se toga poklopilo, za tih nekoliko takmicenja gde su ameri gubili, da bi se desilo kako se desilo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

pa ništa, tu je negde, malo bolji od darkelje. not great not terrible. 

 

uvek se setim neke random tekme lakersa, pjax ga uvodi sa klupe, radman dva puta iz dotrcavanja cepa neke trice u 7sec.phil mu nešto govori sa klupe u prolazu, radman u sledećem napadu opet uzima brzu tricu, phil ga vraća na klupu i više ga ne uvodi do kraja a počela tipa treća četvrtina. 

 

 

budala 

Koliko sam ja puta mijenjao misljenje o njemu ni sam ne znam. Na kraju ne mogu da tvrdim da je budala, imao je nekih intervjua gdje je djelovao smisleno. A na terenu je bez dileme imao padove koncentracije. 

 

Inace, dugo sam ga poredio sa Nocionijem i uvijek sebi u glavi uzimao za primjer kako NBA igrac ne mora po automatizmu biti bolji od EL igraca (dobro, i Nocioni je na kraju otisao u NBA). U sustini, Nocioni je za mene uvijek imao to nesto na sta se mozes osloniti, da ce obaviti zadatak, opravdati ulogu, a Radman nece. Iako je Radman i fizicki i suterski bio bolji or Nocionija. A sta je onda bio problem, manjak u skilsetu, hastle momenat, fokus, koncentracija, prgavost ili sta vec ostalo je nedokucivo. Naravno sve ie praceno onom scenom sa utakmice SCG-Argentina kada ga Nocioni navlaci na treci faul, koji Radman dobija nakon pokusaja da ga udari laktom.

Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez

 

moja poznanica (koju doduše nisam video 15ak godina) vesna pavlović, osoba koja je radila sjajne fotke naših nba igrača i generalno settinga nba ali i repka turnira kroz tadašnji projekat  "watching", mi je pričala da je radman privatno vrlo kul lik, verovatno najkulji od tadašnje divac, peja, jaric posade. 

 

ali na terenu je uvek bio van fokusa i nije slučajno što je sa najvećim trenerima imao najviše problema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uini @medobrundoOn je tada imao ni 22 godine, igrao je i posle za repku u njenim losimmandatima a 2007 je zavrsio sa njom  koliko se secam. Previse se ocekivalo odnjega kao i od Milicica. Za razliku od Milicica, Radmanovic je bio dosta talentovaniji, ali nije uspeo da napravi neku veliku karijeru. Ipak  99% ljudi koji krenu da se bave kosarkom bi dalo dupe za tako nesto.

 

Pratio sam ga na pocektu NBA karijere i bio je dobar, imao je tokom karijere uvek i dobru minutazu. Sumnjam da pustaju debile da igraju toliko. Svakako je mogao vise, ali meni je delovalo da se malo preteruje. Milicic je mnogo veci duduk bio pa sta sad. 

 

Hocu reci da je tad bio mlad, nije tad imao ni veliku ulogu. Nije Pesic nista epohalno uradio, niti je to bilo sta promenilo u polufinalu ili finalu..mislim na sam taj dogadjaj.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...