Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Видим по најновијем рангирању Словенија на 4. месту. Ево моје прогнозе испадају у другој фази, нема елиминационе фазе за њих. Не знам којим чудом могу да избаце Немачку или Аустралију у другој фази.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Slovenija je totalna kanta van Doncica, imaju bukvalno jednog pristojnog igraca - Tobija (ako bude isao). Sve drugo je blagi uzas, bivsi igraci i igraci koji nisu igraci. Ne znam cemu fascinacija Slovenijom. 
 

Mislim da generalno evropske ekipe nisu nikad bile gore: Grcka, Litvanija, Srbija, Slovenija, Spanija, Italija, Letonija - sve beda do bede. Steta sto ne igraju takodje bedne Turska i Hrvatska da utisak bude potpun. 
 

Francuska i Nemacka su jedine pristojne ekipe, ali je i to daleko od neceg specijalnog. Lose je sve to ukupno, ne znam je li nekad bilo losije.

 

USA ce se prosetati verovatno, analizirali smo vec njihov tim, vrlo zanimljiv i lepo odabran, ali mislim da bi se bas mucio sa ozbiljnim izazivacem (pravila, neiskustvo, izostanak superstara…). Nazalost, takvog izazivaca nece imati tako da ce ovo prvenstvo verovatno biti formalnost

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki8 said:

Samo se kod nas histerise zbog poraza u pipremnim utakmicama. Kako su spanci lose izgledali na pipremnim mecevima prosle godine i na kraju su uzeli titulu.

 

jel spancima neko otkazivao? uglavnom imaju te koje pozovu, minus povrede.

Link to comment
Share on other sites

Doncic moze sam da igra, na Svetskom ako treba davace 50+. Jedino ako ga bas budu nekaznjeno tukli kao recimo juce. Ne bih otpisivao Sloveniju zbog toga sto je Doncic individualno na ovom prvenstvu klasa za sebe. Nijedan igrac koji je u njegovoj ligi kvalitetom ne igra.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Doncic je prije 2 godine prvo u sred Litvanije fakticki sam odveo Sloveniju na OI i onda ih tamo opet manje-vise sam doveo na posjed od finala. Njega apsolutno nikad ne treba podcjenjivati, dokazao se vec kao cheat code u FIBA kosarci. 

Imao je Cancara i Murica, koji kakvi god da su, za ostale Slovence na 3,4 su Durent licno.

 

Takodje u odnosu na pre 2 godine Blazic, Prepelic i Zoran Dragic su u znacajnom padu, tako da situacija nije dobra za njih. Ne znam ni da li je sigurno da Tobi ide, Morgan je uzasno limitiran igrac

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Neću ni ja otpisivati Slovence ali teško da Luka može sam da napravi nešto. 

 

Ranije su imali Gorana, tada NBA superstara, Zoran je bio mlađi i neuporedivo bolji igrač, Prepelič i Blažič u prajmu, solidni Murič a nije ni Vidmar bio za baciti. Takođe Randolph je tada kad su ga kupili bio top EL četvorka, možda i najbolja. 

 

Ovo sad je što se tiče slovenačkih igrača plač, izuzev povrijeđenog Čančara. Možda bi Prepelič mogao da se uglavi u nekog evroligaša, ovo drugo neki su čak upitni i za ABA nivo. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Sa svežim i stesanim Dončićem,Slovenija može daleko da dogura.

Nije igrao PO,imao je vremena i za odmor.

Ne može samo na Dončićev pogon. Uvek su imali još 2 dobra igrača, uz Luku, sada nema Dragića, Čančara, Murića...

Ako još ne povedu Tobija, a može da se desi da zbog raznoraznih interesa ode Morgan, Luka nema sa kim da igra.

Može da ih vuče kroz grupu, ne vidim kako može protiv AUS da ih dovede do borbe za medalje. Luka je jedinstven, ali košarka je timski sport, a i ovaj selektor njihov mi se ne čini da je strateg za velika dela, tako da....očekujemo Tobija kod Duška na drili već početkom septembra, ako ne i na samom startu priprema.

Edited by DrMV
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Doncic moze sam da igra, na Svetskom ako treba davace 50+. Jedino ako ga bas budu nekaznjeno tukli kao recimo juce. Ne bih otpisivao Sloveniju zbog toga sto je Doncic individualno na ovom prvenstvu klasa za sebe. Nijedan igrac koji je u njegovoj ligi kvalitetom ne igra.

Da, ali ostalo je preloše. Možeš bukvalno da pustiš Luku da ti da 50 i da stisneš ostale i zadržiš Sloveniju na 65-70 poena. Da je bar Luka okružen igračima kakvih je puna grčka reprezentacija, pa da kažeš da je to ekipa koja može da dobija tekme na 70 poena, ali njima ko god hoće da 80. CG im je dala 100, i to je Vučević šutirao nešto tipa 3/14 iz igre.

Imam utisak da će prije Kabo Verde nekog iznenaditi ako ih jednu tekmu usere šut, jer će pozadi Tavareš da zatvori sve unutar 6,75.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Kanada počistila Novi Zeland 30 razlike, trenutno se isto dešava Kini protiv Nemačke.

Kinezi baš jadno izgledaju.

 

Poslozio ih je dobro Salo.

 

Sal(o)u na stranu, Nemci su ozbiljna prica.

2 minutes ago, Beonegro said:

Da, ali ostalo je preloše. Možeš bukvalno da pustiš Luku da ti da 50 i da stisneš ostale i zadržiš Sloveniju na 65-70 poena. Da je bar Luka okružen igračima kakvih je puna grčka reprezentacija, pa da kažeš da je to ekipa koja može da dobija tekme na 70 poena, ali njima ko god hoće da 80. CG im je dala 100, i to je Vučević šutirao nešto tipa 3/14 iz igre.

Imam utisak da će prije Kabo Verde nekog iznenaditi ako ih jednu tekmu usere šut, jer će pozadi Tavareš da zatvori sve unutar 6,75.

 

Sad cemo da vidimo i koliko je zapravo lose bez njega xD

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...