Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

7 hours ago, Big Ticket said:

Најгоре је очекивање јавности поводом којег Сале није пуно преузео да се смање очекивања, шта више

 

Cemu tolika briga za javnost? Big deal... 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Koyot said:

Italijani su vec bez Melija i sa prevarom od trenera Saketijem protivnik koji ne konkurise za TOP 8.

Eventualni izostanak Gala ili Djidjija bi doveo u pitanje ikakvu ozbiljnost te repke

 

Re Kemba: covek do sad nije igrao u ekipi koja je imala ikakav ozbiljan takmicarski cilj, tako da ce ovo biti ispit za njega kao lidera.

Ne zaboraviti da nije sam, da je talenat Foxa i Tejtuma neupitan, a da su Midlton i Donovan top NBA igraci.

 

Kanada sa najnovijim otkazima postaje kandidat za "donji dom"

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Pop" o ONOJ Saletovoj izjavi: Imaju STRAŠAN tim!

Autor: mondo.rs

14.08.2019. | 09:37  >  09:52

"Ljudi pričaju, ali to nije nešto na šta bih ja dao odgovor...", kazao je Greg Popović i zaključio raspravu o izjavi Saše Đorđevića.

"Pop" o ONOJ Saletovoj izjavi: Imaju STRAŠAN tim!Foto: MN Press"Pustimo Amerikance da igraju svoju košarku, mi našu, pa ako se susretnemo... Nek im je Bog u pomoći!"

Ovo je rečenica koju je Saša Đorđević izgovorio prošle nedelje gostujući u Dnevniku RTS-a, a bez obzira na to što je bila izgovorena u šaljivom tonu i uz osmeh - internet je čudo, pa je tako za par sati stigla do Sjedinjenih Država i njihovih medija koji su tome posvetili pažnju.

Digla se velika fama, posebno oko drugog dela rečenice, pa su američki novinari upitali čak i Grega Popovića šta misli o tome...

"To ćete morati da pitate Sašu", kazao je Greg Popović koji ne voli takve teme.

"Stvarno ne obraćam toliko pažnju na to. Radim ovaj posao predugo, a Saša je odličan trener. On je veliki takmičar, a bio je i heroj u Evropi kao košarkaš. Bio je fantastičan i imaju odličan program koji je godinama unazad davao mnogo uspeha".


Ako Srbija i SAD pobede sve utakmice na turniru - sigurno će se naći u finalu.

Ovih dana u srpskoj javnosti se priča o tome i da je Srbija konačno spremna da pobedi Amerikance pošto će u Kinu doći sa znatno slabijim timom nego na prethodna dva turnira - kada su baš nas pobeđivali u finalu.
 

greg popović, kajl kuzmaFoto: Guliver/Ethan Miller/Getty Images)

"Imaju strašan tim, oko toga nema dileme... Imaju širok roster i talentovani su, a znamo i da će se potruditi da u tome uspeju. Žele pobedu kao i svi ostali, a ljudi će naravno pričati što ja ne želim da komentarišem", kazao je iskusni Greg Popović koji naravno odlično poznaje srpsku košarku pošto i vuče poreklo sa ovih prostora - i rado je viđen gost u Srbiji.

Sa druge strane, Kemba Voker je drugačije "primio" informaciju o ovoj izjavi, ali je takođe ponovio da nema ništa protiv Saše Đorđevića i takvog načina komunikacije.

"Ne mogu da ti opišem koliko me briga za to. Iskreno, idemo meč po meč, na kraju i jedni i drugi moramo da dođemo do finala da bismo se borili. Videćemo šta će biti ako se sretnemo... Opet, sve je to OK, prija mi malo 'trash talka', ne smeta mi!", rekao je novi igrač Bostona.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pepe sancez said:

Kako nije igrao u takmicarskoj ekipi. Pa sa Uconn je bio sampion. Rekao bih da je MM izuzetno kompetitivno nastrojen sistem.

I ne samo MM, nego je taj UCONN iz 2011. morao da osvoji i konferencijski turnir da bi se uopste plasirao na MM. Maltene od starta konf. turnira pa do titule svaka utakmica je bila win or go home, to je 11 meceva i sve su dobili, a Kemba je predvodio.

 

Igrali su 5 utakmica u 5 dana na Big East turniru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

I ne samo MM, nego je taj UCONN iz 2011. morao da osvoji i konferencijski turnir da bi se uopste plasirao na MM. Maltene od starta konf. turnira pa do titule svaka utakmica je bila win or go home, to je 11 meceva i sve su dobili, a Kemba je predvodio.

 

Igrali su 5 utakmica u 5 dana na Big East turniru.

Ljudi, to je bilo pre 8 godina. Igrao u timu za razbibrigu otkad je krocio u NBA.

Link to comment
Share on other sites

Razumijem ja tebe, samo kazem da je bar jednom bio u pobjednickom sistemu. To je za mene uvijek znacajna stvar za cv svakog sportiste. A Kemba je uspio jednom. Uz Popa ne smatram da mu je to minus. Vise mislim da im je nedostatak uopste nemanje medjunarodnog iskustva i nastupi na turnirskim sistemima, gdje je margina za gresku mnogo manja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Razumijem ja tebe, samo kazem da je bar jednom bio u pobjednickom sistemu. To je za mene uvijek znacajna stvar za cv svakog sportiste. A Kemba je uspio jednom. Uz Popa ne smatram da mu je to minus. Vise mislim da im je nedostatak uopste nemanje medjunarodnog iskustva i nastupi na turnirskim sistemima, gdje je margina za gresku mnogo manja.

Jeste u neprofesionalnoj kosarci. Ja to ne racunam, ali razumem i tvoju poentu.

 

Mislim da je enigma da li moze biti lider u NBA timu koji puca na vrh i naravno na turnirskom sistemu WCa. 

Po meni, oni su i dalje apsolutni favoriti - da ne bude zabune. 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mojih 5 cents:

 

Re Francuske - strasan hendikep je neigranje Ertela i Vestermana na pleju, jer ce igrati sa1 krstenim plejem cije je najjace iskustvo Andora (iako uzivo decko deluje jos bolje nego na tv).

Imace vrv najbolju ili skoro pa najbolju spoljnu liniju na prvenstvu sa Furnije- Nando- Batum i definitvno najboljeg rim protectora na WC. Fali im dubina rostera, uz problem pleja.

 

Spanija je, po meni, slabija od Francuske. Izostanak Mirotica, Paua i Ibake im cini reket daleko slabijim nego sto smo navikli. With all due respect prema Marku i Ernangomezima, njihova snaga u reketu je ipak limitirana. Rudy igra promenljivo, ne verujem da RIki-Ljulj i on mogu da budu dovoljno za medalju. 

 

Grci su bas nekako atipicni. Bez klasicne dvojke, vrv ce igrati i Slukas i Kalates kad se lomi. Ostale pozicije popunjene i uz prisustvo Janisa su za mene, uz USA, Srbiju i Francusku, 1 od te 4 ekipe koje ce podeliti medalje.

 

Australci...Bogut nije sto je bio, a bio im je pokretacka snaga. Luvavu i Dzona kao sveza krv iz NBA. Iskusna spoljna linija sa puno NBA tekmi. Bas interesatan roster, ali ih ne vidim na pobednickim postoljima.

 

Edit: niko da mi reply sad dok mi je bilo dosadno. 😞 Back to work now

Edited by leki bg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saglasan sam sa tvojom teorijom. Litvanci mogu biti 5a ekipa koja moze do medalje iz vec vidjenog dvomeca sa nama.
Takodje, ipak se najvise plasim Francuza jer je Gober pokazao da moze da ustopuje Jokica, a ostali spolja itekako mogu da nadigraju nase. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Magia said:

Saglasan sam sa tvojom teorijom. Litvanci mogu biti 5a ekipa koja moze do medalje iz vec vidjenog dvomeca sa nama.
Takodje, ipak se najvise plasim Francuza jer je Gober pokazao da moze da ustopuje Jokica, a ostali spolja itekako mogu da nadigraju nase. 

 

Kad i gde je Gober pokazao da moze da ustopuje Jokica ?

Link to comment
Share on other sites

Spanija nikad slabije nije izgledala. Nece vise moci kao nekad da dominiraju u reketu, a bekovi im nijesu mocni kao nekad. Rudi je vec 3-4 sezone u padu, nema smisla od njega ocekivati puno. Ljulj je odigrao uzasnu sezonu i glavni je krivac za poraz Reala na F4, covjek je bukvalno zakopao svoju ekipu. Rubio ce odraditi svoje, asistencije i dobra odbrana, ali on nikad nije bio strijelac. 

 

Stvarno ne vidim kako ce oni doci dalje od 1/4 finala.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Zivim li ja u zabludi da Gober nije toliko dobar 1 na 1 u odbrani teskih centara koliko je dobar zastitnik obruca i da pokriva ogroman prostor. 

Jbg njemu je Pau dve tisuce petnaeste napravio blizance pa ga opet oplodio, e sad napredovao je Gober od tada dosta ali ipak da vidimo od cega je bucko...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pepe sancez said:

Zivim li ja u zabludi da Gober nije toliko dobar 1 na 1 u odbrani teskih centara koliko je dobar zastitnik obruca i da pokriva ogroman prostor. 

 

nisam pažljivo pratio ali gobert je pored amera jedini nba zalogaj za nikolu. zalogaj, hehe 

 

francuzi, grci, španci i australijanci su naša mera. dok se ne dokaže suprotno. 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...