Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Stavio bih nas pre Nemaca, svakako. Ne vidim šta ih čini većim favoritima od nas. To je ista ekipa kao prošle godine, ako se ne varam, a Boga pitaj hoće li uspeti da ponove istu igru & rezultat. A i mi imamo nuklearku u vidu Jokića. 

Link to comment
Share on other sites

Nemci su odigrali dva velika takmicenja za redom na velikom nivou. Do duse prosle godine ih je Bertansov pokusaj za tri poena delio od eliminacije ali imaju kontinuitet. I oni bi trebali da budu jaci ove godine sa jos nekoliko pojacnja iz NBA lige.

Link to comment
Share on other sites

Evo njihovih najavljenih 16 za OI:

 

Isaac Bonga (Bayern Munich)
Oscar da Silva (Barcelona)
Niels Giffey (Bayern Munich)
Justus Hollatz (Anadolu Efes)
David Kramer (Granada)
Leon Kratzer (Paris)
Maodo Lo (Olimpia Milano)
Andreas Obst (Bayern Munich)
Louis Olinde (ALBA Berlin)
Dennis Schroder (Brooklyn Nets)
Daniel Theis (LA Clippers)
Johannes Voigtmann (Olimpia Milano)
Johannes Thiemann (ALBA Berlin)
Moritz Wagner (Orlando Magic)
Franz Wagner (Orlando Magic)
Nick Weiler-Babb (Bayern Munich)

 

Ne vidim da tu ima nekih novih NBA igrača/kapitalnih pojačanja. Dobri su, ali ne i nepobedivi. 

 

Svakako ostajem pri tome da nisu veći favoriti za medalju od nas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozzecovi divljaci:

 

Marco Spissu (Casademont Zaragoza)

Nico Mannion (Openjobmetis Varese)

Awudu Abass (Virtus Segafredo Bologna)

Stefano Tonut (EA7 Emporio Armani Milan)

Danilo Gallinari (Milwaukee Bucks)

Nicolo Melli (EA7 Emporio Armani Milan)

Giampaolo Ricci (EA7 Emporio Armani Milan)

Giordano Bortolani (EA7 Emporio Armani Milan)

Guglielmo Caruso (EA7 Emporio Armani Milan)

Achille Polonara (Virtus Segafredo Bologna)

Alessandro Pajola (Virtus Segafredo Bologna)

John Petrucelli (Germani Brescia)

Link to comment
Share on other sites

Maskvitis precrtao Rokasa - nosi se u tri lepe, neznalico 😞 

Rokas Jokubaitis (Barselona), Lukas Lekavičijus (Žalgiris), Tomaš Dimša (Žalgiris), Deividas Sirvidis (Žalgiris), Mariuš Grigonis (Panatinaikos), Arnas Butkevičijus (Žalgiris), Edragas Ulanovas (Žalgiris), Mindaigas Kuzminskas (bez kluba), Radas Sedekerskis (Baskonija), Domantas Sabonis (Sakramento), Donatas Motiejunas (Monako) i Azulas Tubelis (Ritas).

Bice dosta ozbiljna tuca izmedju Italije, Litvanije i Portorika za vizu. Niko mi tu nije izraziti favorit, osakaceni Italijani, Latinosi domacini u vrucoj atmosferi a Litvanci nekako deluju na prvi pogled dosta ranjivi iako su sigurno najozbiljnija ekipa nominalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imaju dosta tih krilnih igrača Litvanci, mada moralo je biti mesta za Rokasa, jebao ih Kuzmisnkas više. Mada, nije kao da navijam za Litvance. Italija mi deluje baš tanko, a Portoriko mi nije tip ekipe koja može da kazni Litvaniju, ima da ih ugaze ovi iz reketa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni Kuzminskas deluje da je bez kluba jedno tri godine vec. Kad god izadju ovi spiskovi, stoji da je bez kluba. Sad vidim da je u AEK-u bio. 

 

Fali Brazdeikis na poziciji besmislenog kosarkasa. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Bahami sutra igraju prvu utakmicu na Akropolis kupu, a nigde na internetu ne može da se nađe u kom sastavu i ko će tu zapravo biti od svih imena koje su najavljivali (Ayton, Klay, braća Mobley, Reid...). Pretpostavljam da će tu biti Gordon i Hield koji su ih doveli u poziciju da uopšte igraju ove kvalifikacije, ali ovo je neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Manu said:

Bahami sutra igraju prvu utakmicu na Akropolis kupu, a nigde na internetu ne može da se nađe u kom sastavu i ko će tu zapravo biti od svih imena koje su najavljivali (Ayton, Klay, braća Mobley, Reid...). Pretpostavljam da će tu biti Gordon i Hield koji su ih doveli u poziciju da uopšte igraju ove kvalifikacije, ali ovo je neverovatno.

SPISAK BAHAMA:

DeAndre Ejton – Portland Trejl Blejzers
Dominik Bridžvoter – Union Sportiv Avinjon
Franko Miler – Florida Gulf Koust Iglsi (NCAA)
Ej Džej Stor – Kanzas Džejhoks (NCAA)
Rašad Dejvis – Šalan (Francuska)
Trevis Manings – Po Ortez (Francuska)
Badi Hild – Filadelfija Seventisiksers
Vi Džej Edžkomb – Bejlor Bers (NCAA)
Doni Frimen – Sirakjuz Orandž (NCAA)
Erik Gordon – Finiks Sans
Lurols Nern – Bouling Grin Falkons (NCAA)
Kentvan Smit – Lulea (Švedska)
Dejton Alburi – Kvins Univerziti Rojals (NCAA)
Garvin Klark – Akron Zips (NCAA)
Semi Hanter – Akron Zips (NCAA)
Ajzea Mobli – Klivlend Kavalirs
Dejvid Nesbit – Boka Juniors (Argentina)
Žaruan Burous – Andrezie-Buteon (Francuska)
Kai Džons – Los Anđeles Klipers

https://meridiansport.rs/kosarka/bahami-ejton-nba-oi-2024-olimpijske-igre-kosarka/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije najjasnije kako Slovenci dobiše Litvance (nisam gledao), mada OK, prijateljska je, pa je svašta moguće. Ali definitivno su do sada bez Luke delovali kao prosečna grupa građana. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zumbul said:

Meni nije najjasnije kako Slovenci dobiše Litvance (nisam gledao), mada OK, prijateljska je, pa je svašta moguće. Ali definitivno su do sada bez Luke delovali kao prosečna grupa građana. 


Litvanija je debelo precenjena reprezentacija u ovom sastavu. Ovo kazem znajuci da ce zbog ovoga verovatno da se povampire protiv nas ali nikada nisam imao vece ubedjenje da cemo ih obrisati sa parketa. Malo je tu talenta bas. Cvrsti su kao ali to nije dovoljno. A i glavni igraci im nisu cvrsti (Jokubaitis, Grigonis, Sabonis, Motiejunas). Sedekerskis mi je tu nekako jedini za koga mislim da ce pozitivno da iznenadi na tom turniru ali nit je igrac nit je na poziciji gde ce moci da povuce ekipu nesto preterano. Ne bi me cudilo da fejluju u Portoriku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2024 at 10:28 AM, Chaos Is Me said:

Imaju dosta tih krilnih igrača Litvanci, mada moralo je biti mesta za Rokasa, jebao ih Kuzmisnkas više. Mada, nije kao da navijam za Litvance. Italija mi deluje baš tanko, a Portoriko mi nije tip ekipe koja može da kazni Litvaniju, ima da ih ugaze ovi iz reketa.

Maksvytis vise voli Tomasa Dimsu iz nepoznatih razloga osim ako nije zbog cinjenice da je isao da se zali upravi onomad kad je otpusten iz Zalgirisa i trazio da ga vrate 😄 

12 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Nisam 100% siguran ali mislim da ce igrati Josh Nebo ove godine kao Afrozmajcek ako nisam debelo promesao nesto.

Poslali su Mihu doma danas, Jože Nebočnik izgleda ovog ljeta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dončić je u četrvtak bio pred novinarima koji su ga pitali da li je, zbog povrede i duge sezone, razmišljao da preskoči reprezentativne akcije ovog puta.

"Uvek je čast da igram za Sloveniju. Kad god mogu, igraću. To pričam stalno", rekao je i otklonio svaku dilemu Luka.

Mada, ovog puta bilo mu je najteže da sakupi snagu i za reprezentaciju.

"Bilo je zaista teško ovog puta da donesem odluku da igram za reprezentaciju, zbog povreda i duge sezone, ali evo me, tu sam. Čast mi je biti ovde".

 

 

Veliki Luka Doncic!

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...