Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

6 hours ago, DameTime said:

Ide neka priča da bi Gafford mogao dobiti slovenačko državljanstvo i zaigrati za Sloveniju na Eurobasketu. 

 

Šta kažeš, @Miki28 Teoljub? Za @Problem sa licnim greskama znam da nije oduševljen. Not sure if Dallas Mavs or Slovenia... 

 

A zar nisu oni već dali državljanstvo Nibu? Valjda ne može više od jednog naturalizovanog? 

Link to comment
Share on other sites

To za Olimpijske igre - ako uspeju da prođu Grčku usred Atine sa sve Janisom, u šta, iskreno, čisto sumnjam. Jer nisam baš siguran koliko mogu izraubovani Luka + Nibo + Prepelič, Blažič i pomoćno osoblje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zumbul said:

Valjda se i mi nešto budemo pitali. 

 

Ne samo mi nego i ostali. Rekao bi da će se pre Francuska pitati nego mi. Ljudi još uvek nisu svesni kakav je Wembanyama vanzemaljac i kakvu širinu ću tek imati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

 

Ne samo mi nego i ostali. Rekao bi da će se pre Francuska pitati nego mi. Ljudi još uvek nisu svesni kakav je Wembanyama vanzemaljac i kakvu širinu ću tek imati.

 

Dobro, i ostali. Ali i mi. 

Link to comment
Share on other sites

Luka predvodi Sloveniju, tako da Doncicevci imaju rezervnog Srbina u Sloveniji koji je najbolji na svetu (iza Jokica hehehe) ali sve u svemu je Slovenija bas tezak krs od ekipe. Ne verujem da ce dobiti Grcku sa sve Doncicem.

Dok, na drugoj strani, imam utisak da je Grcka jako zajebana ovog leta u last danceu ove generacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kankkunen said:

GPJyYz3bwAEbtJh?format=jpg&name=medium

Južni Sudan, naša grupa.

 

Dobro su se pojačali, JT Thor, Bol Bol, Thon Maker (zar nije on igrao za Australiju, kako može sad za Južni Sudan?!), Mathiang, ne znam da li je Shayok igrao na SP. Maksimum su izvukli i neće biti baš šetnja protiv njih. Jedino da ih Jokara naslaže jednog po jednog.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Dobro su se pojačali, JT Thor, Bol Bol, Thon Maker (zar nije on igrao za Australiju, kako može sad za Južni Sudan?!), Mathiang, ne znam da li je Shayok igrao na SP. Maksimum su izvukli i neće biti baš šetnja protiv njih. Jedino da ih Jokara naslaže jednog po jednog.

Po nekom FIBA pravilu, ako igrač nije igrao pet godina za tu reprezentaciju, može da promeni dres ... pominjao se i Mirotić u toj priči, kao mogao bi da igra za CG ili Srbiju.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kankkunen said:

Po nekom FIBA pravilu, ako igrač nije igrao pet godina za tu reprezentaciju, može da promeni dres ... pominjao se i Mirotić u toj priči, kao mogao bi da igra za CG ili Srbiju.

 

Neka ga u Spaniji - da ne deli narod.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

https://www.hks-cbf.hr/reprezentacije/2024/reprezentacija-izbornik-sesar-objavio-popis-igraca-za-pripreme-za-olimpijski-kvalifikacijski-turnir/

 

Hezonja, Saric i Zubac predvode Hrvatsku u kvalifikacijama. Nominalno ne najjaca ekipa ali su izgledali sjajno u pretkvalifikacijama u Istanbulu. Stvarno mislim da mogu biti dosta zajebani ako su kompaktni i ako ih krene sut kao u finalu protiv Turske.

U grupi su sa Slovenijom i Novim Zelandom:

https://en.wikipedia.org/wiki/2024_FIBA_Men's_Olympic_Qualifying_Tournaments_–_Piraeus

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok ovaj sastav Hrvatske, ne mogu oni mnogo bolje od ovoga, slažem se za Jelavića, baš zanimljiv igrač. Božić treba prvo da pokaže da može da funkcioniše negde gde nema Lebronovsku ulogu a to ni pod razno ne može u reprezentaciji gde ima (znatno) boljih igrača od njega. Žižić teško da bi se zadovoljio mrvicama koje ostanu iza Zupca koji je u ovom trenutku dosta bolji igrač, a Šamanić mi je kao Pokumon kod nas, niko ne zna šta taj lik zapravo može jer ceo život igra g league/garbage time košarku. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
56 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je ok ovaj sastav Hrvatske, ne mogu oni mnogo bolje od ovoga, slažem se za Jelavića, baš zanimljiv igrač. Božić treba prvo da pokaže da može da funkcioniše negde gde nema Lebronovsku ulogu a to ni pod razno ne može u reprezentaciji gde ima (znatno) boljih igrača od njega. Žižić teško da bi se zadovoljio mrvicama koje ostanu iza Zupca koji je u ovom trenutku dosta bolji igrač, a Šamanić mi je kao Pokumon kod nas, niko ne zna šta taj lik zapravo može jer ceo život igra g league/garbage time košarku. 


Vrlo verovatno da je tako, i meni je to proslo kroz glavu. Ipak, ako Milutinov moze da bude rezerva Jokicu kao najbolji centar Evrope, moze valjda i Zizic kao rezervni centar Efesa da ulazi za Zupca. Sramni otkazi kod Hrvata sve u svemu.

21 minutes ago, neko me sabotira said:


Jokići za siromašne…


Jokici sa primorja i planina.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska slicno kao Crna Gora: od krila i centara mogu 2 petorke da sastave, ali kad pogledas bekove uhvati te depresija.

Ali u svakom slucaju radujem se da vidim tall ball sa Hezonjom, Saricem i Zubcem u istoj postavi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...