Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

10 minutes ago, Sector said:

Zaigraše Garuba i Ljulj za Špance.

 

Kanađani jaki ali im fali discipline.

 

Klupa im je loša. 

Rudi Fernandez igra 250. utakmicu za reprezentaciju.

1 minute ago, Ječmendo said:

Mada ovaj mladi centar Edey je ozbiljan potencijal, ima zastrašujući frame i sjajnu mobilnost za isti.

Nisam impresioniran, pravolinijski može da trči, ali su mu lateralne kretnje i koordinacija loši

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Marko said:

Ovo za Gordonovo igranje za drugu reprezentaciju 13 god posle. Da li je bilo neko zvanično objašnjenje cele situacije od strane FIBA? Ili se to kršenje pravila možda podrazumeva jer, kako ono beše, ipak se radi o situaciji koja spada pod ono "U interesu razvoja košarke". Pa onda naravno, ni ne mora ništa naročito da se objašnjava povodom toga... Teško sranje kako god da se gleda

 

Igrao je Anton Gavel za Nemacku, nakon sto je igrao za Slovacku (i tamo bio ubedljivo najbolji igrac).

 

Sto se tice ovih pripremnih meceva, Letonija razbila Finsku sa cak 94:57! Doduse, Fincima na tom mecu nisu igrali Markkanen i Jantunen. Neverovatno koliko jedan igrac menja stvari u kosarci, u fudbalu da stavis Mbappea u TSC, to bi bio nesto bolji TSC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dobra će da bude Kanada, SGA je zver, a Barrett je jači fizički od svakog čuvara, na ramence može dosta da napravi. Olynyk i Powell su vrlo kompatibilni pod košem. 

 

Ja sam malo razočaran, doduše gledao sam i Kanađane i Amerikance samo po jednom (protiv istog protivnika - Španije), ali ako treba da izvodim neke zaključke na osnovu tog malog uzorka, Amerikanci igraju dosta kolektivnije i tečnije od Kanade. Sinoć je u ekipi Kanade plej u velikom broju napada suštinski bio Olynyk, bez njegovog učinka to bi izgledalo baš mučno i siledžijski, a i ovako je bilo na granici. 

Ipak, mora se reći da imaju strašnu petorku. Potencijalna slabost im je što iza Powella i Olynyka nemaju upotrebljivog visokog igrača, ukoliko neko od njih dvojice rano uđe u problem sa faulovima mogu da budu prilično bušni.

Link to comment
Share on other sites

Gledam sad ko bi jos mogao da igra za Kanadu, tj ko im nedostaje. Opaka ekipa bi mogla da se sastavi.  

 

Murray, Wiggins, Joseph, Brisset, Clarke,  Boucher, Birch, Lyles, Nembhard, Mathurin... 

 

Dodaj samo dvojicu od ovih na trenutni sastav i to je barem za 30% jaca ekipa, a to ne mora cak da bude ni neko od dvojca Murray-Wiggins.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Dok Španci igraju protiv Amera i Kanađana, mi se zajebavamo sa Portorikom i Kinezima.

 

Pa igrali smo sa Grcima i Italijanima a rekao bih i da je Brazil podjednako ozbiljna provera.

 

Neto, Jago, Uertas, Meindl, Soares, Felicio, Caboclo... Vise nego pristojan sastav. Dobili su i Australiju pre neki dan verovatno si ispratio rezultat.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Gledam sad ko bi jos mogao da igra za Kanadu, tj ko im nedostaje. Opaka ekipa bi mogla da se sastavi.  

Kanađani da se pojave u kompletnom sastavu imali bi ekipu da se pobiju sa kojim god ameriškim sastavom. Jedino što bi Shai morao da skine uniformu carinika.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Možda i nije dobro da te u pripremama neko počisti sa velikom razlikom, imamo nov tim koji se tek uigrava.

Grci večeras igraju sa Amerima, koliko im je to pametno nisam siguran ... metla je vrlo izvesna.

Kad to počinje? 

Biće zanimljivo da vidimo kako se Amerikanci nose sa ekipom koja konstantno igra na granici faula.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...