Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Ložite se na svakog ko proigra u dve tri utakmice. Doveli biste 700 igrača i isto toliko im ugovora raskinuli čim dve ne bi odigrali dobro.

Košarka je timski sport, a Ponitka je odigrao dobar turnir kao posledicu odlično posloženog tima.

Prosečan igrač koji se dobro snašao u reprezentativnoj ulozi jer mu je selektor našao žicu.

Edited by Sam B
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

Trenutno imamo Ilića (kapitena) i Petruševa (najboljeg igrača) zlatne u18 reprezentacije. Odlična mlada osnova za budućnost ekipe 👍

 

To bi bilo tacno da smo i Petruseva vezali dugorocnim ugovorom kao i Ilica, i da jedino moze u NBA da ode uz standardno obestecenje. Kad bi se Petrusev zadovoljio igranjem u Zvezdi 2-3 godine i da moze da ode preko bare posle svake, to bi bilo ok. Ovako, odlazi nam vec sledece sezone, da li NBA, da li neki EL klub, videcemo. Ako fejluje sezonu mozda i ostane ili ode u neki EC-nabijam-si-statse-sebi tipa klub.

 

 

4 hours ago, Miki8 said:

Guduric,Dobric,Tejic i sada Lazarevic su igraci koji su dobijali minutazu u prvom timu. Ristic,Rebic, i Kaplanovic su se pojavili tu i tamo na nekim utakmicama, zadrzali su se veoma kratko u klubu . To je to 94-95 godiste od kojeg  se ocekivalo mnogo. Davidovac nije iz Zvezdine tj Fmp-ove skole kosarke , posto to i jeste nasledjena fmp-ova generacija. Iz te 98-e su sansu dobili Simanic i Radanov. Simanic je dobio malo vecu sansu, Radanov i ne bas neku veliku. Godista koja dolaze posle su sve slabije i slabije selektirana. Nema tu mnogo talentovanih klinaca. Los skauting, prolaze im klinci ispod radara , CZ je mogla da dovede Jovica i Djurisica iz manjih  beogradskih klubova. Eto i Borovicanin im je izmakao itd. Mega na primer radi mnogo  kvalitetniji skauting, dovodi kod sebe mnogo perspektivnije klince. U svakoj generaciji ima barem po jedan ozbiljan talenat koji oni forsiraju kroz mladje kategorije.  Ove sezone to im je Markovic. Na primer u juniorskoj ekipi CZ prosle godine je  na kecu forsiran Pavlovic ispred  Topica, iako se iz aviona videlo ko je perspektivniji igrac. Ali eto i tu se ganjaju rezultati po svaku cenu.

Nije samo to stvar da li je neko prosao ispod radara vec verujem da ima situacija gde su i primeceni ali nisu zeleli u Zvezdu vec pre u Megu jer tamo znaju da ce biti u izlogu i dobiti minute. Pa i igrati na velikoj sceni u tom uzrastu (ANGT turniri). To je tako od kad je Mega fabrika pocela da stancuje mlade igrace... 

 

Mozda imas konkretan info za Jovica i Djurisica (da bi dosli ali da ih niko nije zvao)? 

 

Svakako, scouting sluzba ne znam da li postoji i za seniore a kamoli za mladje kategorije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Ložite se na svakog ko proigra u dve tri utakmice. Doveli biste 700 igrača i isto toliko im ugovora raskinuli čim dve ne bi odigrali dobro.

Košarka je timski sport, a Ponitka je odigrao dobar turnir kao posledicu odlično posloženog tima.

Prosečan igrač koji se dobro snašao u reprezentativnoj ulozi jer mu je selektor našao žicu.

Da, zato smo ga prizivali u Julu, jer smo u kugli videli te 2,3 dobre utakmice koje ce odigrati u septembru

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ponitka je odličan igrač i to nema veze sa ovim EP. Međutim, definitivno nije igrač koji sad pravi razliku. On je pre komplementaran igrač koji zna od svega po malo, vrhunski je skakač za poziciju, a nije operisan ni od sekundarne organizacije, na sve to veoma borben i timski orijentisan. 

 

Sigurno neće završiti u KKCZ jer mi već imamo 15 igrača na rosteru, kakvi god da su.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Milos 3.14 said:

 

Slažem se da je rad u mlađim kategorijama CZ nedovoljno dobar ono što mene lično muči je što recimo FMP ne radi ono što je radio pre fuzije sa CZ, ni više ni manje? Što svi ne rade ono što radi Miško , uzmu nekog klinca i forsiraju ga do besvesti ?

Mislim da se nama i FMP osladio Bolden, pa se pokušava i sa strancima ispod radara, mislim da su nove generacije skontale, a još bitnije njihovi menadžeri da ne mora da se igra u CZ ili Partizanu da bi se nešto napravilo. Kad se na to doda obaveza pobeđivanja TOP talenti izbegavaju ova dva kluba. Znači ostaju nam igrači koji su EL role player ili EK nivo talenta .

@Guruje nabrojao 5-6 igrača 94-95-96 godište koji su prošli kroz FMP i posle imali neku ulogu u CZ, ja pitam gde su igrači 98-02 godišta pošto u Zvezdi nisu

 

Kojim strancima ispod radara?

 

FMP je pun igraca koji su dobri ako im se da velika uloga u osrednjem ABA klubu (tipa Bozic u Zadru) i koji ni u snu ne mogu da igraju bitnu ulogu u EL. I tako je vec sezonama.

 

Prosle sezone tu su bili Jones i Nevels, stranci od kojih je lako naci bolje igrace - preslabi za glavnu ulogu, losi u ulozi epizodista (Jones bi bio gori drugi plej od Ivanovica). Ove sezone tu su Jenkins koji ima 33 godine, Beach koji ima 29, Valinskas koji ima 27, Izundu 26, Frazier 24, ni blizu slucaja Bolden koji je valjda imao 20-21 godinu u sezoni kada je igrao u FMPu. Jednostavno, Covic se igra nekog nezavisnog kluba koji nam nije nikakva filijala nego prijateljski klub koji nas nikada nece pobediti kao sto su to radili Krka (jednom zamalo, jednom stvarno), Zadar (u Covid sezoni), eno cak je i Mega dobila mocan Partizan iz prosle sezone. Samo FMP nikada nije Crvenu zvezdu.

 

I sve bi to nekako moglo da se precuti, ali mi bukvalno nemamo vise novih mladih snaga u poslednjih 4-5 sezona koje smo poslali u taj klub, koji su se tamo kalili i dosli sa nekim manjim ugovorom kod nas da se pokazu na velikoj sceni (recimo, kao Guduric). A ko moze da svari to sto taj klub radi kako radi, a u isto vreme mi imamo neka "preca prava" (kako je onda taj klub nezavisan ako mi imamo preca prava i kako to da sa drugim klubovima u ABA ligi nemamo takav "dogovor"), taj moze da svari i igranje Filipa Covica u nikad jacoj evroligaskoj KKCZ. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

A ko moze da svari to sto taj klub radi kako radi, a u isto vreme mi imamo neka "preca prava" (kako je onda taj klub nezavisan ako mi imamo preca prava i kako to da sa drugim klubovima u ABA ligi nemamo takav "dogovor")

Ovakve primere imas u fudbalu, npr Celzi je imao pravo prece kupovine na pojedine igrace iz Benfike. Isto su radili Real i Borusija za Obamejanga, tj Borusija nije smela da proda Obamejanga dok o tome ne obavesti Real. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Princeton said:

Voja kao i Sani su bili vanserijski talenti, ali su ih teške povrede sasjekle veoma rano da dostignu svoj pun potencijal. Nisu oni baš idealan primjer kako (ne) treba da se vodi karijera.

 

Dominirali na fizikalije? Miljenović i Micić su interesantan primjer za taj argument.

 

 

Trenutno imamo Ilića (kapitena) i Petruševa (najboljeg igrača) zlatne u18 reprezentacije. Odlična mlada osnova za budućnost ekipe 👍

Što bi Eeeedin A. rekao kosarka bila i ostala igra bekova...sto smo i videli na EP i primeru Španije, tako da možemo da se slikamo sa ovim prospektnim visokim bez kvalitetnih nizih igrača 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Obi-Wan said:

Što bi Eeeedin A. rekao kosarka bila i ostala igra bekova...sto smo i videli na EP i primeru Španije, tako da možemo da se slikamo sa ovim prospektnim visokim bez kvalitetnih nizih igrača 

 

a opet, vecina najvažnijih igrača proteklih 15-20-40 godina su krila, minus steph curry, jordan i još poneki

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Don Radonja said:

A oni koji nisu krila su goat i top 10 igraca ikada.Malo li je. 😄

 

jasno ali kada gledaš unazad tu listu najznačajnijih igrača, zapravo su bekovi raritet u moru krila

nebitno, nego, čuo sam i ja tu edinovu rečenicu ali nisam siguran da se slažem do kraja sa njom.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

 

a opet, vecina najvažnijih igrača proteklih 15-20-40 godina su krila, minus steph curry, jordan i još poneki

Ne bih se baš slozio, ali nije to nije poenta.

 

Poenta je ne mere bez dobrih bekova, sve i da imas hall of fame visoke. Obrnuto mozes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

 

Jednogodišnji ugovor? E to sam promašio..

 

10 minutes ago, Casaubon said:

Zar nije za Petruseva receno 1+1?

 

 

Zvanicni info je ovaj:

https://kkcrvenazvezda.rs/2022/07/19/filip-petrusev-pojacao-crvenu-zvezdu/

Quote

Petrušev, rođen 15.aprila 2000.godine visok 211 centimetara i težak 107 kilograma potpisao je ugovor sa crveno belima za narednu takmičarsku sezonu.

 

Meni to zvuci kao da je samo 1-godisnji. Ali sa Covicem se nikada ne zna... Mozda neko ima inside info?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa to 1+1 obicno bude ili obostrana opcija ili player only option (sto znaci da nama nista ne znaci to ako on nece da ostane).

 

 

u nba postoje samo team option & player option. kao sto rekoh jutros, ne pratim dovoljno evropu, niti je evropa dovoljno transparentna ali nisam do sada cuo za obostranu opciju?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...