Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

13 minutes ago, uini said:

@Perkos2, nisam se precizno izrazio, mada sam mislio da ce poslednji pasus otkloniti nedoumice: 

ne zelim da nipodastavam trenere manjih klubova, siguran sam da su neki i bolji za razvoj mladih, tako je oduvek bilo.

 

hteo sam da kazem kako taj levi trener brine o svojoj ekipi, nije mu prva stvar na agendi da razvija topica na nacin na koji bi mozda zvezda zelela.

 

kada trenira sa zvezdom, strucni stab ima uvid u napredak i moze da koriguje ono sto smatra da treba. a onda ode tamo u slodes i odigra najbolje sto ume po toj logici.

KKCZ je za sve ove svoje godine postojanja trebalo da uspostavi saradnju sa barem 2-3 kluba  koje bi pomagali i materijalno i stručno a za uzvrat imali mogućnost da svoje mlade igrače razigravamo dok ne steknu iskustvo da igraju za prvu ekipu. Možda smo eto konačno pronašli Slodes kao taj klub s'kojim ćemo imati takvu saradnju. Stav da treba sve zatvoriti i svesti na palanačke klubove pre ili kasnije obije se o glavu onom ko to zastupa. Ovo sad sa Topićem je samo kulminacija lošeg ili eto da budem korektan nedovoljno kvalitetnog rada rukovodstva KKCZ. Ne treba da  love neprijatelje po forumima i društvenim mrežama sumnjajući u svaku kritiku koja se uputi na poteze koje vuku. Mogli bi da sagledaju i porazmisle o svemu što navijači iznose a ne da idu đonom na svaku kritiku.  

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači mi smo od situacije da imamo FMP kao filijalu, došli do toga da najtalentovanijeg igrača u klubu šaljemo u treći ili četvrti rang takmičenja da stiče seniorsko iskustvo, pošto će iskustvo iz prve B lige mnogo da mu znači i pripremiće ga za igranje u Zvezdi... 2014/15 FMP:

 

Spoiler

FMP.png

 

Dobrić je '94 godište, Gudurić, Davidovac, Apić i Đukanović '95, Lazarević i Đoković '96, Stojanović '97, Simanić '98. Sada je FMP šatro nezavisan klub koji kao ima neke ambicije, pa ne mogu da razigravaju Topića, a pošto mi za razliku od Partizana pa čak i Mege nemamo filijalu ni u KLS-u, onda je rešenje da dečka pošaljemo u fucking Slodes. 

 

Priča o dvojnoj registraciji je bullshit, jer imamo trojicu plejmejkera + Nedovića koji po potrebi to može da igra, znači za dečka uopšte nema mesta u prvom timu i samim tim je trebalo poslati ga na celu sezonu negde gde će da igra, a da to pritom ne bude rekreativna košarka. Ljudima u klubu su puna usta priče o sistemutm, napretku, mlađim kategorijama i sl. a na ovom primeru se jasno vidi da mi po tom pitanju zapravo samo nazadujemo i da top prospektu više ne možemo da obezbedimo da igra ni KLS, a kamoli ABA 2, ili ABA ligu.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Ako je Topić talenat ranga Dončića onda svejedno gde će igrati, mi smo na konju.

 

Realnost je ipak malo drugačija i ja se po ovom pitanju potpuno slažem sa Šarcem:

- Topić nije talenat kalibra Dončića, ni blizu (niti takav trenutno postoji u Evropi)

- Topić je tek napunio 17 godina, dakle nema 22, 23 ili tako nešto

- fizički je on i dalje dečak

- Zvezda već ima u timu 3 seniorska plejmejkera i to veoma dobrog nivoa

- Zvezda ne treba pre početka EL odmah da skine gaće i kaže, jebite nas, mi ćemo ionako biti dno EL, možda ipak i nećemo, Zvezda ima rezultatske ambicije i gomilu (ne)razumnih navijača koji traže rezultat uvek

- Za Topića i bilo kog veoma mladog igrača su u ovoj fazi karijere najbitnije utakmice, da igra bilo gde profesionalnu košarku, da oseti igru protiv fizički jačih seniora, da razvija liderske sposobnosti nevezano za rezultat tog Slodesa ili X kluba

- Klub očito računa na njega u budućnosti i zato mu radi dvojnu licencu kako bi negde igrao dosta, a opet trenirao sa evroligaškim igračima i moguće dobio neke minute i u KKCZ dresu

- dvojna licenca nije moguća u ABA ligi niti u KLS jer KKCZ igra oba takmičenja, dakle može neki klub nižeg ranga i to neki sa kojim je KKCZ u dobrim odnosima

- Milenko Topić kao otac malog je blizak sa ljudima iz KKCZ i sigurno se sve radi i uz njegovu saglasnost i odobrenje

 

Možda bi bilo bolje da igra u nekom klubu jačem od Slodesa ali to nije moguće (ABA, KLS) ako želi da bude igrač KKCZ na dvojnoj licenci.

 

Ja ne vidim nijednu rupu u ovakvom razmišljanju. Sledećeg leta se radi nova evaluacija pa daj bože da bude spreman već tad za prvi tim KKCZ, ako ne, ne verujem da će igrati dve sezone u Slodesu.

Nije stvar  u Topicu, nego u nesposbnosti CZ kao kluba da lansira nekog mladog igraca na veliku scenu . Razumeo bi da je CZ stvarno veliki evropski gigant i da svake sezone cilja na titulu u evroligi . CZ svake sezone uglavnom dovodi strane igrace C katregorije, koji ostaju tu po jednu sezonu, vecina njih ne ostavi nikakav dublji trag u klubu . Nebojsa Covic ima pionirski,kadetski i juniorski tim iz kojeg nista kvalitetno nije izbaceno  u poslednjih 7,8 godina. Topic nije talenat u rangu Doncica ali je najatelntovaniji igrac koji klub  trenutno ima  u mladjim kategorijama. Ako ne moze da mu obezbedi minutazu i ulogu u seniorskoj ekipi CZ. Onda je trebao da ga prebaci u FMP i da mu on tamo bude glavni projket, umesto sto je i u njemu nakraco 5,6  stranih polovnjaka. U CZ ne postoji strategija za razvoj mladih igraca, sto je velika sramota. Iako Covic ima mozda i najbolje uslove  u Srbiji za njihov razvoj. I onda mi je smesno kada on proziva Miska pre neki dan na televizijskom intervju,  kako Misko pravi drugim reprezentacijama igrace a njemu generacije i generacije igraca propadaju.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milos 3.14 said:

Imaš ovog našeg klinca od 16 godina koji je trenutno u Realu, bili su neki klipovi kako na treningu tovari Hezonju, hajpuju ga kao novog Dončića, ako te ne mrzi isprati gde će igrati.

Moja poenta je da ovaj potez Zvezde nije ništa neuobičajeno za top talenta tih godina, da nije tako talentovan igrao bi sa Juniorima, a ne ipak seniorsku ligu .

Naravno da ništa ne može da garantuje da će neki xy talenat uspeti, ali ovo je put koji najčešće daje rezultate 

Ovo  naravno nije tacno,  ne ide nikakav Doncicev hajp oko njega ali decko jeste talentovan. Kako se se snaci u spaniji to ostaje da se vidi, uglavnom su svi nasi klinci na zalost  propadali tamo. Pozitivno je to sto je debitovao za seniorski tim. Mozda ozbiljnije racunaju na njega u buducnosti. Mada mislim da je za tako talentovane nase  klince Misko najbolja opcija u ovom trenutku.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Zna li se,šta su odlučili oko malog Topića?😁

 

Jbt,gde ode rasprava oko malog Topa,Slodesa,pozajmice,dvojkne,razvijanja malog...itd,itd.

Jbg,prazne rupe u predsezoni,nema utakmica,pa se i mali Top nameće kao sjajna tema .

 

Nekako mi i ova rasprava bolja od plača,kuknjave,"pljuvanja" po treneru,igračima,već unapred predviđenog fenjera u EL i Žeksovog

brisanja patosa sa nama u ABA i domaćoj ligi.

 

Bar se nešto dešava. 🙂 

Edited by Siki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Siki said:

Zna li se,šta su odlučili oko malog Topića?

 

Jbt,gde ode rasprava oko malog Topa,Slodesa,pozajmice,dvojkne,razvijanja malog...itd,itd.

Jbg,prazne rupe u predsezoni,nema utakmica,pa se i mali Top nameće kao sjajna tema .

 

Nekako mi i ova rasprava bolja od plača,kuknjave,"pljuvanja" po treneru,igračima,već unapre predviđanju fenjera u EL i Žeksovog

brisanja patosa sa nama u ABA i domaćoj ligi.

 

Bar se nešto dešava. 🙂 

Kad bi se polemisalo u samom klubu oko svake bitne stvari onda verovatno nama ne bi bilo dovoljno materijala. Izgleda da tamo nisu baš naučili da  svako može iskaže svoje mišljenje pa nastaje problem kad to vide ovde na forumu, odmah pomisle "eto ih grobari da nas miniraju" 😉 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki8 said:

Nije stvar  u Topicu, nego u nesposbnosti CZ kao kluba da lansira nekog mladog igraca na veliku scenu . Razumeo bi da je CZ stvarno veliki evropski gigant i da svake sezone cilja na titulu u evroligi . CZ svake sezone uglavnom dovodi strane igrace C katregorije, koji ostaju tu po jednu sezonu, vecina njih ne ostavi nikakav dublji trag u klubu . Nebojsa Covic ima pionirski,kadetski i juniorski tim iz kojeg nista kvalitetno nije izbaceno  u poslednjih 7,8 godina. Topic nije talenat u rangu Doncica ali je najatelntovaniji igrac koji klub  trenutno ima  u mladjim kategorijama. Ako ne moze da mu obezbedi minutazu i ulogu u seniorskoj ekipi CZ. Onda je trebao da ga prebaci u FMP i da mu on tamo bude glavni projket, umesto sto je i u njemu nakraco 5,6  stranih polovnjaka. U CZ ne postoji strategija za razvoj mladih igraca, sto je velika sramota. Iako Covic ima mozda i najbolje uslove za u Srbiju za njihov razvoj.

u nacelu se slazem

sem u delu da je lako napraviti velikog igraca od mladog talenta. dovoljno samo da kazes to je projekat i eto igraca

to ne ide bas tako iz vise razloga:

- mi vise tako velike talente nemamo. vise imamo hajp na talente nego prave, game changing talente

- pogresna selekcija u mladjim kategorijama i fokus na rezultate vs. razvoj najvecih talenata

- ne slazem se da dovodimo strance C kategorije, ja bih rekao da je to neka druga klasa evropskih stranaca

- problem je sto su i ti nasi talenti, oni koji su nam u danasnjoj situaciji dostupni, razviju u najboljem slucaju u neke dobrice, od kojih su eto bolji i ti B, a mozda i C stranci

 

za FMP se slazem, i to pitanje sam i postavio gore

kada je to i zbog cega FMP postao tim koji dovodi gomilu stranaca i domacih rumunija level igraca...umesto da bude poligon za ono najbolje sto imamo u skoli

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Ovo  naravno nije tacno,  ne ide nikakav Doncicev hajp oko njega ali decko jeste talentovan. Kako se se snaci u spaniji to ostaje da se vidi, uglavnom su svi nasi klinci na zalost  propadali tamo. Pozitivno je to sto je debitovao za seniorski tim. Mozda ozbiljnije racunaju na njega u buducnosti. Mada mislim da je za tako talentovane nase  klince Misko najbolja opcija u ovom trenutku.

 

1 hour ago, Miki8 said:

Nije stvar  u Topicu, nego u nesposbnosti CZ kao kluba da lansira nekog mladog igraca na veliku scenu . Razumeo bi da je CZ stvarno veliki evropski gigant i da svake sezone cilja na titulu u evroligi . CZ svake sezone uglavnom dovodi strane igrace C katregorije, koji ostaju tu po jednu sezonu, vecina njih ne ostavi nikakav dublji trag u klubu . Nebojsa Covic ima pionirski,kadetski i juniorski tim iz kojeg nista kvalitetno nije izbaceno  u poslednjih 7,8 godina. Topic nije talenat u rangu Doncica ali je najatelntovaniji igrac koji klub  trenutno ima  u mladjim kategorijama. Ako ne moze da mu obezbedi minutazu i ulogu u seniorskoj ekipi CZ. Onda je trebao da ga prebaci u FMP i da mu on tamo bude glavni projket, umesto sto je i u njemu nakraco 5,6  stranih polovnjaka. U CZ ne postoji strategija za razvoj mladih igraca, sto je velika sramota. Iako Covic ima mozda i najbolje uslove  u Srbiji za njihov razvoj. I onda mi je smesno kada on proziva Miska pre neki dan na televizijskom intervju,  kako Misko pravi drugim reprezentacijama igrace a njemu generacije i generacije igraca propadaju.

Slažem se da je rad u mlađim kategorijama CZ nedovoljno dobar ono što mene lično muči je što recimo FMP ne radi ono što je radio pre fuzije sa CZ, ni više ni manje? Što svi ne rade ono što radi Miško , uzmu nekog klinca i forsiraju ga do besvesti ?

Mislim da se nama i FMP osladio Bolden, pa se pokušava i sa strancima ispod radara, mislim da su nove generacije skontale, a još bitnije njihovi menadžeri da ne mora da se igra u CZ ili Partizanu da bi se nešto napravilo. Kad se na to doda obaveza pobeđivanja TOP talenti izbegavaju ova dva kluba. Znači ostaju nam igrači koji su EL role player ili EK nivo talenta .

@Guruje nabrojao 5-6 igrača 94-95-96 godište koji su prošli kroz FMP i posle imali neku ulogu u CZ, ja pitam gde su igrači 98-02 godišta pošto u Zvezdi nisu

Link to comment
Share on other sites

Domaca osnova kurca vredi samo iz prostog razloga sto bi Doncic kod nas tek ove godine dobio da bude glavni u Fmpu a sledece u Zvezdi. Jer nama je 25 godina jako mlad igrac i veliki talenat a igraca od 18 gledamo kao nekog ko je tek naucio da obrise nos maramicama. 

 

 

Nasa plej pozicija izgleda ovako 

 

Adams (macka u dzaku i buduci veliki promas) Markovic (penzioner) Ivanovic (nikad prilagodjen) i Topic (talenat koji nikad nece dobiti sansu) 

 

 

A trebalo bi da izgleda 

 

Shabazz ili neki Top tier El plej, Markovic ili neko tipa Wolters i Topic kao treci plej. 

 

Mi imamo 2 igraca viska, 2 ne tako malene plate, za te 2 plate plus jos dodas bacene pare na Whiteov ugovor dobijas odlicnog pleja umesto 2 osrednje losa. I time otvaras mesto da Topic bude treci plej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ako cemo realno, guru je isto pisao da ta domaca osnova ku*cu ne vredi i da klub treba da odustane od te strategije

Jeste to pisao , a ni to se ne slažem 😁

Ja sam pitao gde su ti igrači pošto se u zvezdi loše radilo, mene zanima gde se to dobro radilo jer 3-4 generacije negde igraju košarku?

Praviti top igrača za Zvezdu/ Partizan je ekstremno neisplativo jer on košta i u tim tinejdžerskim danima, ulažeš u njega, a onda zapali jer hoće minute u EL, neće da igra u FMP itd. Topić je u Zvezdi samo zato što mu je ćale u Zvezdi inače bi i on bio u Megi kao Danilović junior

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...