Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Malo komparacije... Da li je proslogodisnji tim sa promenama gde su umesto Kuza, Cirbija i Simona tu ova dvojica tamnoputih plus Petrusev ili Ilic, jaci od ovog trenutnog. I to sa bilo kojim trenerom? Da li je uopste ovaj sadasnji tim uopste bolji od onog?

Poenta je da mi pravimo slabiji tim u odnosu na proslogodisnji, a sa vise para.

Pitanje je uopste da li bilo koji plej to moze da nadoknadi.

A za to je kriv samo jedan covek koji je mozda svesno zrtvovao Kalinica zbog vlastite sumanute nakane da Radonjic ode.

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, daba said:

Ima dosta gresaka

 

ali samo da navedem neke pogotovu oko spiska  igrača

 

- Milan Ćurčić  1993-1994

- Ivanišević  Vanja  2005

- Kiril Pavlovski  

. Dva puta isti igrač stavljen Patar Petrović koji je u dva navrata igrao u zvezdi sredinom devedesetih i početkom dve hiljditih

. Spahija nije igra a Spahi jeste

- Z.Stojačić

- R.Šaper

- Dušan Vukčević

 

Gore pomenuti igrači nikada nisu nastupali na zvaničnim mečevima Crvene zvezda

 

Ubačen je Šaper kao član kuće slavnih, Šaper je bio u Zvezdi do decembra 1945 kada je dekretom zajedno sa bratom, Alagićem, Acom Nikolićem,

Grkinićem i još jedan ili dva momka po naredbi vojske prelaze u Partizan kao vojni obveznici.đ1947 se vraćaju Alagić i Nikolič tako da Šaper nema veze sa Zvezdom

nije odigrao nijedan zvaničan meč.

 

Dalje o onim famoznim zvezdinim zvezdama nigde ali nigde nema zapis o proglasenju tog spiska kako tamo stoji ni u jednim novinama ni u jednojmonografiji ni u jednom broju Zvezdine revije i zaista ne znam odakle taj spisak pogotovu što u njemu je i Bora Stanković koji je bio u Zvezdi dve ili tri sezone i koje veci trag ostavio i u BSK(OKK Beogradu) i u Partizanu.

Ali dobro na wikipediji moeže da piše ko god šta hoće.

 

Dabo kao sto i sam kazes svako uredjuje Wikipediu...Samo mi rexi da li mislis na centra Petra Popovica sa kojim sam cak i prijatelj.On stvarnon este igrao 2x,cak igrao u Covicevo vreme 2011 sa Nedovicem pre GS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kao što Nedović može da izađe na 1.1 milion ako osvojimo sva 3 trofeja, plasiramo se na F4 EL, a on odigra više od 80% utakmica, tako i Holand možda može da izađe na maksimalnih 600k.

 

A ako budu ovakvi rezultati, onda nam i isplata tih velikih bonusa neće biti problem. 

izadje nedovic na 1.1 milion, al od toga treba da vrati kumu 200-300k i taman realna cena. svi srecni, svi zadovoljni.

 

licno ne verujem da holland ima preko 300 maks 350k jer bukvalno nikad nije igrao za tu lovu i zato sam okacio deshaunov potpis. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, 1945 said:

Jel neko zaista misli da nece doci plej pred pocetak priprema?

 

Aj pripreme i nekako se odrade, zamislite odemo da igramo neki turnir u Septembru (ko i svake godine sto igramo sa uglavnom el ekipama) sa sastavom:

 

Markovic, Topic

Holand, Dobric

Lazarevic, Lazic

 

Pa to se ne bi mogla odraditi ni prijateljska utakmica, zamislite da Pefi mora da igra 25-30 minuta i Topic ostatak protiv neke evroligaske ekipe posto nemamo vise ni Davidovca ni Kalinica da pomazu u prenosu.

 

EP je problem za sve ekipe, ne samo za Crvenu zvezdu (dobro, za neke ekipe manje, za neke vise). Uzmi Zalgiris i kako ce oni izgledati od 1. do nekog 18. septembra:

 

Evans

Dimsa, Lukosiunas

Butkevicius

 

Zasto? Pa zato sto ce Kalnietis, Lekavicius i Brazdeikis na EP sa reprezentacijom Litvanije.

 

Pa onda Efes:

 

?

Beaubois

Cryburn, Bryant

 

I onda ako igramo turnir protiv ovih ekipa, necemo samo mi biti u problemu. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Za Kalinu i Radonju je po subverzivnim viki-liks informcijama iz uprave: verovatno moralo ovako da bude.

U stvarnosti naravno da nije, ali da krenemo odatle, da je moralo.

Nažalost neobjašnjiv je propust puštanja Holinsa i Voltersa koje ćemo verovatno praviti od blata kako nam dobro ide kompletiranje rostera.

Obojica su za naš rang raritetni zicer profil stranaca: profesionalci 1/1, timski igrači, neskupi, poznaju sistem i gospoda. Da ne podsećam da su uz Kalinu bili osovina tima koji je uzeo tripletu.

Cenim da bi na ovaj roster upravo taj par i trenutno bio najracionalniji damage kontrol za kompletiranje tima.

Za tu cifru koliko smo njih dvojicu plaćali, ako ne i jaču, mi verovatno jurimo namudjenog pleja...pa čak i ako uspemo, ostaje nam rupa u odbrani na beku koja je ipak veća i od promaje na trojci. Plus postoji mogućnost da prvi plej bude tanji i od Voltersa u odbrani...aka Ročesti.

Al jebiga, ne može i milijonski Nedara i kamp kućice Pefi, Vajt, i jednosmeran fejk Pit Bull.... i ubalansiran roster.

Nešto mora po difoltu da nam prca kokoške.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni  nikako nije jasan potpis Holanda, coveku znamo limite i ima 32 godine, stranac. Zar nije logicnije da potpisemo nekog slicnog stranca od 23 godine, pa cak gore statistike al bar mozemo da se nadamo da ce napraviti boom i pruziti vise nego do sada. Holland ne moze da ide uzlaznom putanjom u tim godinama, samo silaznom

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Ovakve ponude se salju na PM, ali moram da odbijem - ja sam patrijarhalno vaspitan.:s_d:

maj bed...zaboravio sam navodnike na ,,u gušicu te...''

...ipak to nije zvanična ponuda već ono kao sleng, poštapalica...

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Redstar0356 said:

Meni  nikako nije jasan potpis Holanda, coveku znamo limite i ima 32 godine, stranac. Zar nije logicnije da potpisemo nekog slicnog stranca od 23 godine, pa cak gore statistike al bar mozemo da se nadamo da ce napraviti boom i pruziti vise nego do sada. Holland ne moze da ide uzlaznom putanjom u tim godinama, samo silaznom

 

imam makar 3 pitanja na osnovu ovog posta:

- čoveku znamo limite -> ko zna limite i u čemu? 

- slični stranac od 32 vs 23 godina -> jedan na početku karijere, jedan izlazi iz prajma: šta tu ima slično??

- na osnovu čega znamo da holland ne može bolje (ili isto) već samo gore-> imamo magičnu kuglu koja spaja projekcija hollanda igrača i zvezdinog tima za 22-23 sezonu???

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

EP je problem za sve ekipe, ne samo za Crvenu zvezdu (dobro, za neke ekipe manje, za neke vise). Uzmi Zalgiris i kako ce oni izgledati od 1. do nekog 18. septembra:

 

Evans

Dimsa, Lukosiunas

Butkevicius

 

Zasto? Pa zato sto ce Kalnietis, Lekavicius i Brazdeikis na EP sa reprezentacijom Litvanije.

 

Pa onda Efes:

 

?

Beaubois

Cryburn, Bryant

 

I onda ako igramo turnir protiv ovih ekipa, necemo samo mi biti u problemu. 

 

Efes ce na pripremnim izgledati ovako ako ne prikljuce jos nekog:

 

Buboa, Balbay

Gazi

Klajburn, Tuncer/Arna

M Baye

Danston, Guven

 

Tuncer je pozvan na siri spisak a kapiram da on otpada pa kapiram da ce Bubou na 1, Elajdzu da koriste na 2 a Tuncera na 3 uz Klajburna a tu je i Arna SF koji je takodje pozvan na siri spisak ali siguran sam da jedan od Tuncer\Arna otpadaju ako ne i obojica.

 

Na 4 M Baye na 5 Danston i Guven posto kapiram da Polonora i Plajs ce igrati za svoje reprezentacije.

 

I da upravu si, Efes uz nas i Zalgiris ce verovatno najvise biti ostecen sto se tice priprema i pripremnih meceva. Efes ce pritom voditi i Atamanov pomocnik na pripremama kao i Zalgiris, a videcemo ko ce otpasti sa sireg spiska sto se tice litvanske reprezentacije.

 

Ipak bice vremena da se kolko tolko uigramo svi jer je prvo kolo u El tek 6. Oktobra za razliku od prosle sezone kad je pocelo 30. Septembra mada tad nije bilo evropskog prvenstva pa je bilo bolje.

 

Ono sto je losije za nas u odnosu na ove druge je sto u celoj toj prici Ataman godinama radi sa vise od pola ove ekipe Efesa, Maksvitis em sto se zna sa igracima iz reprezentacije em je preuzeo Zalgiris u Aprilu prosle sezone. Dok kod nas Jovanovic prvi put seda na klupu, nije radio ni sa kim osim sa Lazarevicem cini mi se, i bice na pripremama i vecinu prijateljskih meceva bez Nedovica-Ivanovica-Petruseva i moguce Dobrica. Zato mislim da je plej neophodan do pocetka priprema da dodje jer je Markovic i Topic na pleju hard core cak i za prijateljske meceve, po meni.

 

Efes prvo kolo moze ispasti i dobro za nas koliko god to smesno zvucalo sa jedne strane aktuelni dvostruki sampion i verovatno najjaca prva petorka na papiru u takmicenju, a sa druge trener ervoligaski pocetnik i daleko skromnija prva petorka koja nece biti ni ful uigrana iz navedenih razloga. Zasto ovo kazem? Zato sto Efes ima taj sindrom laganog ulaska u sezonu, prosle sezone su imali skor na pocetku 0-4 do 3-7 pa su tek nakon 10 kola usli u svoj mod, e sad em su jos jaci na papiru em bi trebalo da su naucili iz prethodne 2 sezone da ne ulaze sa bukvalno 50% snage u prve meceve, al eto ako tako udju i 3. put u sezonu jedino tu mozemo imati neku sansu.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Redstar0356 said:

i ima 32 godine

Zapravo Holand ima 33 godine a u Novembru (znaci na pocetku sezone) puni 34.

 

Nisu problem godine kod njega jer mu je energija kao u nekog sa 24. godine pritom ne mislim na rezanje van terena vec ima taj neki mini hustle u napadu ko ga je gledao razumece me sta hocu da kazem tacno.

 

Od Holanda jedino cemu mozemo da se nadamo je da ce da se napali pred punim Pionirom i odigra sezonu zivota kod nas i da odigra iznad nivoa ocekivanja odnosno da bar prenese statse iz Evrokupa u El, sto je dosta tesko. Kada bi gledali objektivno ovo je najlosiji potpis do sada narocito ako je istina da prima onolike pare u sta ja i dalje ne verujem, ali sudicemo mu(barem ja) na kraju sezone jer smo nadam se nesto naucili iz primera Holinsa ako nikog drugog a sigurno nece biti los kao Lipovij da maltene nista ne doprinese.

 

Kada kazem sezonu zivota i iznad ocekivanja, odma se setim Kvinsija Milera koji jeste izuzetan igrac ali sem Zvezde i aj da kazemo G lige nigde nista nije igrao na visokom nivou odnosno visokom nivou takmicenja, dal je to crpljenje energije iz atmosfere ili sklapanje nekih kockica ne znam, ali tako mi deluje. To utvrdjuje i da je Miler sve najbolje partije odigrao kod kuce mozda ako je 2-3 utakmice odigrao vrhunski na strani da se secam... Neka tako bude i sa Holandom, a da su sanse objektivno male da odigra vrhunski male su, ali bolje nadati se po meni nego gledati bas sve objektivno jer smo objektivno 14. u El i 2. u Aba i daj onda da ne gledamo ovu sezonu i ne nadamo se nicemu... Pa naravno da necemo tako da razmisljamo, barem ja, a siguran sam da nisam jedini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...