Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

2 minutes ago, Don Radonja said:

Samo nemojte da ga pljujete kada dodju utakmice gde ima 3-15 a od toga 1-10 za tri. 😄

Mislim da ovde nece biti solo igrac kao u Panati, pa nece dolaziti do takve statistike

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

Ne plaćamo ništa. Panata će mu kompenzirati 100k i dolazi kod nas. 

To ako oni hoce da ga se rese, a ako ga zeli neka druga ekipa mora da plati obestecenje od 300k

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Nedović ne igra odbranu, ali zato Dobrić zakiva. Pa molimo Boga da i njega Radonja ne odvede, a Nedović nije pojačanje. 😮 

 

Ja koliko znam Dobrić nigde ne ide, tako da će obojica da zakivaju. A i Ivanović sa njima... Čekam još recimo Jogija Ferela na pleju pa duživamo u toj nekoj poletnoj i napadačkoj košarci, dosta je bilo hrkljuša i krvavih kolena. Sreća da nam je novi trener... Ko nam je novi trener?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

taj na tvom avataru se ne bi bas potpuno slozio, naprotiv. on plej of EL cilja drugacijim tipom igraca, bukvalno.

 

Pa nije Radonjićev način selekcije i vođenja ekipe jedini ispravan. Da, on če svoj cilj lakše postiči sa drugačijim tipom igrača u rosteru, a neki trener bi sa radonjinom selekcijom gubio u proseku 25 poena razlike u EL. Dok bi sa igračima kao Nedović postizao dosta bolje rezultate

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mile1 said:

To ako oni hoce da ga se rese, a ako ga zeli neka druga ekipa mora da plati obestecenje od 300k

 

Pa rešiće ga se. Alternativa je da mu plaćaju celu sezonu. Zamisli situaciju oni ga ne otpuste, on ostane, i niko neće da plati 300k.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Ja koliko znam Dobrić nigde ne ide, tako da će obojica da zakivaju. A i Ivanović sa njima... Čekam još recimo Jogija Ferela na pleju pa duživamo u toj nekoj poletnoj i napadačkoj košarci, dosta je bilo hrkljuša i krvavih kolena. Sreća da nam je novi trener... Ko nam je novi trener?

Sačekajmo da vidimo ostatak tima. Meni je doduše neobično da se dovodi igrač, bilo koji, a da se ne zna trener još uvek. 

Link to comment
Share on other sites

Nedović ne može da se poredi sa bilo kim od ispušenih muštikli koje smo dovodili iz prostog razloga što je čovek i dalje u prajmu i kao takav jedan od najpotentnijih napadača u EL. Verovatno je trebalo da osvoji EL sa PAO-om ili Milanom da bi bio svima po volji, opšte je poznato da je PAO poslednjih godina glavni favorit za osvajanje EL, a Armani ih se tek naosvajao sa sve slabašnim rosterima koje je imao. Svakako da je problematičan defanzivac u pitanju i da ima onaj sindrom koji imaju svi poenteri (ne uvek sjajna selekcija šuta), ali on je za klub iz donjeg ešalona EL kao što je KKCZ apsolutna premija. Naravno, ne zavisi ništa od jednog igrača i vrlo je važno kakvu ćemo kompoziciju tima imati, a naravno i kakvog trenera. Kao što rekoh, Nedoviću želim zdravlje i on će svoje isporučiti. Ne verujem da je planiran za najvažnijeg igrača tima (u tom slučaju delim bojazan kolega ovde), nego jednostavno za glavnog strelca, dakle specijalizovana rola. 

 

To što ga se Radonja odrekao govori ponešto i o tom Radonji. Volimo svi Dejana jako, ali nije on baš neki evroligaški par exellance trenerski autoritet nego neko ko je limitiranog uspeha imao samo na lokalnom nivou, igrajući vrlo limitiranu košarku. Dozvolimo da postoji možda neki drugi put za KKCZ osim isključivo Radonjićevske košarke, možda nam baš izlazak izvan tog okvira pruži mogućnost za toliko željen iskorak. Možda i ne, ali valja probati ponekad i rizikovati. 

 

Dakle, od Nedovića ne očekujem da bude šerif nego užasno ozbiljno napadačko oružje koje će svaki EL tim morati da respektuje, a naravno da treba da imamo i opcije B i C i D.

 

 

  • Like 35
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

joj kako se ovde lako dele ocene, sve strucnjak do strucnjaka. Cujes nema pobednicki mentalitet? Zato stranci koji nam dolaze i koji su glavni igraci svaki do jednog dolazi sa osvojenom Evroligom i 6 nacionalnih prvenstava, evo Markus Vilijams je na primer pre Zvezde osvojio kup Grove Streeta u basketu.

 

Naravno da se dolazak Nedovica moze ispostaviti i kao veliki pogodak i kao veliki promasaj, ali ovi sto vec znaju da je epski promasaj i bacen novac, pa mora da radite kao desna ruka Masai Ujiriu - svaka cast! 
 

Apsolutno se slazem da Kalina mora ostati da bi se Nedović iskoristio u ulozi u kojoj treba da igra, ali verujem da su se momci culi i da ni Nedovic nije lud da dolazi tek tako u klub bez ikakvog plana.

 

polako braco, ne padajmo u euforiju, ali ne moramo ni da otrcimo do British Motorsa da predamo titule vec danas.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Radonja said:

Samo nemojte da ga pljujete kada dodju utakmice gde ima 3-15 a od toga 1-10 za tri. 😄

 

Pljuvačine če biti, to je neminovno. Kao ljudi smo previše u "I told you so" fazonu, tako da če polemika oko Nemanje biti maltene posle svake utakmice. 

 

Posle dobre utakmice: "jesam vam rekao da nam je falio ovakav trpač"

 

Posle slabe utakmice: "jesam vam rekao da je to luzer"

 

 

 

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Nedovic je za mene no brainer.

 

Igrac van sablona, neko ko moze da izmisli poene kad nema ideje, jednostavno ozbiljan trpac na EL nivou. 

 

Ako bude imao dobru sezonu to je neko ko nas dize na visi nivo i salje u taj iskorak.


U principu neka slična varijanta Lojda s tim što je Džordan kvalitetniji za nijansu u pojedinim segmentima, u nekim drugima je Nedović bolji malo. 
Nedović je svakako tanji defanzivac ali iz ugla timske i sistemske odbrane, daleko od toga da je defanzivna rupa koju moraš da kriješ poput nekog Ročestija. 

Kao što @Chaos Is Me, ukoliko se dovodi da bi bio prvo, glavno, pa i jedino, napadačko rešenje na kom će igra da se zasniva nije to dobar put. Uz eventualni ostanak Kalinića i jednog trenera sa integritetom i autoritetom je to već druga priča. 

Mislim ne valja nam kad dovedemo Stefana Markovića jer jbga baca kamenje i nema ko da da koš, kad dovedemo Nedovića ne valja jer samo zna da da koš...
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:



Kao što @Chaos Is Me, ukoliko se dovodi da bi bio prvo, glavno, pa i jedino, napadačko rešenje na kom će igra da se zasniva nije to dobar put. Uz eventualni ostanak Kalinića i jednog trenera sa integritetom i autoritetom je to već druga priča. 
 

Nece biti glavno napadacko resenje

  • Like 3
  • Love 6
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Stani,stani malo jel to neko reče da Nedović nije pojačanje!!???

Nedović igra u prajmu zadnje dve sezone i ako ga zaobiđu povrede imaćemo jednog od najboljih napadača u ligi.

 

 

Edit,nego ne treba čekati nego čim pre potpisati Ponitku.

 

 

Edited by propolis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Perkos2 said:

ovo je pojačanje kao kad se svojevremeno tadija vratio u Zvezdu, na prvom meču ovacije a posle smo jedva čekali da ga oteramo iz ekipe

Postujem tvoje misljenje na sportskim temama, ali poredis babe i zabe. Nedovic je avion za tadasnjeg Tadiju, neuporedivo. Iako mi jeste jasna skepsa dela navijaca u pogledu angazovanja Nedovica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...