Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

24 minutes ago, Everlook said:

Tako je, neki drugi trener koji ce sa 7 miliona budzeta da rutinski bije ove sto imaju 40. Budzet je samo brojka.

 

po procenama koje se mogu naći na netu, četiri kluba imaju za igrače i stručni štab oko 20 miliona: real, barca, efes i cska, koji naredne sezone nije u igri.

ostatak lige je na cca 10ak miliona ili manje. jeste to duplo više od dosadašnjeg budžeta zvezde ali nije toliko luda i nepremostiva razlika, ukoliko se fino izabere.

 

svakako 40 miliona nema niko, ni blizu.

Link to comment
Share on other sites

Meni apsolutno nista nije jasno, narocito jer dolaze oprecne informacije sa svih strana.

Da se nesto lose dogadja vrlo je jasno po ovim odlascima i po tome sto Radonja nije produzio ugovor.

Iako je pre 7 dana sve bilo vrlo izvesno.

Necu da nagadjam, ali zaista ne mogu da pojmim da coks kriv za sve. Koliko god imao ludacki ego, ovo bi cak bilo too much i za njega.

Kao sto rekoh, nista mi nije jasno, a verovatno necemo ni saznati sta se tacno desilo.

Coks svakako ne odlazi, to je valjda jasno po ovim javnim nastupima.

Posto Radonja izgleda ne ostaje, moje dve zelje za trenera su Mitrovic i Sferopulos, jer je Cavi Paskval za nas nedostupan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U konacnici, imacemo iste ili slicne budzete kao i komsije, ali nam je ovime oduzeto ono sto se stvaralo neko vreme, pre svega u prvom pa i u ovom drugom mandatu Dejana Radonjica. Oduzeta nam je homogenost i uigranost ekipe. Ono sto je Partizanu falilo upravo zavrsene sezone, oni ce sada imati, a mi necemo. Tu ce biti njihova glavna prednost.

 

Da uopste ne uzimamo u obzir sto ne znamo ni da li cemo imati nekog koliko toliko ravnopravnog trenera, to tek prvo treba da se vidi pa da vidimo mozemo li uopste da konkurisemo.

 

Odlazak Holinsa i Voltersa se mogao pokrpiti da je na tome ostalo.

 

Davidovac je jedinstveno polivalentan igrac, tu smo poceli da krvarimo.

 

Odlaskom Radonjica i Kalinica, mi cemo ponovo biti na pocetku. Budzet ce biti tu, ali ceo tim ce biti nov, plus sto ce taj novi trener skoro sigurno imati drugacije preferencije od Radonjica, pa je pitanje da li ce i ovi ostali biti po volji.

 

Dugo leto je pred nama.

 

Sada se oprastamo od naseg heroja Dejana. Od naseg bozanstva, mog licno najboljeg coveka ikada u sportu. Kako je samo nefer da ona neznalica u FK ima sve uslove za rad, a ovaj madjionicar nikakve uslove. Jebes zivot i fer uslove. Ne postoje fer uslovi.

 

Dejo, hvala ti od srca, zlatnim slovima si upisan, sta upisan, ti si zlatna istorija Zvezde i bices dobrodosao u svoju kucu kada god pozelis. Vrati nam se ponovo kada vidimo da bez tebe ne ide.

 

Covicu, mislim da ne treba ni da se pozdravljamo. Ako ne znas, idi. Nemoj o postenju, u zemlji u kojoj se svaki uspeh ostvaruje neposteno, partijski i na gurku, ti nama pricas o porezima i transparentnosti. Znamo mi gde zivimo. Hvala i da se ne gledamo vise.

 

Videcemo koliku cu volju imati da pratim ovu sezonu, mozda je bolje da predjem na NBA, no sikiriki difenz difenz...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

edit: opet o nepostojecih 7 miliona 😄

 

jel' ti znaš nešto što mi ne znamo, uključujući i čovića?

zvezda je prethodnih par sezona imala budžet od cca 5 miliona za roster.

 

ja nemam ništa protiv da se ispostavi kako si u pravu, samo mi nije jasno na osnovu čega tvrdiš da para nema. zar ne bi čović bio prvi koji bi skrenuo pažnju na takav razvoj situacije?

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, StiviKivi said:

Baš naprotiv, ovaj put posle ovog ( verovatnog) odlaska DR neće brzo ponovo na klupu KK CzV ms koliko god kratko da se zadrži u Atini. 

A čisto da se zna, postoje i drugi dobri treneri u košarci , nije DR jedini ,koliko god ga mi svi voleli i poštovali.

Bez da ulazim u razloge sve vise izvesnog rastanka sa Radonjicem, mislim da dok je Covic u klubu Radonjic klupu u KKCZ moze samo da vidi kao gostujuci trener.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Predragdjape said:

Mozemo da se slozimo da tim ove sezone i nije najbolje sklopljen, sem sto je Kalinic bio taj koji je pravio razliku. Mi sa 3 upotrebljiva centra samo, imacemo bolji tim od prosle sezone...

Imali smo dva igrača najvišeg evroligaškog nivoa, Woltersa i Kalinića, evroligaške sidekicks Hollinsa i White-a, a domaća baza i šatro domaći (Ivanović) prave razliku u ABA, neki ni tu.

Za EL treba da se napravi ekipa sa više ofanzivnog potencijala i da imamo trenera koji će umeti to da iskoristi, tehnički obučeniji igrači koji nisu na vi sa driblingom, četvorke i petice koji predstavljaju opasnost u šutu sa distance.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

po procenama koje se mogu naći na netu, četiri kluba imaju za igrače i stručni štab oko 20 miliona: real, barca, efes i cska, koji naredne sezone nije u igri.

ostatak lige je na cca 10ak miliona ili manje. jeste to duplo više od dosadašnjeg budžeta zvezde ali nije toliko luda i nepremostiva razlika, ukoliko se fino izabere.

 

svakako 40 miliona nema niko, ni blizu.

Vecina klubova imaju 2-3 puta veci budzet, eto to si i sam rekao. Ali sta ima veze, sta zna dete sta je deset miliona. Ajde Radonja daj taj iskorak.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Fer je i posteno, pre svega sasvim zasluzeno da Radonjic trazi garancije s obzirom ko mu je konkurent. Druga je stvar sto mi ne mozemo da mu garantujemo i to je to. Mozda te garancije stignu za mesec dana, dva, kada bude kasno. 

Vjerujem da je trazio da zadrzi okosnicu tima uz selekciju nekih pozicija i da opet nekom vuce usi ali jbg, bocni udari su bili prejaki. Nisu smjeli da prepuste nista slicaju da glavni sraf ostane

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Everlook said:

Vecina klubova imaju 2-3 puta veci budzet, eto to si i sam rekao. Ali sta ima veze, sta zna dete sta je deset miliona. Ajde Radonja daj taj iskorak.

 

naravno da je to značajna razlika, kada neko ima 5 a neko 10miliona. 

samo kažem da je izvodljivo pronaći igrače i za 5 ako se klub bavi i tim nekim skautingom npr.

 

a ništa lično protiv tebe, nego se ovde počelo pričati u hiperbolama, gde svi imaju 40 a mi nula miliona

 

mislim, nema veze, videćemo kakva je situacija kada krene da se sastavlja roster.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

jel' ti znaš nešto što mi ne znamo, uključujući i čovića?

zvezda je prethodnih par sezona imala budžet od cca 5 miliona za roster.

 

ja nemam ništa protiv da se ispostavi kako si u pravu, samo mi nije jasno na osnovu čega tvrdiš da para nema. zar ne bi čović bio prvi koji bi skrenuo pažnju na takav razvoj situacije?

zvezda je prethodnih sezona imala oko 4-4,5m za roster

to je projektovani budzet za sezonu, koji se retko kad ili skoro nikad ne zatvori

tako se po zavrsetku svake sezone igracima duguje po nekoliko plata koje se zatvaraju kasnije, iz svezeg priliva u novoj sezoni, ili izmedju sezona

u ovom trenutku se duguje oko 3 plate, nekih milion evra

 

to znaci da je, za upravo zavrsenu sezonu, covic zatvorio nekih 3 do max 3,5m budzeta za plate igraca

ove pomenute cifre se uklapaju i sa drzavnim davanjima za klub koje su skoro objavljene

drzava obezbedi negde do max 2,5m godisnje. ostatak je krpljenje sitnijim privatnim sponzorima, nesto karte/sezonske i eventualno neka prodaja

moze i neki malo veci privatno-drzavni sponzor kao sto sarac rece

prodaja ove i prosle godine nema

a i kad ih ima to se prebije sa platama koje se duguju

 

sveze pare koje budu legle, a leci ce vec od mts-a ili nekoga ce ici da se plate zaostale plate za prethodnu sezonu

to znaci da je teret da se za sl. sezonu obezbedi novi EL minimum od 7,5m + da se plate dugovi

ili ako pricamo o neto platama igraca, 5m + 1m dug

procenite sami koliko je to realno, na osnovu toga kako i u kojoj meri su se zatvarali prethodni, manji budzeti

a i trenutna bezanija iz kluba nesto govori

 

covic na ovo skrece paznju svake godine, ne znam o cemu tu tacno pricas

i pre neki dan se javio i rekao da ce naredna biti najteza sezona ikada

nece naravno da kaze nisam uradio dobar posao i dugujemo igracima plate, ili zajebo me onaj iz milenijum tima, trebala je da legne uplata do kraja juna ali nije

ali on na nedostatak novca skrece paznju svake medjusezone...a i po koji put u toku sezone

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

naravno da je to značajna razlika, kada neko ima 5 a neko 10miliona. 

samo kažem da je izvodljivo pronaći igrače i za 5 ako se klub bavi i tim nekim skautingom npr.

 

a ništa lično protiv tebe, nego se ovde počelo pričati u hiperbolama, gde svi imaju 40 a mi nula miliona

 

mislim, nema veze, videćemo kakva je situacija kada krene da se sastavlja roster.

Tako je, evo Monako je dokaz za tu priču, oni su u protekloj sezoni imali budžet od 5.8 miliona € naspram Zvezdinih 5.2 miliona €, a bili su na korak od F4.

Edit: ovo su cifre za roster.

Edited by blesingejm
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blesingejm said:

Tako je, evo Monako je dokaz za tu priču, oni su u protekloj sezoni imali budžet od 5.8 miliona € naspram Zvezdinih 5.2 miliona €, a bili su na korak od F4.

Edit: ovo su cifre za roster.

Aha al malo morgen

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blesingejm said:

Tako je, evo Monako je dokaz za tu priču, oni su u protekloj sezoni imali budžet od 5.8 miliona € naspram Zvezdinih 5.2 miliona €, a bili su na korak od F4.

Edit: ovo su cifre za roster.

A eto mi smo bili iza tog Monaka samo valjda dve pobede, iako smo igrali sa povredjenim Vajtom celu sezonu, prakticno bez prve petice i prve cetvorke. Bas za tih 600k kolika je razlika u budzetu za tim (mada je i to sumnjivo s obzirom da je bruto budzet Monaka skoro 15m smo mogli da kupimo dva solidna centra.

 

Uz to, taj Monako je do tog skora doveo trener koji kod nas nista bolje rezultate imao od Dejana Radonjica, naprotiv, morao je da dodje Radonjic da vadi sezonu koju je ovaj zasrao.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blesingejm said:

Tako je, evo Monako je dokaz za tu priču, oni su u protekloj sezoni imali budžet od 5.8 miliona € naspram Zvezdinih 5.2 miliona €, a bili su na korak od F4.

Edit: ovo su cifre za roster.

U jbt, sa tolikim budzetom nisu uspjeli uzet titulu u domacem prvenstvu? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...