Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

@đuras

Polaziš od pretpostavke da smo bili na nuli na početku ove sezone, bez dugova iz one 20/21 i da je Čović obezbedio samo 3 do 3 i po miliona za plate. A možda je našao i milion za dug iz te prethodne.

Tako da...ako sad opet dugujemo milion za plate iz prošle sezone, a treba da namaknemo 5m za plate u narednoj, onda ćemo ponovo ostati dužni milion na kraju sledeće za tu sezonu...i tako ponovo ukrug. Znači ne moramo da sabiramo i dug i minimalni budžet za sledeću (

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blesingejm said:

Tako je, evo Monako je dokaz za tu priču, oni su u protekloj sezoni imali budžet od 5.8 miliona € naspram Zvezdinih 5.2 miliona €, a bili su na korak od F4.

 

monako je verovatno usao sa tim budzetom u sezonu ali su oni doveli nekoliko kvalitetnih igraca nakon starta, menjali trenera i sta vec

nisam siguran da je to klub sa kojim mozemo i treba da se merimo. ja više gledam kako da budemo kompetitivni sa bajernom, baskonijom, albom, žalgirisom, asvelom, naravno i partizanom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

@đuras

Polaziš od pretpostavke da smo bili na nuli na početku ove sezone, bez dugova iz one 20/21 i da je Čović obezbedio samo 3 do 3 i po miliona za plate. A možda je našao i milion za dug iz te prethodne.

Tako da...ako sad opet dugujemo milion za plate iz prošle sezone, a treba da namaknemo 5m za plate u narednoj, onda ćemo ponovo ostati dužni milion na kraju sledeće za tu sezonu...i tako ponovo ukrug. Znači ne moramo da sabiramo i dug i minimalni budžet za sledeću (

da, moze biti da je tako

samo sada imamo i novi minimum budzeta za EL

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bilo smisleno da se napravi "Kalemegdan u Junu 2022" 2.0 i da se ljudi skupe da kazu i Covicu i Radonjicu da se dozovu pameti i nadju nacin kako zajedno uci u novu sezonu dok ne bude definitivno kasno. Pomoglo je pred 5. utakmicu Finala ABA kad su navijaci dosli pred Pionir....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonji sreca u daljem radu, covek nam je puno radosti doneo i to mora da se postuje.

Vidim/citam spominje se Alimpijevic, zelen je jos, nit' bi on imao ikakvog uticaja na preCednika nego bi morao da igra kako ovaj svira.

Nasuprot Cokija treba neka jaca figura da bi izborio neki minimum za rad.

 

Ocigledno je da krecemo od neke nule a komsinica je u znatnoj prednosti jer ce imati kostur tima od prosle godine, u svari briga mene mnogo za njih ali su nam oni rivali sa kojima cemo se tuci za abu i samim tim za evro ligu pa je mozda je vreme za totalni reset kluba.

Moje misljenje je da evro ligu sezone 23/24 necemo videti, mozda suvise crno ali mi to deluje realno, tako da mislim da je vreme da neko drugi proba da vodi klub,

 

Coki se macevao godinama, uspeo je da skine komsinicu sa trona ali u evro ligi nismo napravili nikakav iskorak za sve ovo vreme, mozda se njegov ciklus zavrsio jer bas ali bas sumnjam da cemo dominirati u abi sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

monako je verovatno usao sa tim budzetom u sezonu ali su oni doveli nekoliko kvalitetnih igraca nakon starta, menjali trenera i sta vec

nisam siguran da je to klub sa kojim mozemo i treba da se merimo. ja više gledam kako da budemo kompetitivni sa bajernom, baskonijom, albom, žalgirisom, asvelom, naravno i partizanom.

 

Uz dužno poštovanje, ali to je pogrešan pristup. Nema razloga ne želeti pobedu protiv bilo kog protivnika, bez obzira na budžet i renome kluba protiv kojeg se igra. Bez uzmicanja, i samo tako može doći do iskoraka™.

Edited by blesingejm
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nunilo said:

Radonji sreca u daljem radu, covek nam je puno radosti doneo i to mora da se postuje.

Vidim/citam spominje se Alimpijevic, zelen je jos, nit' bi on imao ikakvog uticaja na preCednika nego bi morao da igra kako ovaj svira.

Nasuprot Cokija treba neka jaca figura da bi izborio neki minimum za rad.

 

Ocigledno je da krecemo od neke nule a komsinica je u znatnoj prednosti jer ce imati kostur tima od prosle godine, u svari briga mene mnogo za njih ali su nam oni rivali sa kojima cemo se tuci za abu i samim tim za evro ligu pa je mozda je vreme za totalni reset kluba.

Moje misljenje je da evro ligu sezone 23/24 necemo videti, mozda suvise crno ali mi to deluje realno, tako da mislim da je vreme da neko drugi proba da vodi klub,

 

Coki se macevao godinama, uspeo je da skine komsinicu sa trona ali u evro ligi nismo napravili nikakav iskorak za sve ovo vreme, mozda se njegov ciklus zavrsio jer bas ali bas sumnjam da cemo dominirati u abi sledece godine.

Sve se slazem osim ovog dijela. Mislim da kad smo trebali napraviti neki iskorak smo bili saplitani od drzave 2017 a i ove godine i to je cinjenica. Ostale godine su bile okej, osim one Obradoviceve sezone.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blesingejm said:

Uz dužno poštovanje, ali to je pogrešan pristup. Nema razloga ne želeti pobedu protiv bilo kog protivnika, bez obzira na budžet i renome kluba protiv kojeg se igra. Bez uzmicanja, i samo tako može doći do iskoraka™.

 

nisam pisao o pobedi, već u nekom budžetu koji je realniji za naše okvire od monaka koja za dva dana može da stvori 10 miliona ako zatreba

 

12 minutes ago, Miki28 said:

 

"iskoristio je opciju izlaska iz ugovora"

 

sad već ima smisla to što praktično nema obeštećenja za kalinića. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bosMan_jr said:

Plus sto se poslednjih x trenera tamo u najmanju ruku nije proslavilo, tako sa moze da bude isti kao svi - los klub ne vredi nista ili da ih podigne na visi nivo - veliki uspeh odmah

 

Himki pogotovo

Uniks jbg... više ne mogu da ih pohvatam. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

sad već ima smisla to što praktično nema obeštećenja za kalinića. 

 

Da. Imao je player opciju do nekog trenutka. Da nije izasao iz ugovora, verovatno do sutra, mogli bismo da trazimo odstetu. Ovako ide besplatno. Jedino to Valensiji, to mi bas nije jasno, ne kapiram kako to Valensija ima pravo na njega u Spaniji, to kao NBA nesto?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bosMan_jr said:

Plus sto se poslednjih x trenera tamo u najmanju ruku nije proslavilo, tako sa moze da bude isti kao svi - los klub ne vredi nista ili da ih podigne na visi nivo - veliki uspeh odmah

 

Plus ne mora da brine da li su igraci primili platu i da li ce doci na trening. Svaki trener zeli da moze da se skoncentrise samo na teren.

Ako neko misli da se dogadjaji sa finala aba lige ne prenose na strucnjake, taj je u velikoj zabludi. Ni Dejo ni Zoc ni u kom slucaju ne zele ono da gledaju.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Ispade da je npr Davidovac otisao za vece pare u CSKA nego Hollins u Makabi, sto je smesno.

Ne pije ti ovo poređenje vodu, i sam znaš kakva su dešavanja tamo. Ne igraju ni EL, pa su dužni da preplaćuju osrednje igrače. Svako zna da Davidovac ne vredi te novce. 

 

A što se tiče potencijalnog odlaska Radonjića i dolaska novog trenera, meni je interesantna opcija Vlade Jovanovića iz predgrađa. Na duže staze, kao DR onomad. Lep je basket tada FMP pikao sa njim, šta znam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je Radonja naša sveta krava, i naravno da je jako loše što odlazi. Pre svega jer je to pokazatelj da stanje u Zvezdi nije sjajno, naprotiv. Ali ja sam optimista.

 

Radonja je odličan fit za nas (pre svega za ABA), ali i prilično tvrdoglav trener. Neke utakmice u sezoni je baš ziheraški vodio, sa šablonskim izmenama bez obzira na situaciju na terenu. Nekoliko utakmica u EL smo izgubili zbog toga, pre svega Efes i Monako. Nije nam bilo dovoljno ni +15. 

Roster mu je bio totalno defanzivno sklopljen, gde je Kalina glumio Durenta, i to uglavnom neuspešno. U ofanzivnom delu nije mnogo napredovao, defanziva mu je 90% trenerske filozofije. To je za ovakvu ABA bilo dovoljno do sad, gde su nam konkurenti bili poludivlji Partizan i divlja Cedevita. U EL smo se raspali vrlo rano, i da nije bilo izbacivanja Rusa ne bi imali nikakvu šansu još u januaru za F8. Ne mogu krvava kolena da naprave taj iskorak, ipak ti treba neki Beron ili Lojd tip igrača.

Da ne pričam o držanju Cirbesa i Simonovića u ekipi, koji mu igraju garbage time, umesto da za to imamo dva klinca da bar osete atmosferu i EL. Zato su ekspresno najureni Uskoković i Boriša. Ako oni nisu bili to što je tražio, trebalo je naći neke druge klince. O dovođenju Markovića i nedovođenju centra da i ne govorim. Sve smo to apsolvirali i tokom sezone, ali nije loše podsetiti se. Mogao je Radonja sa budžetom od prošle godine (kada je sastavljao roster) da dovede Beron-Lojd-Panter tip igrača i centra, ali je više želeo Holinsa i Markovića, i nesrećnog Cirbesa... nije valjda da je Čović i tu kriv... Ne ide to tako ako hoćeš iskorak... 

 

Hvala mu za sve, trofeji sve govore. Ne treba plakati za njim, idemo dalje.

 

Ako sad imamo tih 7 milja za roster, i ako krećemo ispočetka, hajde da verujemo da ćemo dovesti trenera sa modernim shvatanjem košarke, makar nekog perspektivnog. I da ćemo u rosteru imati sve ono što nam je falilo prethodne sezone... 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gavran said:

A što se tiče potencijalnog odlaska Radonjića i dolaska novog trenera, meni je interesantna opcija Vlade Jovanovića iz predgrađa. Na duže staze, kao DR onomad. Lep je basket tada FMP pikao sa njim, šta znam. 

 

Nemam problem sa time, ali to sam ja. Bas me zanima sta ce navijaci reci na neko peto mesto na tabeli, ili slicno. Svestan si svega kako je tesko raditi u klubu sa ambicijama Zvezde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gavran said:

A što se tiče potencijalnog odlaska Radonjića i dolaska novog trenera, meni je interesantna opcija Vlade Jovanovića iz predgrađa. Na duže staze, kao DR onomad. Lep je basket tada FMP pikao sa njim, šta znam.

04f.gif

 

salu na stranu, kakav Vlada Jovanovic, ne igramo Fiba LS pa da se uci protiv Poljaka i Portugalaca

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...