Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

7 minutes ago, Guru said:

 

Ni blizu, ne znam da li smo se istripovali da je Omar Tomas zato što je crnac i ima dredove, al' pogledao sam pre neki dan i defanzivne posede iz Uniksa - lenjo, ležerno, mekano, dekoncentrisano. Napadački je doduše bolji nego što sam očekivao, lepo šutira i iz driblinga, ne sme mu se ostaviti previše prostora, mada reket zaobilazi u širokom luku. I fino dodaje iz pika na strani, mada povremeno i telefonira sa pasovima.

 

Slažem se, odbrana mu je upitna. Čak je izašao i klip sa njegovim odbrambenim bravurama..

Nije možda baš merodavan pokazatelj ali da se  izvesti neki zaključak. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Guru said:

 

Nedović, Holland i Petrušev u startnoj postavi = isticanje bele zastave, sve i da je plej Jrue Holiday. Mora se napraviti kakav takav balans između odbrane i napada, znači makar Martin kao starter i Lazarević ili Lazić na tri. Mada i potencijalni 2nd unit sa Ivanovićem, Dobrićem, Holandom, Vajtom/Ilićem i Petruševim/Mitrovićem, majko mila šta mi radimo... 

 

Kako ata radimo? Pripremamo se da igramo jednu modernu i lepu kosarku sa dosta poena a ne kao kod onog limitiranog Radonjica. 

 

Jedva cekam show da poocne

 

 

Sad kad vidim kakve igrace imamo da biramo, jasno mi je sto se Radonjic drzao proverenih snaga 

5 minutes ago, Nate said:

😱 kako jbt bog?! Zar ga nismo pazljivo pratili? A da nismo, slucajno smo ga videli kako rezi u poluvremenu protiv partizana.

 

Rezi al kao moj retriver, pola kudje mozes da odneses dok on rezi. Daleko je Holland od pitbula

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Srki said:

Slažem se, odbrana mu je upitna. Čak je izašao i klip sa njegovim odbrambenim bravurama..

Nije možda baš merodavan pokazatelj ali da se  izvesti neki zaključak. 

 

Neodoljivo podseća na Dobrića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Holland je bio odličan i jedan od najvažnijih igrača Unicsa kad su igrali finale EC. Tad sam ga priželjkivao kod nas, kao i Canaana i Johna Browna. Ne vjerujem da je pretjerano skup i vjerovatno će ulaziti sa klupe.

 

Jedini nerazuman potez je produžavanje Vajta koji sigurno nije jeftin a karijera mu je u padu. Samo da ne uguši Ilića koji bi mogao biti otkrovenje.

 

Pozicija 3 je najveća rupa u rosteru, tu nam fali jak igrač uz pleja, ali kako stvari stoje biće dobro ako bar pleja nađemo da valja.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Nini3112 said:

 

Lele za ovog Dobric institucija u odbrani,bas lose izgleda ovo nantvom klipu @Guru 😁

 

Ali baš loše...:classic_blink: Ovo na 0.55s je na prvo gledanje bilo urnebesno...ali već drugi put, setiš se da ćemo ubrzo to gledati i uživo...tada će svima sem nama biti zabavno.

Holandu nažalost elementarne kretnje u odbrani nisu poznate. Na svakom klipu deluje kao da je juče došo.

Nekoliko puta je blokirao saigrače pogubljenim bauljanjem nakon preuzimanja, udvaja impulsivno kao Energy king pa vazda kasni da blokira šut svog igrača (kao Deda u regularnom delu sezone)... leti na prvi lažnjak (kao Dobrivoje kada udje sa klupe)...previše puta je šut ispratio samo pogledom, sa spuštenim rukama (Pero Antić stajl)...kod Radonje bi nakon dva kola bio 14-i igrač.

Srećom Radonja je nešto južnije...:whistling:

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holand je koncepcijski najbesmislenije pojačanje do sada, jer niti smo u njemu dobili zamenu za Holinsa kao ubedljivo najboljeg atletu i defanzivca na perimetru u prošlosezonskom timu, niti smo dobili zamenu za Kalinića kao fizikalnog 3/4 igrača, a nismo dobili ni nekog ekstra wing ball handler-a (mada je tu svakako osetno bolji od Holinsa i Dobrića, što doduše i nije veliki izazov). Ne znam samo ko će nama igrati odbranu na perimetru i na protivničkim krilima, pošto su nam trenutno dva najbolja defanzivca Lazarević i Lazić (koji je vidno usporio), a oni su em ofanzivno limitirani, em sa ovakvom selekcijom spoljne linije jedan će sasvim izvesno izvisiti za minute, a drugi će skupiti max 15 mpg.

 

Mada bih i na centarsku liniju Martin, Petrušev, Mitrović imao štošta da kažem, al' 'ajde...

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Mada bih i na centarsku liniju Martin, Petrušev, Mitrović imao štošta da kažem, al' 'ajde...

 

 

Neka, ne mora mi cigani sve da znamo.

Meni je za danas više nego dovoljna ova demistifikcija pit-bula...kaži sutra. :whistling:

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

Holand je koncepcijski najbesmislenije pojačanje do sada, jer niti smo u njemu dobili zamenu za Holinsa kao ubedljivo najboljeg atletu i defanzivca na perimetru u prošlosezonskom timu, niti smo dobili zamenu za Kalinića kao fizikalnog 3/4 igrača, a nismo dobili ni nekog ekstra wing ball handler-a (mada je tu svakako osetno bolji od Holinsa i Dobrića, što doduše i nije veliki izazov). Ne znam samo ko će nama igrati odbranu na perimetru i na protivničkim krilima, pošto su nam trenutno dva najbolja defanzivca Lazarević i Lazić (koji je vidno usporio), a oni su em ofanzivno limitirani, em sa ovakvom selekcijom spoljne linije jedan će sasvim izvesno izvisiti za minute, a drugi će skupiti max 15 mpg.

 

Mada bih i na centarsku liniju Martin, Petrušev, Mitrović imao štošta da kažem, al' 'ajde...

 

Pa nemamo mi para za grizlija  Radeta iz Memphisa.

Link to comment
Share on other sites

Taktika za sledecu sezonu:

 

 

3-4-3 fudbalskim recnikom.

 

Monako je prosle sezone imao najbolji napad i najgoru odbranu i igrali su top8. Jes da cemo mi biti mozda nesto slabiji i da cemi imati manje iskusnog trenera, al nikad se ne zna.

 

Nedovic je postizao poena koliko i Dvejn Bejkon. Ukoliko zaista dodje neki Sabaz (ili neki drugi skorer iz Nba/G league) koji je sposoban da utrpa poena nista manje nego Majk Dzejms tu smo negde sa najboljim skorerima Monaka prosle sezone.

 

Li, Vesterman, Anjdusic, Outara i Dialo su davali 33 poena ukupno.

 

Mogu li Ivanovic, Holand, Dobric i taj jos jedan 2/3-3/2 igrac dati tolko poena ili ako ne dodje jos taj jedan onda plus Lazarevic/Lazic dati toliko poena zajedno prosecno? Ja mislim da mogu. Pa samo ove sezone Dobric, Ivanovic, Lazarevic i Lazic su davali 23 prosecno znaci bez Holanda a kamoli jos jednog eventualnog igraca na toj poziciji.

 

Vil Tomas i Brok Motum su davali 11 poena prosecno. Mogu li Bentil i Ilic (+eventualni Vajt) da daju toliko prosecno? Ja mislim da mogu.

 

Motijeunas, Hol, Boutsiele su davali 20 poena prisecno. Mogu li Martin, Petrusev i Mitrovic do 20 poena prosecno? Ja mislim da mogu.

 

Ovo izgleda smesno u smislu kao da resavam matematicki zadatak i da je jedno teorija a druga praksa, i realnost da treba da nam se poklopi mnogo stvari pre svega da kliknu igraci sa trenerom, pa medjusobno na terenu, pa da nam izostanu povrede za promenu.

 

Sta zelim da kazem? Da ozbiljan potencijal u napadu postoji, nista manje nista vise od toga. Ako smo kod Radonje neke utakmice izgubili zbog nedostatka kvaliteta u napadu, ovde cemo zasigurni neke izgubiti zbog nedostatka kvaliteta u odbrani. Obrni-okreni moze se desiti (znaci ne desice se, vec postoji potencijal ukoliko bi dosao neki Sabaz) da budemo jedna od boljih napadackih ekipa i mozda tako trazimo svoju sansu.

 

Misljenja sam da nam je trenutno mnogo veca briga dobar plej nego trener, dobar plej je cesto sposoban da poveze redove vise nego bilo koji trener narocito kada se igracima daje vise slobode u napadu.

 

Edited by 1945
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1945 said:

Monako je prosle sezone imao najbolji napad i najgoru odbranu i igrali su top8. Jes da cemo mi biti mozda nesto slabiji i da cemi imati manje iskusnog trenera, al nikad se ne zna.

 

Monako je prošle sezone dozvoljavao 0.986 poena po posedu, koliko smo dozvoljavali i mi... Znači defanzivno deoba 9. mesta u EL. Ofanzivno je samo Efes imao više poena po posedu od njih. Znači i bez ulaženja u ovo sabiranje projektovanih poena po pozicijama (wtf), poređenje je mnogo loše jer mi očigledno nećemo imati kapacitet da igramo odbranu na nivou one iz proše sezone. 

 

24 minutes ago, 1945 said:

Obrni-okreni moze se desiti (znaci ne desice se, vec postoji potencijal ukoliko bi dosao neki Sabaz) da budemo jedna od boljih napadackih ekipa i mozda tako trazimo svoju sansu.

 

Šanse da Zvezda bude jedna od boljih napadačkih ekipa u EL su bukvalno nepostojeće, sve i da na pleju dođe famozni Šabaz. Treba malo pogledati i druge timove i čime oni raspolažu, a ne praviti neke potpuno nerealne projekcije na osnovu toga što smo doveli Nedovića i raspitivali se oko Šabaza Nejpiera.

 

32 minutes ago, 1945 said:

Misljenja sam da nam je trenutno mnogo veca briga dobar plej nego trener, dobar plej je cesto sposoban da poveze redove vise nego bilo koji trener narocito kada se igracima daje vise slobode u napadu.

 

Oh, so 2017... 

 

  • Like 9
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...