Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Izgleda da nam tamburanje rumenog i njegovih placenika nece biti oprosteno. 

U prilog tome i nekaznjena bezanija pomenutih, sta im ko moze ... bolje i to nego novo tamburanje.

Logican nastavak je ovakav pocetak prelaznog roka ... pusteni smo niz vodu definitivno.

Jedini problem tog naprdnjackog projekta je sto smo opet u EL i tu mora da nam se obezbedi minimalac.

To ih hebe ... sada moraju da puknu mnogo vise ne bi li gurali dalje svoje grbavo cedo.

A mi ... sta cemo, krvava kolena i borba ... pa gde stignemo.  Ako nas predvode Radonja i Kalina, verujem da ce milioneri krv da propisaju dok nas ne skinu.

I lepo bi bilo da se pickoustom pocnemo zahvaljivati na pravi nacin ...

 

Jos nesto ... sezonska pod obavezno 

 

 

 

 

Edited by Plant
  • Like 19
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da su se mnogi prezasitili košarke koju gledamo svih ovih sezona, pa iz toza proizilazi nekakva apatija ili zbog raskoraka izmedju želja (top 8, polufinale, finale, šta li već?) i realnosti( svi domaći i regionalni trofeji ) vlada ogorčenost uz pretjetani pesimizam, svakako neosnovan. 

 

Jebemga, prosto ne dijelim vašu energiju, igrali smo skroz ok košarku cijelu sezonu, sa limitima koji su uočljivi. I ok mi je da Radonjić dovede nekoga ko mi se ne dopada, i da izgubimo dobijenu utakmicu. Uzeli smo sve što je bilo realno, u okolnostima i situaciji kada je pritisak kulminirao. I način na koji Radonjić sklapa rostere svih ovih sezona govori da će slično ili približno biti i ove sezone. Otići će glavni akteri, doći će drugi. Fizikalci će zamijeniti fizikalce, sistem će ostati isti. 

 

Nije mi jasno šta većina vas želi i zbog čega apokaliptične pretpostavke, smrknuta lica i nepovjerenje u cijelokupan sistem? 

 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:

Nikakvo izvinjenje meni ne treba niti ga tražim.

Ne patim od toga da glumim realnost, niti to činim, ali i u ljubavi, kao i u svemu u životu, realnost mora da postoji. Ako već moram da pričam o sebi, privatnom životu, ljubavi prema Zvezdi onda ponekad kažem da tu pomalo patim što mi je ljubav prema Zvezdi usadjena od rodjenja. Nisam moga (ni ) da biram. Nije da se žalim, i da ne volim što Zvezdu volim, sasvim sam siguran da sam i sam birao da bih tako izabrao, ili bih voleo barem da tako izaberem, jer mi je neizmerno lepih i srećnih trenutaka ljubav ka Zvezdi donela. No pomalo smatram da sam kao gradsko dete, ne iz Beograda, trebao da imam šansu da sam osetim i odlučim koji to klub. Tako sam se proseravao da ako/kad budem imao sina da mu neću nametati za koga će da navija, sad kad ga imam idalje lažem sebe da je tako… Dok se sinko najlepše i najlakše uspavljuje svake večeri kad mu pevam/recitujem Ti igraš na oblacima slave, najsladje se nasmeje kad viknem Svaki Delija veran je ko pas, pas


Ljubav i zaljubljenost nisu isto, kad si zaljubljen idealizuješ, nebitno da l osobu ili klub. Kad voliš, voliš dobre strane ali si svestan i mana, pa voliš i uprkos manama. Tako i ova naša Zvezda ima manu, a najznačajnija je da je njen način funkcionisanja parazitski. Iz godine u godinu, bez ikakvog povrata i pozitivnog prihoda, bacaju se u bunar milioni, milioni svih gradjana dok širom zemlje ima gomila onih kojima bi samo deo toga učinio život lakšim i dostojanstvenijim. 
Da se ne bih ponavljao quote-ovaću sebe 

 


Je l treba još neki argument zašto neko ko voli svoj klub smatra da taj klub treba da propadne ako nije sposoban da funkcioniše profitabilno, bez milostinje i/ili lopovluka?

 

Dok ne propadnemo, a propasti nećemo, navijacu i voleti Zvezdu, jer ono zbog od rodjenja…


 

Izvinjavam ti se ako sam te povredio jer mi sigurno to nije bila namera, ne mogu da se izvinim za deo sto si mi napisao da ne serem i da ti merim ljubav prema Zvezdi a ja samo konstatovao da nikada nisam cuo nigde da neki navijac napise to sto si ti napisao, da se ne ponavljam. Meni je to i dalje neshvatljivo, ne bezim od toga da sam sada mozda subjektivan, ali nisam cuo kao sto rekoh nikada nigde osim sada prvi put u zivotu.

 

Kada ljudi vole iste stvari nekako se uvek nadju na istom manje vise, mislim na neke kljucne stvari ne na neke finese gde je ono 100 ljudi 100 cudi. Na primer kapiram da svi ljudi koji se bave nekim hobijem u slobodno vreme da to vole da rade. Kapiram da svi gejmeri vole igrice i na istoj su toj nekoj talasnoj duzini kada pricaju o istim, svi bodibilderi verovatno vole da dizu tegove i zive taj neki lajfstajl, svi pankeri slusaju istu muziku, isto se oblace i zive isti nacin zivota... i tako dalje i tako dalje. Posto je ova nasa kategorija malo sira pokusacu u najkracim crtama sta nam je zajednicko, na primer mi Zvezdasi, svi volimo Zvezdu i crvo bele boje(valjda) svi uzivamo u trofejima(valjda),isto radujemo pobedama i tugujemo u porazima, drago nam je kada ima dobrih vesti oko kluba-neprijatno kada ima losih, volimo ili postujemo Kalinica, slazemo da su nam omiljeni stranci Djenka, Kvinsi, Markus itd. itd.

 

Isto to mozes videti i na komsijskoj temi, svi vole Zeljka, svi vole Novicu, svi vole Bogdana, svi se raduju povratku u Evroligu itd.

 

Hocu da kazem da sam apsolutno siguran da u svom okruzenju od svih prijatelja koje znam da vole nas klub i znam da su navijaci istog uopste je nevazno jer idu redovno na utakmice ili povremeno, tako imam i prijatelje koje voli komsijski klub i da im je zasigurno neshavtljivo da neko uopste pomisli a jos i da izjave da i klub treba da mu propadne. Kao i da sam rekao da nisam to nigde ni procitao na internetu ikada igde. Ja sam sada mozda subjektivan, iracionalan, naravno da sve moze da se pomisli i da sve sto se kaze smisleno ima neku argumentaciju ali za mene najcistija moguca emocija prema klubu ne moze da vodi objektivnost i racionalnost. Moze da me vodi komentarisanje igre ili desavanja oko kluba il cega vec, ali ne moze i to da ja uopste pomislim da Zvezda treba da propadne i da bi bio ok sa tim, ma koje god okolnosti da su u pitanju. Zato sam napisao onako kako sam napisao, znaci kao sto rekoh mozda sam i subjektivan ali sam potrepio time da nikada nigde nisam to cuo uzivo od nekog navijaca nekog kluba koga znam ili procitao na nekom navijackom forumu.

 

Zao mi je ako po malo patis kako si napisao sto ti je usadjena ljubav prema Zvezdi, osim ako nisi mislio na poraze, tu i ja patim. 😄

 

Sada nekako izvlacim zakljucak da to sto ti po malo patis sto ti je usadjena ljubav prema Zvezdi, sto nisi mogao da biras za koga ces da navijas i sto ne mozes to da promenis pa podsvesno zbog toga bi bio ok sa tim da treba da propadnemo jer bi te resilo povremenih ili malih patnji kako si nazvao, jer sa druge strane i ne zalis se puno i i dalje si cesto srecan zbog Zvezde. Tako sam ja razumeo, izvini ako sam izneo pogresan zakljucak. 

 

Za mene je Zvezda ljubava ta ljubav mi daje snagu-pozitivno razmisljanje-srecu na prvu a na duze staze mi je dala gomilu srece i prijatelja zivotnih, tako da to sto ja dozivljavam tako naravno da ostavjam mogucnost i da drugi dozivljavaju drugacije niti ikome ista namecem i odma sam ti napisao da si me pogresno razumeo, a mozes i da se vratis da procitas upis od cega je sve pocelo i u startu si se iznervirao i reagovao si emotivno a ne objektivno sto kapiram da sada dok citas ovo shvatas.

 

Naravno nije sve sreca i pozitivno razmisljanje kako sam naveo, jedina ta neka mala patnja, al ne mogu ni nazvati to bas patnjom su porazi. To mi nekako najcesce i utvrdjuje tu ljubav, odnosno u mnogo bazira na tome, narocito jer sam pocinjao da idem na utakmice 2000ih kad ih je bilo na pretek i najteza decenija u istoriji u klubu sa izuzetkom nekoliko dobrih trenutaka. Apsolutno sam siguran da svaki pravi navijac razume ovo o cemu pricam sto se tice uvecavanja ljubavi kroz bol odnosno poraze(jer ljubav delimicno i jeste neka bol, samo u pozitivnom smislu), tako je i zivotu gde se na primer ljubav prema zeni ogledava kroz teske situacije, ljubav prema prijateljima kroz takodje teske situacije a ne kroz idemo da pijemo ljubi te brat. Ili imas tu kategoriju ljubavi prema klubu ili imas kategoriju navijaca rezultata-tu sam samo kad je dobro ne interesuju me ako ispadnemo u Aba 2 ligu ili rano izgubimo sanse za top8, sto je legitimno naravno ili sto imamo odredjene primere i ovde gde ljudi navijaju za klub zbog trenera ili pojedinih igraca, sto je takodje legitimno.

 

Ovaj deo gde si se samokvoutovao, opet ne mogu da razumem. Ti mozda i jesi u pravu sa jedne strane da su Zvezda i Partizan parazitski klubovi jer dobijaju novac od drzave ili grada(da znas da dobija jos dosta evroligaskih klubova ne samo ova nasa 2), ali ja jednostavno ne mogu da uvazim da je Zvezda parazitski klub jer je za mene Zvezda ljubav a onda mi je to nespojivo, iako su kroz Zvezdu u istoriji obitavali mnogi paraziti, ali ne moze se Zvezda posmatrati kroz personifikaciju pojedinaca, razumeces sta hocu da kazem.

 

Ziv bio!

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Nikakvo izvinjenje meni ne treba niti ga tražim.

Ne patim od toga da glumim realnost, niti to činim, ali i u ljubavi, kao i u svemu u životu, realnost mora da postoji. Ako već moram da pričam o sebi, privatnom životu, ljubavi prema Zvezdi onda ponekad kažem da tu pomalo patim što mi je ljubav prema Zvezdi usadjena od rodjenja. Nisam moga (ni ) da biram. Nije da se žalim, i da ne volim što Zvezdu volim, sasvim sam siguran da sam i sam birao da bih tako izabrao, ili bih voleo barem da tako izaberem, jer mi je neizmerno lepih i srećnih trenutaka ljubav ka Zvezdi donela. No pomalo smatram da sam kao gradsko dete, ne iz Beograda, trebao da imam šansu da sam osetim i odlučim koji to klub. Tako sam se proseravao da ako/kad budem imao sina da mu neću nametati za koga će da navija, sad kad ga imam idalje lažem sebe da je tako… Dok se sinko najlepše i najlakše uspavljuje svake večeri kad mu pevam/recitujem Ti igraš na oblacima slave, najsladje se nasmeje kad viknem Svaki Delija veran je ko pas, pas


Ljubav i zaljubljenost nisu isto, kad si zaljubljen idealizuješ, nebitno da l osobu ili klub. Kad voliš, voliš dobre strane ali si svestan i mana, pa voliš i uprkos manama. Tako i ova naša Zvezda ima manu, a najznačajnija je da je njen način funkcionisanja parazitski. Iz godine u godinu, bez ikakvog povrata i pozitivnog prihoda, bacaju se u bunar milioni, milioni svih gradjana dok širom zemlje ima gomila onih kojima bi samo deo toga učinio život lakšim i dostojanstvenijim. 
Da se ne bih ponavljao quote-ovaću sebe 

 


Je l treba još neki argument zašto neko ko voli svoj klub smatra da taj klub treba da propadne ako nije sposoban da funkcioniše profitabilno, bez milostinje i/ili lopovluka?

 

Dok ne propadnemo, a propasti nećemo, navijacu i voleti Zvezdu, jer ono zbog od rodjenja…


 

 

Svaka cast na kompletnom postu. Evo ja sam na forumu vec 13 godina i upravo ljudi kao sto si ti, vini, meda, haos i mnogi drugi cine ovo mesto jako lepim, gde uvek nadjem nesto kvalitetno da procitam cak i kada se skroz ne slazem sa napisanim. 

 

Jako je zanimljivo sto pre tacno 10ak godina su mogli da se procitaju jako slicni upisi partizanovih navijaca o ovoj mantri pustanja niz vodu od strane drzave, zaslugama, itd. Mi doduse jos halu nismo krenuli da pominjemo...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drperce said:

Pre ce biti sizofren ali cenim sto umanjujes iz kulture 😂

Inace svaki navijac je mazohista, pitaj @daba 😂

Ako Daba to posmatra tako ne znaci da svi gledamo isto, ja ne smatram sebe mazohistom, poznajem ljude za koje sam siguran da se ne smatraju, i isto tako pretpostavljam da ima jos ljudi koji razmisljaju kao i ja.

 

U svakom slucaju znam Dabine upise sa Rsb-a, prvi sam ga pozvao da pise ovde jer je to covek koji ima mnogo cega zanimljivog da napise i po delima je jedan od najvecih navijaca u istoriji kkcz na cemu stalno isticem da mu skidam kapu.

 

Ali mazohizam, sizofrenija, patnja ili normalniji nacin je stvar individue i ugao gledanja na stvari. Sigurno da se slazem da sam odlazak na utakmicu te samo po sebi ne cini najnormalnijim covekom na svetu ili recimo ti ne daje smirenje kao kada odes u prirodu, ali daleko od toga da je to usko povezano sa mazohizmom ili sizofrenijom. Sigurno da poznajes ljude koji su sizofrenicari ili mazohisti a nikada nisu otisli na utakmicu i za mene to nema veze sa odlaskom na utakmice a jos manje ima veze sa ljubavi prema klubu iz perspektive kako ja gledam.

 

Na primer evo imamo poznate i uspesne ljude u svojim karijerama koji neki cesce ili redje dolaze da gledaju nas kk. Novak Djokovic, Igor Rakocevic, Gurovic, Vucevic, Dejan Stankovic, Milos Ninkovic, Aleksandar Radojicic, Gordan Kicic, Srdjan Timarov itd itd. Da li mislis da su i oni svi sizofreni ili mazohisti? Ja sam gledao njihove intervjue od svih kada pricaju o Zvezdi i to ih cini poprilicno srecnim a ne da pate zbog toga.

 

Najbolji primer recimo pokojni Ljuba Tadic, zasigurno legenda i mudar covek, sigurno si gledao onaj klip gde prica sta je Zvezda za njega. Da li mislis da je i on neki ludak ili mazohista? Ja mislim da nije. Prilicno uman i smiren covek.

 

Takodje ne mogu da se slozim sa tobom oko dela gde si napisao da klub ne ume da prepozna najvernije, za mene je ljubav davanje i ja od kluba nista ne trazim, osim da pobede ako mogu a ako ne mogu tuzan sam ali se ne ljutim ili me to prodje za dan ili dva, osim gde se desi da patim malo duze al to su oni bas najtezi porazi.

 

Takodje se ni ne slazem da je profesionalni sport rak rana drustva. Ima naravno negativnih aspekata ali i gomilu pozitivnih. Izmedju ostalog i ovakve stvari donosi:

 

https://www.instagram.com/reel/CcGt_qZIzKz/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Da se vratimo malo na prelazni rok i desavanja u klubu.

 

 

 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Mali apel za moderaciju, kao i plusice mogli bi i neki limit za broj upisa, ili broj slova u toku dana.. 

 

Ili makar ogranicen broj upisa za nove clanove, koji bi se povecavao stazom na forumu.

Edited by Igor_
  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Igor_ said:

Mali apel za moderaciju, kao i plusice mogli bi i neki limit za broj upisa, ili broj slova u toku dana.. 

 

Ili makar ogranicen broj upisa za nove clanove, koji bi se povecavao stazom na forumu.

Ovo je tema o Zvezdi a imas odredjenu temu predloga za administraciju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1945 said:

Ovo je tema o Zvezdi a imas odredjenu temu predloga za administraciju.

Mislim da bi trebalo da se spustis na zemlju malo. 

Nisi ti taj koji bi nesto ovako trebao da mi napise, ima ljudi koji su za to zaduzeni.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Igor_ said:

Mislim da bi trebalo da se spustis na zemlju malo. 

Nisi ti taj koji bi nesto ovako trebao da mi napise, ima ljudi koji su za to zaduzeni.

Slazem se. Administracija spusta na zemlju ljude ovde, a ne mi kao obicni clanovi jedni druge, nisi ti taj koji bi nesto ovako trebao da mi napise, ima ljudi koji su za to zaduzeni.

 

Vec se neko bio zalio na moju duzinu upisa i admin Uvrnuto je napisao jedan po meni pravedan upis gde mi je sugerisao da pisem sazetije ali i da ne zeli da mi to zabrani dok pisem korektno i naveo da uvek moze da se skroluje dugacak upis ili da se blokira odredjena osoba.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1945 said:

Slazem se. Administracija spusta na zemlju ljude ovde, a ne mi kao obicni clanovi jedni druge, nisi ti taj koji bi nesto ovako trebao da mi napise, ima ljudi koji su za to zaduzeni.

 

Vec se neko bio zalio na moju duzinu upisa i admin Uvrnuto je napisao jedan po meni pravedan upis gde mi je sugerisao da pisem sazetije ali i da ne zeli da mi to zabrani dok pisem korektno i naveo da uvek moze da se skroluje dugacak upis ili da se blokira odredjena osoba.

Ja tebe nisam spustio na zemlju ili sta god. 

Niti sam te bilo gde pomenu, da li je moj sugestija proistekla iz tvojih postova, jeste ali daleko od toga da sam tebe spustio na zemlju. 

Nisam video da se neko vec zalio, i da je bilo odgovora. Moja sugestija je jasna i verujem da nisam jedini koji misli isto, nekad se novim clanovima sugerisalo sa "manje pisi, vise citaj za pocetak" a sada svako moze da napravi nalog i spamuje topike sa 10ak postova prosecno dnevno. 

Ps: bilo je dosta tvojih postova koje je vredelo procitati, nije sve napisano upuceno direktno tebi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ridji said:

Iz godine u godinu, bez ikakvog povrata i pozitivnog prihoda, bacaju se u bunar milioni, milioni svih gradjana dok širom zemlje ima gomila onih kojima bi samo deo toga

Samo jos ovo da dodam na ovaj deo.

 

Prvo, postaji povrat ka drzavi osim placanja poreza ima tu jos gomile stvari i nije sve puki finansijski aspekt a i u toj oblasti ima jos kategorija povracaja novca drzavi.

 

Drugo, ima i toga a ima i ovoga da mi cinjenicno bez te drzavne pomoci kolika god da je recimo izmedju ostalog i mnogo nekih primera ne bi mogli da dovedemo Kalinica a to je usrecilo mnogu decu recimo.

 

Nekima deluje kao da je bio i najsrecniji dan u zivotu:

 

https://www.instagram.com/reel/CcGt_qZIzKz/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Heaviside said:

Čuj šta će mu 500k evra, vozi dečko smarta. Jbt, kakve se gluposti ovde mogu pročitati...

 

 

Nije poenta u Smartu, poenta je da postoje ljudi kojima je novac sasvim sporedna stvae u zivotu. Zaradili su mnogo novca i ne smatraju ga statusnim simbolom i nije im nuzno potrebno da ga uvecavaju preko nekih granica za koje smatraju da je dosta.  

Kalina mi lici na takvog covega, kome je bitno da je sigurno obezbedio poroidicu i sad bi da se malo igra kosarke i uziva medju svojima radije nego da negde u Barsi juri jos par stotina hiljada da stavi na konto

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, drperce said:

Pre ce biti sizofren ali cenim sto umanjujes iz kulture 😂

Inace svaki navijac je mazohista, pitaj @daba 😂

Nekad se znao red za pojacanja:

1. Kod Dabe na informativni razgovor.

2. Potpise ugovor ako Daba i Veteran odobre.

3. drPerce uradi majicu.

 

Ovo sada ic ne valja.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Nekad se znao red za pojacanja:

1. Kod Dabe na informativni razgovor.

2. Potpise ugovor ako Daba i Veteran odobre.

3. drPerce uradi majicu.

 

Ovo sada ic ne valja.:classic_biggrin:

Pocinjalo od druga dinamitnog a zavrzavao se trejd tako sto ih Bojana trudna zagrli

Mi ostali smo nesto izmedju ta dva radili po redu koji si naveo 😁

Edited by drperce
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ajd' da se vratimo na temu. Udri gazda jedan ovakav 

 

Jovic, Ivanovic, Markovic

Nedovic, Guduric

Kalinic, Dobric, Lazic

Davidovac, Ilic, Lazarevic

Mitrovic, Petrusev, Kuzmic

 

pa da se sa tribina cuje Srbija, Srbija ... a i Radonja da se bas ne muci sa tim stranim jezicima. To mu dodje kao nesto skoro pa realno ... Bjelica i Dragic su bas ono vlazni san.

Sa druge strane najveci Srbin sa preplanulom petorkom na parketu u cudu ... kao i naprdnjacko patriotski support u kojekakvim lozama

 

 

 

 

 

Edited by Plant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eno Terzic se hvali kako je FK prihodovao 200 miliona evra u poslednjih 5 godina i da se ocekuju jos veci prihodi jer je realan plasman u LS i ove i sledece godine. Nije mi jasno da od tog novca nikako ne moze da se finansira KK i da Covic nije uspeo dok je bio predsednik SD da napravi model kakav imaju Barsa i Real gde fudbalski klubovi finansiraju kosarkaske. 2-3 miliona evra FK ne bi ni osetio, a KK bi znacilo mnogo. Naravno, znam da se u FK mulja i da tamo dug i dalje postoji, ali ipak je ova cifra od 200 miliona ogromna, a pritom bi potez da se deo novca prosledi u KK bio i populisticki sto Terza obozava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

 model kakav imaju Barsa i Real gde fudbalski klubovi finansiraju kosarkaske 

 

To je u sustini i jedino odrziv model i nesto sto ce verovatno jednog dana i desiti ... nazalost, ne tako skoro.

A desice se kada sport prekine da se finansira na postojeci nacin ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ne znam odakle se pojavljuje, a ima toga redovno, potreba za nekakvom politickom korektnoscu u mas Cigana koja se manifestuje kroz izjednacavanje svega i svacega. Sada je takva stvar oko nas i njih u kosarci. Iste pare se daju i tacka, sve je isto, zasto kukamo.

Pre svega treba da se kedna stvat kaze jasno, a to je da su oni projekat. Mi jesmo na drzavnim jaslama, fakat je to, ali mi nismo projekat, a oni jesu. Kao i svaki SNS projekat, oni su nesto sto je pazljivo planirano, nesto gde ce se okretati veliki novac i svi zaradjivati, nesto sto nije stvar samo praznog marketinga i price od dva dana. Sve te megalomanske projekte sns gura do kraja, koliko god to bilo suludo, trulo...  Sns im dovodi najboljeg evropskoh trenera a mediji koji u ogromnoj vecini pripadaju sns- u guraju romanticarske baljezgarije o ljubavi. Tu ljubav koja se kretenski vezuje za kkp smo najbolje videli kada ih je njihova ikona ganjala po sudovima za pare.

Pa da li bi se recimo Gvardiola kao dete Barse sada vratio da radi iz ljubavi tamo, sada kada je ponajbolji trener na svetu. Zatim im stizu dva vrh igraca sa f4, dva igraca koje je prebogati Milano hteo da ima i koji su u tom trenu bili trazena roba. Kao kada bi sada Haverc i Kimpembe dosli u Zvezdu jer zele da rade sa mladim trenerom koji je bio veliki fudbaler, a i čuli su da je ovde publika fenomenalna. Ova dva igraca bi dosla kod njih i da su igrali fiba lš. Nisu tu samo njih dvojica...

Sada vidimo da njihovi igraci ostaju, da se o odlascima najbitnijih, kao i trenera, ne prica uopste. Tu je nebitna EL, svi bi ostali i da igraju fibinu LŠ. Ponuda sigurno ima, ali prosto nece da ih prodaju, moze im se.

Kod nas potpuno drugacija situacija, najbolji ograci odlaze. Uostalom, to je nesto na sta smo navikli iz sezone u sezonu. Zasto je to tako. Zato sto mi nismo projekat nikada ni bili, a oni jesu. Nama su davane pare i mi smo bili nesto tekuce, nesto u sta ce se ubaciti pare da funkcionise. Kao neka ulaganja u bir fest, exit, fest.... Oni su projekat, oni su bgd na vodi.

Dakle, izjednacavati sve samo na osnovu trenutnih para koje stizu od drzave, a i to je upitno jer su svi ti novci od morderusa i  nekih osiguravajucih firmi sumnjivi, je vrlo naivno, da ne kazem neku grublju reč.

Pretera ga

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...