Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Hteo sam da gledam, al nemam Arenu, a nisu mi se drndali strimovi plus lep dan da bih sedeo u kuci i zapravo i bolje sto nisam.

 

Ne znam uopste odakle optimizam kad nemamo trenera i tu svaka prica pocinje i zavrsava se. Jovanovic i da je neki trenerski wonderkid (a nije), ovo je u rangu toga kad je Filip igrao kod nas. I Alimpijevic i Stefanovic su imali/imaju bolje rezultate od njega u FMP-u, bukvalno nicim nije odskocio da bi uopste seo na klupu EL tima.

 

Ono sto sam zapazio na prethodnim pripremnim je da Lazarevic mora da ima ozbiljne minute, iako ma najmanju reputaciju, a prilicno sam siguran da je nece imati, jer Jovanovic kao i svaki mlad i neiskusan trener jednostavno nema muda ni autoritet da ne robuje imenima. Ponovo ce Branko ex kosarkas da igra ozbiljne minute, iako je covek bukvalno u silaznoj putanji forme jos od 2018 godine recimo, pa i proslu sezonu je 

 

Isto tako, klupiraju se Ilic i Petrusev koji jednostavno moraju da imaju jaku minutazu ili ih ne dovodis, vrv iz istog ralzoga jer je to mnogo lakse za trenera u smislu suocavanja, nego da mu Kuzmic ispadne iz rotacije ili ne daj boze Branko. 

 

I sam tim je nekako nakaradno sklopljen, svuda smo popunjeni, a maltene na svakom mestu nam fali ponesto. Sve to plus trener pocetnik uz saradnike koji nemaju dana iskustva, bas ne sluti na dobro. Mislim da nikad sa manje entuzijazma nisam cekao pocetak sezone. 

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kompozicija tima na prvi pogled zanimljiva, ima mladih talenata, ima iskusnih vukova sa puno el utakmica, jedan super star, jedan veliki potencijal iz mega kuhinje. Sa pretežno domaćim igracima u petorci, nazire se Radonja stil, lopta kruzi solidno, nije problem da se iskreira višak, sa Mitrovicem na c to deluje jako smisleno bez obzira sto je egzekucija problem.

 

S druge strane, zabrinjava nedostatak energije u odbrani. Pucanje posle prvog pika, slabo pozicioniranje i ispomaganje, zelja da se zagradi i uzme skok nepostojeca. Reakcija trenera na ove bazicne stvari nevidljiva. Osim povremenih bljeskova Lazarevica, mekani smo i potpuno nespremni sa ovim lakim peticama da poremetimo bilo koju uigranu akciju protivnika a Oli ih ima na pretek. Krvava kolena ni na vidiku. Ali hajde da to pripisemo faktoru priprema i čuvenim teskim nogama.

 

Mozda je rano baviti se pojedinacnim kvalitetima pojacanja ali jedna stvar je uocljiva iz aviona. Potpuni šok za stucni stab i igrače je nivo igre Adamsa, u zamisli glavnog organizatora igra, Nejtovog naslednika sa ubitacnim skilsetom koji kao magicni začin podiže, pokrece, razigrava tim, kontrolise ritam, asistira, probija i povremeno zatrpava kos. Za sada izrazito amaterski, preplaseno, bezidejno, iz greske u gresku, sa velikim negativnim uticajem na igru. Ispod svakog minimuma zahteva pozicije na kojoj igra, u proseku dva erbola i tri izgubljene po nastupu. Isproban je na dvojci iz očaja, ne zna se gde je stetniji, dal u napadu il u odbrani.  Sad je veliko pitanje dal ga pustiti po 20 minuta po cenu poraza, na sta nemamo pravo, ili mu dozirati minutazu na minimum kako bi se izbeglo samoubistvo u svakoj utakmici.

 

Definitivno, ogromno razočarenje, problem broj 1 i prvi ispit i izazov za mladog trenera kako upravljati ovim, ako se po jutru dan poznaje, ogromnim promašajem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Јбг морала је и та доминација једном да стане, имамо шансе и ове сезоне али много тешко. Мора многе ствари да се поклопе.. Тренутно личимо на Пана из неколико прошлих сезона, пуно странаца и играча никакав систем и тренер. Мора то да се мења почевши од управе па на даље.

Edited by LightWeight
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

 

Realno je bilo dovoljno Dejo da ostane, pa da bar znamo kuda plovi ovaj brod. 

Ali s obzirom da nije ostao jasno je kuda provi. Treba imati u vidu da Ruski klubovi I naredne sezone ne igraju EL(najverovatnije), smo mi verovatno opet ucesnici bez obzira na rezultate u EL posebno ABA. Otud ideja, da mladi trener skuplja iskustvo I razvije se u potencijalno dobrog trenera I vrlo dobro revenge na nasoj klupi.

Edited by Predragdjape
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mikel said:

Kompozicija tima na prvi pogled zanimljiva, ima mladih talenata, ima iskusnih vukova sa puno el utakmica, jedan super star, jedan veliki potencijal iz mega kuhinje. Sa pretežno domaćim igracima u petorci, nazire se Radonja stil, lopta kruzi solidno, nije problem da se iskreira višak, sa Mitrovicem na c to deluje jako smisleno bez obzira sto je egzekucija problem.

 

S druge strane, zabrinjava nedostatak energije u odbrani. Pucanje posle prvog pika, slabo pozicioniranje i ispomaganje, zelja da se zagradi i uzme skok nepostojeca. Reakcija trenera na ove bazicne stvari nevidljiva. Osim povremenih bljeskova Lazarevica, mekani smo i potpuno nespremni sa ovim lakim peticama da poremetimo bilo koju uigranu akciju protivnika a Oli ih ima na pretek. Krvava kolena ni na vidiku. Ali hajde da to pripisemo faktoru priprema i čuvenim teskim nogama.

 

Mozda je rano baviti se pojedinacnim kvalitetima pojacanja ali jedna stvar je uocljiva iz aviona. Potpuni šok za stucni stab i igrače je nivo igre Adamsa, u zamisli glavnog organizatora igra, Nejtovog naslednika sa ubitacnim skilsetom koji kao magicni začin podiže, pokrece, razigrava tim, kontrolise ritam, asistira, probija i povremeno zatrpava kos. Za sada izrazito amaterski, preplaseno, bezidejno, iz greske u gresku, sa velikim negativnim uticajem na igru. Ispod svakog minimuma zahteva pozicije na kojoj igra, u proseku dva erbola i tri izgubljene po nastupu. Isproban je na dvojci iz očaja, ne zna se gde je stetniji, dal u napadu il u odbrani.  Sad je veliko pitanje dal ga pustiti po 20 minuta po cenu poraza, na sta nemamo pravo, ili mu dozirati minutazu na minimum kako bi se izbeglo samoubistvo u svakoj utakmici.

 

Definitivno, ogromno razočarenje, problem broj 1 i prvi ispit i izazov za mladog trenera kako upravljati ovim, ako se po jutru dan poznaje, ogromnim promašajem. 

Potpisujem od reci do reci. Svaka cast. Ako je vec tako, trebalo je da povedemo i Topica, pa da vidimo sta i on moze.

Edited by VISOKOLETAC
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LightWeight said:

Јбг морала је и та доминација једном да стане, имамо шансе и ове сезоне али много тешко. Мора многе ствари да се поклопе.. Тренутно личимо на Пана из неколико прошлих сезона, пуно странаца и играча никакав систем и тренер. Мора то да се мења почевши од управе па на даље.

 

Morala je, ali ne ovako nasilnim putem, vec na terenu posteno, u fer uslovima. Dejo kad je prekinuo njihovu dominaciju, to je uradio sa domacom bazom plus Markus Wilijams. Jovic i Kalinic su dovedeni uoci SP 2014 iz Kragujevca, na njih niko nije racunao da ce postati to sto jesu. 

 

A sada? Neko dovodi pojacanja od 1 plus miliona, a drugi ostaju bez Deje, Hollinsa, Kaline itd itd 

 

Nidje veze i neuporedivo kad je KKCZ prekinula dominaciju. 

  • Like 2
  • Thanks 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg prenatrpani smo na nekim pozicijama plus trener amater, plus MORAS da na pleja dovedeš klasu a ne mačku u džaku. 

Da su pametni pa pre EL ponižavanja da vrše korekcije u timu i umesto kengura i Pita dovedu košarkaše. 

Ali to mora da se plati

A Henri i Bejkon ne igraju iz ljubavi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost za Petruseva sam tek posle Mege skontao da je "prevara". Kao i Nedovic, igra za oko, ne za tim sa tim da ce Petrusev tesko pakovati trideset poena.

 

Posle ove dvojice, prevara je i Bentil. Znam da sam se cudio kad je presao u PAO, ono koji k.

 

Sve to uz jos neke igrace da progutas da sastavis tim. Meni Vlada deluje nesto kvalitetnije od Alimpijevica, sto nije pohvala. Samo ne verujem da ce posle otkaza imati priliku za onom jednomesecnom srecom kao Alimpije.

 

Ipak mu zelim srecu i Zvezda treba i mora da igra plejof, sad da li ce on naci zicu i ivesti Zvezdu u top6 ABA lige to je pitanje.

 

Na sam pogled na papir, meni je ovde skroz nepotreban Lazic i Ivanovic. Ne znam da li bi u FIBA EC timu imali mesta i da li bi ih neko trazio.

 

Najvise para smo ulupali u Nedovica tj beka, sto se ne radi danas. 

 

Opet, ako Vlada vaskrsne i napravi tim, mozda se i dogura do 10+ pobeda u EL, ali Lazic i Ivanovic bas nepotrebni..cak i trejd sa Zeleznikom za Djenku samo bi bio bolji pozez za KKCZ.

 

Mrzi me da gledam Zvezdu da budem iskren, opet prolaziti kroz ucenja trenera, igraca, itd....gledati Lazica, Nedovica kako stenje i negde tamo u januaru zavrsava sezonu..je previse.

 

Lazic jeste dobar spot up suter kad su svi tri metra od njega, slagort na forumasa koji je strastven prema mekoj ruci "naseg"laze!

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Babaduka said:

Jbg prenatrpani smo na nekim pozicijama plus trener amater, plus MORAS da na pleja dovedeš klasu a ne mačku u džaku. 

Da su pametni pa pre EL ponižavanja da vrše korekcije u timu i umesto kengura i Pita dovedu košarkaše. 

Ali to mora da se plati

A Henri i Bejkon ne igraju iz ljubavi

Ocigledno nisi dovoljno pratio ili si zaboravio da smo o Henriju saznali nesto sto nam se nije dopalo…

 

Meni je sve ovo sasvim ocekivano i uopste nisam nesto kivan na Vladu (osim potencijalno za jednu stvar koju cu navesti na kraju).

Od ovih sastojaka tesko bi pitu napravio i mnogo iskusniji i bolji trener.

Jedino sam za sada malo neprijatno iznenadjen Adamsom, jer sam od njega nesto i ocekivao, a deuje da ce biti bas mucno sa njim.

Grupa igraca: Bentil, Holand, Dzoni, Martin me nije neprijatno iznenadila niti ce, iz prostog razloga sto posedujem OCI i gledao sam u zivotu VISE OD 7 KOSARKASKIH UTAKMICA, sto su karakteristike kojim se ocigledno ne mogu pohvaliti oni koji dovode pojacanja u KK Crvena Zvezda. 
Lazicevo je proslo i ne znam sta je tu nejasno i kome.

Mitrovic, Lazarevic, pa i Dobric ce posteno da odrade svoj deo posla u svojim okvirima, ali ti okviri su poznati. 
Markovic deluje nesto bolje nego lane, to je igrac bogate karijere, ali igrac od 35 godina. 
Nemanju ne bih komentarisao dok ga ne vidimo na parketu.

Posmatraju i status Ilica i Petruseva koji su u hijerarhiji daleko iza svih navedenih proseka i/ili matorih likova, imam da kazem da neko treba da dobije otkaz: ili trener ako oni jesu talentovani domaci igraci i nasa buducnost, ili onaj ko ih je doveo ako to nisu.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

To "Lazić ne šutira i treba ga preskakati" je samo tvoje mišljenje, a ne ono što je igračima sugerisao trener. Ne verujem da bi Lazića u tom trenutku preskočio ni bolji plej, jer...bio je u otvorenoj poziciji, na mestu sa kog kroz celu karijeru ima dobre procente. 

 

Da ne dužimo dalje, nije bitna priča uopšte, a nećemo se složiti svakako, pa bolje da batalimo. 

Nek bude i da je tako,ja sam u pravu.Jer ovaj pogodio ivicu table a pogodio je jer je dobio loptu.

P.S ako ces citirati i stavljati pod navodnike to radi precizno jer ja nista ni priblizno nisam rekao poput ovog pod navodnicima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Bez trenera nikad nije bilo dobre ekipe

A koga bi ti uzeo za trenera u ovoj situaciji? Nije prozivanje, vec samo pitam. Ja pokusavam da setim nekog trenera sa kojim bi svi bili zadovoljni, ali mi ne ide. Koji je to trener slobodan? Pominjao se Lukic, pa su svi skocili i rekli nikako, Ivanovic, meni je nikako. Neki stranac koji je slobodan?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VISOKOLETAC said:

A koga bi ti uzeo za trenera u ovoj situaciji? Nije prozivanje, vec samo pitam. Ja pokusavam da setim nekog trenera sa kojim bi svi bili zadovoljni, ali mi ne ide. Koji je to trener slobodan? Pominjao se Lukic, pa su svi skocili i rekli nikako, Ivanovic, meni je nikako. Neki stranac koji je slobodan?

Nema trenera i logican izbor je Vlada Jocanovic, kraj price. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

 

Jedan mec nisam pogledao, niti zelim i meni je sve jasno ove sezone. 

 

50 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Mrzi me da gledam Zvezdu da budem iskren

 

Mek je barem gledao statistiku pa lupetao kako sta treba, ti brate slatki ni to. 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Mek je barem gledao statistiku pa lupetao kako sta treba, ti brate slatki ni to. 

Meni je pocetak i kraj price dolazak Jovanovica. Sve ostalo se zna, stavise vec vidjeno.

 

Samo nekom treba repriza da skapira, a mozda i ne skapira ni tad ako bi se vratili na Lazica.

 

Da ne pisem da menjas non stop nosioce pa i trenere. Eto da ti nacrtam..

 

Jovanovic, Jorovic, Simon...treba dati mladim ljudima sansu, ali nikako na mesto prcednika. 

 

Negledljivo..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...