Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

On 9/5/2022 at 4:42 PM, 1945 said:

Slobodni su i dalje.

 

Henri, Sabaz, Ertel, Olivier Hanlan, Troj Deniels, Siva, Bejkon, Okaro Vajt, Dzeremi Evans, Gifaj, Sengelija, Kuzminskas, Bertel, Singlton, Jakarr Sampson.

 

Septembar mesec a ovi igraci i dalje slobodni, ovo je jaci tim od Zvezde od igraca koje niko nije uzeo jos uvek, a jedno dve trecine da ne kazem tri cetvrtine njih nece ni imati mesta u El osim da cekaju da neko raskine ugovor sa nekim ili se povredi jer evo ispod kopiram broj igraca u el klubovima.

 

Ne kazem da su svi ovi igraci bolji nego svi Zvezdini al svako bi pomogao na neki nacin odnosno ne bi se bunio za vecinu, trecina bi komotno igrala prvu petorku a ostatak za rotaciju i recimo da su skoro svi ili preciznije vecina bolji nego nasi igraci rotacije. Mada necu da gresim dusu da sacekamo mi nase kako ce da izgledaju. Adams moze da ispadne i kao Sabaz, Bentil moze da ispadne bolji od Singltona itd. ali to cemo tek da vidimo.

 

Ima jos igraca slobodnih al uglavnom istrosenijih po godinama ili ispovredjivanih tipa O.J. Mayo, Jovic, Strelnieks, Charles Kahudi, Jerebko, Kruno Simon, Gist, Ekpe Udoh... Odavde realno nista za nas dalje od trece opcije a i svakako smo puni na svim pozicijama. Sa ovim se pocinje sezona pa kapiram da se proceniti u Novembru, Decembru dal treba doselekcija.

 

Skoro se pisalo kako nam je dovoljno 12 igraca a nijedna jedina ekipa nema 12 igraca a ni 12 seniora samo ako po negde i ima 1 novi junior a skoro i da nema.

 

Efes: 15

Real: 16

Barsa: 16

Olimpijakos: 16

Armani: 16

Makabi: 14

Monako: 13

Bajern: 15

Baskonija: 13

Alba: 16

Zvezda: 15 (ili 14 bez Vajta)

Fenerbahce: 14

Panatinaikos: 13

Asvel: 13

Zalgiris: 14

Virtus: 16 (iako imaju 18 pod ugovorom trenutno)

Partizan: 14 

Valensija: 15

 

Sve ove ekipe sto imaju 13 ce imati 14 jer na primer Radonjic trazi jos jedno pojacanje spominjao se Bejkon mada po meni im vise fali krilni centar bek ap Vilijamsu, SO je rekao u podkasto Jao Mile da traze jos neke domace igrace zbog pravila broja stranaca za domacu ligu, Asvelu fali jedna cetvorka. U svakom slucaju niko nece biti ni na 13 a kamoli na 12 niti je iko bio prethodne sezone.

 

Zalgiris: Dimsa, Evans, Kalnietis, Lekavicius, Brazdeikis, Butkevicius, Ulanovas, Cavanaugh, Smits, Hayes, Birutis + Lukosiunas, dakle 11+1, ostalo juniori i domaci anonimusi.

Baskonia: Howard, Kurucs, Thompson, Diez, Giedraitis, Hommes, Marinkovic, Raieste, Sederkeskis, Costello, Enoch, Kotsar - to je 12 igraca, realno ovde bi se sekle vene kako nam je tanak roster da imamo neke od ovih Estonaca, Letonaca, Litvanaca u 12.

Alba ima 15 igraca, ali to je veoma mlad tim, bez nekih zvezda ili skupih igraca.

Asvel ima 13 + 2 juniora.

Monaco ima 13 ako tu racunas i Traorea i Makondoua koji su juniori.

 

Poenta je da nije potrebno imati i Lazica i Lazarevica i Hollanda i pojacanje i Nedovica i Dobrica na svega dve pozicije u timu. Drugim recima, ako dodje pojacanje, neko bi morao da leti iz kluba jer je visak. E sad, najbolje je reci, pa mi smo EL krem, hajde da imitiramo Armani/Barcu ili da izmisljamo Zalgirisu fantomske igrace kako ne bi ispalo da imaju samo 11 ili 12. Sustina je da nije normalno da mi, kao drzava mozemo da imamo klub u EL koji ima roster skuplji od Zalgirisa i Albe. To znaci ili da se nadamo da ce da se vrati stari sistem ili da pocnemo da proizvodimo igrace ili da budemo kanta za nabijanje u EL.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Zalgiris: Dimsa, Evans, Kalnietis, Lekavicius, Brazdeikis, Butkevicius, Ulanovas, Cavanaugh, Smits, Hayes, Birutis + Lukosiunas, dakle 11+1, ostalo juniori i domaci anonimusi.

Doveli su Dovydas Giedraitisa on ima 22 godine nije junior igrao je ACB i u Lietkabelisu imao ozbiljnu ulogu prosle sezone. Lukosiunas ima 25 godina i on nije nikakav plus. Dakle 13 seniora plus 1 junior.

 

2 hours ago, goldberg said:

Baskonia: Howard, Kurucs, Thompson, Diez, Giedraitis, Hommes, Marinkovic, Raieste, Sederkeskis, Costello, Enoch, Kotsar - to je 12 igraca, realno ovde bi se sekle vene kako nam je tanak roster da imamo neke od ovih Estonaca, Letonaca, Litvanaca u 12.

Fali ti Ondrej Hanzlik ima 20 godina i igra vec sezonu ipo seniorsku kosarku, igrao je drugu spansku ligu.

 

Ja sam bio za Kotsara, skautirao sam ga na ovoj temi i pisao da je slican Mitrovicu a vec sada je 1.5 verzija i ima 25 godina a nije igrao El pa mislim da ima jos prostora za napredak. @Laki21 se seca ovoga sigurno jer mislim da je on napisao da mu se bas svidja igrac ili neko drugi mozda sam pomesao. Giedraitis je vrlo dobar igrac mislim da se niko ne bi bunio za njega a ne znam na koga si mislio ostale.

 

Kad smo kod Baskonije takodje sam pisao za Marinkovica i i dalje stojim pri tome Marinkovic>Holand, slican suter za 3, bolja odbrana, domaci igrac, ima iskustvo Evrolige. Ovde kao da sam jeres pisao sto sam hteo Marinkovica za bek ap beka, evo ga odlican u reprezentaciji. Voleo bi da me Holand demantuje ali za sad sam pri tome.

 

2 hours ago, goldberg said:

Alba ima 15 igraca, ali to je veoma mlad tim, bez nekih zvezda ili skupih igraca.

Alba ima 16 igraca. Lo, Blatt, Smith, Eriksson, Mattisseck, Delow, Samar, Zoosman, Procida, Olinde, Sikma, Thiemann, Wetzell, Lammers, Koumadje, Nikic.

 

Istina da je veoma mlad tim ali tih par mladih igraca imaju minimum jednu seniorsku sezonu iza sebe a gotovo svi imaju 2 bar tako da svaki igrac koji odigra jednu seniorsku sezonu nije junior vec senior, zapravo vec je senior u prvoj sezoni ako ne igra na dvojno vise i za juniore.

 

Za mene su Sikma, Erikson i Lo evroligaske zvezde, nisu bas krem da le krem i super zvezde ali recimo da su sva trojica u top10 na svojoj poziciji u El, po mom skromnom misljenju. Ako tako gledamo na stvari mi nemamo nijednu zvezdu osim Nedovica jer niko drugi nije u top10 na svojoj poziciji, mozda Adams ispadne ali tek treba da se dokaze u El.

 

Alba je jedina ekipa u El koju je napustio samo jedan igrac, imaju kontinuitet, uigrani su od starta. Mislim da ce lagano pobediti Partizan prvu utakmicu sem ako se ne desi neko sutersko ludilo Partizana. Ne ocekujem Albu na poslednja 3 mesta u El iako po budzetu tu pripadaju. Alba je primer sistema kako treba da funkcionisu klubovi sa manjim budzetom u El i kako da dovode igrace. 

 

Sto se tice Monaka napisah da je rekao SO da ce dovesti jos neke domace igrace.

 

Rosteri jos nisu zvanicno zatvoreni a do El ima jos mesec dana ravno al realno 99% to je to. Ono sto sam hteo da kazem i da se manemo ove nepotrebne price je da niko nece imati 12 seniora jer se skoro pokrenula diskusija na nekoliko stranica. Ok je imati svoje misljenje i obrazloziti zasto 12, ja sam napisao 13-14 da mora, a ono sto je sustina je je realnost da svi ulaze sa 13 seniora i to je to. Mi cemo uci sa 14, po meni je to taman s tim da izgleda da deluje da je guzva na visokim a videcemo sta je zamisljeno sa svima njima kapiram koliko na ovom turniru za nedelju dana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Ne postoji ruptura lista koja se sanira za dve nedelje.

 

Potreban nam je bek.

Zavisi, ako je prvi stadijum oporavak traje 2-4 nedelje, ako je drugi stadijum 6-10 nedelja, treci stadijum je vec 6-8 meseca.
Da vidimo prvo koliko ce biti odsutan, pa onda da reagujemo za neki kratkorocni ugovor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pero said:

Zavisi, ako je prvi stadijum oporavak traje 2-4 nedelje, ako je drugi stadijum 6-10 nedelja, treci stadijum je vec 6-8 meseca.
Da vidimo prvo koliko ce biti odsutan, pa onda da reagujemo za neki kratkorocni ugovor

Kazu da je delimicna ruptura, sta god to znacilo.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pero said:

Zavisi, ako je prvi stadijum oporavak traje 2-4 nedelje, ako je drugi stadijum 6-10 nedelja, treci stadijum je vec 6-8 meseca.
Da vidimo prvo koliko ce biti odsutan, pa onda da reagujemo za neki kratkorocni ugovor

 

Neće ovaj sastaviti trećinu sezone, nama treba igrač koji će igrati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nedovića volim ,još od onog perioda kad je bio klinja i igrao za klub kad je bio u rasulu.

Ali današnji Nedović je odličan košarkaš,ali staklen ,sklon povredama i izostanku sa velikog broja utakmica.

 

Šteta baš,jer će nam lepo odvaliti kasu,a nećemo ga imati na pola utakmica sledeće sezone.(izvinjavam se i naredne dva,posle ove) 🙂

Za milionče po sezoni mogla se dovesti zverina neka.Al dobro,može nam se. 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, bosMan_jr said:

Ova nasa ekipa nije koncipirana lose nego nije koncipirana uopste, koncepcija je nepoznata rec trenutno.

Meni je koncept sasvim ok kad se precrta Nedovic (da ne kazem 'Neda'). Neki igrac koji je u stanju da isporuci slicne stvari kao Holins umesto Nemanje bi nam znacajno podigao timsku hemiju I ukupni kvalitet tima.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Igraće Ivanović više na SG jbga, uz Dobrića i Lazića. 

 

Holanda pre Lazica, sreca u nesreci je da u odnosu na proslu sezonu imamo vise igraca koji mogu na 2, plus su i klinci koji su figurirali oko prvih 15 godinu dana stariji.

Mada, kada pomislim na generalnu komparaciju ovog i proslosezonskog tima zaboli me glava.

Bice ovo vesela sezona...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, suptil said:

Svojim izborima Covic i Terzic ulaze u mrtvu trku koji je lik ogavniji. Dati tolike pare kumasinu Nedovicu koji je non stop povredjen i nadati se rezultatima ko je ovde lud?

Jeeel do skoro su bili Madjija i Doktor a sad ne valja kad se mozda smesi da ne osvojimo titulu? 

Link to comment
Share on other sites

Ako ne grešim i Stratosa je slicno mucilo ili nesto jos teze,svakako ovo nije dobar znak, ako smo ozbiljan klub napravice se prpfesionalna i stručna analiza sa doktorima da li ce igrac koji je jedan od nosilaca moci da izgura sezonu, da je to igrac epizodista pa i ajde ali sa jednim od koga se najvise ocekuje ne sme da ima zezanja.

Podrska braru Nedi za brz i kompletan oporavak

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...