Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

13 minutes ago, Darko Pancev said:

Bolje je za Zvezdu sto su otpali ,neka treniraju u sistemu ,Petrusev pogotovo ,Nedovica gledam i mislim se koji nam je k . . . On trebao !

 

za nedovića je paradoksalno bolje da u repki bude malo i sistemski igrač ( :

 

ja inače verujem da su tekme na repka turniru od velike vrednosti za svakog igrača, pogotovo ako ekipa igra dobro i pobeđuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slabo zalaganje Petruseva u odbrani je veliki minus koji ne prolazi kod ozbiljnih trenera bez obzira na ucinak u napadu. Mlitavo i nezainteresovano, promaja u reketu, nesto poput Simanica. I verujem da je to osnovni razlog zasto npr. jedan Kuridza ima prioritet u odnosu na Borisu ili Petruseva. Nema to veze sa cuvenom mantrom dajmo sansu mladima, neka se ugledaju na Avdiju npr. kako se dobija poverenje od trenera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se moze reci da ima ista pozitivno kod Petruseva u odbrani (a ima i pristojan rad nogu da preuzima neke trojke i cetvorke plus zadovoljavajuci defanzivni skok) to je odlican tajming i osecaj za blokadu u Megi se nalupao svim mogucim centrima u Abi a vidim i da ima kontinuitet i u turskom prvenstvu mada ga tamo nisam gledao. Bekovi kada udju u ruket a on je tu obicno se odluce da izadju iz reketa ukoliko nemaju dobar flouter sto je realno plus, na stranu sad svi defanzivni minusi koje znamo.

 

Da skrenem pricu sa Petruseva od koga se ocekuje dosta svakako ali ne koliko od Adamsa, barem ja. Evo naleteo na neke zanimljive podatke upravo bas.

 

spacer.png

 

Moje laicko nagadjanje je da ce Adams biti lider ovog tima a ne Nedovic odnosno da ce ili biti Adams izrazeniji lider ili ce biti kao Micic i Larkin da kazem priblizno raspodeljenog liderstva na terenu. Posto su ljudi stekli utisak da Nedovic treba da postane neki alfa lider jer je tu najzvucnije domace ime i jer smo do juce imali Kalinica, a samim tim zanemarujuci Adamsa jer mozda i nisu svesni o kakvom se igracu radi, odnosno o kakvom potencijalu da postane jedan od najboljih evroligaskih plejmejkera.

 

To sto smo prizivali Henrija i Thompsona zbog njihove odbrane i sajza ne znaci da bi oni vise doprineli od Adamsa, i obrnuto, posto cemo tek da vidimo. Adams je takodje dobar razigravac, nesebican je a radi se o pleju skoreru, nesto poput Micica. Ima dosta bolji sut od obojice a voli da sutne i iz driblinga u tranziciji sto Coach Vlada izgleda da voli tako da mozda je Adams i bolji fit na ideju u igri kako ce igrati Zvezda nego sto bi to bili ova dvojica na primer, na stranu sto bi vecina nas ovde igrajuci se menadzera na ovoj temi sastavilo nesto drugaciji tim za slican novac. Mada ima ona prica da je Henri trazio vrtoglavih milion a realno nakon sezone u Feneru i onih brojki ne moze da trazi toliko narocito kada plejmejkera ima dovoljno na trzistu.

 

Sto se tice Adamsove odbrane, zapravo nije losa. Nije elitna ali nije ni losa. Radi se o kompletnom two way igracu. Brzo iskace u odbrani pika i stize igraca, brz rad nogu u 1 na 1 odbrani, aktivan na lopti, ukrade po neku loptu... Sasvim zadovoljavajuce nakon onoga sto sam pogledao. Ima mana u odbrani off ball, odnosno kada cuva igrace na liniji dodavanja ili na strani pomoci. Vrlo dobar je i defanzivni skakac za svoju poziciju odnosno narocito za svoju visinu. Povremeno ume i blokadu da lupi.

 

Jedini potencijalni problem je prilagodjavanje na Evroligu odnosno psihicko prilagodjavanje na novu sredinu jer je dosta veca razlika izmedju Evrolige i australijske lige nego sto je izmedju australijske i G lige. Mislim da nece imati nekih vecih problema, evo prijateljskih meceva kroz nekoliko dana aj Dinamik je laksi trening al Kluz ima solidne ambicije za ovu sezonu cim imaju budzet za Evrokup pa jos onaj turnir na Kipru za samo 10ak dana gde bi trebale biti i neke evroligaske ekipe i mislim da cemo imati jasniju sliku i pre pocetka prve zvanicne utakmice.

 

Moje laicko nagadjanje je da ce Adams biti bolji nego sto je Volters bio ove sezone, a Volters je bio vrlo dobar ove sezone, tako da eto toliko ocekujem od Adamsa.

 

P.s. Zanimljiv podatak je da je na svim utakmicama prethodne sezone bio dvocifren sto govori o konstantnom doprinosu u napadu odnosno o kakvom kosgeteru se radi koji postize poene za 3 poena na sve moguce nacine, ima poludistancu, floutere, prodore, jednostavno sve. Uz to je i floor general sa odlicnim osecajem za igru i dodovanje, nesebican je, i mislim da ce dobro da se uklopi sa Nedovicem. Petorka Adams-Nedovic-Lazarevic-Bentil-Martin je savrsen balans odbrane i napada, barem na papiru, a videcemo uskoro i u praksi.

Edited by 1945
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 1945 said:

Moje laicko nagadjanje je da ce Adams biti bolji nego sto je Volters bio ove sezone, a Volters je bio vrlo dobar ove sezone, tako da eto toliko ocekujem od Adamsa.

bolje od voltersa nije dovoljno dobro...ako ne zelimo da zavrsimo u 2-3 najgora tima EL

volters je imao pored sebe kalinu da nosi puno toga, a i ekipu sastavljenu tako da utakmice dobija na drugi nacin, ne na kos vise

u ovoj nekoj novoj postavci, moracemo napadacki dosta potentniji da budemo nego prosle godine

i top 2 napadaca moraju biti dosta bolji od voltersa prosle god

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, NikadProtivKaline said:

moracemo napadacki dosta potentniji da budemo nego prosle godine

Mislim da nema razloga da ne bude tako, dosta vise bol hendlinga Adams-Ivanovic-Nedovic-Holand u odnosu na Volters-Ivanovic-Holins-Dobric tacnije dosta vise mogu da iskreiraju za sebe, imamo boljih sutera za 3 poena ove sezone, sustinski imamo mnogo vise napadackog arsenala u opticaju, a ne mozemo da se pohvalimo da smo prosle sezone igrali bas elitnu odbranu kao recimo 2016-17 sezone. Kada se stavi na vagu bolji napad, losija odbrana, videcemo za sta ce to biti dovoljno. Pre svega koliko ce napad u praksi biti bolji a i ja bi sa procenama timske defanzive ipak sacekao.

 

Prosle sezone smo od dobrih individualnih defanzivaca imali Holinsa, Kalinica(koji se povremeno stedeo u odbrani zbog uloge u napadu osim sto je uvek dobro branio na niskom postu), Lazica, Lazarevica, Kuzmica i Davidovca na niskom postu al ima i on dosta mana u odbrani i generalno ne spada u dobre defanzivce osim kada brani petice sto je bilo samo jedna cetvrtina sezone otprilike.

 

Sada imamo Lazarevica, Lazica, Bentila, Ilica, Martina i Kuzmica. Losiji u spoljnoj liniji za Holinsa ali bolji u unutrasnjoj za Bentila, Ilica i Martina. Plus je Adams bolji defanzivac od Voltersa, plus ocekujem Dobrica nesto boljeg bar u 1 na 1 odbrani s obzirom da nece morati da se trosi u napadu a i Holand ce biti bolji u odbrani nego sto je Dobric bio dok je igrao beka prosle sezone posto od onog tesko da moze losije.

 

Naravno nije sve individualna odbrana jer ima mnogo i do timske odbrane odnosno taktike i sitnih detalja i ono u cemu je Radonjic jedan od najboljih evroligaskih trenera, ali ima i do osnovnih elemenata kao sto je motivacija i zelja za odbranom sto cemo da vidimo kakav je u tome Coach Vlada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vajt kako god okreneš nema mesta u timu. Imamo visak na 4, a on nema kvalitet za ulogu koju će on traziti. Tako da dobra trojka IN i Vajt AUT i završili smo selekciju: 

1: Adams, Ivanovic, Markovic

2: Nedović, Holand, Lazić

3: ?, Dobric, Lazarevic

4: Bentil, Ilic, Mitrovic

5: Martin, Petrusev, Kuzmic 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, srlepajce said:

Ja koji valjda nisam podlezan generalno sarenim lazima  imam neki osecaj kao da smo mi skupili tim sa malo vise dobrih igraca nego inace a sve ostalo je upitno,nova ekipa,trener bla bla a onda procitam sastav i ovo je bukvalno domaci rebuild sa dva skupa igraca i polovnjacima.Doslovno standard prica sa mladjom ali neoprobanom domacom osnovom.Kako su nam prodali pricu svaka cast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...