Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

6 minutes ago, Predragdjape said:

Sto ne znaci da nece raditi na tome preko leta...

radi on na tome vec nekoliko sezona

secam se ovde najava iz fmp-a kako je nabacio solidan sut, 35-37% za 3

realnost je da od toga nismo videli nista u kkcz, i ja ovako iz glave mogu da se setim 3-4 situacije gde je propustio potpuno otvoren sut, da bi usao unutra i napravio TO

 

mislim nista licno protiv decka, stvarno gotivim taj njegov hustle

i voleo bih da ga vidim na poziciji lazica na dalje

ali realnost je da za to mora da pocne da bocka te otvorene trojke

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

@Guru, slazem se da jedan igrac ne donosi balans ali bolje (jos) jedan (jako dobar 2way ili makar defanzivno), nego ni jedan.

 

Jeste bolje, samo što bi onda već ušli u ozbiljno gomilanje, čega blago rečeno nisam ljubitelj... Al' ako imamo para da nam od npr. Lazića, Lazarevića, Dobrića, Holanda dvojica budu van 12, onda why not... Osim što bi u slučaju da van 12 budu prva dvojica ostali bez trenutno dva najbolja defanzivca, pa bi to manje više bilo presipanje iz šupljeg u prazno po pitanju balansa. Eventualno da se dovede onaj prvi profil iz mog prethodnog posta, pa da van 12 bude Marković, a Ivanović tek neki treći plej koji u ozbiljnijim utakmicama ne bi ni igrao, rekao bih da je to bezbolnije (al' opet prilično bolno i za Zvezdin budžet, ali i za brojne Džonijeve fanove).

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

radi on na tome vec nekoliko sezona

secam se ovde najava iz fmp-a kako je nabacio solidan sut, 35-37% za 3

realnost je da od toga nismo videli nista u kkcz, i ja ovako iz glave mogu da se setim 3-4 situacije gde je propustio potpuno otvoren sut, da bi usao unutra i napravio TO

 

mislim nista licno protiv decka, stvarno gotivim taj njegov hustle

i voleo bih da ga vidim na poziciji lazica na dalje

ali realnost je da za to mora da pocne da bocka te otvorene trojke

Realno, trebao je samo da sutira kada je sam pa makar to bile cigle(a upravo od straha da ce promasiti nije sutirao). Mada mislim da je imao ogroman pritisak jer mu je to bila prva sezona sa nekim minutima u Zvezdi. Sada je vec ozbiljniji, tu je trener pod kojim je pruzao najbolje partije i ne sumnjam da ce sutirati svakog puta kada bude imao prilike.. A mozda I popravi igru na postu?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikadProtivKaline said:

radi on na tome vec nekoliko sezona

secam se ovde najava iz fmp-a kako je nabacio solidan sut, 35-37% za 3

realnost je da od toga nismo videli nista u kkcz, i ja ovako iz glave mogu da se setim 3-4 situacije gde je propustio potpuno otvoren sut, da bi usao unutra i napravio TO

 

mislim nista licno protiv decka, stvarno gotivim taj njegov hustle

i voleo bih da ga vidim na poziciji lazica na dalje

ali realnost je da za to mora da pocne da bocka te otvorene trojke

Sve se slažem, samo što mislim da je možda imao blokadu i od Radonjića. Ne znam ko je beše rekao, mislim Pefi, da Radonjić bukvalno poludi kad se uzme šut koji po njemu nije trebalo da se desi. I mislim da su neki igrači imali manju slobodu, pa su moguće bili pod presijom i previše razmišljali.  Pogotovo igrači manjeg samopouzdanja. 

 

Eto prilike da procvetaju sad kad je došao Good Vla Hunting. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nema mjesta. Lazarević će vjerovatno imati ulogu tog krila o kojem pričate. Njega je Jovanović trenirao u FMP, zna koliko može. Nije neki kvalitet trenutno ali može da bude solidan specijalac. Mora da šutira sa više samopouzdanja. Poslednju sezonu u Železniku je dobro šutirao, a prošle sezone je redovno preskakao otvorene šuteve.

Link to comment
Share on other sites

Nezgodna prica je Lazarevic... Fizika i stav su i dalje intrigantni, ali sve ofanzivne karakteristike su mu vise old fashion cetvorka bez/upitnog suta, a visina beka. Za to su direktno krive mladje kategorije i FMP, sto je guran na post da zakrpi, a ne da se igrac razvije. Naravno, uz onu groznu povredu u bas zao cas. Ako se stavi na 4, nemamo one klasicne pluseve kad se 3ojka spusti za jednu poziciju (pretnja ulazem, sutem), a mane ostaju, tako da nisam preodusevljen tom idejom. Da bi to upalilo, treba mu onih 35+% za 3 iz mesta.

Imajuci u vidu karakteristike nasih prvih opcija na bekovima i Holanda, kao i Lazin regres, deluje mi kao bolje resenje da Lazarevic igra spolja, da davi bekove. Tu ima neke pluseve/iskoristivost u napadu (zavisno od match up-a), aktivnost na ofanzivnom skoku, igra u postu (cuvace ga mali bek, jer ce glavni defanzivci biti na Nede i Adamsu), kat... Bentilove karakteristike mi se tu takodje fino uklapaju, na neki nacin "pokrivaju" Lazarevica.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sve se slažem, samo što mislim da je možda imao blokadu i od Radonjića. Ne znam ko je beše rekao, mislim Pefi, da Radonjić bukvalno poludi kad se uzme šut koji po njemu nije trebalo da se desi. I mislim da su neki igrači imali manju slobodu, pa su moguće bili pod presijom i previše razmišljali.  Pogotovo igrači manjeg samopouzdanja. 

 

Eto prilike da procvetaju sad kad je došao Good Vla Hunting. 

 

Poslednji put je upravo Markovic uzeo sut koji nije trebalo protiv Partizana u 5. mecu.

 

I treba trener da ludi na to, to je klasican Cedevita neobavezan nivo kosarke. Kad se setim prvog meca Crvena zvezda - Cedevita, jedni poentiraju iz izgradjenih napada, drugi sutiraju cim se ukaze i najmanje sansa (pa je Jaka pogodio neke trojke, Pullen neke dvojke). Rezultat je bio jasan, lagana pobeda Crvene zvezde.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Leonard said:

Kolike su nam sanse da gazda iscita sve postove vapaja za Ponitkom i da ga stvarno dovede?

Za njega mora da se stane u red, trenutno su Monako, Bajern, Baskonija ...  pa ti proceni ima li vajde stajati u redu.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sve se slažem, samo što mislim da je možda imao blokadu i od Radonjića.

da, bilo je, cini mi se, i duzih perioda u sezoni kad lazarevic uopste nije bio u rotaciji

cudno za radonjica, ja sam bas ocekivao da mu igra sve vise kako sezona odmice, a zapravo je bilo toplo hladno...vise hladno

3 minutes ago, Kankkunen said:

Za njega mora da se stane u red, trenutno su Monako, Bajern, Baskonija ...  pa ti proceni ima li vajde stajati u redu.

a hanga?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Guru, slazem se da jedan igrac ne donosi balans ali bolje (jos) jedan (jako dobar 2way ili makar defanzivno), nego ni jedan.

 

Najbolja vest za sve rivale bi bila pretrpavanje rostera Crvene zvezde sa sto vise igraca. Sto vise igraca u sastavu, to su vece sanse ne samo da nema nista od odbrane titule, nego nema nista ni od odbrane finala (ako bi koristili teniski recnik). Buducnost u sezoni 2018/19 se nakrcala brojnim kvalitetnim igracima samo da bi bili ispraseni od Tomica sa preko 100 razlike u 3 meca u BG. Jednostavno se videlo da tamo nikakve hijerarhije nema i da niko ne zeli da "gine" za tim.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni interesanto ime na trojci a ispod radara bi mogao biti Mason Jones, 195 90kg ruuke do zemlje. 

Ol raund igrac, odliccan skakac za visinu, lep pregled igre trojka nekih 37/8%, za NBA mu nedostaje cm i eksplozivnosti. 

Ali za EL bi bio bas bombonica

U g Ligi je porobio nekih 25 poena 7 skokova i 6 asistencija uz 50/40 split

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Babaduka said:

Po meni interesanto ime na trojci a ispod radara bi mogao biti Mason Jones, 195 90kg ruuke do zemlje. 

Ol raund igrac, odliccan skakac za visinu, lep pregled igre trojka nekih 37/8%, za NBA mu nedostaje cm i eksplozivnosti. 

Ali za EL bi bio bas bombonica

U g Ligi je porobio nekih 25 poena 7 skokova i 6 asistencija uz 50/40 split

 

 

 

Izuzetan igrač, al' on primarno nikako nije trojka, nego scoring & ball handling SG sa nešto plejmejkinga. Uz to ima prilično spore noge u odbrani i blago rečeno upitan effort.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Leonard said:

Kolike su nam sanse da gazda iscita sve postove vapaja za Ponitkom i da ga stvarno dovede?

Sta ce nam Poljak koji ce realno da klisne kod prve vece rusko-ukrajinske krize, recimo kad napadnu Kijev, kada mi zauzmemo neutralan polozaj, a njegovi iz Poljske zapene da mora da nas napusti. Pa kad krenu da mu pritiskaju zenu preko drustvenih mreza. Pa kad krenu anonimni telefonski pozivi i sl.

 

Nije politicki stav, vec realno to moze da nas ocekuje u ovoj politickoj situaciji.

 

Daj nekog Amera ispod radara kao sto je Adamas doveden.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

 

Najbolja vest za sve rivale bi bila pretrpavanje rostera Crvene zvezde sa sto vise igraca. Sto vise igraca u sastavu, to su vece sanse ne samo da nema nista od odbrane titule, nego nema nista ni od odbrane finala (ako bi koristili teniski recnik). Buducnost u sezoni 2018/19 se nakrcala brojnim kvalitetnim igracima samo da bi bili ispraseni od Tomica sa preko 100 razlike u 3 meca u BG. Jednostavno se videlo da tamo nikakve hijerarhije nema i da niko ne zeli da "gine" za tim.

 

 

 

bez obzira da li imaš 7 raspoloživih igrača ili 15, trener će uvek imati preferable startnu petorku i 3 bitnija igrača sa klupe + 2-3 sa manjim minutima, koji uskaču kada je tekma lagana ili je neko povređen. inače, ja ne mislim da moramo da imamo 15 igrača, već da možemo da zamenimo manje dobre onima koji su više dobri ako čović nešto odvoji od vikendice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Izuzetan igrač, al' on primarno nikako nije trojka, nego scoring & ball handling SG sa nešto plejmejkinga. Uz to ima prilično spore noge u odbrani i blago rečeno upitan effort.

Pa da, ali verujem da bi mogao u EL za tri zbog snage, ribaundinga, neka point 3ka za EL. 

Jbg ja milim da mu u odbrani često fali fokus ne nemogućnost da igra odbranu, jer ims često finih sekvenci i tu

Link to comment
Share on other sites

  Bentil nece biti promasaj ako mu nadjemo pravu ulogu u timu, a mislim da u ovoj kompoziciji tima ima sansu se odlicno uklopi...

 

 Adams definitivno bolji potpis od nekog proverenog El pleja srednje klase, jeste da moze da bude promasaj ali taj rizik mozemo da preuzmemo...treba takodje videti hoce li Ivanovic ostvariti napredak u svojoj igri, prosle sezone mu je bila maltene prva El sezona (u Buducnosti je jako malo igrao) pa da vidimo moze li napraviti iskorak...

 

  sve u svemu imam dobar osecaj sto se tice ove sezone, imamo sve sto nam treba da budemo konkurentni sad za koliko ce to biti dovoljno videcemo...vrlo tanka je linija izmedju 8 i 12 mesta e El, bukvalo 2-3 utakmice koje srecno pobedis/izgubis...

Link to comment
Share on other sites

Jel Jeff Taylor nema ugovor? 

Jeste više npr Radonjina šoljica čaja, Dangubić za ultra bogate, ali možda bi nam baš radio posao ako ima motiva. Igra od lopte sto nam odgovara 37% karijerni prosek za tri,

Vrhunski atleta i defanzivac i dalje. 

Jedino što već godinama igra tu neku ulogu 15 minuta davljenja dobrih ofanzivaca i po koji kat i otvoren sut. Kod nas bi morao da ima više protagonizma, ali krupna atleticna trojka koja ne traži lopte. 

A nešto se niko i ne raspituje za njega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Babaduka said:

Jel Jeff Taylor nema ugovor? 

Jeste više npr Radonjina šoljica čaja, Dangubić za ultra bogate, ali možda bi nam baš radio posao ako ima motiva. Igra od lopte sto nam odgovara 37% karijerni prosek za tri,

Vrhunski atleta i defanzivac i dalje. 

Jedino što već godinama igra tu neku ulogu 15 minuta davljenja dobrih ofanzivaca i po koji kat i otvoren sut. Kod nas bi morao da ima više protagonizma, ali krupna atleticna trojka koja ne traži lopte. 

A nešto se niko i ne raspituje za njega

Nema, al su pominjani pregovori sa Valensijom ... mada, nije bilo potvrde o potpisu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...