Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

4 minutes ago, Guru said:

Ja koliko znam Vlada Jovanović nije bivši reprezentativac Srbije/Jugoslavije i osvajač brojnih medalja, nije igračka legenda, nije bivši igrač Zvezde, nije dugogodišnji pomoćnik legendarnog trenera, nije dugogodišnji pomoćnik u Zvezdi, nije ni na jednom nivou proglašen za trenera godine...

 

Al' je zato bio dugo u sistemu  FMP-a iz Železnika, što je iz nekog razloga jača preporuka od svih ovih iznad... 

 

Da si predsednik Zvezde i da trebas izabrati domaceg trenera koji bi trebao uspostaviti neki novi sistem koji bi mogao donositi rezultate narednih godina koga bi ti recimo izabrao?

Mislim da izbor nije bas preveliki sa obzirom da bi to trebao biti neko ko shvata velicinu i znacaj kluba a i neko ko je spreman tu ostati vise godina i rasti zajedno sa klubom nesto slicno kao i Radonjic.

Link to comment
Share on other sites

do pocetka sezone ako ne bude nekih odlazaka realno je da dovedemo pleja i to je to...nema vise mesta za nove igrace, ne racunam ako dovedemo nekog da nam bude 13-ti igrac tipa Z.Nikolic...bez obzira koji plej dodje na prvi pogled tim je jaci nego ranije ali cemo morati da palimo svecu za Nedovicevo zdravlje...

 

   oko trenera bukvalno mlatimo praznu slamu...Jovanovic svojim dosadasnjim rezultatima nije zasluzio sansu u Zvezdi, to je cinjenica...izvor nije bio preveliki ako smo se koncentrisali na domace pa sam ipak pre za to da se ipak pruzi njemu sansa nego nekom random domacem treneru sa slabijom reputacijom...postoji mala sansa da je on dobio sansu jer je stvarno zasluzuje svojim znanjem, jer je bukvalno ceo zivot kod Covica pa ga on sigurno najbolje poznaje...

 

 

 

Edited by hakeem
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, leki bg said:

Deki i Zoc su Saras, Mumbru, Laso, Djordjevic...manje ili vece igracke legende.

 

I Itudis i Murinjo su se kalili godinama kao treneri bez igrackog iskustva.

studirali smo skupa DIF u ZG. blage veze taj nije imao igrajući  basket ali eto šta je postalo od njega. respekt i dokaz da nije nužno biti u njegovom slučaju čak niti dobar igrač da biš postao jednog dana vrhunski trener.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nekako je logicno da pocetniku das kormilo onda kada iz bilo kog razloga imas smanjene ambicije. Da li zbog drasticnog nedostatka novca, igranja takmicenja nizeg ranga... A mi igramo EL, Covic trtlja o velikim ambicijama, pominje veoma skupe igrace, odlsstavlja prostor za svakojaka nagadjanja oko pojacanja i stvara utisaka da smo prepuni para... Tu nesto ne štima. Da li je lud skroz, da li kenja non stop da dobije jos para, da li uopste nije ni dobio pare pa urla, hazardiše i ukopava nas do unistenja...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 1945 said:

A sta je Dejan Stankovic nego pocetnik? Cak je i imao manje trenerskog iskustva nego Stolica. I kakve rezultate je napravio?

 

Sad mi ti kazes imao je dobar tim... Pa imace i VJ pa da ga vidimo, pritom ce imati tezu konkurenciju.

 

I Zeljko Obradovic je bio pocetnik pa je osvojio El.

 

Stefanovic je kao pocetnik u Fmp-u imao sezonu is snova s obzirom na skromnost sastava.

 

Ima hiljadu primera sa jedne strane i hiljadu sa druge. Nista nije crno belo a narocito ne prica "kako prolaze treneri pocetnici".

 

Neka nakon rizika sa Alimpijevicem se ovaj put rizik isplati i kocka ode u pobedu.

 

Jos uvek nisam video smislen i racionalan razlog zasto da se ne nadamo nicemu sto dosta ljudi otvoreno pise. Znaci ne da li postoji sumnja i strepnja, jer ona logicno postoji kod svih, vec da neko garantuje da se ne nadamo nicemu?

 

Aj ako ste tolko sigurni garantujte onda da cete se banovati sa foruma, jer sto ne bi ako je to sigurica, time resavate dve muve jednim udarcem, sigurno se ne banujete jer jelte nista nigde necemo uraditi plus ispadate u pravu i pobijate tvrdnje nas koji se nadamo necemu. Da vidim ko sme...

Opet počinješ da savetuješ odlazak sa foruma i brojiš zvezdaška krvna zrnca. Jednom sam ti već skrenuoo pažnju da je to vrlo nepristojno ali očitto masan burek ne da mira i tera na žgaravicu. Tebi lično nema potrebe da bilo šta pojašnjavam zato što je iz svakog tvog posta vidljivo koja ti je zadaća i da nema tog argumenta koji moze da promeni tvoje pisanje. Oni koji ipak mogu sa razumevnjem da nešto pročitaju mogli su da vide upise gde se pojašnjava da je ovo 4-5 pokušaj čović nebojše da od početnika-poslušnika napravi trenera i rezultat u KKCZ. Ni jednom nije uspeo a neće ni ovog puta naravno ali će njegova lična armija na sve načine pronalaziti opravdanja za to. Od "mrzi nas država do pravimo sistem" a ne zna se koje od tih opravdanja je više šuplje. Na ovom forumu na sreću nećete nas ućutati sigurno!

Edited by Perkos2
  • Like 10
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki28 said:

Onda da se nijedan drugi trener ne usudi nikad da vodi neku ekipu koja je "van njegovog ranga". Ne ne,jos bolje, nek se ni ne usudi da se bavi trenerskim poslom jer ocigledno nema samopouzdanje i vjeru u sebi, kao i onu stvar da se bavi tim poslom. 

 

Sferopulos se dokazao sa silnim titulama prije Olija. Pretpostavljam jer ekipa tog ranga ne bi rizikovala sa nekim trenerom koji nije osvajao titula i titula.

 

Pa postoje koraci kojim se dolazi do tog nivoa, recimo da su nepisani. Recimo da je taj isti trener, posle slobodno da kazemo neuspjesnih pokusaja vodjenja slabijih ekipa, dosao da bude pomocnik Radonjicu, ili nekom drugom iskusnom treneru, pa proveo odredjen broj godina u tom statusu, naucio neki sistem, radio na sebi, pa onda da krene na ovaj korak. 

Kakav je to onda primjer buducim mladim strucnjacima? Ostvari lose rezultate i lizi dupe gazdi vodices Zvezdu. Nemoj da se zajebavamo.

Nagradjujemo neuspjeh, realno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, PERICA!!! said:

 

Pa postoje koraci kojim se dolazi do tog nivoa, recimo da su nepisani. Recimo da je taj isti trener, posle slobodno da kazemo neuspjesnih pokusaja vodjenja slabijih ekipa, dosao da bude pomocnik Radonjicu, ili nekom drugom iskusnom treneru, pa proveo odredjen broj godina u tom statusu, naucio neki sistem, radio na sebi, pa onda da krene na ovaj korak. 

Kakav je to onda primjer buducim mladim strucnjacima? Ostvari lose rezultate i lizi dupe gazdi vodices Zvezdu. Nemoj da se zajebavamo.

Nagradjujemo neuspjeh, realno.

 

Koji sistem? Jesmo mi Barselona u fudbalu pa tika taka? 

Svaki trener ima svoj sistem tako da mani me te price.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

 

Valjda smo trebali negde da ga vidimo na delu pre Zvezde, pa na osnovu toga da ga dovedemo... Ne mora uopšte EL, možda čak ni Evrokup, samo da je jače takmičenje od ABA lige... Ili čak i da je ABA liga, al' da je u njoj napravio neki značajniji rezultat. 

 

Ja samo pitam koji trener bi bio po vašoj meri, ali da je koliko toliko realan? 

 

Koliko je boljih liga od ABA u Evropi? Španska, Italijanska, Turska, Rusija i? Šta se smatra uspehom u ABA ligi ako ne trenira Partizan, Zvezdu, Olimpiju, Budućnost ili Mornar?

 

Dajte malo realnosti samo. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma bicemo jaki svakako, meni se bas svidjaju pojacanja... Unutrasnja linija nam je mnogo jaca nego prosle sezone, ocekujem od Petruseva da explodira ove sezone... Sigurno ce doci ozbiljan plej,nece valjda zakazati na najbitnijoj poziciji u timu... Slazem se da smo I na trojci nekako Tanki, MSM posle Kaline je sve tanko... Tesko mi je da poverujem da cemo to pokriti samo sa Lazarevicem I Holandom... Racunam da ce Dobric menjati Nedovica... Glavni konkurent nam je partizan gde je bas na trojci opasan... E sada ili ce doci dvojka Dobric na trojku da ide ili ce doci I trojka... Ne verujem da ce samo Plej doci I da je to sve...

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Miki28 said:

Koji sistem? Jesmo mi Barselona u fudbalu pa tika taka? 

Svaki trener ima svoj sistem tako da mani me te price.

 

Pa logicno je da ima, ima tacnije svoju filozofiju, ali da li je neozbiljno dati EL ekipu  treneru koji je sa tom filozofijom ima dva neuspjesna pokusaja. To govori i o treneru koji sa takvim referencama pristane na tu ulogu.

A sistem smo imali kakav takav sa Radonjicem.

Neko spomenu Murinja, pa pogledajte kako je njegova karijera trenerska pocela i trajala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mi karija da dovedemo bilo bi rupcaga u odbrani, taj stolicu ne bi odbranio, gubi se u preuzimanjima, midjet, nije pravi pass first plej, slabo vrti pik, siluje u napadu, blablatruc.

 

kalina, kvinsi, markus, djenka plus jos mozda par njih su retki primeri koji su prosli strogu kontrolu kvaliteta od strane strucne komisije navijaca kk i forumasa. 

sve ostalo nema/nije imalo kvalitet za zvezdu. 

nama niko ne valja, ljudi ne kontaju da ne postoji savrsen igrac i da ce svaki imati neku manu. 

pa evo holand je rupa u odbrani, nedovic isto, bentil je djubre sveukupno, ilic kamenjar, dzoni midjet i blablaturc.

 

kao i prosle sezone kad se kukalo i naricalo nad nasom tuznom sudbinom i pustanjem niz vodu. 

kad smo doveli luku opsti harakiri, kad smo potpisali lazarevica sprdanje sa radonjom i covom i klubom, i pljuvanje i sve vec vidjeno sto puta. 

uopste osim kaline i stranaca koji imaju veci kredit jer su stranci sve je popljuvano i svima su nadjene zamerke vec pre sezone i vecina se oprastala od trofeja i svega.

kad ono dobric, deda, laza, luka i kuz dobise taj opasni skupoceni tim predvodjen najtrofejnijim trenerom. 

 

i sta cemo sad?

pa nista daj opet kukaj, naraici, trazi mane svakom koga dovedemo, prizivaj katastrofu, ovaj je slab u odbrani, ovaj je midjet, ovaj nije za ovu kompoziciju tima, ovaj me nervira, ovaj los u skoku, ovaj se gubi u preuzimanjima, ovaj je kamenjar, previse je to stranaca, premalo domacih igraca, ovaj trener je djubre i tako non stop. lepo je to harper opisao u onom manifestu.

nama niko ne valja.

setite se 2017 i ko nas je tad vodio! preslikano sve, a to sto taj isti je trener godine u ec i aposlutno najvece iznenadjenje prosle sezone u celoj evropi cemo ignorisati. 

ne postoji savrsen tim i veliki budzet i skupi igraci ne garantruju da ces napraviti dobar tim. evo saras ima koliko hoce pa ne moze da napravi sampionsku ekipu i fejluje. pa njegov ucitelj isto, eto radonja sa babama i dedama mu uzme sve. ili tom najvecem treba 5 sezona sa neogranicenim budzetom da uzme el.

 

niko ne zna kako cemo izgledati sledece sezone, niti kako ce se pokazati novi igraci i precenjuje se uloga trenera. 

bitno je da budemo tim, da imamo hemiju, i da se momci bore. 

a imamo odlicnu domacu osnovu, pobednicki mentalitet i ne sumnjam da ce tako biti. 

 

guru, mozes da kazes koja bi ti pojacanja voleo? i kakav bi ti tim napravio?

bas me zanima.  

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Predlazem da se ovaj topic preimemuje u crnu hroniku.

Mučno je čitati pojedine kojima

bi i one “narikače” na sahranama pozavidele.

Neko je pomenuo da se ovo pretvorilo u RSB forum,nije.Jer i tamo se znao neki red i neka pravila,Ko,kad,Gde,koliko I do koje granice.Naravno sve dok grupa nije otela i zavladala istim.

Nismo ni sklopili roster,ni jedan trening odradili,pripremnu odigrali a vecina njih vec sve zna.Epilog pobeda i poraza,taktiku…sve.

jbt,kosarka nam generalno u krizi od pionirskih selekcija do A reprezentacije.A ovde i na drugim kosarkaskim temama toliko kosarkaskih majstora,poznavaoca i virtuoza te lepe igre,da se zapitam kako smo tu upali?

Tako smo i Radonju nazivali lemurom,neznalicom sad se kunemo u njega.Najsveziji primer Holins,kratak put od kamenjara i nemaca pojma do velikog borca i sjajnog igraca.Ok,zelimo svi najbolje za klub,ali dajte malo strpljenja i optimizma,bar toliko zasluzuje i Vlada i momci koji ce ciniti roster,uz podrsku,naravno.Ako to od nas nemaju onda nam klub i ne treba.

 

  • Like 9
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 1945 said:

 

Dobro nemamo sta da trazimo ti si se oprostio od Abe i pobeda u El i to nekoliko puta do sada, sada pusti nas ludake i glupe koji nemamo oci ni mozak da se nadamo i to je to.

 

Ja kada bi imao tako negativan pogled, sigurno ne bi dolazio ovde da ubijam ljudima nadu i veru, mracio bi sam sa sobom u svojoj kuci i to je to. Sirenjem negativne energije se apsolutno nista ne postize i ona je besmislena jer nema nikakav plemenit cilj, ovo pisem svima slicnog razmisljanja ne samo tebi.

 

Od nas koji verujemo odnosno moze i "cuvara vatre" ono standardno, (uvek je bolje cuvati vatru nego gasiti je) , niko nije toliko glup da ne znamo da je trener kocka i to ozbiljna kocka sa vecim sansama da ne uradi nista nego da uradi, i niste vi otkrili nikakvu mudrost sa svim ovim pisanjem desetine stranica negativnih komentara i posle da se pravite pametni ako ne bude dobro i sa pricom "esam reko!", svi smo svesni sta moze da ispadne ali u zivotu nije bas sve kako mozak kaze. Postoje vera i nada sa cime moze da se promeni mnogo toga a toga su svesni samo oni koji je imaju u sebi.

 

Suludo je trositi zivce na nesto sto ne moze da se promeni i zato postoji opcija da se mraci i da se negativno utice i na sebe a jos gore se vraca u zivotu kada negativno se utice i na druge ili postoji vera i nada da ce ispasti sve dobro, ja sam za ovo drugo a to bi preporucio i drugima.

Realnost decko,o tome ja pricam ,u sportu se ne zivi od nade i vere nego od krvavih kolena na treningu ,kvalitetnog rada,iskusnog znalca na klupi i vrhunskih igraca! Nadajte se niko vam ne brani ali ukljucite mozak i vratite se samo koju godinu unazad i pogledajte Alimpijevu sezonu! 
U El teze svi za jvalitetnim trenirom i placaju lepe pare za to a mi ? Hoces da se trkas sa brzim vozom a ne mozes ni teretni da asignes? 
ukljucite mozak i osudite lose kao sto hvalumo dobro ,jer ovo sto je sada uradjeno je OCAJNO I AMATERSKI !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da ovde bilo ko nešto ili nekog brani.

Vidim samo one koji napadaju.

Jbg. ako hoćete da navijate za klub gde je trener Sferopulos, a prva petorka Džejms, Higins, Klajburn, Singlton, Tavares na pogrešnom ste mestu.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vasem novom treneru nista ne fali...nema potrebe da se dize galama na njega. Za sada je sklopio simpa roster. Hasan, Petrusev, Mitrovic, Bentil, Ilic je potencijalno strasna linija visokih (4 i 5). 

 

Spoljna linija takodje zvuci dobro. 

 

Na njemu je da radi i pokaze svoj trenerski pecat. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Realnost je da je grobarima na klupi vrhunski  iskusni znalac sa skupim igracima... I? Na sta mu je ekipa licila godinu Dana, raspad, jednu akciju nisu imali... Gubis od Mege Burse... Dakle nista Nije garancije...

Vratite se Koju godinu unazad I setite se Radonje I polufinala sa Radnickim, Cibonom... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je nekada neverovatno sta sve ovde procitam. Kao da je VJ vec smenjen nakon 0-9 starta u EL i 3 poraza u 10 kola ABA. Ne podrzavam dovodjenje VJ za prvog trenera. Podrzavam VJ. Ne podrzavam spinovanja za Singltona i potencijalno Nejpira da bi dosli Bentil i jos neko. Ali podrzavam igrace koji su dosli. Covic vuce naizgled lose poteze, ali ako cu nekome odabrati da verujem, nek to bude covek koji kao predsednik kluba ima iza sebe 20 trofeja. Po meni je VJ dosta stabilniji trener od Alimpija kad je dosao ovde, uzgred, nije li Alimpije imao solidan skor u EL, a od titule u ABA ga je delila oruzana pljacka u Moraci? Pa se i tada kukalo sto je smenjen Alimpije i onda dosao Tomic i maltene se prosetao ABA ligom. Samo bez ovog lapurlatisticko-defetistickog pristupa kad ni pripreme krenule nisu. Kuka se samo da bi se kukalo. Nije mi ni kompozicija tima najjasnija, ali i veca cuda su se desavala. Ovo je sport. Dajte Vladi sansu i objektivno sagledavajte njegov rad.

  • Like 16
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Redstar0356 said:

Ovde nije bilo potrebe uvodjenjem diktature kao na Rsbu jer nije bilo rsboovaca da brane neodbranjivo.

Niko nije pominjao diktaturu.

Ali glupo sa tobom bilo sta komentarisati kad si se od celog posta uhvatio recenice gde pise RSB.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...