Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

On 7/23/2022 at 7:28 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Par reci o U20 reprezentaciji i njihovoj igri:

-napad sa finom dozom slobode,dozvoljavaju se tu razne varijente i minijature ali nikada ne predje u krajnost.Ciljaju se stalno mismatch pozicije a iz toga vrlo cesto izadje jako lep protok lopte,onaj umeren i racionalan a ne da se tokom protoka propusti 3 otvorena suta.Smeo bih da kazem da je taj deo igre i sama racionalnost u napadu za ovaj uzrast vrhunski.Kada se gleda ekipa neko bi pomislio da je kosarkaska inteligencija bas svih igraca visoka,mozda i jeste ali ne bih se bas kladio u tako nesto.

 

Bice to dobro ukoliko Nedovic ne kaubojise previse.

 

Te mismatch pozicije se uglavnom ciljaju ka reketu,e sad ne mogu biti siguran da je to filozofija trenera jer su u ovoj reprezentaciji ipak visoki dominantni.

Time receno mogao bi Petrusev dosta da profitira iz slicne igre.On bi mogao da zalici na onog mvp Petruseva a ne ovog kome Ristic opravdano jede minute u reprezentaciji.Ali polako,nije dokazan na EL nivou i psiha je potonula verovatno.

 

-odbrana, najveci problem je odbrana u tranziciji i odbrana ranog napada.Protivnicki igraci su znali da zavrse od kosa do kosa a da ih nasi ni ne pogledaju,bas katastrofalno.Tacnije prvobitno neko ispadne u odbrani a ostali ne pomognu ali uopste,sledi setanje protivnika kroz reket.U ranom napadu cesto primimo otvorenu trojku.Zbog ovog su se barem 2,3 protivnika vratila iz velikog deficita i srusili nam dugu dominaciju u mecu za samo par minuta.Sto bi se reklo ako ovo bude slucaj u Zvezdi jednu Albu necemo pobediti ni ove godine.Treba imati u vidu da su ipak mladje selekcije pa se oscilacije desavaju.Ali sve mi se cini da je slicnih problema bilo i u FMPu pod Vladom. 

 

Igrali smo i presing i udvajanja protiv slabijih ekipa ali mislim da to nije relevantno.Takodje Saranovic iz FMP je imao dobru ulogu iako je maltene igrac isklucivo defanzive,takvog beka nemamo ni na vidiku u Zvezdi recimo.

 

Uzorak je ceo turnir,sve sam nase utakmice gledao.Taj neki protok u napadu sam poredio i sa reprezentacijama iz A divizije,moze se reci da to izgleda bolje kod nas nego kod bilo koje ili velike vecine ekipa odande.S tim sto smo mi ipak igrali protiv slabijih protivnika pa se lakse sprovelo u delo.

 

 

Mene ovo  ne raduje,pogotovo sto je Zvezdin roster sastavljen tako da i nismo igracki najpametniji sto se  tice timske odbrane.Mozda sam malo subjektivan ipak sam ja za "strong difens".

Broj pogodaka i asistencija U20 reprezentacije pod V.J.

 

prva utakmica 46 pogodaka iz igre  32 asistencije

druga utakmica 41 pogodak iz igre 35 asistencija

treca 26 pogodaka iz igre 17 asistencija 

cetvrta 36 pogodaka iz igre 30 asistencija 

cetvrtfinale 26 pogodaka iz igre 20 asistencija

polufinale 28 pogodaka iz igre 21 asistencija

Finale 30 pogodaka iz igre 27 asistencija

 

Srbija nije imala ni jednog igraca u top3 na prvenstvu ni po indeksnim  poenima ni po broju poena ni po skokovima ni po asistencijama.

Dakle vrlo vrlo visok procenat asistiranih poena potvrdjuje pronalazenje racionalnih resenja u napadu kao i protok lopte.

 

Ne znaci nista ali eto ako cemo loviti neke naznake nase igre pre sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Micko81 said:

Pitanje za sve a pogotovo za ljude koji imaju informacije.Darius Tompson po mom mišljenju je idealan plej za nas,koliko smo mi zainteresovani za njega i dali su postojali ili postoje bilo kakvi kontakti sa njim?

Citao sam da je Baskonija bas zagrizla za njega,na ovakvu postavu Henri i Tompson najbolja resenja,skuplje i bolje Henri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nini3112 said:

Citao sam da je Baskonija bas zagrizla za njega,na ovakvu postavu Henri i Tompson najbolja resenja,skuplje i bolje Henri.

Henri je za nijansu kvalitetniji igrač ali to nije garancija da bi se on bolje uklopio od Tompsona.Verujem u dobar i pametan odabir odgovarajućeg pleja.Moji favoriti su Tompson,Henri,a na trojci Ponitka 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako dovedemo samo još pleja bićemo ozbiljno tanki u odbrani 1 na 1, kao i u timskoj odbrani na poziciji krila.

Dobrić će opet biti u jako nezavidnom položaju.

Protekla sezona je pokazala da je njegova prekomanda na poziciju iznad bila besmislena, pa smo, uz Holinsa koji do aprila nije mogao da nadje šut, bili uskraćeni za poene sa bekovske pozicije, plus je pritisak na Dobrivoju bio ogroman jer se očekivalo da i dalje školuje prednjom promenom kao u završnici prethodne sezone...ali je vrlo brzo pročitan usmeravanjem u desnu stranu.

Ako mu Vlada nameni neke Nedarine minute, jer se nećemo nagledati Džonija na beku u EL tekmama, ili Nedović ispadne iz stroja, opet dolazimo na isto.

Da se vratim na prvu rečenicu...u tesnim završnicama gde branimo prednost...Lazarević je smislenije rešenje na krilu od Holanda i Dobrivoja koji npr Papapetrua mogu da zaustave samo tejzerom.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...