Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Eto da smo razmišljali, mogli smo reči Shabazzu da čemo uzeti i njegovog kuma Vonleha u paketu.

 

Dve muve jednim udarcem. Šteta...

Vonleh je bio jedna od opcija prosle sezone i jedna od zelja Radonjica (:zna samo bisve igrace: :nece centra Radonja:) al je mnogo para bio trazio i otisao putem para u Kinu.

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2022 at 5:58 PM, Guru said:

Meni je Bentil takav bezveznjak da bih možda čak pre probao da rehabilitujem Vajta... Naravno, najradije ne bih gledao ni jednog ni drugog u Zvezdi

 

Nakon malo detaljnijeg gledanja kasetetm, ipak bih pre Bentila nego Vajta, al' pri boldu ostajem.

 

Što se tiče fizikalija - prilično je snažan i fizikalan, pozitivno me je iznenadio agilnošću za nekoga sa takvom građom (i tolikim dupetom), atletski je baš prosek i vidno je undersized što i potvrđuju mere (201 cm bez patika, 267 cm standing reach). Vajt je recimo atletski dosta bolji i mnogo lakše igra iznad obruča, ima određenu prednost u sajzu, al' je što se tiče snage i fizikalnosti pero laka kategorija, za razliku od Bentila koji je prava mrga.

 

Ofanzivno se vidi da nije prirodno talentovan igrač, sve što radi je nekako mehanički, al' je navežbao neke poteze koji ga čine korektnom inside-outside pretnjom. Šut mu je sasvim solidan, mehanika fluidnija u odnosu na Vajtovu, izbačaj nešto brži, tako da verujem da može pogađati više trojki sa nekih 37-40% realizacije, kao i u prethodnih nekoliko sezona. Nekonstantan je, nije knockdown ni kada je sam, ne šutira iz kretnje, iz driblinga retko potegne (a bolje da ne poteže nikada), tako da i šuterski ima određena ograničenja, al' je sveukupno legitimna pretnja iz spot up situacija.

 

Kada treba da napadne closeout prvi korak mu je ok, al' mu je kontrola lopte ispod proseka, nema šut iz 1-2 driblinga, nema ni flouter, tako da predvidljivo ide pravolinijski jako i do samog kraja, za šta nema uvek neophodni atleticizam ako ga neko kvalitetno čelendžuje na obruču. Dobro je što može da razgrne ramenom i pogodi uz kontakt, a pozitivno me je iznenadio i sa nekim dobrim izlaznim pasovima i par lepih drive & dish asistencija - to ranije nije pokazivao, nego je rokao glavom kroz zid ne čitajući odbranu. Mislim ima takvih momenata i sada i miljama je daleko od nekog kreatora sa pozicije 4, al' jeste napredovao u razumevanju igre.

 

U Armaniju su mu 23% poseda bile post up situacije (2. najčešći play type), u PAO-u čak 30% (najčešči play type), tako da voli da se gura dole i može da poentira na par načina (bukvalno par). Preferira da napada sa levog bloka, go to move mu je poluhorog preko levog ramena ako napada sredinu, counter move ako mu zatvore sredinu je snažan drop step ka čeonoj... I to je otprilike to - levu ruku baš retko koristi, povremeno kada primi loptu na mid post-u okrene se licem, udari jab step i šutne preko igrača JOB style, nema neki prefinjeni footwork, troši puno driblinga prilikom zidanja, a ne reaguje baš dobro na udvajanja i gubi mnogo lopti u post up posedima.

 

Odlično katuje po čeonoj liniji ako se igrač koji ga čuva zagleda u loptu (ovo konstantno radi), povremeno se zaleti lepo na ofanzivni skok, pristojno trči tranziciju i može i da spusti loptu u tim situacijama (mada bolje da je ne spušta). 

 

Defanzivno mi se najviše svidelo kako brani closeout situacije - dobro anticipira na koju stranu će igrač da krene, telom mu zatvara inicijalnu kretnju, lateralno je kao što sam već rekao bolji nego što sam očekivao, ruke uglavnom drži podignute prilikom prodora i tako otežava šut koliko može, mahom bez skoka. U preuzimanjima bekova je prilično kompetitivan, ima blistave momente (kao oni gifovi sa Larkinom), al' se naravno dešava i da ga izbace brzim promenama pravca, ili navuku na faul. Na postu se kvalitetno bije i koristi snažno telo, ume da izbije loptu kada protivnik zida, jedino što ne može uvek dovoljno da omete više igrače jer je undersized, pa se dešava da ga jednostavno prebace poluhorogom.

 

Armani je bio vrhunska defanzivna ekipa prošle sezone, Mesina je uradio šta je bilo u njegovoj moći da uklopi i Bentila u timsku odbranu, tako da je ovaj mahom stajao gde treba, konstantno komunicirao sa saigračima oko preuzimanja (a Armani je baš mnogo preuzimao), umeo je fino da bampuje roll man-a, odradi help & recover... Ipak, sveukupni awareness i posebno tajming su mu i dalje ispod proseka, dešavalo se da pomaže kada ne treba, da kasni u rotacijama, a na obruču i dalje nije apsolutno nikakav faktor, jer em nema idealne fizikalije za to, em nema nikakve instinkte.

 

Najgori segment igre mu je ipak defanzivni skok, posle određenog vremena mi je postalo komično koliko nema predstavu gde će lopta da se odbije, kako mu kupe lopte sa glave, kako ne krene na skok koji bi morao da bude njegov, a onda krene na loptu koju je saigrač maltene već uhvatio pa se sudari sa njim i lopta ode u aut... Neke lopte koje bi morao da hvata on izbija i to ne ciljano do saigrača, nego onako nasumično. Jedino što povremeno odradi kvalitetan box out, al' ovakvog antitalenta za defanzivni skok nisam video otprilike od Tadije Dragićevića, s tim što je Bentil mrgetina u odnosu na njega, što samo dodatno pojačava negativan utisak.

 

Zaključak: Nisam fan, voleo bih da smo tu doveli drugačijeg i pre svega kvalitetnijeg igrača, al' nije baš toliki bezveznjak kao što sam mislio, a nisam se baš ni nagledao nekih ekstra četvorki u Zvezdi, tako da - not great, not (that) terrible.

 

  • Like 31
  • Thanks 10
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Everlook said:

Možda je Bentil najviše doveden da pravi livade za Nedovića (i Šabaza ako nekim čudom svrati)

Covic: Halo, je l to Bentilov agent?
-Jeste, izvolite?
Je l bi dosao Ben kod nas, fina plata, stan u Beogradu na vodi, vozi koja kola hoce na rent a kar, za kintu ponekad malo saceka, al' sve u svemu dobra prica?
-Hm, okej, koja bi mu uloga bila u timu? 
Da pravi livade Nedovicu.
*bip, bip...*

Bentil je igrac koji ima izuzetan dobar defanzivni skillset. Tu mu fali mozda malo vise kosarkaskog IQ, visine da ravnopravno cuva sve igrace na niskom, pa cak i visokom postu i bolja anticipacija u defanzivnom skoku. U napadu je izuzetno limitiran, ali ako mu ne dozvolis da previse glumi Dzonija O'Brajanta onda mozes dobiti opciju vise zbog pristojnog suta, odlicnih katova i jakog donjeg dela tela, uz pomoc kog moze da finisira preko nekog svoje visine na niskom postu. 

Njegova uloga ce biti jasna, a na osnovu razlicitih tekstova uglednih forumasa otprilike mozete zakljuciti koja je to. Bentil/Martin u istom trenutku u petorci bi znacilo zakljucavanje reketa, ali usled cinjenice da su obojica undersized kao retko koji unutrasnji dvojac u Evropi, vise ocekujem druge tandeme na tim pozicijama, ali je svakako jasno da nam misica nece faliti. 

Edited by mind.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mind. said:

Covic: Halo, je l to Bentilov agent?
-Jeste, izvolite?
Je l bi dosao Ben kod nas, fina plata, stan u Beogradu na vodi, vozi koja kola hoce na rent a kar, za kintu ponekad malo saceka, al' sve u svemu dobra prica?
-Hm, okej, koja bi mu uloga bila u timu? 
Da pravi livade Nedovicu.
*bip, bip...*

Bentil je igrac koji ima izuzetan dobar defanzivni skillset. Tu mu fali mozda malo vise kosarkaskog IQ, visine da ravnopravno cuva sve igrace na niskom, pa cak i visokom postu i bolja anticipacija u defanzivnom skoku. U napadu je izuzetno limitiran, ali ako mu ne dozvolis da previse glumi Dzonija O'Brajanta onda mozes dobiti opciju vise zbog pristojnog suta, odlicnih katova i jakog donjeg dela tela, uz pomoc kog moze da finisira preko nekog svoje visine na niskom postu. 

Njegova uloga ce biti jasna, a na osnovu razlicitih tekstova uglednih forumasa otprilike mozete zakljuciti koja je to. Bentil/Martin u istom trenutku u petorci bi znacilo zakljucavanje reketa, ali usled cinjenice da su obojica undersized kao retko koji unutrasnji dvojac u Evropi, vise ocekujem druge tandeme na tim pozicijama, ali je svakako jasno da nam misica nece faliti. 

Ne mislim naravno da ce samo to da radi, nego da je prevagnulo to da moze, za razliku od recimo igraca tipa Vajt, da napravi dobar blok, sto je kod igarca kakve imamo vrlo bitna stvar i moza npr Nedovica da ucini opasnijim u napadu. Dbar blok je zlata vredan. Sto si bukvalista? 😄 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Everlook said:

Ne mislim naravno da ce samo to da radi, nego da je prevagnulo to da moze, za razliku od recimo igraca tipa Vajt, da napravi dobar blok, sto je kod igarca kakve imamo vrlo bitna stvar i moza npr Nedovica da ucini opasnijim u napadu. Dbar blok je zlata vredan. Sto si bukvalista? 😄 

Šala mala, izgleda da me polako hvata šizofrenija od ovog prelaznog roka, izvini drug😄

 

Slažem se definitivno sa napisanim i zaista pozitivno gledam na trio Bentil-Vajt-Ilić, za taj naš nivo se izuzetno dobro dopunjuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mind. said:

Šala mala, izgleda da me polako hvata šizofrenija od ovog prelaznog roka, izvini drug😄

 

Slažem se definitivno sa napisanim i zaista pozitivno gledam na trio Bentil-Vajt-Ilić, za taj naš nivo se izuzetno dobro dopunjuju.

Ljudi, je l mi stvarno mislimo da igramo sa 3 cetvorke i 3 petice kosarku? 
Je l me zeza neko

 

Ako White ne ode ovo ce biti najidiotskiji niz poteza ikada. Igracemo sa 6 visokih igraca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Ljudi, je l mi stvarno mislimo da igramo sa 3 cetvorke i 3 petice kosarku? 
Je l me zeza neko

 

Ako White ne ode ovo ce biti najidiotskiji niz poteza ikada. Igracemo sa 6 visokih igraca?

Ma da najbolje da nemamo ni cetvorku ni peticu kao prosle sezone. 

Mozda moze Lazarevic da pokrije centra kao Davidovac prosle sezone.

Kad nismo imali opcije na centru prozivaj, sad kad imamo opet nesto fali.. Strasno.

I ja sam za to da White ode al ne vidim problem i da ostane.

Link to comment
Share on other sites

Zna se da se ništa ne zna, čova je doktor za propagandu. 

Poznavajući njega on će dovesti nekog proseka za pleja i možda nekog matorog za PR

A da je sreće resio bi prelazni  rok sa vrhunskim plejom i npr Hangom i ovaj tim bi bio ultra zajeban ali... 

4 minutes ago, Stefi88 said:

Jel samo Jos plej dolazi ili se ne zna ni to Jos uvek?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LightWeight said:

Ma da najbolje da nemamo ni cetvorku ni peticu kao prosle sezone. 

Mozda moze Lazarevic da pokrije centra kao Davidovac prosle sezone.

Kad nismo imali opcije na centru prozivaj, sad kad imamo opet nesto fali.. Strasno.

I ja sam za to da White ode al ne vidim problem i da ostane.

Ne, nije, najbolje je da imamo optimalan broj igraca na svakoj poziciji u skladu sa zahtevima takmicenja koje igramo i finansijskom situacijom u klubu.

 

6 igraca na 4 i 5 je bacanje para, ne znam sta je tu nejasno? Dovoljno smo bogati da nam Mitrovic ili White sedi pored terena? To hoces da mi kazes? Ili da se skinu lepo svi pa da pikamo sa 6 igraca na spoljnim pozicijama (vec imamo 7 bez pojacanja dodatnih)?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...