Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

16 minutes ago, Guru said:

 

Pretpostavljam da ni Pešić i Mesina nisu par exellance trenerski autoriteti, a za Ćelavu Prevaru već znamo. Novi trener Zvezde će pak to sigurno biti, pa se pod njim neće igrati ta limitirana košarka, nego košarka bez granica, idealna za ostvarivanje dugo željenog iskoraka. Nešto kao kada smo onomad dobili mladog, perspektivnog i nadasve modernog trenera sa raskošnim plejbukom, s tim što tada nije bilo ovoliko para... A nije ih doduše bilo ni pre nedelju-dve, kada je trebalo ispoštovati želje sada već bivšeg trenera, tada je vladao aparthejd i bili smo pušteni niz vodu...

 

A sve i da taj novi trener ne bude autoritet nije velika šteta, jer mi vrhovnog autoriteta u klubu već imamo... I mislim da je veoma lepo to što se ispunjavanje njegovih hirova poklapa sa željama većine zvezdaša, tako da samo nek je veselo i neka padaju bombe.

 

I'm out

 

 

Mislim da nije fer da meni ovde inputiraš da sam neki agitator za Čovića (mislim, jesam ako je alternativa Đuka bizon ili neki sličan sns jurišnik koji nema veze sa košarkom). Ne postoji jedan jedini post u kome sam ja makar i u šali nagovestio da je Čović > Radonjić, upravo i uvek obrnuto. Smatram da je način na koji je Radonjić otišao ovog puta vrlo sličan kao i kad je prvi put odlazio, uz mnogo žuči i kao posledica Čovićeve sujete, neispunjenih obećanja ili čega god, gde uglavnom Radonjić ne snosi nikakvu krivicu, lud je i neizmerno mu hvala što se uopšte i vraćao. Međutim, ne mogu da prihvatim činjenicu da se jedan od najboljih napadača EL ovde percipira kao neki promašaj sve i da je njegov dolazak posledica lične želje ne Nebojše Čovića nego njegovog unuka (FČ3 beše ima dete, jel?). 

 

Radonjić je bio sjajan trener za KKCZ i moj sveukupno verovatno omiljeni lik od kada navijam za KKCZ ali on:

- nažalost više nije trener KKCZ

- nažalost nije baš trenerska gromada u EL okvirima

- nažalost nije baš fleksibilan trener, uglavnom se drži svog principa i ekipu prilagođava svojim zamislima, a ne prilagođava svoje zamisli ekipi

 

S tim u vezi, potpuno mi je jasno da on ima različite preferencije u pogledu igrača koje želi u PAO (a sigurno ima i nešto veći budžet nego u KKCZ da potkrepi svoj izbor). Isto tako, Mesina je imao ogroman budžet na raspolaganju i pretpostavljam da je želeo kompletnijeg beka od Nemanje, Pešića već ne mogu da provalim šta mu se muva po glavi u poslednjih nekoliko godina - nije se baš proslavio, a "Ćelava prevara" je na kraju krajeva selektorskim poslom platio svoje izbore pa i izostavljanje igrača kakav je Kalinić iz svog tima, tako da ni on nije bezgrešan.

 

Jasno je meni da je ovo Čovićeva igranka, leba i igara, bez previše promišljanja. Slično i KKP, vrlo moguće da ćemo i mi jednog dana platiti ove igrarije na raznoraznim BAT arbitražama, međutim mi smo i dalje evroligaš i to iz donjeg doma, ne možemo biti gadljivi na igrača poput Nedovića. Radonjić više nije tu, ne znam ko će ga zameniti (sve više sam siguran da neće biti neko low budget rešenje), ali dozvolimo da se proba neka druga priča. Možda bude fijasko, a možda bude i uspešnije od Radonjića koji je ostvario mnogo ali neki limiti su bili očigledni. Da, ja jesam u teoriji za situaciju da je Radonjić dobio konkurentniji i redovniji budžet ali jbga do toga nije došlo i klub mora dalje, posebno u situaciji gde postoji ponovna opasnost od dugoročne KKP dominacije na regionu.

 

A šta bi ti hteo? Koliko razumem bio si vrlo kritičan na račun prethodne Radonjićeve selekcije, jedan si od onih koji zagovaraju želju za nekakvim iskorakom i sada kada se dovede igrač koji je individualnim kvalitetom objektivno iznad našeg ranga u startu se proglašava neuspeh i propala investicija. Možda će tako i biti, al da ne trčimo pred rudu. Nije Nedović garant ničega, kao ni bilo koji igrač, i jasno je da dovođenje igrača dok još nemaš trenera jeste jedan klasičan Čovićevski potez, ali plafon je sa njim u teoriji bar malo viši nego sa napadački imptentnijim igračima koje smo imali. Verovatno ćemo se obojica složiti da naredna pojačanja treba da budu malo više defanzivno ili all-round orijentisana.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Benito said:

Rekao bih da jeste😁

Screenshot_20220707-123353_Twitter.jpg

 

44 minutes ago, Webad said:

Pishnuo bih u gace kad bi ovo drugo "Dobro jutro!!!" Znacilo ostanak Kaline


Kaže @Šarac "dolaze"... Jedino ako misli na što je Kalinić raskinuo ugovor pa da onda opet dolazi, inače se radi o nekom drugom/trećem...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

https://m.basketnews.com/news-174822-nemanja-nedovic-the-clause-in-his-contract-that-allows-him-to-leave-panathinaikos.html

 

Ево на Баскет њузу изјава неког директора Пао-а који каже да су покушали да изједначе понуду Звезде која је око 3 милиона за три сезоне, као и да је излазна клаузула 300к евра.

 

Quote

"There was a term on Nedovic's contract that he had to play 28 out of the 34 EuroLeague regular-season games. Had he done so, the opt-in clause for next season would have been activated automatically. But he played 26 out of 32 games because two contests were canceled due to the Russian teams' suspension.
 

However, the percentage is the same. The club thought that the cooperation between the two sides would continue," Kontos told Greek bwin SportFM radio.

"The player's side and (his agent) Misko Raznatovic felt they could lean on that term, although the number of games hasn't been reached," Kontos continued before making clear that the club isn't eager to enter a legal dispute with the player.


Znači ovi će da pokušaju da igraju na kartu da nije odigrao odredjen broj utakmica u EL? 

Dalje u tekstu kaže da zeleni neće da ulaze u sudske sporove sa igračem i da će da puste nezadovoljnog igrača. 
Nema šanse da mi platimo 300k, prosto nije Čović tolika budala kad za te pare može praktično da potpiše još nekog igrača. 
Verovatno će na kraju biti ovo 
 

Quote

If the club wants out, it can do so in the next three days (until July 10), paying Nedovic 100.000 euros


Gde će Nedović da se odrekne 100k i uz "pomoć" Radonjića da ga ne vidi u svojim planovima

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Milos 3.14 said:

priča po kafanama malo će nam biti šlemovi, trebaće bunker. 

 

P.S. Nisam insajder, ne znam nikog iz kluba , ali se priča svašta iz prve, druge ruke

Kazi i nama sirotinji, koji ne izlazimo po kafanam sta se tamo suska

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pero said:

Jedna od najboljih individualnih partija koju sam gledao uzivo na Evropskim parketima, mozda i najbolja uz Braunova vs Fenerbahce (Bobby Brown).

Uzivajte.

Ne bih da mracim, ali su i pored toga izgubili

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dzonii said:

Kazi i nama sirotinji, koji ne izlazimo po kafanam sta se tamo suska

Pošto sam se uvalio u govna bez da mi je bila namera da probam da se iščupam bez da se uglavim još više.

Imam poslovnog partnera sa tamne strane, mogao bih biti legit insajder za partizan kad bih hteo. Moj odnos sa tim likom je da se čujemo posle derbija i onda naravno sprdnja. Na njegovo šturo čestitam posle titule ja odgovaram pozivom i petnaestominutnim maltretiranjem. Tako je i u kontra situaciji.

 

Uglavnom kad sam video jutros da me zove smrklo mi se, pomislio sam da oni  dovode ko zna koga, da nam je Jovanović trener , sve najcrnje jer što bi me zvao osim da me jebe.

U suštini me zvao da mi kaže da sam pi.ka ciganska i da pušim ku.ac. Malo je reći da sam bio presrećan.

Posle sam se malo raspitivao, svašta se priča, ali ne bih da prenosim jer je ekstremno neprovereno.

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Pošto sam se uvalio u govna bez da mi je bila namera da probam da se iščupam bez da se uglavim još više.

Imam poslovnog partnera sa tamne strane, mogao bih biti legit insajder za partizan kad bih hteo. Moj odnos sa tim likom je da se čujemo posle derbija i onda naravno sprdnja. Na njegovo šturo čestitam posle titule ja odgovaram pozivom i petnaestominutnim maltretiranjem. Tako je i u kontra situaciji.

 

Uglavnom kad sam video jutros da me zove smrklo mi se, pomislio sam da oni  dovode ko zna koga, da nam je Jovanović trener , sve najcrnje jer što bi me zvao osim da me jebe.

U suštini me zvao da mi kaže da sam pi.ka ciganska i da pušim ku.ac. Malo je reći da sam bio presrećan.

Posle sam se malo raspitivao, svašta se priča, ali ne bih da prenosim jer je ekstremno neprovereno.

Od sada ti možeš da se pridružiš najavama pojačanja. Npr kum nas pozdravi sa “dobro jutro” na odgovarajućem jeziku,

ti posle potvrdiš sa “p***o ciganska”, “puši k****” ili čime te već partner počasti 😁

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, prasac said:

I ja sam čuo neko šuškanje za Raduljicu. Mozda mu se samo diže cena. Inače Radule je Cigan i uvek je dolazio na naše tekme dok je igrao za Fmp.

Ne znam dal je cigan ali znam da bih se začudio da dodje jer je vise puta rekao da se ne bi vracao u nasu kosarku. Ima on jače veze sa zvezdom u zadnje vreme ali opet baš bih se iznenadio.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...