Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Koliko god cudno i neciganski zvucalo, smatram da kod pojacanja ne treba zuriti jer mislim da ce ogroman broj dobrih igraca ovog leta biti na trzistu. Kako otpadaka iz nba, tako i zbog nedostatka Rusa koji su sa svojih 5 EL/EC platezno mocnih klubova odvajali odlicne strance. Razumem cigansko iskustvo sa jurenjem i trazenjem pojacanja i fobiju da se ne ostane suva qrca, ali ne znam koliko je pametno zaletati se na Tarzuskije i sl. vec sada, moze se to opipati malo vise i ko zna...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Ilica, spominjali su ovde neki forumasi (i @Šarac medju njima) informacije oko odlaska u Spaniju, ta informacija se pojavila na Twitter-u pre jedno 10-tak dana i to od strane jednog spanskog naloga koji se cesto citira na Twitter-u kada su u pitanju vesti oko kosarkaskih aktuelnosti iz Spanije (transferi igraca i druge informacije vezane za klubove iz Spanije).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

logičnije je za tog dalibora da ode u espanja klub gde ima 20+ garantovanih minuta nego kod nas , gde možda igra 10-15, pa 25 ako se neko povredi, pa 0-5mins ako su svi na broju i orni za đusku.

 

mi smo dobri za mlade igrače koji su projektovani kao role playeri (ranije lazić, davidovac, dobrić, sada lazarević), jer se pokazuju odmah kao igrači koji prijaju sistemu a ne smeta im ispadanje iz rotacije i klimava minutaža.

 

kod talenata koji su projektovani za nešto više, a dalibor valjda jeste, mi nismo baš zgodna sredina.

Link to comment
Share on other sites

Da pomenuti Darius Thompson, levo jaje za njega, nacrtan igrac za nas. 

Visok, duge ruke, snazan, odličan defanzivac, dobar slaser, dobar pley, bolja vizija od Woltersa i Dzonija, za poziciju dobar skakac. 

Odlični procenti za dva prosecni za 1 i ispod prosecni za tri, kamenjar manje više, ali ima ok polu distancu. 

Sličan igrač Pierija Henriju, s tim da je još eksplozivniji. 

Ja se samo plašim da ćemo ostati i sl sezone uskraćeni za nekog skorera, nekog ko iskače iz šablona. 

I da će Dobri i Holins ostati na dva i ako bi bilo bolje i to svi vide da se Dobri popne poziciju više. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Babaduka said:

Da pomenuti Darius Thompson, levo jaje za njega, nacrtan igrac za nas. 

Visok, duge ruke, snazan, odličan defanzivac, dobar slaser, dobar pley, bolja vizija od Woltersa i Dzonija, za poziciju dobar skakac. 

Odlični procenti za dva prosecni za 1 i ispod prosecni za tri, kamenjar manje više, ali ima ok polu distancu. 

Sličan igrač Pierija Henriju, s tim da je još eksplozivniji. 

Ja se samo plašim da ćemo ostati i sl sezone uskraćeni za nekog skorera, nekog ko iskače iz šablona. 

I da će Dobri i Holins ostati na dva i ako bi bilo bolje i to svi vide da se Dobri popne poziciju više. 

Taman sam gledao statistiku Dariusa,bas igrac nacrtan za nas. Nije bas kamenjar

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Babaduka said:

Da pomenuti Darius Thompson, levo jaje za njega, nacrtan igrac za nas. 

Visok, duge ruke, snazan, odličan defanzivac, dobar slaser, dobar pley, bolja vizija od Woltersa i Dzonija, za poziciju dobar skakac. 

Odlični procenti za dva prosecni za 1 i ispod prosecni za tri, kamenjar manje više, ali ima ok polu distancu. 

Sličan igrač Pierija Henriju, s tim da je još eksplozivniji. 

Ja se samo plašim da ćemo ostati i sl sezone uskraćeni za nekog skorera, nekog ko iskače iz šablona. 

I da će Dobri i Holins ostati na dva i ako bi bilo bolje i to svi vide da se Dobri popne poziciju više. 

Darius Thompson je i  odlican defanzivac, iz Evrokupa moja prva zelja. Polukamenjar je nije bas kamenjar sa 33% za 3 al uzimao je vise trojki po mecu nego Volters i neke teze suteve. Kada bi uzimao samo ciste suteve sto on i treba da radi i sutnuo jednu do dve trojke po mecu kao sto je Volters verujem da bi i poboljsao procente. Pre 2 sezone u Brindsiju je imao 46% za 3.

 

Obratite paznju i na Semaj Christona i Vila Kamingsa iz Evrokupa to su po meni najbolje opcije. Potencijalno to su i bolji igraci od Voltersa sveukupno gledajuci.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

E da oko suta, Thompsona i Woltersa, totalno drugačiji suteri igrači i sve. 

Wolters nama sut iz driblinga ni za tri ni sa poludistance. Ako treba nesto da iskreira pa da napravi separaciju kros overom step bekom pa da sutne neće to pogoditi da mu život zavisi od toga nasi su to pokusavali ali je bilo bas loše, npr Džoni to radi odlično. 

Flouters ima odlične promene pravca, ritma, stabilan je, nađe put do koša, fluter. I odličan je spot up suter, većinu suteva sto ubaci iz daljine to je iz spot upa, tu mu mehanika igleda fluidno, može i preko ruke i na nekih 36% je ove sezone ukupno, ali kad bi se razdvojili procenti mislim da bi iz driblinga bila neka mizerija, a spot up odličan. Da igra više od lopte verujem da bi i broj pokusaja bio veći i procengi ok, ovako eventualno može da je nabode ako mu  se bas beži ispod bloka pa se namesti. 

Darius thomson sa druge strane ima problem sa sutem iz vana zbog mehanike, malo mu beži lakat, noge treba da ukosi, malo gura loptu, mada mislim da kad bi korigovao malo noge i malo položaj šake da bi bio bolji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne ureknem ali evo za nepuna 2 dana 18 stranica i maltene skoro svaki košarkaš na planeti je pomenut.

 

Ako se po jutru dan poznaje, biće baš jaka ljetnja sezona. 💪💪💪

Edited by Sector
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bodo said:

Pa i za Kalinu je izgledalo lani nemoguća misija. Pa eto ga kod nas. Ne donose se sve odluke na temelju racija , nekada prevagnu i emocije. Zapravo emocinalna inteligencija je jako važna stavka i dosta puta i ima preimucstvo pred kognitivnom.

 

istina. Mada bi ja rekao da je velika razlika kad pričamo o domačim igračima i strancima. Kod domačih možda i mogu da prevagnu emocije i neke druge stvari (familija, želja za povratkom kuči, želja da se odigra u omiljenom klubu koja sezona, itd.), dok je kod stranaca na prvom drugom i trečem mestu lova (razumljivo).

 

1 hour ago, uini said:

logičnije je za tog dalibora da ode u espanja klub gde ima 20+ garantovanih minuta nego kod nas , gde možda igra 10-15, pa 25 ako se neko povredi, pa 0-5mins ako su svi na broju i orni za đusku.

 

mi smo dobri za mlade igrače koji su projektovani kao role playeri (ranije lazić, davidovac, dobrić, sada lazarević), jer se pokazuju odmah kao igrači koji prijaju sistemu a ne smeta im ispadanje iz rotacije i klimava minutaža.

 

kod talenata koji su projektovani za nešto više, a dalibor valjda jeste, mi nismo baš zgodna sredina.

 

Po mom mišljenju, to je i neki plafon za Ilića. Role player za neku top EL ekipu. Kariera jednog Kaline ili Luče je ono čemu on može da se nada u najboljem slučaju.

 

Ako oni misle preko nekog divljeg ACB kluba da displejuju kako on treba da bude glavni baja u timu što se tiče košgeterstva i statsa, po mom mišljenju rade pogrešnu stvar.

 

Njegovi kvaliteti če najbolje do izražaja doči baš u nekom dobrom sistemu sa jasno definisanim ulogama, gde če on raditi ono što mu najbolje ide od ruku.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neko ga je već pomenuo, da li kolega 1945, centar iz Bostona Luk Kornet. 

 

Ne znam šta da kažem za Korneta, sem da prvo što sam uradio u International Basketball Manager 2022 sa Zvezdom je bilo dovođenje centra i pošto je Kornet imao ok ocene dovedem ja mrtvog belca na centru uprkos svakoj logici. 

U finalu ABA počišćen KKP (3-0), Kornet u proseku tipa 24p (32 u game 1) i neprikosnoveni MVP finala. 

 

Što se mene tiče - dovoljno 😄

 

PS Mislim da do sada nismo dovodili igrače preko video igara a metavers bukvalno iza ćoška. 

 

Mogla bi da se obrati pažnja na digitalne atlete (ne u smislu Me7o, sorry uini).

Edited by Holivud
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

Po mom mišljenju, to je i neki plafon za Ilića. Role player za neku top EL ekipu. Kariera jednog Kaline ili Luče je ono čemu on može da se nada u najboljem slučaju.

 

kalinari i lučić su jedni od najboljih igrača u evropi na svojim pozicijama, to nisu role players.

ali ilić sigurno ne želi u ovim godinama da se zadovolji role player kalupom, taman da nikada ne stigne blizu onoga čemu stremi.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

kalinari i lučić su jedni od najboljih igrača u evropi na svojim pozicijama, to nisu role players.

ali ilić sigurno ne želi u ovim godinama da se zadovolji role player kalupom, taman da nikada ne stigne blizu onoga čemu stremi.

 

 

Nesto razmisljam, je l napravio neko nesto vise ako je preskocio kkCZV ili kkP?

 

Jokica ne racunam, i da kazemo mozda Avramovic, ali se opet vratio drugoj kuci 😁

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Holivud said:

Neko ga je već pomenuo, da li kolega 1945, centar iz Bostona Luk Kornet. 

 

Ne znam šta da kažem za Korneta, sem da prvo što sam uradio u International Basketball Manager 2022 sa Zvezdom je bilo dovođenje centra i pošto je Kornet imao ok ocene dovedem ja mrtvog belca na centru uprkos svakoj logici. 

U finalu ABA počišćen KKP (3-0), Kornet u proseku tipa 24p (32 u game 1) i neprikosnoveni MVP finala. 

 

Što se mene tiče - dovoljno 😄

 

PS Mislim da do sada nismo dovodili igrače preko video igara a metavers bukvalno iza ćoška. 

 

Mogla bi da se obrati pažnja na digitalne atlete (ne u smislu Me7o, sorry uini).

Za Korneta spremam posebnu opservaciju ovde. Svako ko je citao sta pisem na Nba temi moze da zakljuci ko je moja prva zelja. Kornet je Jokic za siromahe poput nas. Nebruseni dijamant.

 

Veceras se nadam da cu stici da obradim sve za Evroligu za sve klubove informacije posto je Eurohoops izgleda postao portal u rangu Informera. 20+ gresaka napravili u ugovorima.

 

Zatim ide lista centara sto sam obecao, oduzilo se to, jer detaljno obradjujem, gledam i neke utakmice paralelno pa izvlacim korisne informacije.

 

Za kraj kao visnja na torti ide tekst o Kornetu. Nadam se da u narednih par dana sve zavrsavam.

Edited by 1945
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nesto razmisljam, je l napravio neko nesto vise ako je preskocio kkCZV ili kkP?

 

Jokica ne racunam, i da kazemo mozda Avramovic, ali se opet vratio drugoj kuci 😁

Uff ima ih poprilicno, Teo kao prvi pik. Markovic (ovo sad se ne racuna jer je bivsi), Labovic , ima ih sigurno jos

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nesto razmisljam, je l napravio neko nesto vise ako je preskocio kkCZV ili kkP?

 

Jokica ne racunam, i da kazemo mozda Avramovic, ali se opet vratio drugoj kuci 😁

 

"Povratnici" tipa

Šćepanović, Pavlović, možda i Milojevića da računamo.

 

Da je potrajao "vratio" bi se Miličić za Zvezdu 100%, Pefimarković.

 

3 minutes ago, 1945 said:

Za Korneta spremam posebnu opservaciju ovde. Svako ko je citao sta pisem na Nba temi moze da zakljuci ko je moja prva zelja. Kornet je Jokic za siromahe poput nas. Nebruseni dijamant.

 

Veceras se nadam da cu stici da obradim sve za Evroligu za sve klubove informacije posto je Eurohoops izgleda postao portal u rangu Informera. 20+ gresaka napravili u ugovorima.

 

Zatim ide lista centara sto sam obecao, oduzilo se to, jer detaljno obradjujem, gledam i neke utakmice paralelno pa izvlacim korisne informacije.

 

Za kraj kao visnja sa slagom ide tekst o Kornetu. Nadam se da u narednih par dana sve zavrsavam.

 

Baš sam se iznenadio kad sam video ime jer sam ga doveo ne baš kao mačku u džaku jer je imao dobre ocene ali prilično na random. 

 

Jedva čekam ekspoze, hvala i svaka čast za trud.

Edited by Holivud
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nesto razmisljam, je l napravio neko nesto vise ako je preskocio kkCZV ili kkP?

 

Jokica ne racunam, i da kazemo mozda Avramovic, ali se opet vratio drugoj kuci 😁

Doncic, Vucevic, Dublkevic, Mirotic😂😂😂

 

Salim se, Teo naravno 1 pik.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

kalinari i lučić su jedni od najboljih igrača u evropi na svojim pozicijama, to nisu role players.

ali ilić sigurno ne želi u ovim godinama da se zadovolji role player kalupom, taman da nikada ne stigne blizu onoga čemu stremi.

 

 

Nespretno sam to objasnio. Da, Kalinić i Lučić jesu jedni od najboljih igrača na svojoj poziciji. Ali bi u slučaju da nastupaju za recimo Barcelonu, Efes ili tako neki top EL klub, imali jasno definisano ulogu koja bi bila manja od one koje imaju key igrači u tim timovima. Neznam dal je role player adekvatan izraz za igrača sa takvom ulogom ili ne, ali to je ono na šta sam mislio u prvom postu.

 

 

Svako ima pravo da svoju karieru vodi u pravcu u kojem on misli da je najbolje. Ja samo iznosim svoje mišljenje naravno. Imamo i dobrih i loših primera kad se krene ovim putem. Loš primer je Zagorac. Koji je verovatno mogao da bude jako ozbiljan igrač da se nisu preskakale stepenice. A dobar primer bi rekao da je Čančar. Koji evo ga sad več trčeu godinu u NBA, ni kriv ni dužan, iako mu tamo mesto nije. Sledeče godine puni 26. Čisto na NBA renome ima posle da zabode još 1-2 dobra ugovora. I eto, čovek može da završi karieru. Živeo od basketa a da ga ustvari nije nešto puno ni odigrao

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...