Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Ko moze da organizuje ili ima nekog ko inace donosi belu tehniku i uredjaje iz Madjarske. neka baci pogled na sajt extreme digital i pogleda ponudu i cene. 
Mali problem je sto ne postoji engleska verzija sajta i sto su cene u forintama.

 

Quote

Kurs evra prema forinti uvek varira,ali mesecima je vec oko 350 forinti za 1 evro. Ovih dana je i nesto iznad 360. 
Znaci,10e = 3600huf,100e = 36.000 huf itd. Delite cenu izrazenu u forintama sa ovim kursom. 

Imaju prodavnice u vecem broju gradova,pa i u Segedinu koji je vecini najblizi. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sve je to isto govno

za te pare ili koju hiljadu vise uzmi hisense

a sto je hisense manje govno?

bas uzeo da gledam od jutros sta je koji, i sto vise gledam sve mi manje jasno.. te bolji tesla, te philips, te mora smart i android, te ovo, te ono..

 

u sustini jedino znam da ocu da bude min 50", i da je 4k.. ocem i da imam yt, mozda i koji film pogledati.. pa sad ne kontam te finese android/linux, ovo ono, tj sta je od toga bitno..

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

bode mi oci sto je ovaj FOX 50DLE988 SMART u gigatronu 32k, dok je po ostalim radnjama FOX 50DLE988 SMART i Fox LED 50DLE788 izmedju 38-40k..

 

ne znam dal onda da uzmem taj 988, posto je sve to isto sranje, a tu je 6-8k jeftiniji u poredjenju sa drugim radnjama?

https://gigatron.rs/televizori/fox-televizor-50dle988-smart-crni-385916

 

imal tu wifi? 😛

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa ipak je Hisense malo kvalitetniji.

Ali ti uzmi onaj koji se tebi najvise svidi za cenu koja tebi odgovara.

 

pa jel ovaj hisense stvarno vredi 10k vise od foxa 988? 

ista dijagonala, tip ekrana, rezolucija..

https://gigatron.rs/televizori/hisense-televizor-50a7100f-smart-crni-378152

https://gigatron.rs/televizori/fox-televizor-50dle988-smart-crni-385916

Link to comment
Share on other sites

a recte mi, posto imam tu karticu u resiveru za digitalne kanale od kabelske, el to mogu da izvadim iz resivera i turim u tv? tako da mi ne trebaju svi ti kablovi i skartovi?

 

i posto ima ugradjen wi fi, ne trebaju mi lan kablovi ili ipak trebaju?

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, n4l1m said:

a recte mi, posto imam tu karticu u resiveru za digitalne kanale od kabelske, el to mogu da izvadim iz resivera i turim u tv? tako da mi ne trebaju svi ti kablovi i skartovi?

 

i posto ima ugradjen wi fi, ne trebaju mi lan kablovi ili ipak trebaju?

Čekaj, imaš risiver, i u njemu CAM karticu? Znači nemaš vraćanje unazad i video klub?

 

Ne treba ti lan kabl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Green23 said:

Čekaj, imaš risiver, i u njemu CAM karticu? Znači nemaš vraćanje unazad i video klub?

 

Ne treba ti lan kabl.

neam vracanje unazad i video club.. 

naci tu karticu samo ubacim u tv?

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

a recte mi, posto imam tu karticu u resiveru za digitalne kanale od kabelske, el to mogu da izvadim iz resivera i turim u tv? tako da mi ne trebaju svi ti kablovi i skartovi?

 

i posto ima ugradjen wi fi, ne trebaju mi lan kablovi ili ipak trebaju?

Ne znam sta da ti kazem u vezi tih kartica, mozda ima taj neki deo gde moze da se uturi kartica ali stvarno ne znam.

Moj savet ti je kupi to govno 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

a recte mi, posto imam tu karticu u resiveru za digitalne kanale od kabelske, el to mogu da izvadim iz resivera i turim u tv? tako da mi ne trebaju svi ti kablovi i skartovi?

Ne može. Iako izgledaju isto nisu iste. Moraš da podneseš zahtev operateru za promenu sa stb na CI modul. Kod supernove to košta 500din. Koaksialni kabl mora da se prebaci sa stb na tv.

 

Lan kabl ti ne treba ako nemaš iptv kod mts ili move uređaj kod supernove, iz različitih razloga.

 

Ako pitaš da li za smart tv treba lan kabl, ne treba, može da se poveže na wi-fi. 

 

Hisense je klasa iznad tih fox, vox, vivax, po kvalitetu. Kod Mađara na KP imaš LG 50" za 400e. Ako imaš keš zajmi još 8000din i ne razmišljaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Knipex said:

Ne može. Iako izgledaju isto nisu iste. Moraš da podneseš zahtev operateru za promenu sa stb na CI modul. Kod supernove to košta 500din. Koaksialni kabl mora da se prebaci sa stb na tv.

 

Lan kabl ti ne treba ako nemaš iptv kod mts ili move uređaj kod supernove, iz različitih razloga.

 

Ako pitaš da li za smart tv treba lan kabl, ne treba, može da se poveže na wi-fi. 

 

Hisense je klasa iznad tih fox, vox, vivax, po kvalitetu. Kod Mađara na KP imaš LG 50" za 400e. Ako imaš keš zajmi još 8000din i ne razmišljaj.

sta ti je to kalenic pijaca? nisam iz bg 😛

 

vidi, imam kesha nie to problem.. al mi se ne daje 50k iz principa..

a nie da mi nesto i treba novi, al kontam da je 32k za to govno od foxa 50" sasvim ok..  😄

 

u svakom slucaju, hvala na pojasnjenju oko tih stvari gore 👍

 

Link to comment
Share on other sites

Drugari, šta preporučujete od mašina za pranje sudova? Slim (45 cm).

 

Konkretno se dvoumim između Beko od oko 33 hiljada (majstor je tu marku preporučio) ili da li vredi isprsiti se 50 hiljada za Boš? Da li razlika u kvalitetu i postojanosti opravdava razliku u ceni?

 

IMali smo Gorenje, radila duže od 10 godina, oprala milion tura ali izgleda da neće moći više.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Drugari, šta preporučujete od mašina za pranje sudova? Slim (45 cm).

 

Konkretno se dvoumim između Beko od oko 33 hiljada (majstor je tu marku preporučio) ili da li vredi isprsiti se 50 hiljada za Boš? Da li razlika u kvalitetu i postojanosti opravdava razliku u ceni?

 

IMali smo Gorenje, radila duže od 10 godina, oprala milion tura ali izgleda da neće moći više.

Boš možda jeste nešto kvalitetniji, ali ja bih uvek birao Beko sa 5 godina garancije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

fox/vox su za izbegavanje za vivax ne znam. Od jeftinijih varijanti TLC i Hisense imaju dobre televizore ostalo je sve mač sa dve oštrice. Konkretno kod fox/vox imaš žalbe da televizori sporo rade, zvuk kao kod tranzistora, pogledao sam modele većina ih ima stari 7.0 android (ovo ti je bitno samo ako ćeš koristiti razno razne aplikacije i/ili igre) većina imaju TFT ekran što nije LED nego poslednja verzija LCD ekrana. Samo po sebi gomila problema u najavi zato su i jeftiniji 10k od tih nekih modela koje većina preporučuje :

 

Ti nisi napisao za šta sve planiraš da koristiš TV a kod jeftinijih modela je to bitno napisati da bismo znali na čemu eventualno možeš da prištediš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, n4l1m said:

sta ti je to kalenic pijaca? nisam iz bg 😛

 

vidi, imam kesha nie to problem.. al mi se ne daje 50k iz principa..

a nie da mi nesto i treba novi, al kontam da je 32k za to govno od foxa 50" sasvim ok..  😄

 

u svakom slucaju, hvala na pojasnjenju oko tih stvari gore 👍

 

 

Pazi, ja imam neki Vox, Foks ili Vivax ( morao bih da pitam žence 🤣 ), 43' valjda ful HD , kupljen u Rodi ( duga prica), eno ga visi na zidu vec 2 godine , sasvim korektna slika i zvuk ( uglavnom sport&rekreacija na programu)...

Ali ako hoces kvalitet, i ako imaš kao sto kazes kesh,  poslušaj  Knipex-a , neces pogrešiti,  razlika u novcu za kvalitet koji dobijaš LG-om je zanemarljiva.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Drugari, šta preporučujete od mašina za pranje sudova? Slim (45 cm).

 

Konkretno se dvoumim između Beko od oko 33 hiljada (majstor je tu marku preporučio) ili da li vredi isprsiti se 50 hiljada za Boš? Da li razlika u kvalitetu i postojanosti opravdava razliku u ceni?

 

IMali smo Gorenje, radila duže od 10 godina, oprala milion tura ali izgleda da neće moći više.

Kada sam pre 3 godine opremao stan "belom" tehnikom, a i ranije kada mi je nešto trebalo, konsultovao sam ana.rs. Ko zna ako ne znaju žene koje svaki dan koriste te uređaje. Primetio sam da se u neke rasprave uključuju i majstori, serviseri. Mogu ti reći da ima dosta vrlo kvalitetnih postova i objašnjenja. Elem, ako gledamo samo marku a ne i konkretan model, za mašinu za pranje suđa zaključak je bio ovako nekako:

 

1.Bosch

2.

3.

4.

5.Beko

6.

7.

8.Ostali

 

Na osnovu toga sam kupio bosch ugradnu za 13 kompleta, 60cm širine sa spoljnim kontrolnim panelom. Vrhunski radi od kraja 2018. Kolega je nedavno kupio stan. Iste smo priče vodili. On je kupio beko ugradnu, manju od ove moje. Ne znam tačno koji model. I odmah je imao problem prilikom ugradnje. Kriva vrata koja su kačila donji deo radne ploče. On napao majstora što je ugrađivao, ovaj doneo vaser vagu i pokazao mu. Loše su zanitovali šarke. Na kraju je namestio tako da ne bude na vaser vagu. Pere dobro, testirao je, ali eto to pokazuje ozbiljnost kompanije.

 

Za ostale uređaje su preporuke bile raznolike ali za mašine za pranje suđa je samo bosch a ako nema budžeta za bosch onda beko.

 

Ja sam kupio ugradnu rernu beko, žena prezadovoljna. Indukcionu ploču sam isto hteo beko ali sam kupio bosch sa nekim schott staklom jer sam naleteo na sniženje u tehnomaniji sa 64k na 40k. Kolega je na preporuku sa ana.rs kupio mašinu za sušenje veša beko. Komentar zbog kog je prelomio je bio od kad se pojavio taj model nema potrebe za skupljim mašinama. Prezadovoljan je.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

fox/vox su za izbegavanje za vivax ne znam. Od jeftinijih varijanti TLC i Hisense imaju dobre televizore ostalo je sve mač sa dve oštrice. Konkretno kod fox/vox imaš žalbe da televizori sporo rade, zvuk kao kod tranzistora, pogledao sam modele većina ih ima stari 7.0 android (ovo ti je bitno samo ako ćeš koristiti razno razne aplikacije i/ili igre) većina imaju TFT ekran što nije LED nego poslednja verzija LCD ekrana. Samo po sebi gomila problema u najavi zato su i jeftiniji 10k od tih nekih modela koje većina preporučuje :

 

Ti nisi napisao za šta sve planiraš da koristiš TV a kod jeftinijih modela je to bitno napisati da bismo znali na čemu eventualno možeš da prištediš.

 

8 hours ago, n4l1m said:

a sto je hisense manje govno?

bas uzeo da gledam od jutros sta je koji, i sto vise gledam sve mi manje jasno.. te bolji tesla, te philips, te mora smart i android, te ovo, te ono..

 

u sustini jedino znam da ocu da bude min 50", i da je 4k.. ocem i da imam yt, mozda i koji film pogledati.. pa sad ne kontam te finese android/linux, ovo ono, tj sta je od toga bitno..

😉

Link to comment
Share on other sites

YT radi na svakom SMART televizoru. pod "pogledati poneki film" ne znam na šta ciljaš a vrlo je bitno. Ako ćeš da gledaš filmove na TV onda ti 4k ne treba, jer ni jedan TV kanal nije u 4k formatu. 4k format je danas potreban samo onima koji spajaju TV sa kompom i gledaju filmove u 4k formatu ili igraju igre. Postoji 4k standard na YT ali retko ko ga koristi, uglavnom video materijal gde se snimaju neki pejzaži a čisto sumnjam da to gledaš. Ako gledaš filmove sa onih "narodnih" sajtova tu je format slike uglavnom Full HD a često i HD ready tako da ti ni za to ne treba 4K. Dakle 4k je više investicija za nekih 10 godina a taj najjeftiniji ti sigurno neće izdržati 10 godina.

 

Kod gledanja filmova tu se sve svodi na kvalitet slike a to zavisi od kvaliteta panela. U najjeftinije televizore idu najgori paneli tako da tu nema šta da biraš, no pretpostavljam da to i sam znaš.

 

Po tome što si napisao tebi je nebitno koji OS TV koristi jer vidim da nemaš nameru da instaliraš igre/aplikacije tako da to ne moraš ni da gledaš. Dakle ti treba da gledaš što bolji panel za što manje para a moja preporuka tu je :

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/tcl-smart-televizor-50p715.html

 

ili ako hoćeš da se pružiš 50k onda ovaj

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/tcl-smart-televizor-qled-50c715.html

 

S vremena na vreme negde naleti Xiaomi televizor po povoljnoj ceni ali on brzo plane no ako ga vidiš oni isto imaju dosta dobar hardver i softver u toj donjoj grupi.

 

Ako se odlučiš za neki od fox-vox-vivax otiđi u radnju i isprobaj ih, traži daljinski i uđi u meni i vidi kako reaguje na komande da li ima laga i tome slično. To im je glavna boljka koja ljudima posle ide na ganglije. I kada budeš kupovao naruči preko interneta jer je naš zakon takav da onaj koji kupuje preko neta ima veća prava od onog ko ide u radnju. Recimo ako kupiš preko neta možeš u roku od dve nedelje da vratiš proizvod nazad čak i ako je razlog to što se tvojoj ženi ne sviđa ili ne može stari milje da se stavi na njega 🙂

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...