Jump to content

RG 2022 - da li se stara garda jos uvek drzi ili nove snage neumoljivo nadiru?


wwww

Recommended Posts

11 minutes ago, alcesta said:

Biće to žalosno za gledanje :default_sofa:

Ni sam ne znam šta da mislim u vezi Zvereva, ali mislim da je veća verovatnoća da će biti počišćen, a opet može veoma ozbiljno shvatiti ono čišćenje u Madridu. Jako je nepredvidljiv.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Gledajući šta obojica igraju ovde, stvarno ne znam kako Zverev može to da izvuče. On sigurno nije tip da dobija mečeve na glavu i iskustvo, a samo na osnovu ove igre neće sigurno.

Mislim da se ne bih ovde složio.

 

Zverev ima gomilu GS mečeva na 5 setova iza sebe i mislim da bi moglo tu preovladati iskustvo, naravno, prvo je potrebno da bude igrački na istom nivou Alkaraza :lol_2:

 

A i on je pokazao da zna kako se igraju veliki mečevi.

 

Naravno, favorit je Alkaraz, ali nije baš da je sigurna pobeda, kao da igra protiv Hačanova. Zverev sa danom kad ustane na desnu nogu može biti mnogo zeznut protivnik.

Link to comment
Share on other sites

Kazu velika muka za Ameli da odluci ko ce u nocni termin Novak-Rafa ili Alkaraz-Zverev, Alkazar kaze ne dolazi u obzir tj bilo bi jako nefer da on ponovo igra nocni termin jer je vec dva puta igrao, s druge strane Sasha se sprema za nocni termin jos nijednom nije igrao i kaze siguran je da ce njih dvojica igrati uvece, Rafi se igra preko dana, Novaku uvece...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Kazu velika muka za Ameli da odluci ko ce u nocni termin Novak-Rafa ili Alkaraz-Zverev, Alkazar kaze ne dolazi u obzir tj bilo bi jako nefer da on ponovo igra nocni termin jer je vec dva puta igrao, s druge strane Sasha se sprema za nocni termin jos nijednom nije igrao i kaze siguran je da ce njih dvojica igrati uvece, Rafi se igra preko dana, Novaku uvece...

Pa postoji resenje naravno. Staviti rendom zenski singl u vecernjem terminu. Dva muska cetvrtfinala bi se igrala u toku dana. Rafa srecan, Alkaraz srecan, svi srecni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji jos jedan problem vezan za vecernji ili dnevni mec - u Francuskoj je RG jedini teniski turnir koji ide besplatno na tv, za sve druge teniske turnire treba da se ima posebna pretplata, e sad je problem sto u taj besplatan program ne ulazi vecernji termin nego za to treba da se plati i sada francuzi navijaju (naprimer Mahut) da ce to biti test za Ameli otprilike da li su vazniji francuski "obicni gledaoci" koji nemaju pare da placaju dodatno za tv a vole tenis ili ce da bude vise za RG biznis jer se vecernji mec skupo prodaje a da je mec Rafa-Novak ustvari mec turnira

Link to comment
Share on other sites

 

moram sad ovo da prokomentarisem:

jeste da je u principu Alcaraz u pravo sto se tice toga sta je fer a sta ne, ali u tenisu to tako ne funkcionse, niko se ne brine o tome da li je nesto fer ili ne prema igracima. Treba li da pomenemo slucaj u Madridu kad je njegov protivnik u finalu imao totalno nefer raspored, zavrsio dosta kasno u noc bez dana odmora (a Alcaraz ce posle ovog imati 2 dana pauze pred potencijalno SF).

A da ne pricam o raznoraznim drugim nefer rasporedima iranja koje su njegove mnogo iskusnije i ostvarenije kolege imale regularno tokom godina. On tek sto se ispileo (sto bi rekli) a vec kuka o fer i nefer rasporedu...

 

 

 

FT-XosVWQAABT0F?format=png&name=small

 

 

The quarter-final between Rafael Nadal and Novak Djokovic on Tuesday at Roland-Garros is one of the most anticipated matches of the season. But the two players would like to play it at different times, while the two broadcasters also fight to recover the meeting.

 

What time will the Nadal-Djokovic shock be played on Tuesday in the quarter-finals of Roland-Garros, and therefore on which channel will it be broadcast?

"The game against Djokovic could be my last game here and I would prefer to play it during the day", launched the Spaniard in a press conference on Sunday evening, while the Serb recalled his taste for matches "under the spotlight" and so in the evening.

 

The organization of the tournament will not be able to satisfy the two players and it will make another disappointed, among the broadcasters. Even before the two players validated their ticket for the quarter-finals, this Sunday, France Télévisions and Prime Video were battling behind the scenes to broadcast the most anticipated meeting of the fortnight.

 

“For now, it looks like tonight Tuesday night”

 

In principle, it is the American giant Amazon which has the privilege of broadcasting the most beautiful poster of the day during the night session, but France Télévisions remains hopeful. "Without getting into controversy, I think the vast majority of French people would not understand why the match of the fortnight would not be in the clear on a free channel," said presenter Laurent Luyat, this Sunday on the air.

"For now, it looks like tonight is Tuesday night," he added regardless. Just after the Majorcan's qualification, Prime Video communicated on its social networks about the 59th clash between Nadal and Djokovic, without saying if it would be broadcast on the platform.

 

Alcaraz would find it "unfair" to play again in the evening For his part Carlos Alcaraz, who could inherit the night session if the Nadal-Djokovic shock is not scheduled at this time, has his opinion on the question: "Honestly, it wouldn't seem fair to me. I've already played twice in the evening," recalled the 19-year-old after his victory against Karen Khachanov. By pressing the argument of recovery. Nadal and Djokovic have only played one night session each in the tournament so far.

 

The decision ultimately rests with the FFT and Amélie Mauresmo, the tournament director, who postponed a press briefing to which all the media were invited from Monday morning to Wednesday.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

FT-hMNzUcAAaJnJ?format=jpg&name=large

FT-hNI-UEAMJzzp?format=jpg&name=large

 

sto neko rece: The king of dry mid-day clay on a sunny day. :classic_biggrin:

 

inace Nadal je opet sam, nicim izazvan, ubacio u pricu svoje fizicko stanje, pa joj povisio ulog time sto je kao izjavio da mu je to mozda poslednji mec na RG. :classic_rolleyes: Drama queen Endi bi bio ponosan na njega (prevazisao ga je drasticno).

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantan je fenomen kada Nadal najvise kuka, a to nije kada oseca da je ranjiv. Kad oseca da je ranjiv onda uglavnom cuti i daje neke smuti pa prospi genericke odgovore uz uzdah i podignutu obrvu, a price o povredi idu posle meca.

 

Svaki put kad je na slemu kukao pre meceva da igra na jednoj nozi osvajao ih je na kraju, koliko me secanje sluzi.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kukao je I za vreme AO-a, stavise uveliko I nakon osvojene title, kao da sanse da se ne pojavi u Australiji su bili jako velike, da je vagao do zadnjeg trenutka, ali eto stiso zube, I na kraju osvojio titulu "against all odds".

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ciao said:

Postoji jos jedan problem vezan za vecernji ili dnevni mec - u Francuskoj je RG jedini teniski turnir koji ide besplatno na tv, za sve druge teniske turnire treba da se ima posebna pretplata

Da, sećam se kad sam bila u Francuskoj za vreme W računala sam na ES ili tako neki normalan kanal, i dočekalo me je neprijatno iznenađenje :classic_rolleyes:

 

Inače ne sviđa mi se kakva se atmosfera pravi pred ovaj meč, kao da su termin i vremenski uslovi presudni za rezultat. Utiče svakako, ali previše podseća na prognoze iz 2020. pa znamo kako se to završilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Interesantan je fenomen kada Nadal najvise kuka, a to nije kada oseca da je ranjiv. Kad oseca da je ranjiv onda uglavnom cuti i daje neke smuti pa prospi genericke odgovore uz uzdah i podignutu obrvu, a price o povredi idu posle meca.

 

Svaki put kad je na slemu kukao pre meceva da igra na jednoj nozi osvajao ih je na kraju, koliko me secanje sluzi.

Ja sam stekao utisak da on najviše kuka kad je na 95%. Kad je na 100% onda ćuti a isto i kad je više povređen

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

Interesantan je fenomen kada Nadal najvise kuka, a to nije kada oseca da je ranjiv. Kad oseca da je ranjiv onda uglavnom cuti i daje neke smuti pa prospi genericke odgovore uz uzdah i podignutu obrvu, a price o povredi idu posle meca.

 

Svaki put kad je na slemu kukao pre meceva da igra na jednoj nozi osvajao ih je na kraju, koliko me secanje sluzi.

 

Quote

Nobody is better in downplaying his chances as Nadal and his fans.

Don't let them fool you.

Nadal will bring his 100%, conditions don't matter, it is RG and we've seen this movie before.

All his injury talking is an insult to Del Potro, Thiem, Borna

 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li ce da pobedi France TV (dnevni termin za Rafa-Novak) ili Amazon prime (nocni termin Rafa-Novak) nema tu izgleda nista licnog. Mislim da ce morati jedan muski mec da bude uvece inace se gubi mnogo para a kriza je :innocent:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...