Jump to content

RG 2022 - da li se stara garda jos uvek drzi ili nove snage neumoljivo nadiru?


wwww

Recommended Posts

31 minutes ago, ciao said:

Ne verujem da je to tacno, oni su iz Tuluza, otac mu radi za Airbus

On je inace malecki za tenisera, 1m73

Nemojte da ste takvi za francuze-tenisere i publiku - nije nama francuzima lako, nikako neko da stigne do druge nedelje  :ajme: a onoliko se ulaze u njih :classic_sad:

moguce da je tip dao pogresnu informaciju, taj je znao par puta da omane kod informacija (ima nekih drugih nemackih komentatora koji su bas dobri i pouzdani sto se tice insajderskih informacija).

 

znas sta me u stvari nervira: kad vidim matore zadrigle ... jarce (a bas je kamera nekoliko njih usnimila) kad onako urlicu i zamahuju pesnicom prema teniseru na terenu. U ovom slucaju 19-godisnjem klincu. I kad mu zvizde (buuucu) kad momak proslavi poen. Zbog slicnog ponasanja (navijanja "zakrvavljenih ociju") ne mogu npr. da smislim ni Kate Winslet (nije da mi je i pre toga bila omiljena glumica, ali od kako sam je videla da se tako ponasa na Wimbldonu ne mogu ocima da je vidim). U redu je praviti atmosferu, navijati za svog igraca, ali treba imati postovanje (i milosti) i prema protivniku. Pogotovu bi to trebalo da je deo tenisek etikete kad igra neki ovako mlad igrac, na pocetku karijere. Pa jos iz neke male zemlje koja nema ni jedan veliki turnir gde bi taj igrac ikada mogao da oseti neku slicnu atmosferu u svoju korist. U redu je navijati, ali treba imati malo mere. Zato me nervira zasto u deo price pred mec (npr. dok se igraci zagrevaju) ne spada i neko obracanje glavnog sudije publici, gde ce ih zamoliti da uvazavaju oba igraca/igracice, da ne ometaju igace dok se spremaju za servis, izmedju 1. i 2. servisa, da ne pljeskaju duplim greskama, da ne slikaju s ukljucenim blicem, da se smeste na najblizu slobodnu stolicu kad pocne gem (a ne da se laganica seckaju okolo) i slicne stvarcice koje generalno nerviraju i odugovlace igru (i nisu u duhu "dzentlmenskog" sporta kakav je tenis - nije im to fudbal :wicked::classic_biggrin: ) . 

 

Ovo se ne odnosi samo na RG (iako je povod publika na RG), vec na sve turnire generalno. Razumela sam da je neko slicno saopstenje islo pred meceve u Beogradu ove godine, sto je po mom misljenju super stvar. A tako bi i decu ucili lepom ponasanju :classic_biggrin: i respektu prema drugima (koje se poteze svaki put kad se teniser nedolicno ponasa, ali ne i publika). Pre neki dan se Felix zalio na publiku koja mu je dobacivala svakojake gadosti, pre toga i De Minaur, a verujem da ima mnogo vise igraca koji bi imali sta da kazu o tome, samo ih niko ni ne pita a i mediji se ne interesuju."Moralni cistunci" medju novinarima i (twiterskom) publikom bi morali da se osvrnu i na ovu pojavu, a ne samo da zahtevaju nesto od igraca.

 

Naravno, imam i jos jednu ideju :classic_biggrin: Meni je npr. bilo super kad sam pre izvesnog broja godina bila na turniru u Stuttgartu sto su na tribine doveli decu/omladinu iz nekih tensikih klubova iz okoline, pa su jednu grupu stavili na jednu tribinu i oni su podrzavali jednu igracicu, a drugu na suprotnu tribinu i oni su podrzavali drugu igracicu koja je bila na terenu (nevezano za zemlju porekla igracice). Meni je to bila tako jedna fenomenalna ideja. Nisam obratila paznju da li to jos uvek rade (volela bih da rade).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Naravno, imam i jos jednu ideju  Meni je npr. bilo super kad sam pre izvesnog broja godina bila na turniru u Stuttgartu sto su na tribine doveli decu/omladinu iz nekih tensikih klubova iz okoline, pa su jednu grupu stavili na jednu tribinu i oni su podrzavali jednu igracicu, a drugu na suprotnu tribinu i oni su podrzavali drugu igracicu koja je bila na terenu (nevezano za zemlju porekla igracice). Meni je to bila tako jedna fenomenalna ideja. Nisam obratila paznju da li to jos uvek rade (volela bih da rade).

 

mislim da se oni drze te tradicije jos uvek, skoro sam negde videla intervju mlade nemacke teniske nade koja je pricala o tome i kako je bila u timu koji je podrzavao anu ivanovic , ne znam samo kako se zove devojka , ti ces mozda da natrcis po nemackim teniskim novostima  .....

Link to comment
Share on other sites

To je bilo valjda ono "Let's go Alona, let's go!" u Stutgartu koje se kasnije i ustalilo 🙂

Inace, kad smo kod navijaca, prosle jeseni ja i klinac (10 godina) odemo da gledamo lokalni fudbalski klub, ono sto smo tamo culi, od matorih jarceva najcesce, je da ti se bukvalno smuci. Mali jos uvek pamti i strecne se na upucene reci fudbaleru domaceg tima: Crko da bog da, da te zakopaju ovde na terenu. 🤮

Takodje sta sam sve cuo od zena na rukometnim utakmicama, to nije ni za napisati 🤢 Frustracije izbijaju u prvi plan na tribinama.

Da ne bezim u off previse, nadam se da Svarcman nece bas danas da se probudi nakon x meseca spavanja.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Komentator rece da je otac od Trevisan u neko doba bio dijagnostikovan s nekom degenerativnom bolescu (nije pricao detalje), zbog cega je ona 4 godine pravila pauzu od tenisa.

 

Spoiler

ovo su price koje bi teniski novinari trebalo da ispricaju i da priblize igrace publici, da ih publika bolje upozna, razume i gleda kao ljude, a ne jurnjava tzv. "novinara" za skandalima i slicnim budalastinama.

 

Link to comment
Share on other sites

Znam i ja da ne postoji neizvesnost, Novak će pobediti, ali je jako bitno koliko će vremena provesti na terenu, jer to je ključ u GS osvajanju (tu se Švarci itekako pita), takođe Novak je već napunio 35 godina, njemu je dovoljno da odigra 5 setova sa Nadalom i možda prođe dalje, već će biti neodmoran za tek najvažnije mečeve sa mladim i odmornim lavovima.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj srpski komentator na ES nas ubedjuje da je DS Novakovo smrtonosno oruzje i da je cak i Diego to ucio od najboljeg 🤣🤔

Nevidljuvi bagel u drugom setu, nije lose.

Jel Goran stalno nosi ST? Nisam ni zagledjivao do sad.

Link to comment
Share on other sites

Ma fenomenalno je kako je ispalo. Brza pobeda, bez kiše i Novak je očuvao svežinu za utorak. Proveo do sada 8h-21m na terenu u 4 meča što je i više, nego super za RG. Ako se bude i odigrao neki žešći duel kako se i očekuje, pobednik će imati odmor 3 dana!

 

Sada da se pogleda Rafa i Feliks!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne stizem da se javim.

Kakva je klosarcina nadal...

Idu izjave pre Rg- ja nemam trenutnu povredu, ja zivim s povredom, pa ono geganje na jednoj nozi u Rimu.

A onda ovde kad su ga pitali o tome- koja povreda?! I igra kao da nema nicega.

Hebeno vidjeno vec milion puta, kako ga neki novinar ne nauci pameti vec jednom?!

Najveca posast u istoriji sporta, ozbiljan dupljak i preverant.

Nista manje nego i njegov stric koji je verovatno mucenog feliksa savetovao danas da salje sve u odrpankov fh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače da, ja da sam na Feliksovom mestu, leteo bi Toni sa mesta trenera već danas!

 

To je totalno neozbiljno, ako nije profesionalac, onda ne mora da se bavi tim poslom. Nije kao da mu Rafa ne bi obezbedio luksuzan život.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ovako pomirljivo prihvatanje Tonijevog ponasanja od strane Felixa je dokaz da on nije za veliak dela. :classic_sad: (i za to nije kriv Mec)

Koji to igrac uzme super-trenera da ga ovaj ne bi poducavao kako da igra protiv jednog od najvecih igraca? :twak:  Koji ce mu klinac takav super-coach? Protiv slabijih igraca moze i ovaj trenutni trener da mu pomogne, a nije Felix ni do sada bio los u svojoj karijeri protiv tih tenisera.

Zamislite da je Beker rekao Novaku: poducavacu te protiv svih osim protiv Federera (posto Nemci generalno obozavaju Federera i smatraju ga svojim, jelte)! :classic_huh: I jos da ga placa za to. :classic_huh:

 

A tek sto me nerviraju mediji koji s toliko razumevanja prihvataju ovu farsu familije Nadal...

J*  ga, ako neces da poducavas protivnike tvog bratanca dok je on aktivan onda se baci na treniranje mladih narastaja koji jos nisu dosli na tur.

Koliko je Alcaraz srecan sto je nasao JC Ferera, a nije dosao pod ruku Tonija.

 

FT7mWciWIAIXvzP?format=jpg&name=900x900

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...