Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

20 minutes ago, vlaDixXx said:

Kk Joker doveo je 3 relativno nepoznata amerikanca

Craig Beaudion, Strait Hunter i centar Bryant Thomas(on ima solidno statistiku u Ncaa2) 

 

Ova dva PG-a su anonimusi za nas koji ne pratimo NCAA, ali Thomas, koji bre Thomas, ovaj https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Bryant_(basketball) ?! 

 

 

 

Aaaa nije taj, nasao sam... bilo bi stvarno ludo da dovedu lika iz NBA, iz Denvera, pomislio sam mora da ga je Nikola napio kad je ovaj potpisao 😄 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Cooper said:

Malo se piše o ovoj bruci...

 

 

 

 

Meni nije čudno što nema tolike medijske pažnje (kako ovo može da se desi u Srbiji, lideru u regionu haha). Ali mi je malo čudno da se ne diskutuje na forumu.

Link to comment
Share on other sites

 

Baš sramota. A tol'ke plate imaju

Nadam se da će biti kažnjen ko je zaslužio ali bilo bi dobro da FIBA otvori i drugo oko pa pročešlja malo i ABA ligu. Javno su u medijima pisali o nekim sumnjivim slučajevima u Skopju, Splitu....

Spoiler

Jutros je u Žurnalu Uefa izrazila sumnju čak i u prijateljske utakmice Kolubare i Gorice zbog 4 gola u jednom poluvremenu. Mogao je bio i ULEB da izrazi bar čudjenje na F4 OLY MACABI 27-2 jedna četvrtina

 

Edit:

Juče 5 klubova KLS iz raznoraznih razloga nije dobilo licencu za 2023/2024 sezonu pa se bržebolje počelo sa uplatama i saopštenjima

Edited by Alexandar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nakon 5 odigranih kola u KLS nema neporaženih ekipa jer je u TV derbiju Boša dobila Zlatibor. Tabela je trenutno apsolutno simetrična, identičan broj ekipa ima skor 4/1 i 1/4 tj. skor 3/2 i 2/3.

 

Za sada je najprijatnije iznenađenje Radnički iz KG...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Radnicki ima 4-1, ali osim prvog kola sve pobede su bile na guzove, uz lagan poraz u Pazaru. Sledece kolo dolazi Cacak 94 u Jezero, pa je moguce i da ce biti 5-1, ali ne ocekujem Radnicki u nekoj borbi za ABA 2. Pre dve sezone smo bili prvi nakon 8,9 kola i onda ispali iz lige.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/30/2023 at 9:07 AM, Del Piero said:

Radnicki ima 4-1, ali osim prvog kola sve pobede su bile na guzove, uz lagan poraz u Pazaru. Sledece kolo dolazi Cacak 94 u Jezero, pa je moguce i da ce biti 5-1, ali ne ocekujem Radnicki u nekoj borbi za ABA 2. Pre dve sezone smo bili prvi nakon 8,9 kola i onda ispali iz lige.

Skor 7/1 nakon prvih 8 kola, mogu li dogurati do ABA2?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bekrinjo said:

Skor 7/1 nakon prvih 8 kola, mogu li dogurati do ABA2?

Igraju toplo-hladno, u toku jedne utakmice od -10 do +10, očas posla. Protiv Čačka tako, protiv OKK tako, sinoć tako.... Ako Amerikanac zaigra malo odbranu, očekujem da zadrže trenutnu poziciju....

Link to comment
Share on other sites

svaka cast radnickom na ovom do sad, ali nisu jos igrali ni sa jednom od najjacih/najboljeplasiranih ekipa

do kraja prvog dela prvenstva igraju sa zlatiborom, vrscom, vojvodinom, spartakom...

ja ih pratim u solidnoj meri zbog pavla nikolica i zaista ok deluju u kls okvirima, ali neki jasniji uvid ce se dobiti tek posle tih utakmica

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2023 at 11:48 PM, bekrinjo said:

Skor 7/1 nakon prvih 8 kola, mogu li dogurati do ABA2?

I dalje sumnjam, ali videcemo. Dosta utakmica je bilo tesno, ali svakako nije slucajnost sto su sve to dobili. Ali inace znam da je cilj Radnickog pre pocetka sezone bio opstanak i da je cak bilo upitno da li uopste imaju bolji tim ove sezone nego prosle kada su igrali B ligu. Ali Croft na pleju je za sada odlican i to je mnogo bitno jer je jedini stranac i da su tu promasili ne bi imali ni pola ovih pobeda.

Ovo ispod sto je kolega napisao je tacno, bas sam to i komentarisao sa drugarom pre neki dan. Tek treba da se igra sa 3 ABA 2 ekipe + Vrscem koji je drugi na tabeli. Evo bas sad u nedelju dolazi Vosa u Jezero i videcemo kako ce to izgledati. Inace poseta u Jezeru za sada sjajna, na par utakmica maltene pun zapad + dodju i Djavoli da malo podignu temperaturu. 

On 11/16/2023 at 10:18 PM, hk1 said:

svaka cast radnickom na ovom do sad, ali nisu jos igrali ni sa jednom od najjacih/najboljeplasiranih ekipa

do kraja prvog dela prvenstva igraju sa zlatiborom, vrscom, vojvodinom, spartakom...

ja ih pratim u solidnoj meri zbog pavla nikolica i zaista ok deluju u kls okvirima, ali neki jasniji uvid ce se dobiti tek posle tih utakmica

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobi Vosa u Jezeru prilicno rutinski. Radnicki fino krenuo, onda okrenula Vosa, ali bilo je 4 razlike na otprilike sredini trece cetvrtine, a onda su se odlepili. Jednostavno su bolji, nema sta. Radnickom nije pomoglo sto je Croft rano dobio dve licne, onda i trecu u drugoj cetvrtini i cetvrtu na pocetku drugog poluvremena, ali tada nije ni izlazio iz igre jer se bez njega ne bi drzali ni do 25. minuta. Na kraju je imao 25 poena i 6 asistencija.

 

U Vojvodini najbolji Rakicevic. Bio je fenomenalan sa poludistance, pogodio je sigurno jedno 5,6 suteva, mozda i bez promasaja. Onako bas kosarkaski, nadribla posle pika i skok sut. Doduse oduvek je imao taj sut, ali sinoc je bio perfektan. Cunningham je debitovao i odigrao korektno, 11 poena za 18 minuta. Imao je par lepih prodora, videla se ta brzina i fizikalije. Nije se uopste stedeo u odbrani i dosta agresivno cuvao Crofta, a i na klupi je delovao prilicno involvirano. Ne verujem da ce imati neku previse ozbiljnu statistiku, ima Vosa dobar i sirok roster.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...