Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

Mislim da je svakome jasno da ce samo neka povreda ili nesto slicno krupno spreciti surovu dominaciju Alkaraza.

 

Ovo sto je prikazao ove nedelje nije mnogo daleko od karijernog maksimuma Djokovica i Nadala.

 

Ono sto je "problem" je sto ima jos jasnog prostora za napredak.

 

Ipak, van tog igrackog opusa jos vise imponuje mentalna stabilnost i zrelost kojom prosto zraci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Mislim da je svakome jasno da ce samo neka povreda ili nesto slicno krupno spreciti surovu dominaciju Alkaraza.

 

Ovo sto je prikazao ove nedelje nije mnogo daleko od karijernog maksimuma Djokovica i Nadala.

 

Ono sto je "problem" je sto ima jos jasnog prostora za napredak.

 

Ipak, van tog igrackog opusa jos vise imponuje mentalna stabilnost i zrelost kojom prosto zraci.

Ne bi onda matori Đoković bez kilometara ove godine bio blizu pobede da je baš tako igrao. Čak ga je i Nadal namučio a i u dobrom delu meča nadigrao a umalo je ispao od Goffina.

 

Mislim, za sad više nego očigledno izgleda bolje od cele generacije ispred njega (sem Medvedeva na betonu) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Ne bi onda matori Đoković bez kilometara ove godine bio blizu pobede da je baš tako igrao. Čak ga je i Nadal namučio a i u dobrom delu meča nadigrao a umalo je ispao od Goffina.

 

Mislim, za sad više nego očigledno izgleda bolje od cele generacije ispred njega (sem Medvedeva na betonu) 

 

Ako se uzme u obzir ona lista igraca koja su dolazila do ovakvog uspeha (samo big 3, i to retko, i Nalbandijan) za prethodnih 20 godina, i igra dan za danom protiv dva giganta, a pritom imati jos jedan mec za titulu, ova tri meca u paketu su jos impresivniji.

 

Ako se gleda pojedinacno, on je odigrao bolje meceve ove sezone od ovih, ali ako se doda ta cinjenica s kim je igrao i kako i koliko je to mentalno razarajuce, pogotovo po mladog tenisera, ne mozemo reci nista vise osim da smo verovatno prisustvovali onome sto definise generaciju i svetski tenis u narednih nekoliko godina.

 

I to u najmanju ruku. Moguce je da smo prisustvovali i radjanju cudovista koje ce osvajati 70% turnira u narednih 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cojep said:

 

bilo je 5 srb igraca u main draw-u mastersa prosle sezone u vise navrata - monte karlo, Rim, Bersi ...  kao i ranije u IW-u & majamiju (R128)

 ali nikad nije sest.  eto novog izazova  🙂

 

A francuza u glavnom zrebu nula - bruka !!!!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, double fault said:

 

 

 

@ciaoima li neki novi klinac u fr ?

musketari odose u penziju ...

Nista od francuza - stalno neko obecava ali nista od toga, prosle godine je bio Gaston kao super obecavajuci ali nekako nista od njega ni ne vidim sta je sa njim, Lucas Puille je bio jedno vreme nada ali potonuo covek ne zna se sta mu bi, sad neke nove klince nabrajaju Debru, Fils ali oni su 15-16 godina... jedino od muskih ostaje dubl Mahut - Herbert za slavu  

Ugo Humbert je takodje bio mlada nada ali nesto zastade i on

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zverev pega en rueda de prensa una rajada contra la organización del torneo de Madrid: "Ayer me fui a dormir a las 5 de la mañana. Antes de ayer, a las 4". Muy enfadado por acabar su semifinal ayer pasada la 1 de la mañana. Razón no le falta.

 

juce lega u 5 , prekjuce u 4 ..... stvarno su ga "castili " rasporedom 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Boxy said:

Cinjenica je da su usrali sa rasporedom

 

 

 

34 minutes ago, double fault said:

 

juce lega u 5 , prekjuce u 4 ..... stvarno su ga "castili " rasporedom 

 plus je u Acapulcu igrao onaj mec posle ponoci (pa je sutradan bio onaj dubl mec kad je napravio 💩 )

 

44 minutes ago, Boxy said:

 

Alkaraz ipak odustao od Rima

 

 

ceka se Jose da napise sarkastican komentar... :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Boxy said:

 

Da, plus standardno Kole, jer je snimatelj

ona je zacudjujuce bila elokventna i pricala smisleno, koristeci recenice koje imaju pocetak, sredinu i kraj, kad je bila gosca u Wish&Go podcastu.

 

videcemo da li ce to troje s SK doneti vise srece  Novaku od kombinacije  s Viskovicem.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Милица said:

Imam predlog za Francuze, neka daju ruskim teniserima drzavljanstvo :thumbup:

Dali bi im francuzi sigurna sam sa najvecim zadovoljstvom, ali rujke ne daju dvojno drzavljanstvo a pitanje je da li bi ovi pristali da se odreknu ruskog

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...