Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

5 minutes ago, Dracarys said:

A zbog čega se povlači Alkaraz, odigrao je samo 11 mečeva na šljaci pred RG?

 

Valjda je u pitanju mentalno pražnjenje.

Izvrnuo taj zglob u QF, kaže da se probudio jutro pred finale sa otokom.To je što se trenutno može nači na netu, ne želi da rizikuje pogoršanje.Rest and recover

 

Nezvanično može biti mentalno pražnjenje, ne želi da ispadne rano u Rimu, ovako ide na RG neporažen, plus sa pobedama protiv Nadala i Djokovica.

 

Nego razmišljam o ovim drop šotovima ,  koliko god da su lepi ,malo več postaje zamorno gledati šlajfovanje protivnika p.a

koja je protu taktika, i zanima me da li treneri (barem ovih najboljih igrača )spremaju rešenja

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je povreda u pitanju, onda je potpuno ispravna stvar.

 

Što se tiče dropa, ne vidim tu neku posebnu taktiku da bi se od iste odbranio. Ako Alkarazu taj udarac savršeno radi, ostaje samo da igrač u razmeni ne bude suviše daleko od linije. Verujem da će Novak biti za nijansu fizički bolji od forme iz Madrida i ako je nekog ubedljivo najteže oterati sa linije, to je svakako Novak. Po Nadala je ovo mnogo jače oružje, jer on često ide mnogo dalje od linije da bi udario loptu, zbog toga ga je i oprao u petak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno ali npr Zverev stoji blizu osnovne i opet ništa nije mogao a on se dobro kreće za svoju visinu ima wingspan i reach zbog dužine ruku i nogu. Dobro tu stvarno moramo uzeti faktor umora 

Radi udarac koji na travi neće:57:a očekujem da protiv spremnog Novaka na hardu takodje neće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Keira said:

Sigurno ali npr Zverev stoji blizu osnovne i opet ništa nije mogao a on se dobro kreće za svoju visinu ima wingspan i reach zbog dužine ruku i nogu. Dobro tu stvarno moramo uzeti faktor umora 

Radi udarac koji na travi neće:57:a očekujem da protiv spremnog Novaka na hardu takodje neće

Naravno, drop je samo za šljaku, retko se koristi na drugim podlogama, zbog brzine loptica, pa je i teže baš dobro iskontrolisati drop, ali ko zna, možda postane prvi igrač koji je to usavršio :lol_2:

 

Nadamo se da će Novak igrati na hardu ove godine, jer zabrane još uvek stoje za Ameriku.

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slično razmišljamo, htedoh napisati Novak bude igrao USO seriju. Ali tu je sada slobodna Evropa, Paris, Beč, Basel ako nijšta  . Sa sadašnje perspektive ATP Finals nije izvestan.

Igra on i na hardu DS, mislim da je dropom i dobio par ključnih poena u TB protiv Kecmanoviča . Meč kojim je započeo ovu svoju seriju. Opet Miomir isto stoji daleko od linije, pa ni to mi nije neki reper. 

Ja bih da stvarno vidim rešenje:classic_biggrin: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

koliku prednost imaju igraci koji imaju turnire u sopstvenoj zemlji (osim u Nemackoj, tu nije toliko strasno navijanje, mada mi je svojevremeno bilo mnogo zao Kolija kad je igrao protiv Haasa a ceo stadion navijao za Haasa).

uopste nije fer.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Keira said:

Slično razmišljamo, htedoh napisati Novak bude igrao USO seriju. Ali tu je sada slobodna Evropa, Paris, Beč, Basel ako nijšta  . Sa sadašnje perspektive ATP Finals nije izvestan.

 

Zasto mislis da nije izvestan? u Torinu je znaci evropa znaci trebalo bi da bude ok ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

treba se prvo kvalifikovati, a ako ne bude mogao da igra masterse u Kanadi i Sinisnatiju pa USO tesko da ima sanse da se kalifikuje. Plus je pitanje koja ce pravila na jesen biti u Evropi na turnirima u zatvorenom, plus je pitnaje da li ce se uopste igrati Shangai... Milion ???

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ciao said:

Zasto mislis da nije izvestan? u Torinu je znaci evropa znaci trebalo bi da bude ok ?

 

 

 

 

Gledam trenutno stanje i formu. Ako osvoji W hoće, ali ja bih prvo da vidim razvoj situacije, podizanje forme . Trenutno je 26 na race listi, postoji i istina mala verovatnoča da će se njegova sezona i završiti na W (najgori mogući scenario, korona surge tokom jeseni u Evropi, novi zarazniji varijant)...

I da smatram da je Australia ostavila ogroman ožiljak na njegovu psihu a kao što znamo ljudska  psiha i fizičko telo su povezani .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Keira said:

Gledam trenutno stanje i formu. Ako osvoji W hoće, ali ja bih prvo da vidim razvoj situacije, podizanje forme . Trenutno je 26 na race listi, postoji i istina mala verovatnoča da će se njegova sezona i završiti na W (najgori mogući scenario, korona surge tokom jeseni u Evropi, novi zarazniji varijant)...

I da smatram da je Australia ostavila ogroman ožiljak na njegovu psihu a kao što znamo ljudska  psiha i fizičko telo su povezani .

OK OK, pravo da ti kazem meni to sve uopste nije (bilo) u glavi, mislila sam samo na eventualni problem vezan za vakcinisanje , ali naravno u pravu si i sve ovo stoji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna eliminacija Tima u prvom kolu.Istina zna Fabio da odigra odlican mec  pogotovo na sljaci pa jos i domaca publika,Ali zna I da brlja.Nudio je drugi set nakon neuspeha da odservira za mec.Ali  FH Tima odbija.Nije ga znacajno popravio od povratka .Ponekada ti FH-i lete I metrima u aut

Link to comment
Share on other sites

Ispustio Kec Svarcija, steta, imao je 2 mec lopte ali je u tajbrejku na 2-4 za Diega rekao "Gotov sam" i bio u pravu, uzeo je jos 1 poen do kraja...

Djokovic sada protiv Aslana, da mu se osveti za proslogodisnji poraz u domovini...

Link to comment
Share on other sites

Pravi Novak brejk i u drugom setu, ali se mora istaći da je bar duplo lošiji od meča sa Alkarazom. Pomislim, da li je Novakov maksimum igra polufinale protiv Alkaraza.

 

Ili je u pitanju motivacija, jer kome se igra protiv Karaceva :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Drugi je turnir, drugačiji uslovi.Došao juče , danas već meč 

Ali Novaku sve smeta. Po govoru tela, ne igra mu se prosto, a treba proći dalje .Takav mu je mod danas, listless .Kliza se , servira kao rekreativac, opet eksperimentiše na returnu. Meč za zaborav, smorili i publiku koja je imala entuzijazam da gleda dobar tenis i navija za Novaka

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...