Jump to content

gerijatrija? za nas matore...


zoran59

Recommended Posts

1 hour ago, mrd said:

To je u redu, nego kad imam jednu stvar u ruci i izlazim iz kuce, bas zbog te rutine zaboravim onu regularnu. Nije problem skontam ja to brzo, ali me i taj prvi zaborav nervira. Zbog toga sam i pitao da vidim, da li neko ima slicna iskustva i kako to resava. 🙂 

Kad polazim iz kuce nabrojim i provjerim sto mi je neophodno na poslu. Kad to nabrajanje radis svaki dan, nema sanse da nesto zaboravis (ili su minimalne). Isto tako sam stvorio naviku da uvijek koristim retrovizore.Ali i tu se moze potkrasti greska koja u mom slucaju obicno zavrsava sa gubljenjem vozacke.Zato imam ekstra naviku da kad polazim sa autobus.stajalista iz navike prvih par metara vozim pravo, ne na lijevo kao sto bi trebalo. Par puta mi je mnogo pomoglo. Sto rece Vili stalno nesto racunam u glavi, ili se na primjer raspravljam ili svadjam u mojoj glavi na Norveskom. Da li pomaze, ne znam, vrijeme ce pokazati . Mislim da ovaj ludo ubrzani zivot mnogo doprinosi zaboravnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, koca popovic said:

Kad polazim iz kuce nabrojim i provjerim sto mi je neophodno na poslu. Kad to nabrajanje radis svaki dan, nema sanse da nesto zaboravis (ili su minimalne). Isto tako sam stvorio naviku da uvijek koristim retrovizore.Ali i tu se moze potkrasti greska koja u mom slucaju obicno zavrsava sa gubljenjem vozacke.Zato imam ekstra naviku da kad polazim sa autobus.stajalista iz navike prvih par metara vozim pravo, ne na lijevo kao sto bi trebalo. Par puta mi je mnogo pomoglo. Sto rece Vili stalno nesto racunam u glavi, ili se na primjer raspravljam ili svadjam u mojoj glavi na Norveskom. Da li pomaze, ne znam, vrijeme ce pokazati . Mislim da ovaj ludo ubrzani zivot mnogo doprinosi zaboravnosti.

Bas taj brzi zivot mi je zahtevan. Pazi u ponedeljak, kad sam stigao iz Pariza, pricao srpski-engleski-francuski, sve se pomesalo, kao papazjanija. 🙂

Tu sam se smejao, ali to sto sam zaboravio kljuceve i morao sa posla da se vracam kuci, me je bas iznerviralo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

To je u redu, nego kad imam jednu stvar u ruci i izlazim iz kuce, bas zbog te rutine zaboravim onu regularnu. Nije problem skontam ja to brzo, ali me i taj prvi zaborav nervira. Zbog toga sam i pitao da vidim, da li neko ima slicna iskustva i kako to resava. 🙂 

😀stižem u kancelariju, preturam po torbi da nadjem naočare, kad ono zaboravila i naočare i mobilni…vozila do kuće i nazad. Mogla bih bez mobilnog, ali ne bez naočara. Držim tu neki stari par, ali me glava zaboli od njih…odlučila sam da ovog vikenda kupim još jedan par i da ostavim u kancelariji.

Inače mi se to retko dešava, ali čudno kako ti poremeti dan.

Dobar je sistem sa post it notes u jarkoj boji, samo lepi na vrata, frižider, “ne zaboravi to i to”. Možda stavim jedan i u auto od danas: ne pali auto dok ne proveriš! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca dobro da ti nisam partner, ti bi jedno veče zadavio u snu jer bi ti zasmetalo kako dobro spavam.

To što ti navodiš na prethodnoj stranici, pretraži to o melatoninu, skoro je bilo u novinama o tome kako može negativno da utiče redovna upotreba. Čudi me tvoj doca nije upućen. Odmah sam prijavila kod mog partnera jer on to koristi pa ga isprepadala 😬. A ionako jadnik šeta budan po noći….

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, koca popovic said:

Da nije prerano da zaboravljate toliko ( mrd i uros). Sastanci islicne stvari se zapisuju a obicne dnevne stvarcice koje se zaboravljaju za njih pravis rutine.Npr ja kad polazim na posao prebrojavam sta moram da imam sa sobom. Vise puta mi se to isplatilo.

 

Pasoš, pare, ključevi, cigare...

Link to comment
Share on other sites

Ja to radim sad za kapljice za oči, promenili mi skoro u tri dnevno…lako mi bilo uveče i ujutru, a sad sa usred dana, svaki drugi, treći propuštala, pa sad koristim alarm, probudim sve u kancelarijama pored. Desi mi se da kliknem na stop, a radim nešto, pa ponovo ubrljam, zaboravim dozu. Ako može alarm, pa onda ponovo alarm da moram da kliknem na “potvrdi da si uradila to što sam te podsetio “ alarm.

Možda dam nekom ideju za app, pa ako me se sete kad unovče patent, da me vode na piće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Pasoš, pare, ključevi, cigare...

U mom slucaju kod polaska na posao ide ovako. Kartice , 3 kljuca,telefon,naocale,lijekovi,kravata,sat na ruci i slic.Sve ima svoje zasto. Bezkartica ne mogu startovati masinu za karte. Bez kljuceva ne mogu upaliti auto,otvoriti garazu i uci u firmu.Bez naocala ne mogu da citam. Bez lijekova nije bas pametno.Kravata pocinje da landara tako da moze i u kafi da zavrsi.bez sata se osjecam kao bez pantalona. A slic je poseban, osjecam se kao idiot kad ustanovim da sam isao naokolo sa otkopcanim slicom. Kad se putuje u inostranstvo moras imati samo tri stvari.Pasos, kreditne kartice (najmanje 2) i pasos. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Bas taj brzi zivot mi je zahtevan. Pazi u ponedeljak, kad sam stigao iz Pariza, pricao srpski-engleski-francuski, sve se pomesalo, kao papazjanija. 🙂

Tu sam se smejao, ali to sto sam zaboravio kljuceve i morao sa posla da se vracam kuci, me je bas iznerviralo. 

jel kljuceve od skole, klinci to bas vole?

Link to comment
Share on other sites

nemoj da vredjas, nisam ti ja Aleki33
 
Ne vređam te, samo kažem. Tako je pisao alek33 na starom forumu, a sad ako tebe to poređenje vređa, ne kopaj po privatnim stvarima.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Ne vređam te, samo kažem. Tako je pisao alek33 na starom forumu, a sad ako tebe to poređenje vređa, ne kopaj po privatnim stvarima.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

mislio sam da ces shvatiti salu ali su stvari otisle predaleko. zbogom

Link to comment
Share on other sites

Do sada nisam imao problema, ali kako se borite sa naglim promenama vremena? Ja sam iz 10-12 celzijusa otišao na 36. Riba na suvo, vrtoglavica, blaga nesvestica, infuzija, skoro tri sata u ambulanti na aerodromu. Nikad do sada nisam imao takvih problema ? Mala vlažnost vazduha....ili ipak godine ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Do sada nisam imao problema, ali kako se borite sa naglim promenama vremena? Ja sam iz 10-12 celzijusa otišao na 36. Riba na suvo, vrtoglavica, blaga nesvestica, infuzija, skoro tri sata u ambulanti na aerodromu. Nikad do sada nisam imao takvih problema ? Mala vlažnost vazduha....ili ipak godine ?

Pijem tonu vode i caj. Nema ti druge, nego da pijes puno, ali puno tecnosti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brate...nigde pivo, kakav čaj na 36...izduh se od vode, koju inače ne pijem. Ovo je kazna.
Ohladi čaj i sa ledom bez šećera. Dodaj i limun zbog ukusa. Natpaj krastavac u vodu i tako pij, ako čaj ne ide.
Razumem te potpuno.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Constantin said:
17 hours ago, mrd said:
Pijem tonu vode i caj. Nema ti druge, nego da pijes puno, ali puno tecnosti.
 

Brate...nigde pivo, kakav čaj na 36...izduh se od vode, koju inače ne pijem. Ovo je kazna.

Neće biti da je to kod tebe zbog suvog vazduha, nego baš suprotno, kad je suv vazduh bolje se podnose visoke temperature. Odavno mi je to rekao jedan iz Izraela, kao, tamo se +40 lakše ponosi nego ovde +30, zbog suvog vazduha, a onda sam to eksperimentalno proverio tako što klima uređaj kad je leto ne uključujem na hlađenje, nego da suši vazduh, i u pravu je ovaj. Unutra bude 26, a napolju samo curi iz klima uređaja, ali je unutra prijatno prohladno, kao tzv subjektivni osećaj. A kad se zimi greje, pa bude isto 26 unutra, već postaje neprijatno i počinje da se oseća kako srce onako jako pumpa krv, i vreme je da se skinu pantalone pa da se ostane samo u gaćama :lol_2:

 

Znaš da beduini u stvari piju čaj da bi se rashladili, tako što se podstiče znojenje kad se pije vruć čaj na +40. Sve na naučnoj bazi :lol_2:

 

Šta se u stvari dešava, jel ti se stežu krvni sudovi ili nešto, kao reakcija na te temperature, pa ti je loša cirkulacija?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Onda, čini mi se da si rekao da dosta pušiš, i evo kažeš da ne piješ vodu. Pa šta piješ, stvarno samo pivo? Onda to može da bude i withdrawal sindrom zbog apsitinencije u avionu, a možda i kasnije. Kažeš nema nigde pivo i to. Ne proglašavam, nikoga za alkoholičara (kao da je to nešto loše, e :lol_2:) nego samo kažem da i to treba uzeti u obzir ako stvarno pijes samo pivo  :lol_2: Niko ne kaze da si mrtav pijan non stop, nego se samo mozda organizam navikao na male kolicine alkohola pa mu sad fali, kao ovi kad se navuku na bensedine.

 

Evo, nisam prevodio, a za test su dosta ove dve faze :lol_2:

 

Quote

Alcohol Withdrawal

 

Stage 1: Anxiety, insomnia, nausea, and abdominal pain characterize this stage, which begins 8 hours after the last drink.

 

Stage 2: High blood pressure, increased body temperature, unusual heart rate, and confusion come with this stage, which begins 24-72 hours after the last drink.

...

All symptoms tend to decrease within 5-7 days.

 

Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca ma malo sam se preforsirao, a malo spavao, plus u povratku, u Rijadu smo imali čekanje skoro 12 sati. Tamo nazad, malo mesta, a ja nisam baš mali. Došao sam odavde iz dedetak stepeni i uleteo na 36...@mrd lepo kaže, tečnost, pre svega. Ja ne volim čaj nešto posebno, a onde se samo čaj pije. Sever je malo "zaostaliji" od prestonice, kao i svuda, pa se baš poštuje Ramazan, ništa ne radi. Kažem da skoro i ne pijem vodu, za pivo se zezam, nisam pio mesec dana skoro, a sad ću. Uglavnom je to mineralna, sokovi. Gazirani, negazirani. Koka kole ni za lek, pepsi na tone. Imam inače problem sa pritiskom, spajaju mi se. Verovatno se tu nešto poremetilo.

Kad sam došao u Srbiju, sve je lepo [emoji847].sve se stabilizovalo...neizlečivi srbov , možda je to [emoji848]....

 

Inače Qatar Airways mi je naplatio kofer viška 300€, plus lokal do Rijada 40€....Vučiču pederu.....možda je to [emoji1787].

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...