Jump to content

Beijing 2022 - Omikronske Igre


Jurgen

Recommended Posts

Prijatelj mi je ginekolog i pričao je o tome kako već djevojčicama od 13, 14 godina hormonalnim terapijama pomiču cikluse menstruacije da bi bile spremne za natjecanja. Pa kad se doda sve drugo, uz sve fizičke napore i ozljede, strašno je čemu izlažu tijela te djece radi vrlo upitnog i često jednokratnog uspjeha.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Klemen Noel fantasticnom drugom voznjom uzeo zlato u slalomu! Vrhunsko takmicenje, nakon prve voznje cak 8 takmicara je bilo u manje od pola sekunde. Noel je bio najdominantniji ove sezone, ali je prosuo dve ciste pobede u svetskom kupu, sad je konacno izdrzao do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2022 at 7:22 AM, Cilemile said:

 

 


Deda je kriv emoji854.png

Je li im ovo Dmitrij Peskov smislio?

 

imitirali odgovor Sare Erani (to obrazlozenje jj nije proslo i zavrsila je s 1-godisnjom suspenzijom).

 

 

 

 

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

nemam pojma koliko je tacno ovo sto je neko napisao:

Quote

The ingredient in question is Tris, or tromethamine, which is used as a buffer in the children’s vaccine for COVID -19 also comes a positive for Trimetazidine so it's not this girl's fault. It is the stupid illiterate doctors at Olympics.

ako jeste onda

houston-we-have-a-problem-tom-hanks.gif

 

https://worldnationnews.com/what-is-tromethamine-it-is-used-to-stabilize-covid-vaccines/

 

Quote

When the FDA authorized the emergency use of the Pfizer-BioNTech vaccine in children ages 5 to 11 last month, the agency noted that the pediatric version would be slightly different from the adult vaccine: a third less, with vaccine. another buffer for added stability.

The news sparked a wave of misinformation on social media about a new ingredient: Tris or tromethamine.

V ingredient, however, has a proven track record of security. It is “a commonly used buffer in a variety of other FDA-approved vaccines and other biologics, including products for children,” the agency said in a statement announcing the approval of Pfizer’s pediatric doses.

Such buffers “help maintain the vaccine’s pH (a measure of the acidity or alkalinity of a solution) and stability,” according to the FDA, which says the new formulation gives vaccine providers more storage flexibility.

Pfizer’s pediatric dose also removes excess salt – sodium chloride and potassium chloride – according to Dr. Sandra Freehofer, an American Medical Association spokesman for the Centers for Disease Control and Prevention’s Centers for Immunization. Combined with Tris buffer, she said in an AMA interview, these changes “make the vaccine more stable at normal refrigerator temperatures for longer periods of time. The vials of the children’s version can be stored unopened in conventional refrigerators for up to 10 weeks. ”

 

a tek ovo:

Quote

The ingredient is not specific to pediatric doses of Pfizer Covid vaccine. Keith Longley, a Pfizer spokesman, said in an email on Saturday that the compound has been used in adult doses since this month, and that otherwise the production and ingredient list has not changed. Tromethamine is also used in the Moderna Covid vaccine.

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

USA ponovo bez polufinala, sada ih izbacili Slovaci, pre toga 2018 Česi, nešto mi govori da su sledeći Slovenci 😁.

Danci skupo prodali kožu Rusima, i to je prelomljeno tek pred kraj. Finska manje više lagano, i oni su meni favoriti broj jedan za zlato.

Šveđani i Kanađani se trenutno baš muče. Može svašta da bude.

Kod žena beonzu uzela Finska. Malo je rezultat na kraju ubedljiviji nego što je bila igra, pošto su se Švajcarkinje dobro držale, ali eto...

 

Zanimlniv je bio i Aerial kod muškaraca, i ovde kao i kod žena zlato ostaje u Kini. Malo su se osvetili sa "poraz" u Miksu od USA, koji su danas ostali bez medalja. Srebro u Ukrajinu, bronza u Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

Slalom za muskarce dobio Francuz Klement Noel, drugi - srebro Austrijanac Strolc, treci-bronza Norvežanin Sebastijan Fos Solevag, Švedjanin Kristofersen 4. Zapažen nastup Bugarina Popova koji je završio na 9. mestu. Tri takmičara Hrvatske od 15-20. mesta.

 

Kako je već napisano, odličan slalom, staza mnogo bolje pripremljena u odnosu na onu za veleslalom. Vrlo konkuretna jaka trka u obe vožnje.

 

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

nemam pojma koliko je tacno ovo sto je neko napisao:

ako jeste onda

houston-we-have-a-problem-tom-hanks.gif

 

https://worldnationnews.com/what-is-tromethamine-it-is-used-to-stabilize-covid-vaccines/

 

 

a tek ovo:

 

 

Ko ce znati sta se tu desava. Kod Rusa je sad pravi mali rat izmedju skola zenskog umetnickog klizanja, mogla bi da se napravi odlicna serija o tome i rekao bi covek da je u pitanju neka latino serija 😄 

Tu se namesta, podmece, prelaze klizacice a i treniri iz skole u skolu, pa se onda vracaju, medjusobno se ne podnose klizacice u timovima cak se i tuku ma totalni sou. A da pljuvanje na socijalnim mrezama ko dobar dan.

Edited by MeanMachine
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

When the FDA authorized the emergency use of the Pfizer-BioNTech vaccine in children ages 5 to 11 last month, the agency noted that the pediatric version would be slightly different from the adult vaccine: a third less, with vaccine. another buffer for added stability. The news sparked a wave of misinformation on social media about a new ingredient: Tris or tromethamine.

V ingredient, however, has a proven track record of security. It is “a commonly used buffer in a variety of other FDA-approved vaccines and other biologics, including products for children,” the agency said in a statement announcing the approval of Pfizer’s pediatric doses.

Such buffers “help maintain the vaccine’s pH (a measure of the acidity or alkalinity of a solution) and stability,” according to the FDA, which says the new formulation gives vaccine providers more storage flexibility.

Pfizer’s pediatric dose also removes excess salt – sodium chloride and potassium chloride – according to Dr. Sandra Freehofer, an American Medical Association spokesman for the Centers for Disease Control and Prevention’s Centers for Immunization. Combined with Tris buffer, she said in an AMA interview, these changes “make the vaccine more stable at normal refrigerator temperatures for longer periods of time. The vials of the children’s version can be stored unopened in conventional refrigerators for up to 10 weeks. ”

 

a tek ovo:

 

The ingredient is not specific to pediatric doses of Pfizer Covid vaccine. Keith Longley, a Pfizer spokesman, said in an email on Saturday that the compound has been used in adult doses since this month, and that otherwise the production and ingredient list has not changed. Tromethamine is also used in the Moderna Covid vaccine.

 Svaki sportista koji se vakcinisao modernom bi onda bio u nekom trenutku pozitivan na ovo.

Plus njihova odbrana da je pomešala sa dedinim lekovima... Šta je bre pomešala, šta dete pije i zašto su lekovi za dedu bolesnog srca uopšte u blizini bilo čega što pije dete koje se redovno testira na doping?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Romantik said:

Da, ali to je kao da Amerikanac na nas kaže Hrvat ili Slovenac umesto Srbin, za njih slično, za nas uvreda, e tako je pretpostavljam i kod Skandinavaca 🙂

Pazi to me uopste ne smatram temom niti bih se bavio nacionalnim animozitetima i narcizmom malih razlika, gledam to sporCki kao takmicare/ke iz zemalja za koje voze, a cesto ne moraju biti te nacionalnosti. Velicinu tih razlika kao i njihova poredjenja, smatram krajnje neprofesionalnim, tendencioznim i nebitnim i inace ih u sportskom svetu sami sportisti ne vide i uglavnom ne smatraju vaznim, mada ima izuzetaka. Meni licno uvek je bilo i jeste drago da razgovaram sa bilo kojim sportistom bilo koje rase i nacionalnosti kada sam u prilici, pa i jedan Artur Sarkisjan Gruzijac, omiljen mi je prijatelj medju skiskakacima - sport without frontieres.

 

elem alpska slalom kombinacija, Djisin dobila, Holdener, Brinjone. Nevena Ignjatovic, diskvalifikovana.  15. Kong sa 22 sekunde zaostatka.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cilemile said:

I eto ga. Ostade Valijeva bez medalje. Za 15-godišnje dijete ovo sve je bilo puno previše. Čije li će glave padati nakon ovoga?

 

Ničije. Sve se odigralo kao po koncu. Dete nema medalju, a opet Rusija ima zlato, toliko o celom cirkusu. Sad će sve za mesec dana pod tepih i zdravo doviđenja.

 

Da sam pobornik teorija zavere rekao bih da je sve ovo dogovoreno iza zavese. Znam da nije, ali tako je ispalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je suština u razlici između vakcina za odrasle i za decu.
Mada je ovo meni tanko.
Vakcina za 15 godišnju decu je ista kao za odrasle. Ona za ispod 15 godina je (malo) drugačija.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
Ničije. Sve se odigralo kao po koncu. Dete nema medalju, a opet Rusija ima zlato, toliko o celom cirkusu. Sad će sve za mesec dana pod tepih i zdravo doviđenja.
 
Da sam pobornik teorija zavere rekao bih da je sve ovo dogovoreno iza zavese. Znam da nije, ali tako je ispalo.
A sta ce biti sa takmičenjem timova?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Kakav raspad Mikaele Shiffrin na ovim igrama. Ispasti u prvim utrkama slaloma, veleslaloma i kombinacijskog slaloma - ne sjećam se da se ikome ikad prije dogodilo.
Meni je potpuno nejasno šta se njoj desilo za ovih petnaestak dana.
Maltene svi iz vrha su uzeli neku medalju na OI, samo ona nije završila ni trku (osim spusta).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...