Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

5 minutes ago, erwin said:

To je bajato, predlog je još iz novembra, a i odnosi se na potvrdu vakcinacije, ne na rezultate testova.

 

 

ne radi se o predlogu vec o twitu novinara SI i Tennis Ch koji odgovara na pitanje osobe o sumnjama oko Novakovog testa i pretpostavljene istrage od strane ATP.

Doticni novinar regularno pljuje Novaka u svojoj kolumni u SI.

 

Link to comment
Share on other sites

 

evo ga jos jedan koji nesto trazi od Novaka, pa onda osudjuje:

"I asked Djokovic to speak while he was locked up. Documents were sent to him directly from the refugees so that he could share them. Unfortunately, he refused. The concept of human solidarity should have been encourage to speak. "

 

"Djokovic is in a position of power, a globally recognized athlete who has been through for 3 days what these refugees have been through for 9 years. Regardless of Djokovic's stance on the vaccine, the way he has been treated by Australia is unacceptable."

 

ma mrs, more! eto vam Nadal, pa nek "Majka Tereza" se bori za prava azilanata!

 

 

Edited by wwww
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To bi mu inače jako pomoglo kod suda i australijskih vlasti, pogotovo dok je još bio tamo, stvarno sramota kako se odmah nije oglasio :classic_biggrin:

Stvarno ljudi svašta očekuju, a pogotovo ovi koji ga pljuju najviše. On će im verovatno dati u nekom trenutku prilog kao što je dao i za požare, ali da direktno ulazi u sukob sa vlastima u Australiji zbog nekog trećeg dok mu trogodišnja zabrana još važi, to je apsolutno nerealno. Eto sad kad je Novak privukao pažnju, da vidimo šta će mediji da preduzmu da se to ne zaboravi za tri dana i da se natera država da nešto promeni. Uticaj Novaka Đokovića na australijske vlasti je svakako ogroman, toliki da nije mogao ni granicu legalno da pređe.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://francais.rt.com/opinions/95344-avenir-nest-pas-si-sombre-pour-novax-djokovic

 

Acc. to journalist and author Nicolas de Pape, the Serbian champion is a phoenix and should come back even stronger in 2022.

 

 

FKjI3erXwAEqLm5?format=png&name=900x900

 

FKjKAneXsAAeNkx?format=png&name=900x900

That being said, what's the future for Djokovic in 2022? Not so dark actually. If Djokovic is vaccinated soon...

FKjLZufWQAIWtJt?format=png&name=900x900

 

 

Edited by wwww
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj nesto otkriva toplu vodu koliko ja vidim, otprilike - ako se Novak bude vakcinisao bice sve u redu i moci ce da igra u evropi i usa a ako se ne bude vakcinisao verovatno nece.

Nije mi bas jasan optimistican naslov - "njegova buducnost nije tako mracna "

- nece ga stavljati u zatvor ili sta?

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem u četvrtak 3. februara u 10:00 časova.
Sastanak će biti održan u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike na Andrićevom vencu.
Potvrda je stigla iz kabineta predsednika Srbije, a medijima će biti omogućeno tonsko snimanje uvodnih obraćanja Vučića i Đokovića.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=02&dd=02&nav_category=12&nav_id=2099132

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Tužilaštvo o Novaku Đokoviću: Koristio validne PCR testove za ulazak u Australiju

 

Beograd -- Tužilaštvo je izvršilo provere i utvrdilo da je Novak Đoković koristio validne PCR testove za ulazak u Australiju.

 

Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu, odbacilo je krivičnu prijavu potpisnika "Budimir Grom" u kojoj se navodi da su nepoznata lica sačinila falsifikovanu ispravu – PCR potvrde, koje je kasnije upotrebio Novak Đoković za izuzeće od vakcinacije pri ulasku u Australiju, kao i prilikom izjavljivanja žalbe na odluku o ukidanju vize.

 

Prijava je tužilaštvu bila podneta 12. januara elektronskim putem protiv NN lica zbog izvršenja krivičnog dela Falsifikovanje isprave, saopštilo je tužilaštvo. Tužilaštvo je izvršilo neophodne provere, u kom cilju je upućen zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja Ministarstvu zdravlja Republike Srbije radi provere tačnosti podataka, odnosno navoda iz krivične prijave.

 

Tužilaštvo je danas obavešteno od strane Ministarstva zdravlja da je inspekcijskim nadzorom u ustanovama iz Plana mreže utvrdjeno da su potvrde o rezultatu testiranja na virus SARS-CoV-2 na koje se ukazuje u krivičnoj prijavi autentične.

 

"Uvidom u elektronsku bazu podataka prilikom nadzora o izvršenim testiranjima na prisustvo virusa kovid 19 za lice Novak Đoković utvrđeno da je on više puta testiran i da su i potvrde o rezultatu testiranja od dana 16.12.2021. godine i od dana 22.12.2022. godine validne", precizira tužilaštvo.

 

Nakon prikupljenih podataka tužilaštvo je rešenjem odbacilo krivičnu prijavu, obzirom da prijavljeno delo nije krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti.

 

B92: Tužilaštvo o Novaku Đokoviću

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ponovo izvrtanje cinjenica:

An 11-day saga over Djokovic's entry visa ended with the Serb being deported for failing to meet Australia's strict COVID-19 vaccination requirements.

 

ovo nije tacno, deportovan je jer su ga smatrali opsanim za australijsko drustvo jer bi mogao mozda da izazove nezeljena osecanja kod dela populacije koji je podlozan uticajima a sve zbog njegovog pretpostavljenog stava o vakcinaciji.

 

evo i BBC ponovo objavljuje tendenciozne naslove:

https://www.bbc.com/news/world-europe-60242504

Djokovic thanks Serbian president for support amid Covid test doubts

 

Quote

 

Novak Djokovic has thanked the Serbian president for his support during his legal challenge to play at the Australian Open.

The Serbian tennis star's visa was cancelled and he was deported due to Australia's strict vaccination rules.

Djokovic said that he "never felt alone" while in detention thanks to support from around the world.

Serbian officials also hit back at claims the player submitted falsified Covid test results.

 

(kakvo umetanje recenice da se manipulise vescu)
 

Quote

 

"I am very grateful for your acts that also put you in a troubling political position in international relations," Djokovic told President Aleksandar Vucic on Thursday.

"I will remember that for a long time."

 

 

potom sledi jos jedan selektivni izbor recenica, da se istakne nacionalisticka priroda NDj:


 

Quote

 

Mr Vucic said he saw how Djokovic was willing to fight "not only for himself, but his country".

"Thank you for the great fight you fought in Australia," he told the tennis player.

Djokovic said that his ties to the Serbian people were getting stronger each day and vowed to give his "version of what happened in Australia" within the next 10 days.

 

 

Quote

Djokovic's attempt to enter Australia without being vaccinated stoked public anger.

jos jedna manipulacija.
 

Quote

 

He is not vaccinated, but had initially been granted an exemption due to a recent positive Covid test.

The Australian Border Force detained him on 5 January for not meeting coronavirus requirements, and his visa was revoked. A judge then overturned that decision, only for Immigration Minister Alex Hawke to cancel Djokovic's visa on public health grounds.

 

 

i naravno onda sledi ponovo prica o testu:


 

Quote

 

His positive and negative test certificates were published as part of the legal battle and last week a BBC report cast doubt over the tests. .

What are people questioning?

Documents submitted by his lawyers to federal court in Australia included two Covid (PCR) test certificates, one with a positive result on 16 December and one with a negative result on 22 December.

 

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baros said:

Moj prvi post na sportu ikada :classic_biggrin: I to samo zato sto sam pogledao forum na kompu, pa mi izaslo desno ovo sa poslednjim postovima, pa rekoh bas da vidim o cemu je ova tema "priznajem samo sud partije" :lol_2: I ako sam, korisno je bilo.

 

Aha. Anonimna krivicna prijava stigla emailom, potpisana ocigledno laznim imenom, i ovi nasli za shodno da je hitno obrade i jos da to objave i medijima. Pa za to ima termin i to je "pčelata im na kapata". I ništa tu nikome nije sumnjivo?

 

Meni odbijali x krivicnih prijava koje nisu bile anonimne i bile su opravdane, i to ih odbiju dok se iskilave, posle mesec dva, a ovu od mitskog lika bez adrese i bez jmbg itd odmah prihvatili. Pa dobro.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Moj prvi post na sportu ikada :classic_biggrin: I to samo zato sto sam pogledao forum na kompu, pa mi izaslo desno ovo sa poslednjim postovima, pa rekoh bas da vidim o cemu je ova tema "priznajem samo sud partije" :lol_2: I ako sam, korisno je bilo.

 

Aha. Anonimna krivicna prijava stigla emailom, potpisana ocigledno laznim imenom, i ovi nasli za shodno da je hitno obrade i jos da to objave i medijima. Pa za to ima termin i to je "pčelata im na kapata". I ništa tu nikome nije sumnjivo?

 

Meni odbijali x krivicnih prijava koje nisu bile anonimne i bile su opravdane, i to ih odbiju dok se iskilave, posle mesec dva, a ovu od mitskog lika bez adrese i bez jmbg itd odmah prihvatili. Pa dobro.

Najbolje što nije anonimna, potpisana je. Budimir Grom. E sad ne znam jel` ga se sećaš, u pitanju je ex MP iz partije NOPO - Nikola Tulimirović

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A to je stvarno ime? Pa dobro, svejedno, i dalje da im nije pčelata na kapata ne bi hitno obradili prijavu i to odmah objavili u medijima. U stvari su mozda sami podmetnuli tog Groma da kao "podnese prijavu" zbog ovoga sto se po svetu prica da je taj dokument lažiran.

Puzigaca na sportu. Kad se sad nisam šlogirao...  Ima ovde zanimljivih stvari, dobrodošao.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A to je stvarno ime? Pa dobro, svejedno, i dalje da im nije pčelata na kapata ne bi hitno obradili prijavu i to odmah objavili u medijima. U stvari su mozda sami podmetnuli tog Groma da kao "podnese prijavu" zbog ovoga sto se po svetu prica da je taj dokument lažiran.

Gotovo sam siguran da je Grom (ex Nikola) to uradio samostalno. Ćovek je zanimljiv i prijatan za druženje. Komšija na banjici često smo znali da popričamo dok je živeo u kraju, naravno potpuno različit senzibilitet ali meni je zanimljivo da čujem i tu desničarsku perspektivu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...